Audiohobby.pl

Osobistości branży audio

Ahmed

  • Gość
19-02-2011, 15:23
Wróćmy raczej do tematu wątku.

Jeżeli chodzi o nazwiska w audio to widać tutaj doskonale podział kraje zachodnie i ex. demoludy.

Nasz obszar reprezentują tylko nieliczni.
Waszczyszyn ? Myślę, że jako przedstawiciela bloku wschodniego można przyjąć, że jest to osobistość. Jego CD uważam za bardzo udane ale z kolumnami już gorzej.

Z innych? Może Franz Kuzma ze Słowenii ? Konstruktor świetnych gramofonów.
Wiktor Khomenko (BAT) to 1/2 demoludy i 1/2 zgniły zachód. Wyjechał do USA w 1979 roku. Przyznam, jednak, że jego konstrukcje, które miałem okazję spokojnie posłuchać były bardzo dobre.

To są osobistości ale czy miały istotny wpływ w rozwój audio ? Nie jestem co do tego przekonany.

Ahmed

  • Gość
19-02-2011, 15:30
>> John, 2011-02-19 13:55:52
Vincenta sv233 także porównywali do integry Mark Levinson w niemieckim Audio

Powtarzam tylko opinie osób słuchających dłużej  ML 383, że żadna rewelacja to raczej nie była.
SV233 był porządnie zbudowanym wzmacniaczem i wcale bym się nie zdziwił, że nie zagrał dużo gorzej od "małego Marka"

Osobiście słyszałem jak SV233 dokopał  5 x droższemu Accuphasowi. Mina właściciela Accu mówiła bardzo dużo :-)

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
19-02-2011, 15:35
Wpływ na rozwój mieli ludzie nie związani stricte z audio tak naprawdę, bo tu mamy Popowa i Marconiego, Edisona, ktoś tam wynalazł zapis na wałku winylowym, potem na taśmie magnetycznej, Shannon, Kotielnikow, Nyquist i inni dali podstawę formatów cyfrowych, itp. Po drodze był jakiś Futterman od architektur wzmacniaczy lampowych i jeszcze jeden pan, co nazwiska nie pamiętam. Tymczasem Waszczyszyn jest w typie Qvortrupa albo Kondo, czyli prostota połączona z bezkompromisowym doborem komponentów i materiałów konstrukcyjnych. Niczego nie wynaleźli, pokazali jedynie możliwości znanych technik. I w sumie do tego sztuka audio się sprowadza - kładzenia nacisku na to, co jest ważne w audio, a jest ważne co innego niż w sprzęcie wojskowym, badawczym, kosmicznym, kontrolno-pomiarowym, itp. Ci, którym się mylą te kategorie, nigdy nie stworzą dobrego audio, mimo że odczyty miernika będą niepodważalnym fundamentem ich dobrego samopoczucia.

konrad

  • 850 / 5536
  • Ekspert
19-02-2011, 15:36
Wolodymir (nazwiska nie znam) z phast\'a :)
B. ładne, wykonane ręcznie wzmaki, no i dobrze grają. Cena też dobra, jak na niemasową produkcję (z tego co pamiętam to średnio na miesiąc sprzedają 1-2 wzmacniacze)

  • Gość
19-02-2011, 15:36
>> Ahmed, 2011-02-19 13:20:19
To, że kochasz swoje Oriony i że codziennie dotykasz ich napletkiem, to już wiemy ale może zwyczajnie napisz, że cenisz Linkwitza bo ja jego wkładu w audio wcale nie neguję. :-)
=========

zanegowałeś, bo napisałeś o jego TEORII, a on ma wkład w praktykę: jego filtr jest stosowany szeroko na świecie.

Już nawet nie chodzi o jego kolumny, które są wybitne pomiarowo i doceniane subiektywnie przez wielu ludzi na świecie.

A z reszty waszego pocztu cwaniaków audio, tylko Pass KIEDYŚ miał wkład w audio, obecnie jest zwykłym cwanym biznesmenem.

Ahmed

  • Gość
19-02-2011, 15:43
>> Archaniol, 2011-02-19 15:36:56
zanegowałeś, bo napisałeś o jego TEORII, a on ma wkład w praktykę: jego filtr jest stosowany szeroko na świecie.
Już nawet nie chodzi o jego kolumny, które są wybitne pomiarowo i doceniane subiektywnie przez wielu ludzi na świecie.
A z reszty waszego pocztu cwaniaków audio, tylko Pass KIEDYŚ miał wkład w audio, obecnie jest zwykłym cwanym biznesmenem.

O tym cwanym biznesmenie po piszesz prawie tak jak o przestępcy :-)
Warto czasami zdjąć klapy z oczu i nie zakładać, że konstruktor naszych kolumn jest jedynym sprawiedliwym na świecie.
Klipsch, Thiel, Pass to nie są tylko bujdy i cwaniactwo. Jak posłuchasz to może zmienisz zdanie.

  • Gość
19-02-2011, 15:44
>> John, 2011-02-19 13:55:52
Pawełku jak widzę ciśnienie to skacze Tobie. Aby coś wartościowego pisać i budzić szacunek, to trzeba mieć jakąś minimalną wiedzę praktyczna. A zdaje się z tym to masz poważny problem.
Twoje konto wylatuje w konto, ponieważ jesteś chorobliwym ignorantem i nie potrafisz uszanować czyjegoś zdania.
A Twój wpis po raz kolejny udowadnia jakim mało interesującym jesteś człowiekiem.
PS. Życzę Ci troszkę lepszego samopoczucia Pawle.
=====================================
John :) czego nie wiem, a co wiesz Ty ?
Zachwyć mnie :)

Na razie mnie rozbawiłeś :)
Słuchałeś obydwu i na podstawie swoich złudzeń wysnułeś jakieś wnioski ? Co za wiedza :))

dziękuję za życzenia, ale zdrowie mi dopisuje :))

  • Gość
19-02-2011, 16:03
>> Ahmed, 2011-02-19 15:43:54
>> Archaniol, 2011-02-19 15:36:56
zanegowałeś, bo napisałeś o jego TEORII, a on ma wkład w praktykę: jego filtr jest stosowany szeroko na świecie.
Już nawet nie chodzi o jego kolumny, które są wybitne pomiarowo i doceniane subiektywnie przez wielu ludzi na świecie.
A z reszty waszego pocztu cwaniaków audio, tylko Pass KIEDYŚ miał wkład w audio, obecnie jest zwykłym cwanym biznesmenem.

O tym cwanym biznesmenie po piszesz prawie tak jak o przestępcy :-)
Warto czasami zdjąć klapy z oczu i nie zakładać, że konstruktor naszych kolumn jest jedynym sprawiedliwym na świecie.
Klipsch, Thiel, Pass to nie są tylko bujdy i cwaniactwo. Jak posłuchasz to może zmienisz zdanie.
===========

A kto pisał o Klipsch, Thielu ? akurat oni mieli :)

Jak odróżnisz wzmak Passa od np. Onkyo w teście ABX, to pogadamy, na razie pozostajesz w sferze baśni i bzdur. Kupując Passa kupujesz legendę i normalnie brzmiący wzmacniacz, nic więcej.
A SL nie jest jedynym sprawiedliwym, jest ich więcej.

  • Gość
19-02-2011, 16:07
Dla mnie osobiście fajnym wynalazkiem były głosniki współosiowe. Genialny wynalazek.

Lubię Mangery, fajna rzecz.

Ahmed

  • Gość
19-02-2011, 16:09
>> Archaniol, 2011-02-19 16:03:56
A kto pisał o Klipsch

Ja pisałem o Klipschu a Ty napisałeś, że "z reszty waszego pocztu cwaniaków audio, tylko Pass KIEDYŚ....." itd

>>Jak odróżnisz wzmak Passa od np. Onkyo w teście ABX, to pogadamy

Używasz Onkyo u siebie czy coś innego ?

Ahmed

  • Gość
19-02-2011, 16:10
Odpowiadasz na wpis
>> ZAGRA, 2011-02-19 16:07:48
Dla mnie osobiście fajnym wynalazkiem były głosniki współosiowe. Genialny wynalazek.

Lubię Mangery, fajna rzecz.


Właśnie. Kto to wymyślił ? Były już w starych Tannoyach.

  • Gość
19-02-2011, 16:11
Godmansach...Kef

  • Gość
19-02-2011, 16:11
Goodmansach i KEF.. później Tannoy

Gustaw

  • Gość
19-02-2011, 16:14