Audiohobby.pl

Szablon do ustawiania głowic.

Wojciech7

  • 1511 / 1113
  • Ekspert
02-04-2024, 23:09
Kupuje 1szt i tak zostaje nie zmieniam decyzji. Koledze Hammer dziękuję za dodatkowe informacje.
Jeśli nie dam rady -to kupię ładną antyramę i powieszę na ścianie w pokoju gdzie mam sprzęt audiohobbystyczny
i  będę się czuł jak serwisowiec od magnetofonów-:))))

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
03-04-2024, 07:28
Napisałem że głównie nadaje się do 3 gł, nie wiem czy z czytaniem problemy....... i to do całego toru zapis odczyt to zrozumiałe!

A o specjalnej kasecie pisano wyżej w postach i to nie jest kaseta z tonem 10 khz taka bele jaka, choć pewnie i też można, tylko ze taka kaseta też musi być nagrana z prawidłowym skosem i wzorcową wysokością, bo bele jaka neguje stosowania wzornika.

Wojciech7

  • 1511 / 1113
  • Ekspert
03-04-2024, 09:02
Napisałem że głównie nadaje się do 3 gł, nie wiem czy z czytaniem problemy....... i to do całego toru zapis odczyt to zrozumiałe!

A o specjalnej kasecie pisano wyżej w postach i to nie jest kaseta z tonem 10 khz taka bele jaka, choć pewnie i też można, tylko ze taka kaseta też musi być nagrana z prawidłowym skosem i wzorcową wysokością, bo bele jaka neguje stosowania wzornika.

To teraz już wszystko rozumiem co i jak. Żeby nie mieć problemów z czytaniem trzeba wypić małą kawę z ekspresu-:)))

pień

  • 2253 / 1049
  • Ekspert
03-04-2024, 19:28

moje pytanie zatem, czy byłby ktoś chętny na taki szablon gdyby cena osxylowsla w okolicach 200-250 max PLN jako alternatywa tego z alli tylko trzymający każdy z wymiarów... 😉?

  Ja zapisuję się :)    Ale ma być błyszczący hehehe   jak na obrazku

Frytejro

  • 25 / 463
  • Użytkownik
04-04-2024, 13:37
@Hammer to nie wiem czy Cię liczyć? 🤔

Na tą chwilę z Wojtkiem i Pniem jest 16 osób chętnych. Co daje nam wg kosztorysu  -   10szt - 160,    15szt - 135pln , 20szt - 125pln na chwilę obecną.
Materiał to  stal 1.4301

RedKoral

  • 166 / 5630
  • Aktywny użytkownik
04-04-2024, 16:20
Witam Kolegów, jeżeli lista nie jest jeszcze zamknięta, to proszę i mnie zapisać na szablon
pozdrawiam
Marcin

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
04-04-2024, 18:52
@Hammer to nie wiem czy Cię liczyć? 🤔

Na tą chwilę z Wojtkiem i Pniem jest 16 osób chętnych. Co daje nam wg kosztorysu  -   10szt - 160,    15szt - 135pln , 20szt - 125pln na chwilę obecną.
Materiał to  stal 1.4301

Przecie napisałem na początku, w sumie kolega mój się bije z myślami bo coraz mnie serwisów się robi ale wezmę dla niego czyli spoko 2 szt.

Ciekawe mam pytanie .... wszyscy chętni są z forum i faktyczni użytkownicy czy osoby z zewnątrz licząc na "superokazje"

Zazwyczaj takie akcje kierowane były wyłącznie w ramach użytkowników tego forum a nie osób z innego.... czy też spoza w ogóle, czyli takich co dają coś z siebie do danej społeczności.
Mówisz 16 a tu tylko 3-4 osoby sie wypowiedziały....
« Ostatnia zmiana: 04-04-2024, 18:56 wysłana przez Hammer »

Frytejro

  • 25 / 463
  • Użytkownik
04-04-2024, 21:19
Nie wiem czy liczą na okazję czy naprawdę chcą to kupić i używać. Wyszedlem z tematem o tej samej treści - 200-250pln i że szukam chętnych by uzbierać osoby. A są to osoby z grupy magnetofonowej do której należę zanim zawitałem tutaj, i stamtąd też znam Kubę który ściągnął mnie tutaj :D  nie wiem czy wszyscy chętni będą używać, czy chcą to później puscic za więcej, czy ktoś wiedział że cena zejdzie w dół aż tyle. Czy kiedyś za to od nich uzyskam pomoc, również nie wiem, ale też do tego tak nie podchodzę. Bo gdybym dostał ofertę :Panie zrobimy 3 super hiper sztuki w promocji i tyle to wybrałbym "wyselekcjonowane osoby",  ale skoro zrobienie 1 sztuki miałoby mnie kosztować prawie 1k PLN, a goście mi mówią : panie im więcej tym taniej bo koszt ustawienia maszyny rozbije się na ilość sztuk - klasyczna produkcja. Ja Daje im produkt na wzór, dokumentację i pytam da się z tolerancją? Da się, tylko w cenie jest rysunek, materiał i obróbka. Jak zrobimy rysunek to ustawimy maszyny i jedziemy. Koszt rysunku +ustawienia maszyny jest stały i rozkłada się na ilość sztuk. Itd... 😉

Jedno jest pewne, ja chce mieć dobry szablon, im taniej tym lepiej, i podchodzę do tego, że jeśli mogę dzięki temu pomysłowi go mieć i kogoś takim szablonem uszczęśliwić to się cieszę. Bo akurat czesto miałem pod górkę i wiem jak to jest. Pewnie gdybym nie ogarniał tych tematów w sensie moje wykształcenie byłoby język polski to bym się bał ruszać temat :p

A tutaj osób mało chętnych, bo zapewne każdy już ma - w końcu to forum wyjadaczy...

Natomiast pewnie  też za chwilę zamknę listę, bo dostanę oczoplasu jak będę miał każda jedna sztukę sprawdzać przy odbiorze sam...
« Ostatnia zmiana: 04-04-2024, 21:40 wysłana przez Frytejro »

RetroTape

  • 463 / 822
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2024, 21:20
Do kompletu trzeba mieć jeszcze porządną kasetę z lusterkiem aby potem sprawdzić czy taśma idzie ok, oraz taką do wysokości głowicy jak choćby HPR nagrywa, bo na samym szablonie będzie ciężko wystarczająco precyzyjnie ustawić.

ckloss

  • 47 / 5477
  • Użytkownik
04-04-2024, 21:58
Też się piszę jakby co

Frytejro

  • 25 / 463
  • Użytkownik
04-04-2024, 22:19
Do kompletu trzeba mieć jeszcze porządną kasetę z lusterkiem aby potem sprawdzić czy taśma idzie ok, oraz taką do wysokości głowicy jak choćby HPR nagrywa, bo na samym szablonie będzie ciężko wystarczająco precyzyjnie ustawić.

Niestety moja oferta tyczy się tylko szablonu. :)

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
05-04-2024, 07:32
O jakości tego szablonu może coś napisać Wojtek, bo ma porównanie z oryginałem.

Uważam, że szablon pozwala wstępnie ustawić wysokość głowicy, a ostateczny szlif nadaje kaseta serwisowa z odpowiednio przygotowanym sygnałem, tzw. Track Alignment Tape.

i to jest taśma jako komplet do ustawiania wysokości.
U ANTA jest to T10.

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
05-04-2024, 11:03
Przy okazji tak wygląda amatorsko zrobiona kaseta tzw z lusterkiem, ale nie musi mieć lusterka.
Tutaj widać idealnie jak układa się taśma na prowadnicach i rolkach w trakcie pracy.
Prowadnice w kasecie należy zachować, bo cały system wyginania taśmy musi być zachowany.
Nie ma tu docisku do głowicy bo nie byłoby widać jak idzie taśma.
Taki wzornik należy robić z dobrych kaset z dobrym wykonaniem pudła.
Oczywiście nie zastąpi to wzornika - szablonu z tego temtu ale jest to przydatne.
To tak zupełnie przy okazji.

Frytejro

  • 25 / 463
  • Użytkownik
05-04-2024, 12:15
RedKoral, cklos dodałem was do listy i zamykam na 25 szt. Jak ustalę temat zaliczek to rzucę dalsze informacje. Czas realizacji wg firmy to 4-6tyg, i albo dostanę zbiorcza kartę wymiarów do każdej płytki albo indywidualna.

Frytejro

  • 25 / 463
  • Użytkownik
05-04-2024, 19:48
Panowie, jako że szablon wzornik z którego robimy to urządzenie  nie posiada znaczników głębokości głowicy /rolki, a abex nie podaje tego w data secie, czy ktoś z Was, który posiada takowy szablon, byłby w stanie zmierzyć w którym miejscu ma być kreska min/0/max? ( najlepiej z obu stron szablonu czyli od góry i od dołu)?  Mamy już jedne pomiary, ale chcemy zweryfikować z innymi egz