Audiohobby.pl

Nakamichi 480

PhantomLord

  • 420 / 2289
  • Zaawansowany użytkownik
27-05-2021, 22:20
Panowie...a czy my musimy pisać takimi kryptonimami. Serio, nie można napisać, że te od "Niemca" to BlackReel czy revox_de z eBay, a z Portugalii to też eBay o nicku...?

Już któryś raz czytam w różnych wątkach o NAKach o mitycznych sprzedających ogumienie opisanych w sposób, jakby to była wiedzą tajemna dla wybranych.

Paweł w wątku o LX-5 był niezadowolony z paska z USA...ale tam jest chyba z 4 różnych producentów/sprzedających i bądź tu mądry - wprowadza to dezinformację dla przyszłych użytkowników.

Uważam, że zwłaszcza te dobre produkty - sprawdzonych producentów należy chwalić i nie ukrywać. Dalej to będą subiektywne oceny danych forumowiczów, ale zawsze jakiś punkt odniesienia dla innych.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

chorazy3

  • 1490 / 1614
  • Ekspert
27-05-2021, 22:29
Żeby było jeszcze śmieszniej to te paski z USA (Dynamic Technology Group, sprzedający blue3602000) idealnie sprawdziły mi się w Naku 482z.
Także czasami po prostu trzeba kilka różnych (nawet może egzemplarzy danego producenta) stestować  żeby dobrze dopasować.
« Ostatnia zmiana: 27-05-2021, 22:33 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

PhantomLord

  • 420 / 2289
  • Zaawansowany użytkownik
27-05-2021, 23:03
Wiem, że tak bywa :-). Tak właśnie wyczytałem na naszym i innych forach - jakby classic classicowi nie równy :-D. Może ktoś z kolegów będzie w stanie to wyjaśnić?

Ciekawe czy np Twój pasek z Dynamic Technology Group by się sprawdził w innych LX-5...chyba zamówię, żeby zobaczyć jak to będzie u mnie wyglądać. Z opinii na TH choćby akurat ten pasek dobrze działa z ZX-7.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

nano

  • 9079 / 5003
  • Ekspert
27-05-2021, 23:15
phantam.....nie calkiem sie zgadzam...trzeba wliczyc ..sytuacje losowa moze zly  rzut  dostal itd..a moze ja zle mysle..bo nie mam orginalu.i nie wiem ..jak ma byc
jak kto chce zamowic  moze napisac  mi na skrzynke..tak krytykowac nie potrafie  sorry

nano

  • 9079 / 5003
  • Ekspert
18-06-2021, 17:28
mam tu takiego pacjenta szok..trzpien wyrwamy z plastikowej obudowy..pieknie

AUDIOTONE

  • 9404 / 5850
  • Ekspert
18-06-2021, 21:40
Komuś może się zapiekły osie... i wyrwał. W mechanizmach "Nakamichi classic"  to częsty przypadek po dłuższym nie używaniu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5003
  • Ekspert
19-06-2021, 13:23
trza trzpien wbic spowrotem.problem jak gleboko..trzs go na stale zamocowac.  ponoewslaz sprezyna ofpycha rolke.....metoda prob i bledow bedzie zabawa.

AUDIOTONE

  • 9404 / 5850
  • Ekspert
19-06-2021, 19:49
trza trzpien wbic spowrotem.problem jak gleboko..trzs go na stale zamocowac.  ponoewslaz sprezyna ofpycha rolke.....metoda prob i bledow bedzie zabawa.

Czpień wbijasz na ta samą głębokość co jest prawy. I potem doregulowujesz tylko ramię z rolką za pomocą szablonu lub "wygryzionej kasety przez szarika" by taśma była poprawnie prowadzona. To najprostsza metoda, prócz szablonu oczywiście.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Frytejro

  • 25 / 462
  • Użytkownik
11-03-2024, 16:10
Podbijam wątek bo wlasnie niedawno zanabyłem takowego srebrnego naka. Moj pierwszy nak - chciałem zobaczyć co znaczy legenda - nie wiem czy od dobrego zaczłem, natomiast Wojtek mowił ze cena ok za trupka, więc... kupiłem. 

Docelowo  ma jedno zadanie aby pozostał u mnie -  musi grać co najmniej podobnie do mojej integry 2870 :P albo co najmniej jak rs-bs707 :D  Inaczej albo wróci do poprzedniego właściciela (jeśli koszta reanimacji go nie pokonają ) albo no gdzieś w świat.

Jego ostatnia historia zanim trafil do mnie na stół wygląda tak. Pewnien czlowiek kupił go "od serwisanta"  z gwarancją, po wymianie części pasków i częściowym recapie. Użytkowany miesiąc regularnie, później kolejne 2 mce sporadycznie i zaniemówił. Tzn lewy kanał zaczał znikać i trzeszczec. Grał coraz ciszej lewym kanałem.. i czasem startował play za któryms razem a do tego przy przewijaniu był głośny. Podobno poki gral dobrze to właściciel był mega zadowolony z jego grania :) ( stąd też wahał sie czy sprzedac, czy naprawic. Ostatecznie sprzedał z opcją ze jak mi nie siądzie jego gra to odkupi sprawny heh


Deck dotarl do mnie i faktycznie lewy kanał robił cyrki. Ale w sumie nie ma co się dziwic. (zanim kupiłem dostałem fotki jak to wyglada w srodku mniej więcej). Jak zacząłem go rozbierac , byłem w cieżkim szoku. Owszem druk w tym naku jest delikatny... ale mam wrazenie ze owy serwisant albo uczył sie lutować albo uzywał transformatorowki. Dla mnie cala płytka wyglądała tak, ze całą naprawę postanowiłem zacząc od ponownego całkowitego recapu. Poprzednik wsadzał co mial pod reką, byly elny, nichicony, Teapo, Lagear, Jamicony .. co miał to wkładał :D czego brakło to nie wymienił. W ogole to magnet wyglądał jakby był długo bez obudowy, a elementy zarowno elektroniczne jak i paski zostały wymienione na takim brudnym sprzęcie.  Juz samo umycie płytki uwidoczniło mase zimnych lutów, pourywanych padów .. wszystko "wsiało". No i głowica ustawiona tak, ze prawie kółko pokazuje oscyloskop

Na tą chwilę :

-elektronicznie recap zakończyłem ( zostało 4 szt kondkow, których nigdzie nie ma, ale org póki co trzymają parametry , jak je dorwę gdzieś to wymienię..) Wleciały same nichicon FG, FW i esr

-zająłem się mechaniką. silniki rozebrane, nasmarowane (bez luzów ale suche kompletnie) ( chociaż nie wiem czy nie będę szukał silnika dowijania, okaże sie jak złoże do kupy)

- utkwiłem na rolkach bo org mają garby. póki co czekam na jakieś z Rabki plastikowe, natomiast i tutaj pytanie :

czy ktos kupował rolki od VAN -HURBAN`a  z ebaya?  czy one sa ok czy szkoda sobie glowy nimi zawracac?

Kilka zdjec jak wygladal przeserwisowany deck..

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
11-03-2024, 16:57
o żesz qźwa........
Nie będzie grał jak Onkyo tylko ładniej.
A silniki zazwyczaj powinny być suche, gdzie tam olej wlejesz ?

JaKub92

  • 1822 / 5497
  • Ekspert
11-03-2024, 17:09
A silniki zazwyczaj powinny być suche, gdzie tam olej wlejesz ?

Łożyska silników na sucho???
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
11-03-2024, 17:47
a Ja nie widziałem żeby tam było mokro.... łożyska na mosiądzu są odpowiednio spreparowane i nie ma na nich oleju
Na oś daje się co trzeba, ale w silniku ?

Frytejro

  • 25 / 462
  • Użytkownik
11-03-2024, 18:29
No jak.. silniki maja takie same łożyska jak kapsztany.. porowate. Raz na iles godzin (czasem w sm producenci pisali ile) powinno sie je przesmarować znaczy naoliwić. Oczywiście mogą jeździć na sucho, tylko później albo wysyłka do  JK albo nowy silnik heh. NO można sobie na ośke kapnąć, cos tam wleci. Ale do łożyska przy szczotkach nie doleci. Przy okazji czyścimy komutator i szczotki i ma grać heh

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
11-03-2024, 18:34
Pisałem o silnikach że można sobie tam kapnać oleju o odp gęstości przy ośce wyjściowej ale wewnątrz nie bardzo bo olej może dojść do szczotek i zabrudzi system, nawet sam to sprawdzałem i silnik zaczyna świrować znowu.
Ale se każdy nie robi jak se chce....
Pewnie Artur by coś nap[isał o gotowaniu mosiądzu ....ale co tam.
Pewnie tą listwe zapis/odczyt wartało przeczyścić porządnie przy okazji....
« Ostatnia zmiana: 11-03-2024, 18:37 wysłana przez Hammer »

artekk

  • 1694 / 5897
  • Ekspert
11-03-2024, 23:12
O gotowaniu mosiądzu nie słyszałem.
Ale brązu już tak.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo