Audiohobby.pl

Jakie używane monitory do 500zł?

  • Gość
07-01-2009, 10:02
No i co trefnisiu? Kiedy Ci brak argumentów to zawsze możesz założyć błazeńską czapeczkę, skakać i potrząsać dzwoneczkami :)))




PS. Zamiast Altecków to sobie znajdź na śmietniku Altusy. Będziesz miał to samo... Tyle że Altusy można odnowić jeszcze na oryginalnych częściach i nikt nimi nie napalił w piecu jak tymi gównianymi Altacami serii II - hahahaha

lancaster

  • Gość
07-01-2009, 10:16
Qubric, na śmietniku to sobie poszukaj nowych platów czoowych. Obecne widzę mocno sie zużyly.

Nie pisze ze te Tonsile ktore zaproponowaleś są jakieś trafione, chcesz sobie poblaznowac fikajac koziolki i bajdurząc o kontrabasie wywolujacym trzesienie ziemi to na zdrowie.

Ja wiem ze Tonsile i Twoje zestawy sa super....tylko co tam zapakowaleś za hajtech absolutnie nie smietnikowy do swoich zestawów ?:))))
Taki wypas i nie chcesz sie podzielić  info ???? :)

lancaster

  • Gość
07-01-2009, 10:21
http://www.hfm.pl/show.php4?id_kat=24&id_prod=276&id_m=498
http://unitra.eu.org/node/2338

Masz tu Qubric linki z Excellence....kolumienki wyglądają bardzo adnie. Jak grają - nie wiem, ale opinie sa pozytywne.
Potrzebne Ci te texty o śmietnikowych glosnikach żeby zarekomendowac wyrob Tonsilu ?
Ładna paczka za przyzwoitą kasę - propozycja dobra sama w sobie.

szwagiero

  • 2239 / 5915
  • Ekspert
07-01-2009, 11:02
Widzę, że zabawa przeniosła się do nowego wątku ;)

Lancaster nadal próbujesz się dowiedzieć, jakie wypasy ma Qubric? Może nie ma wcale, być może tak jak XYZPawel słucha muzyki za pomocą zapisu nutowego, a za brzmienie kolumn wystarczają mu dane techniczne? ;)

Qubric apropo vintage to zdaje się, że Ci mózg sparciał i rozlatuje się jak w tych starych głośnikach z wystawek, których nie możesz przeboleć ;)

Pozdrówki i miłej zabawy...

szwagiero

  • 2239 / 5915
  • Ekspert
07-01-2009, 11:14
A w temacie jeśli ktoś nie toleruje vintage, to polecam małe QBA Elements 2 (wolę je od kolumienek pokroju Tannoy M2/F2), tylko były różne wersje z różnymi głośnikami, nie polecam wersji z wooferem Tesli, polecam z Peerleesem, na górze zaś był Seas, również dwa rodzaje jeden jedwab drugi aluminium, polecam ten pierwszy, bo ten drugi potrafi wyostrzać.

szwagiero

  • 2239 / 5915
  • Ekspert
07-01-2009, 11:17
Na allegro z vintage są też JBL L19 z tym samym wysokotonowcem, co w dużych studyjnych JBLach 4310 oraz w wersji konsumenckiej L100.

Conto Usuniente

  • 755 / 5590
  • Ekspert
07-01-2009, 11:18
hoho nie sądziłem, że kolega Qubric - taki kozak - da się zapędzić do takiej defensywy
niósł wilk razy kilka ponieśli i wilka? ;)
-------------------------------------------------
hmmm...

Lutek

  • 535 / 5880
  • Ekspert
07-01-2009, 11:53
Chlopaki, przeniescie sie z wpisami na temat kolumn Vintage do wlasciwego watku.

>Qubric
Jak juz sa zamieszczone fotki Twoich kolumn, to w koncu mozesz napisac troche o nich: jakie przetworniki, obudowa, jak i czym w srodku wytlumiles, jaka zwrotka, podzialy itp.
Czy jest mozliwosc posluchania ? Bo co z tego, ze opiszesz ich - wedlug Ciebie - super aspekty dzwieku i ze zjedza vintage na sniadanie - jesli nikt sie nie dowie co to takiego i z "czym to sie je"..., a przede wszystkim nie bedzie mogl posluchac, aby zweryfikowac Twojej opinie z wlasnym postrzeganiem dzwieku. Kto wie..., moze przy okazji pomozesz kolegom zakonczyc poszukiwania i wymiany na coraz to inne kolumny, albo przynajmniej zatrzymac sie na dluzej z jedna parka. U mnie przynajmniej sporo osob sluchalo - i  zawsze osoba zainteresowana moze posluchac - i tylko na tej podstawie wyrobilo sobie opinie na temat poziomu grania tych kolumn vintage. Dzieki temu wpisuja swoje opinie wylacznie na podstawie tego, co widzieli, uslyszeli, porownali. Oni nie teoretyzuja, tylko pisza o faktach.

Qubric !  Czekamy na info w watku: " Kolumny Vintage" . W nim rowniez zamiescilem powyzszy wpis.

  • Gość
07-01-2009, 12:33
Tak, tak, fani niemieckich wystawek - przenieście się z wpisami do swojego śmietnika, i przestańcie wpisywać głupoty zamiast porad. Jedyne co powinniście sobie kupić to aparaty słuchowe - po dwa, żeby mieć stereo (LOL)

Jakie kolumny moje pokazano??? Jeśli naprawdę Lutek masz takie zabytkowe głośniki w kolekcjonerskim stanie, to przynajmniej mógłbyś się nie kompromitować wypisując brednie stawiające cię na równi ze śmieciarzami zwożącymi złom z niemieckich wystawek. Bo to wtedy nie jest żadne Vintage tylko wysypisko śmieci....

lancaster

  • Gość
07-01-2009, 12:46
Qubric, wex sobie facet kapiel i ochloń.
Przeciez pislaem ze do 500zl bedzie ciezko kupić cokolwiek sensownego vintage i ze te Twoe tonsile wygladaja dobrze.
Zalóz no te aparaty sluchowe i powiedz mi lepiej co tam za cacka pieszcza Twoije uszy w domu ?:))))
W zyciu nie widzialem zeby ktos tak wstydzil sie wojego ponoć rewelacynego sprzeciora.


Śmieciowe graty to tak jak piszesz z wystawek, ale ezeli zestaw jest zadbany i leciwy to co dziwnego widzisz w tym ze ludzie kupua takie instalacje zamiast nowoczesnych....zwlaszcza ze czesto graja lepiej niestety.
Tez bym wolal zeby wspolczesne paczki cechowaly sie więsza precyzją w calym paśmie, dynamika , swoboda lepsza barwa itp.
Wejdą Ci do małzowiny 2 aparaty ?
Beziesz miał quadro :))).

  • Gość
07-01-2009, 13:02
Lancaster, pewnie nikt by nie zauważył że napisałeś, gdybyś nie przypomniał???

Szkoda tylko, że specjaliści od wystawek nie zauważyli, że autor watku pyta o monitory do określonych warunków akustycznych, a nie o zdekompletowane złomy z rozklejonych desek na których się jeszcze tylko znaczek firmowy trzyma dobrze. W dodatku oni te śmiecie uważają za Vintage :)))


PS. Ludzie nie kupują takich instalacji zamiast nowoczesnych tylko kupują bo chcą mieć w domu coś wyjątkowego i słuchać na unikalnym sprzęcie unikalnego brzmienia. A przez większość dnia, to im mogą przygrywać głośniki w komputerze i tez ni epoczują dyskomfortu...
Tylko gołodupce, których nie stać na prawdziwe zabytki techniki pierdzielą bez końca jakie te stare to były hi-endy i od razu podsuwają przykłady rozpadających się śmieci, których nikt by nigdy nie kupił.

lancaster

  • Gość
07-01-2009, 13:12
Qubric, no i maja wyjątkowe rzeczy.
Dźwiekowo nieednokrotnie lepsze od współczesne produkcji kilkakrotnie droższej.
Nie wiem Qubric cos sie tak spienil.
Rynek na drogie czy tanie  nowe graty przecież nie padnie od tego ze  w swiadomości zagości fakt ze kolumny sprzed lat spisua się czestokros lepie od współczesnych....a co do krzywego logo...widzialem juz wspólczesny wzmak za zdaje sie 17KUSD z krzywo wklejonym logo - gral świetnie.

Kurde,  po raz kolejny Ci napiszę(bo moze nie zauważyes jednak chociaz pisałem juz ze pisalem :)) ta Twoja propozycja wydaje sie całkiem do rzeczy.
Propozycja jak kazda inna.
Czy ktos tu kogos gwałci ze ma nie upowac tonsila ?
Wręcz przeciwnie uważam :)

  • Gość
07-01-2009, 13:33
Lancaster, ale mnie wisi czy ktoś chce kupować czy nie kupować Tonsila...

Tylko że z powodu czytania śmietnikowego wątku o Vintage ludzie zaczynają udzielać debilnych porad innym użytkownikom, radząc im kupować jakieś rozpadające się i zdekompletowane graty z Allego. W dodatku dorabiając do tego teoryjki że szafa z 30cm głośnikiem zagra wspaniale w małym pokoiku i do tego jak głośno będzie, że ho, ho!
Wypisujecie bzdety na temat staroci, a inni to podchwytują zaczynając reklamować śmietnik z Allegro.

Tak samo było na AS :)))
Deja Vu!

szwagiero

  • 2239 / 5915
  • Ekspert
07-01-2009, 13:57
W okolicach tej ceny miałem stare (z lat 80\'tych) Revoxy Forum B, które były w idealnym stanie, poza profesjonalnie wymienionym górnym zawieszeniem basowców. Ich wartość rynkowa to ok. 600-700 PLN, kupił je ode mnie jakiś czas temu pewien forumowicz z AS. Chętnie powiem który i być może on wypowie się na temat ich stanu. Jeszcze bardziej chętnie postawiłbym je obok takich Tonsili które tu polecacie, lub też nowych w podobnej lub nawet sporo wyższej cenie. Jestem pewny kto wyszedłby z tego pojedynku zwycięsko i to pod każdym względem, z tej prostej przyczyny, że miałem nowe kolumny w ich cenie i w cenie powiedzmy 2-3 razy wyższej i... żałość!

Więc radziłbym zupełnie odwrotnie nie wciskać ludziom którzy chcą kupić budżetówkę dyrdymałów, żeby sobie kupili nowe kolumny, bo w tej cenie te nowe zagrają im nie lepiej niż pierdziawki do komputera. Stary sprzęt w dobrym stanie można znaleźć nawet w tym przedziale cenowym, ale trzeba poszukać... natomiast czy on był z wystawki czy nie, to mało ważne.

  • Gość
07-01-2009, 14:04
Żałość Szwagiero to jest czytanie bzdetów takich handlarzy wystawkowym śmieciem... Rzeczywiście oryginalne te Revoxy były i jak nowe, tylko im zawieszeń brakowało... znaczek był nowy? Jak masz taki interes to ogranicz go do Allegro a nie tutaj robisz dym nad gównem.