Audiohobby.pl

Najprostsze wzmacniacze mocy

meloV8

  • 1552 / 5881
  • Ekspert
26-02-2009, 17:56
Polazlem dzisiaj do sklepu kupic 1518q ale gosciu zaspiewal sobie 15 zl za sztuke to mu podziekowalem. Poki co skleje z moich zasobow 1516 jakiegos dual mono.

szakunec, te kostki oczywiscie moga pracowac na zasilaniu z sieci. Czesto mialem u siebie podlaczone do sieci, na roznych napieciach. Ale dzwiek z sieci na tych kostkach mi osobiscie nie odpowiadal.
Najlepiej dwie kostki 1516 dual mono, a jeszcze lepiej 1518q, stary kwasiak aku z samochodu i gra znacznie lepiej :)
No i koniecznie zabawa z kondensatorami wejsciowymi. Trzeba dobrac dzwiek pod wlasny gust :)

meloV8

  • 1552 / 5881
  • Ekspert
26-02-2009, 18:01
Warto tez pamietac, ze w wersji 1516 stereo aplikacja jest inna i potrzebne sa kondensatory na wyjsciu wzmacniacza. Wzmacniacz juz nie pracuje w mostku i nie mozna podlaczyc glosnikow bezposrednio do wyjscia.
Ten wyjsciowy elektrolit w konfiguracji stereo ma juz bardzo duzy wplyw na jakos brzmienia.

lancaster

  • Gość
26-02-2009, 18:11
mam w tej chwili porownanie do uwazam swietnego pp na 300B...

W te chwili u mnie śmiga wersja z 2200uF+0,01mkp wima w zasilaniu(oba kondy na scalaku)
Jako wejściowy kond robi 0,47uF teflon.

Nawet nie bedę komentowal. Wiekszosć wzmaków jakie do tej pory porównywałem wywolywala rechot.
Scalak jest szybki, dynamiczny, bas z kopem,  z ładną/zróznicowaną barwą.
rewela - serio.
Jeszcze go poćwiczę w okolicznych systemach....moze tylko u mnie takie wrażenie.
Mowa o 1558. Mialem dziś polutowac 1516 ale dam sobie spokój do jutra:)

szakunec

  • 110 / 5914
  • Aktywny użytkownik
26-02-2009, 18:15
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
##################################

Lan  --->   standardowo proszę o fotkę  :P
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

lancaster

  • Gość
26-02-2009, 18:17
melo,  mam polutowanego 1516 w mostku, ale nawet niwchce mi sie go do radiatora przykręcać :)
Mam nadzieje ze nie utłukłem ;)


...acha w tym porównaniu wychodzi ze ten teflon na wejsciu to nadmiar szczęscia na górze :)
....ale ak kto lubi to wyjdzie mu taki powazny GC
Wczoraj ze "zwyklym" PIO podobalo mi sie chyba bardziej. Dxwiek miał tyle radochy że papuga sama sie śmiała :)

lancaster

  • Gość
26-02-2009, 18:20
szakunec będzie taka z telefonu, wiec musisz sie uzbroic do jutrejszego przedpołudnia w cierpliwość :)

szakunec

  • 110 / 5914
  • Aktywny użytkownik
26-02-2009, 18:21
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
##################################



-->  dobrze  --  uzbrajam się ;)
Co napędzałeś ?
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

lancaster

  • Gość
26-02-2009, 18:23
Bety 10cx+BMS

a_men

  • 746 / 5909
  • Ekspert
26-02-2009, 18:37
Lancaster>
A jak wygląda sprawa elektrolitu w zasilaniu? Lepiej z czy bez?

"Zdolność dokonywania szczegółowych spostrzeżeń jest powszechnie nazywana cynizmem przez tych, którzy tej zdolności nie posiadają".

Lt_Bri

  • 153 / 5856
  • Aktywny użytkownik
26-02-2009, 18:39
Kiedyś (za lepszych czasów) założyłem na audiostereo temat "Zupa... tzn. wzmacniacz NIC :) "*, teraz nawet nie mogę go przejżeć bez logowania się...


Nic to - choć wykorzystam ich miejsce na serwerze :P
Wrzuciłem tam kiedyś taki rysujek z niemieckiej stronki:

http://www.audiostereo.pl/zalaczniki/278056_1.gif



* http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=16520&all=1
Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

Lt_Bri

  • 153 / 5856
  • Aktywny użytkownik
26-02-2009, 18:41
przejrzeć miało być (kiedy się tu wreszcie pojawi możliwość edytowania wpisów??).
Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

a_men

  • 746 / 5909
  • Ekspert
26-02-2009, 18:45
>> Lt_Bri, 2009-02-26 18:39:44
A ja przeczytałem ten krótki watek. oczywiście to jest gówno i nie może grać. Do tego wybucha. Szkoda czasu:)

P.S. Było nie fikac Red Aktorowi i s-ce;)

"Zdolność dokonywania szczegółowych spostrzeżeń jest powszechnie nazywana cynizmem przez tych, którzy tej zdolności nie posiadają".

Lt_Bri

  • 153 / 5856
  • Aktywny użytkownik
26-02-2009, 18:47
Możliwość logowania się nadal posiadam (no może że czegoś nie wiem), po prostu jakoś tak nie mam najmniejszej ochoty z niej korzystać ;)

Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

Molibden

  • 1906 / 5915
  • Ekspert
26-02-2009, 19:18
Czy ktoś zbudował i może się pochwalić rezultatami odsłuchów wzmacniaczy z TDA2040 lub TDA2050?

_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Artuh

  • 39 / 5572
  • Użytkownik
26-02-2009, 19:58
Ja kupiłem wstępnie klamoty do konstrukcji wzmaka z serii tda 20XX i może uda mi sie  niedługo coś zklecic w wersji klasycznej z zasilaniem z trafo i wspólnymi kondami dla obydwu kanałow w zasilaczu. Porównam to  pozniej z LM 3886 w tym samym wykonaniu .
Pozwolę sobie zamieścic moją ocenę . Jakby nie było bedzie ona pogladowa ze względu na mozliwy odmienny sposób grania na chociażby rozpatrywane przez Was  zasilanie. z aku.
Pozdrawiam