Audiohobby.pl

Best Buy. AH Tips

stefanB

  • 166 / 5907
  • Aktywny użytkownik
01-07-2008, 10:45
W natłoku pozornie tylko niezależnych opinii zapełniających media audio, trudno jest wyrobić sobie jakiś względnie obiektywny pogląd na wiele urządzeń. Zwłaszcza klasy standart i medium zdominowane są przez doraźny marketing.
Doświadczenie kolegów pozwoli uniknąć innym złych inwestycji i za swoje pieniądze dostać maksymalną jakość.
Proponuję więc wpisywanie tu rządzeń ( z jakąś krótką opinią), zarówno nowych jak i pochodzących z rynku wtórnego, których zakup nie jest pomyłką. Może z czasem powstanie jakiś przewodnik dla kupujących
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein

vector

  • 321 / 5908
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 11:30
Zaczne od "kabla".....:))))

IMHO najlepszy kabel glosnikowy to DNM Reson.
Nie slyszalem oczywiscie wszystkich kabli glosnikowych ale slyszalem wiele(rowniez takich po kilkadziesiat tysiecy zl....hihihi) i jak do tej pory DNM jest gora!
Podobno w niektorych systemach pokazuje jakies mankamenty ale uwazam ze to wina pozostalej czesci toru a nie kabla DNM!!!
Znam tez kable, ktore potrafia troche wiecej w niektorych aspektach brzmienia ale nie sa lepsze biorac pod uwage calosc brzmienia!
Biorac pod uwage cene absolutny TOP HIT i ewenement!!!

UWAGA:Komentarz nie dotyczy interconnecta DNM!!!!

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Matt

  • 10 / 5790
  • Nowy użytkownik
03-07-2008, 11:26
vector, nie ma kabla idelanego, jak powiadają ważne co z czym więc uogólnianie jednej pozycji na Top to lekka przesada, miałem Resona i nie miał środka, grał skrajami pasma, basik miał fajny ;)

vector

  • 321 / 5908
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2008, 12:21
Matt,
To Twoja opinia. Nie wiem na czym sluchasz/les ale jesli piszesz, ze nie mial srodka a mial fajny basik to obawiam sie niestety najgorszego....... Twoje spostrzezenia to IMHO nie wina kabla DNM.
Dla mnie oddaje on naturalnie instrumenty z doskonala przestrzennoscia i powietrzem - co daje zludzenie przebywania z muzykami w jednym pomieszczeniu.
Jak widac moja opinia jest skrajnie inna niz Twoja......:)))
Temat watku  to "best buy" - dla mnie ten kabel to zdecydowanie "best buy".
Nie mysle jednak, ze to kabel idealny bo faktycznie takiego pewnie nie ma. Obawiam sie, ze szczegolnie moze byc zle jak reszta toru jest kiepska....:)))
Ale podlacz go do super elektroniki i super glosnikow i masz naprawde wspanialy dzwiek.......


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

zyzio

  • 960 / 5801
  • Ekspert
03-07-2008, 12:28
=> vector
Dlaczego wg. Ciebie IC DNM Reson jest słaby, na bullet plugach to jeden z najlepszych IC, lepszy jest minimalnie sonusoliva na srebrnych bulletach i Anti IC na bulletach :)  Wszystko zależy też od systemu, ale nie podniecałem się Cardasem Neutral Reference za 3 kzł po przetestowaniu tych kabelków ;)

Zildjian

  • 41 / 5876
  • Użytkownik
03-07-2008, 12:42
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Dla Vectora mogę zrobić to,że zaoferuję sprzedaż najnowszej edycji DNM kabla głośnikowego - 2,5 m
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

vector

  • 321 / 5908
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2008, 13:04
>>zyzio

Absolutnie nie pisalem ze IC DNM to slaby kabel!!!
Po prostu, podkreslilem, ze pisze o glosnikowym zeby nikt nie pomylil - i tyle:))


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

piter z

  • 375 / 5909
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2008, 13:48
nieslyszalem znowu az tak duzo kabli ale moj top to .. i tu bede kontrowersyjny :d - velum i abbey road ref. ( ktorego uzywam ) - najlepsze kable chinch tak samo chyba ( chociaz mysle ze mit moglby duzo pokazac a ja nieslyszalem topowych kabli )

piter z

  • 375 / 5909
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2008, 13:58
a z drugiej strony to inna prawda jest taka ze pewnie znajdzie sie pare kabli "top" i wszytskie beda prezentowaly zblizony poziom tyle ze troche inny typ brzmienia i w jednych torach zagraja super w innych tylko bardzo dobrze :D

Matt

  • 10 / 5790
  • Nowy użytkownik
04-07-2008, 23:33
tara labs air 1 głośnikowy to sporo lepiej.. reson muli, w ostrych systemach=tanich sie sprawdza... zresztą jak pisałem, ważne co z czym ! nie odważe się uogólnić jednego kabla na OH EH..  wazna synergia..

Pozdr
Matt

Krs47

  • 1037 / 5906
  • Ekspert
05-07-2008, 16:39
IMHO best buy OFC z metra, skoro nie ma różnicy to po co przepłacać...
Było o kablach to może teraz jakieś sensowniejsze urządzenia Panowie przedstawią?
Ze swojej strony polecam tanie DVD np. Manty jako transport ;) Sam używam DVD Philipsa za niecałe 300 pln i zewnętrznym DAC`iem (też nie drogim) gra sporo lepiej od mojego poprzedniego Sony CDP-X222ES...

lancaster

  • Gość
05-07-2008, 16:47
Matt masz na myśli głośnikowy ? Z tego co wiem nawet Stereophile zakwalifikowało go do klasy A obok sosny kubali, transparentów i innego zmularstwa :))))
Być moze w slabszych systemach(tanich lub po prostu kiepskich) Reson rzeczywiscie sie nie sprawdzi bo ma górę naturalna a nie wybitą i do tego super przestrzxeń(daje wrażenie obcowania z muzykami w tej samej aurze - przynajmniej na tle takiego np. VDH Revelation) ktorej na większosci burczybasów po prostu brak....bas w resonie szybki(jedno co to na bardziej pradżernych kolumnach moze go brakowac)....gdzie tu coś muli ??????

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'