Audiohobby.pl

Idealny przedwzmacniacz

Ged

  • 1716 / 5903
  • Ekspert
27-11-2014, 22:51
Odsłuch mam w planach, raczej dalszych niż bliższych.
Są duże tematy na AS (temat trochę śmieszny bo prowadzony przez przedstawiciela) i na jednym z dużych, zdaje się head fi ? Ale jak zwykle więcej śmieci niż poważnych informacji.
Sprzęt GD-Audio jest naprawdę brzydki :)

Ged

  • 1716 / 5903
  • Ekspert
07-01-2015, 10:31
Panowie - update:

Słuchałem przez kilka dni przedwzmacniacza Accustic Arts Preamplifier.
Plusy:
- solidne wykonanie
- po dwa wejścia/wyjścia XLR
- poprawia dźwięk na nieco bardziej lampowy, fajna separacja źródeł dźwięku, trochę więcej basu, daje odrobinę przyjemniejszy dźwięk

wady:
- startuje długo
- 12 kilo
- mało wejść/wyjść RCA
- brak przedwzmacniacza słuchawkowego
- pilot tylko do głośności (nie ma zmiany źródła)
- potencjometr głośności pracuje głośno (chyba najbardziej ze wszystkich które słuchałem)

Ogólnie warto się zapoznać.

GD-Audio - jak tylko przyjdzie do Polski wyślą mi na testy.

Synthax

  • 2323 / 4120
  • Ekspert
07-01-2015, 10:37
No Audio-GD tom bardzo ciekaw, bo mnie teraz linia budżetowa najbardziej interesuje ;)

gabler1

  • 44 / 4526
  • Użytkownik
28-01-2015, 07:58
Szukam dobrego preampa z wyjściem słuchawkowym do ok 7kz,ciekawie wygląda audio gd Master 9 ,na head hifi twierdzą,że jest lepszy od Bacoona

cytrus

  • 21 / 4961
  • Użytkownik
28-01-2015, 08:30
Szukam dobrego preampa z wyjściem słuchawkowym do ok 7kz,ciekawie wygląda audio gd Master 9 ,na head hifi twierdzą,że jest lepszy od Bacoona

Posłuchaj najnowszej wersji Headonica  na baterie z opcją pre. Może być ciekawie:)
« Ostatnia zmiana: 28-01-2015, 08:43 wysłana przez cytrus »

jest to mój pogląd i podzielam go całkowicie

Jarek2

  • 99 / 3793
  • Użytkownik
28-01-2015, 10:12
Szukam dobrego preampa z wyjściem słuchawkowym do ok 7kz,ciekawie wygląda audio gd Master 9 ,na head hifi twierdzą,że jest lepszy od Bacoona

proponuję przeczytać wątek klubowy "klub audio gd" na wiadomym forum

Ged

  • 1716 / 5903
  • Ekspert
28-01-2015, 18:18
Gabler - mieli się do mnie odezwać jak tylko przyjdzie Master do dystrubutora. Na razie ich nie naciskam bo mam na głowie kolumny. Zadzwoń, może już mają i pożyczą.

Synthax

  • 2323 / 4120
  • Ekspert
05-02-2015, 12:16
Przeanalizowałem w spokoju zagadnienie pre stereo z wyjściem słuchawkowym. Doszedłem do wniosku, że jest niemożliwym lub bardzo trudnym pogodzenie tych aspektów. Przedwzmacniacze potrafią bardzo odmiennie prezentować przestrzeń, potrafi ona przyjmować różny kształt. I to co podoba nam się na słuchawkach nie zawsze dobrze wypada na kolumnach. Niemożliwym jest też posiadanie kolumn i słuchawek o takim samym charakterze brzmienie (choćby zakres i liniowość pasma). Dodatkowo switch gain pomagający regulację mocy dla słuchawek wprowadzałby spustoszenie przy używaniu kolumn, stąd często jest w ogóle pomijany w 'uniwersalnych' pre z dziurką - nie pozwalając na najbardziej optymalne napędzenie słuchawek. Po przerobieniu różnych sprzętów uważam że niestety dla naszych portfeli i miejsca trzeba mieć osobny klocek do kolumn a osobny do słuchawek, jeśli ma być faktycznie synergia pomiędzy źródłem a membraną.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2015, 12:18 wysłana przez Synthax »

Ged

  • 1716 / 5903
  • Ekspert
05-02-2015, 12:26
Syntaksie, ale przecież sporo topowych modeli pre ma wyjście słuchawkowe i to bardzo dobrej jakości.
Nie wiem co o tym myśleć. Co konkretnie porównywałeś ?

Ged

  • 1716 / 5903
  • Ekspert
05-02-2015, 12:37
Przedwzmacniacz Accuphase 2410

Dzięki koledze Miłokajowi miałem okazję posłuchać przez kilka dni przedwzmacniacza Accuphase 2410.
Uwagi ogólne - wygląd super, jest to wersja z drewnianymi boczkami. Chociaż ja wolałbym drewnianą całą górę (chyba wersja 2800 i wyższe).
Wykonanie - mega jakość. Wydaje się lepsze niż MBL. Ale to na zasadzie - robi wrażenie bardzo solidnego.
Funkcjonalnie - rewelacja, znacznie lepiej niż Accustic Arts - wszystko chodzi jak w Japonii.

Porównanie nr 1 - Accu jako wzmacniacz słuchawkowy dla słuchawek dynamicznych

Słuchawki - Grado PS-1000. Odniesienie - Black Pearl by Majkel (EarStream)
Różnica w cenie ogromna. Accuphase gra jednak lepiej. Szersza i głębsza scena, lepsza separacja instrumentów, nieco ciemniejszy dźwięk. Black Pearl na bardzo wysokich poziomach głośności robi się odrobinę jazgotliwy, traci precyzję. Przyjemniej słucha się Accu. Ale oba grają bardzo dobrze. Bez wątpienia Accuphase wprowadza Grado na wyższy poziom. Aż chce się bawić dalej :)

Już już. . . .wydawało się, że Grado grają równie dobrze jak Staxy. Dopóki nie założyłem 009 na głowę.
Ciekawa rzecz, że Accu odcina wyjście OUT po wpięciu słuchawek do gniazda. Zatem nie da rady na raz słuchać Staxów i Grado. Aby tylko takie problemy były w życiu :) Po wpięciu Grado w Accu nie są już "pierdziawkami" jak je wcześniej opisywałem. Grają naprawdę dobrze. Po paru minutach przyzwyczajenia spokojnie mogą starczyć za główne high-endowe słuchafony.

Porównanie nr 2 Accu jako przedwzmacniacz do wzmacniacza i słuchawek Stax (717 i 009)

OK, są różnice :) Nieco lepiej jest z przedwzmacniaczem.
Dźwięk jest bardziej uporządkowany, lepsza separacja źródeł, odrobinę przyjemniej się słucha.
Różnice występują na dużych poziomach głośności.

Porównanie nr 3 Accu jako przedwzmacniacz do integry MBL i głośników B&W CDM1SE

Absolutnie żadnych różnic. Niestety.
Jeszcze tak naprawdę to Accu miał lepiej bo bezpośrednio MBL otrzymywał sygnał przez RCA a Accu przez 2 x XLR.
Po wyrównaniu poziomów głośności nie słychać było żadnych różnic. Ten który grał głośniej, grał "lepiej".

Uwagi dodatkowe
Do takich porównań trzeba bardzo dobrych jakościowo nagrań.
Nie mam płyt testowych/audiofilskich, więc czasem musiałem przeszukać całą torbę (po przenosinach) w poszukiwaniu nagrania, które nada się do testowania.
Chyba nie o to chodzi w życiu aby szukać przez parę minut płyty która ma super wokal i do tego jakiś kontrabas bo zostaje parę płyt :)
W zwykłym słuchaniu na normalnych poziomach głośności, w innej muzyce niż jazzowe plumkanie nie było słychać absolutnie żadnych różnic.
Funkcjonalność Accu jest świetna jak ktoś lubi się bawić sprzętem. Ja nie ruszałem tych pokręteł.
Najbardziej istotne jest dla mnie - dwa wejścia i dwa wyjścia XLR, taką cechę ma niewiele przedwzmacniaczy.
Z czysto lampowych - żaden.

Może to porównanie miało jakieś błędy techniczne ? Chętnie rozważę wszelkie Wasze uwagi.
Podsumowanie w moim systemie jest następujące:
1) Accuphase 2410 to wspaniały wzmacniacz słuchawkowy (w mojej ocenie lepszy niż majkela Black Pearl),
2) nieznacznie poprawia uporządkowanie dźwięku jako przedwzmacniacz dla słuchawek i wzmacniacza STAX
3) nie wpływa na dźwięk wysyłany do kolumn B&W

W tej chwili skupię się na zakupie nowych kolumn, potem jeszcze raz posłucham Accustic Arts albo Audio Research (jeśli będzie jakiś dostępny za sensowną kwotę).
MBL nie ma ani dystrybutor ani na rynku wtórnym.
Może macie jakieś kolejne propozycje do odsłuchu ?

Synthax

  • 2323 / 4120
  • Ekspert
05-02-2015, 14:41
Wygląda w takim razie na to, że jest to przypadłość budżetowych sprzętów do 10K PLN (sic!), które słuchałem i które widocznie mają specyficzny charakter grania który dodaje coś do dźwięku...

4m

  • Gość
06-02-2015, 15:29
Przeanalizowałem w spokoju zagadnienie pre stereo z wyjściem słuchawkowym. Doszedłem do wniosku, że jest niemożliwym lub bardzo trudnym pogodzenie tych aspektów.

A ja doszedłem do momentu, że muszę zacząć kupować do moich systemów przedwzmacniacze, więc z ciekawością przeczytałem Twój wpis :) Idzie właśnie do mnie przedwzmacniacz stereo, którego wyjście słuchawkowe podobno nie ustępuje specjalistycznym wzmacniaczom słuchawkowym za parę tysięcy złotych. Rzecz została potwierdzona przez parę osób, z których zdaniem bardzo się liczę, stąd mam nadzieję przekonać się wkrótce o tym nausznie. Albo upadnie Twoja teoria albo ten przedwzmacniacz ;) CDN.

Synthax

  • 2323 / 4120
  • Ekspert
06-02-2015, 16:58
Czekam z niecierpliwością, jeśli pokona moją tezę to sam chętnie go zanabędę :)

barthuss1

  • 198 / 4815
  • Aktywny użytkownik
07-02-2015, 21:58
Przeanalizowałem w spokoju zagadnienie pre stereo z wyjściem słuchawkowym. Doszedłem do wniosku, że jest niemożliwym lub bardzo trudnym pogodzenie tych aspektów.

A ja doszedłem do momentu, że muszę zacząć kupować do moich systemów przedwzmacniacze, więc z ciekawością przeczytałem Twój wpis :) Idzie właśnie do mnie przedwzmacniacz stereo, którego wyjście słuchawkowe podobno nie ustępuje specjalistycznym wzmacniaczom słuchawkowym za parę tysięcy złotych. Rzecz została potwierdzona przez parę osób, z których zdaniem bardzo się liczę, stąd mam nadzieję przekonać się wkrótce o tym nausznie. Albo upadnie Twoja teoria albo ten przedwzmacniacz ;) CDN.

Ja się chyba domyślam co to za urządzenie - i nazwa jego pewnie zaczyna się na literkę G... ;)

wiktor

  • 2503 / 5901
  • Moderator Działu Słuchawki
07-02-2015, 22:38


Ciekawa rzecz, że Accu odcina wyjście OUT po wpięciu słuchawek do gniazda. Zatem nie da rady na raz słuchać Staxów i Grado. Aby tylko takie problemy były w życiu :)


Włodku,

z tym odcinaniem sygnału jack/ output XLR/ RCA tak nie jest. Ustawia się to sekwencją przycisków. W preampach Accuphase to domyślna funkcja. Bez problemu możesz równolegle używać obydwu.