Audiohobby.pl

AKG K701 - znalazłem bas w tych słuchawkach :O

jjurek

  • 2066 / 5849
  • Ekspert
28-03-2012, 21:08
Tak wygląda wyjście słuchawkowe w nwjwyższych integrach Accu:

Piotrek608

  • 104 / 5675
  • Aktywny użytkownik
28-03-2012, 21:36
Konstrukcja niezwykle zaawansowana technologicznie jak to w Accu:):)
Ciekawe jaki to NJM...4556AD??

Co do NE5532 z Texasa to kości z oznaczeniem AP sa nieco lepsze niż zwykły N nawet offset na wyjsciu miewają znacznie lepszy o mniejszej rozbieżności.
Słuchaj cicho! Usłyszysz więcej!!

Piotrek608

  • 104 / 5675
  • Aktywny użytkownik
28-03-2012, 21:39
NJM ma rózne lakierowanie chyba zaleznie od pogody, ale swoje slynne znaczki JRC mają nie do podrobienia:):)




Słuchaj cicho! Usłyszysz więcej!!

NE5532

  • 206 / 5871
  • Aktywny użytkownik
28-03-2012, 22:07
>> jjurek, 2012-03-28 21:08:05
Tak wygląda wyjście słuchawkowe w nwjwyższych integrach Accu

Zasadniczo koncepcja ta jest słuszna... tyle że można zrobić lepiej i taniej niż szacowne Accu:)
Nie mam czasu ... zarobiony jestem, włosy mi rosną ...

majkel

  • 7476 / 5918
  • Ekspert
29-03-2012, 13:08
Miałem w domu NE5532 Texasa serii P i AP. Jedna z tych serii chamsko podbarwiała dźwięk, ale nie pamiętam która.

ogorek

  • 855 / 5258
  • Ekspert
29-03-2012, 16:19
Wróciła wielka paczka od @majkela.

1. Usprawnienie CD-ka słyszalne. Na jego dziurce słuchawkowej szum zniknął. Nieczystości barwy (przy wyższych poziomach głośności) zniknęły. Teraz to naprawdę fajne źródło. Ono ma malutką lampkę na wyjściu (tak apropo sugestii @jjurka)

2. BP działa ;) i faktycznie działa lekko inaczej. Może to zasługa zasilania beteryjnego a może upgrade źródła ale jest niezwykle klarownie, barwne wybrzmiwanie

3. Co do basu na AKG701 to z dziurki Vincenta ilościowo jest tak samo jak było ale jakościowo bez porównania. Teraz słychać, że wcześniejszy potężny bas to były nieliniowości

4. Z BP ilościowo i jakościowo jest tak jak z dziurki Vincenta chociaż całość brzmienia jest lekko odmienna. Może to być spowodowane buforem lampowym na wyjściu Vincenta lub inną konstrukcją/charakterem wzmacniacza słuchawkowego.

5. Na razie próbuję wychwycić różnice (a są tylko trudno je opisać/nazwać) brzmienia transportu PC->HiFace Evo gdzie hiFace EVO jest teraz zasilane zasilaczem bateryjnym "made by @majkel". A byłem pewien, że mając zasilacz (sieciowy) stworzony do squezebox-a (CIAudio) lepiej być nie może ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5918
  • Ekspert
29-03-2012, 19:40
Odnośnie punktu 4 - tu do powiedzenia trochę też mają interkonekty i wybór wyjścia z Vincenta, bo jedno gra inne niż drugie, natomiast nie badałem, które jest poprowadzone do wewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego. To po wewnętrznej stronie potrafi bardziej zaczarować zwłaszcza barwą wybrzmień, ale czasem wywołuje u mnie dezaprobatę tego, co słyszę w sensie autentyczności.

majkel

  • 7476 / 5918
  • Ekspert
29-03-2012, 19:40
inne = inaczej

Dezydery

  • 68 / 4623
  • Użytkownik
03-04-2012, 21:20
@Piotrek608

Z małym Forumem niestety miałeś rację i na tym poprzestanę ;)


Są za to pozytywy z innej, droższej znacznie beczki. Mianowicie, byłem dziś z k701 w salonie audio-video Kezard.
Po krótkiej rozmowie zabrano mnie do pomieszczenia odsłuchowego gdzie miałem okazję posłuchać AKG wespół z Marantz\'em PM6004 i zestawem Audiolab. Oba zestawienia występowały w firmowym komplecie - odtwarzacz + wzmacniacz.
Marantz mimo znaczniej różnicy w cenie jaka sytuuje się pomiędzy Sony 222es a PM6004 zagrał od archaicznej integry nie lepiej. Bez bezpośredniego porównania trudno mówić o wyższości któregokolwiek urządzenia.

Sytuacja odmieniła się kompletnie po wkroczeniu do rywalizacji Audiolab\'a. Przynajmniej wiem, że wymagania jakie stawiałem K701 są w 100% do spełnienia.
Przede wszystkim całe pasmo uległo rozciągnięciu. Szukałem poprawy dynamiki i dolnych rejestrów a okazało się, że także góra ma wiele nowego do zagrania. Faktem stało się, że na kontrabas składa się tak drżenie strun, jak i kreowanie miękkiej ale sprężystej poduchy, na której rozgrywa się pozostała cześć muzycznego spektaklu. Na wnikliwą ocenę wokali zabrakło czasu, pamiętam tylko uderzającą bezpośredniość i większy naturalizm ludzkiego głosu. Coś jakby włączyć światła na koncercie i oto wokalistka istnieje naprawdę.
Wyjściu słuchawkowe samego odtwarzacza wypadło wyraźnie gorzej niż dziurka we wzmacniaczu - zachwyty to właśnie tam.

Wzmacniacz ~4k zł, odtwarzacz ~5k.
Za IC służył złoty Van den Hul.

http://www.audiolab.co.uk/ProductDetail.aspx?lang=En&Tab2=8200A
http://www.audiolab.co.uk/ProductDetail.aspx?lang=En&Tab2=8200CD

 

aulait

  • 1393 / 5578
  • Ekspert
03-04-2012, 23:39
Jak wyjście słuchawkowe w samym odtwarzaczu mogło wypaść gorzej jak ten odtwarzacz nie ma wyjścia słuchawkowego?

Ceny jakie podałeś też są bardzo wysokie, można kupić dużo taniej.

Nie myśl, że się czepiam, bo sam szukam czegoś do moich K701 i ten Audiolab jeśli faktycznie taki dobry na wyjściu słuchawkowym z K701 to by mnie interesował, ale dziwnie to trochę wygląda.

Dezydery

  • 68 / 4623
  • Użytkownik
04-04-2012, 14:49
@aulait

Pewien jestem, że CD Audiolab ma wyjście słuchawkowe. Podałem najpewniej link do modelu bez "Q".
" High-performance, direct-coupled, discrete Class A headphone amplifier"
http://www.audiolab.co.uk/ProductDetail.aspx?lang=En&Tab2=8200CDQ

Ceny podałem tylko orientacyjne, w przypadku CD mamy do wyboru 8200CD lub 8200CDQ. Różnica w cenie między modelami jest znaczna.
Zostawiłem w sklepie mój nr. telefonu. Mają dać mi znać kiedy dotrze Vincent. Wtedy dopiero, w oparciu o wypowiedzi przedmówców, można będzie w miarę rzetelnie ocenić Audiolab\'a.
Niemniej na mnie wywarł bardzo pozytywne wrażenie.

Wybacz błędy link.

aulait

  • 1393 / 5578
  • Ekspert
04-04-2012, 15:05
Rozumiem...Same zjawiska bardzo ładnie opisałeś  i będę musiał posłuchać tej konfiguracji a w szczególności wzmacniacza. Na niego mógłbym się zdecydować ;)

Dezydery

  • 68 / 4623
  • Użytkownik
04-04-2012, 15:24
Cieszę, że mogłem coś zasugerować :)

Sam czekam niecierpliwie na Vincenta (około 1100 zł) 3 razy mniej niż 8200 a podobno potrafi zaczarować.

Chętnie poznam Twoją opinię, zachęcam do podzielenie się doświadczeniami po odsłuchu :)

audio_house

  • 149 / 5487
  • Aktywny użytkownik
04-04-2012, 19:38
Jeszcze nie spotkałem wzmacniacza z dziurką który by przebił solidne konstrukcje wzmacniaczy słuchawkowych :) Audiolab jest bardzo dobry w systemach głośnikowych , niestety dziurki do słuchawek są traktowane po macoszemu, zresztą podobnie jak w innych firmach. Nie chcę wkładać kija w mrowisko ale jak ktoś buduje system słuchawkowy to nie potrzebny mu wzmacniacz stacjonarny tylko szuka wyrafinowanych wzmacniaczy słuchawkowych. Wiem ze K701 sa trudne do napędzenia. Ja do swoich K701 mam podłączony BP z akumulatorowym zasilaniem...

ogorek

  • 855 / 5258
  • Ekspert
04-04-2012, 22:35
>> audio_house, 2012-04-04 19:38:38
Jeszcze nie spotkałem wzmacniacza z dziurką który by przebił solidne konstrukcje wzmacniaczy słuchawkowych :) Audiolab jest bardzo dobry w systemach głośnikowych

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ja pisałem o CD-ku z dziurką (dziurka z regulacją głośności na op=ampach) Vincent CD S1.1

Po dopieszczeniu przez @majkela, wysterowuje bardzo dobrze AKG K701.
Wczęśniej też grało to dobrze z AKG K701 ale teraz znikły zniekształcenia od "siania" przez źle ekranowane komponenty.

Też używam BP z AKU ale często wystarcza mi sama dziurka CD-ka (zwłaszcza jak ma to być słuchanie podczas serfowania lub pracy)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …