Audiohobby.pl

RCA Solid silver toys

nsk

  • 549 / 4882
  • Ekspert
29-11-2011, 19:53
Będziesz pierwszym na forum :)), osobiście jestem sceptycznie nastawiony.

Robeeert1

  • 722 / 5547
  • Ekspert
29-11-2011, 20:14
pytam bo drogie jak cholera, nie chciałbym utopić 5 stówek ;)

zibra

  • 812 / 5008
  • Ekspert
29-11-2011, 20:46
mozna taniej, a efekt wizualny cieszy oko hehe. kiedys sie interesowalem to sprzedawca pisal, ze porownywali z WBT. ja osobiscie w taka ingerencje w dzwiek nie wierze. wystarczy dobry CMC:

http://www.ebay.pl/itm/Hi-End-Purple-Copper-RCA-socket-4pcs-set-/110775304215?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19cab90017
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

ogorek

  • 855 / 5252
  • Ekspert
29-11-2011, 21:06
>> zibra, 2011-11-29 20:46:54
mozna taniej

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Popieram Zibrę. Mimo, że sam wymieniłem zaciski w kolumnie na WBT miedziane nextgen. Ale chodziło glownie o to aby zaciski nie były pozłacanym mosiądzem a miedzią. Kupowałem te WBT baardzo tanio na Węgrzech w Kacsa-audio.hu No i moja ingerencja była głębsza bo zmieniałem wejscie BiWi na pojedyńcze a łączenia wewnątrz kolumny na przewody miedziane (zamiast styków za pomocą śrób i blaszek stalowych jak to jest w 90% kolumn)

Z drugiej strony wtyki sieciowe czysto miedziane IEC mają tę wadę, że miedż się z czasem odkształca i nie zapewnia tak mocnego styku (sprawdzone latami na miedzianych wtykach IeGo).

Stąd moja rada - wtyki miedziane, srebrne - TAK ale pod warunkiem patentów (np. dokręcanie) zapewniających dobry styk i nie odkształcanie się miedzi.

Jak używasz drogich kabli z czystej miedzi lub srebra to takie mosiężne gniazdo aż się prosi o upgrade.

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Robeeert1

  • 722 / 5547
  • Ekspert
29-11-2011, 21:23
dzięki chłopaki, zastanowię się jeszcze nad tymi srebrnymi, oczekuje poprawy dżwięku i samopoczucia ;)

Ged

  • 1716 / 5914
  • Ekspert
29-11-2011, 21:31
Robeeert1
Najlepsze wtyki RCA jakie widziałem są zamontowane w mojej pasywce firmy goldpoint. Nie potrafię sprawdzić na ich stronie jakie są, ale dużo lepsze niż jakiekolwiek inne w tym w middle high-endach :) Mają jakiś patent na delikatne, ale pewne wetknięcie kabli. Nie do pokonania.

ogorek

  • 855 / 5252
  • Ekspert
29-11-2011, 21:35
Ja przy kolumnowych nie zaobserwowałem rewolucji aczkolwiek pewne dźwięki z jednego zrobiły się wielowymiarowe. Czyli przybyło trochę detali. Niektóre wręcz denerwująca - potrzeba była wygłuszenia pokoju :)

Na pewno nie zaszkodzi i poprawi samopoczucie - pod warunkiem, że wspomniana kwota nie jest czymś mocno znaczącym dla Ciebie.

Bo na pewno efekt nie będzie adekwatny do tej kwoty. Zadowolenie, że coś się zrobiło samemu - TAK

No i że na drodze jakiegoś dobrego przewodnika nie masz już mosiądzu .... Oczywiście wskazane przez Ciebie gniazda mają sens jak używasz IC srebrnych (moim skromnym zdaniem).


Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

L3VY

  • 224 / 5653
  • Aktywny użytkownik
29-11-2011, 22:02
Jeśli masz zbytek kasy to pewnie WBT będzie idealnym wyjściem. Ja wolę dobre CMC z tych droższych modeli.

Włodek ma zwykłe gniazda RCA o nie zwykłym wypełnieniu. To co w każdym jest standardowym plastikiem w środku u Włodka w pre jest jakby gumowe i przy wyjmowaniu wtyku wydaje taki specyficzny dźwięk jakby otwierania butelki.

Tak na prawdę to wymiana wtyków i gniazd zależy od tego jak bardzo czuły system posiadasz na zmiany brzmienia wprowadzane przez takie akcesoria audio i na ile możesz to usłyszeć, a na ile jest to autosugestia. U siebie kiedyś robiłem odsłuchy i słuchałem wlutowanego IC bezpośrednio w potencjometr wzmacniacza i porównywałem z wersją idącą przez wtyk i gniazdo RCA - różni nie usłyszałem. Natomiast wiem, że istnieją systemy tak czułe, że z łatwością można w nich usłyszeć zmiany brzmienia wprowadzane za pomocą różnych akcesoriów.  
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

  • Gość
29-11-2011, 22:11
Robert jest sen, lecz na pewnym poziomie transparentności systemu. Inaczej szkoda zachodu i pieniędzy. Np do zegara kabel bnc mam na żywca podłączony do gniazd, bo neutrik mi paprał dźwięk z kolei do kolumn głośnikowe terminale mam wbt signature 0702, które uważam za kapitalne, lecz niestety drogie. Lepsze od Eichmannów cable pod, które także mam w sekcji niskotonowej.

pozdr

Robeeert1

  • 722 / 5547
  • Ekspert
29-11-2011, 22:31
Johny, konekty mam właśnie na srebrnych wtykach Eichmanna, system jest transparentny, myślę za zaryzykuje i kupię te WBT, jak nie będzie słychać różnicy to przynajmniej będę miał dobre samopoczucie ;), dzięki wszystkim za pomoc.

  • Gość
29-11-2011, 22:54
A reasumując to najlepsze wtyki, gniazda to te, których nie ma :-)

atlon11

  • Gość
30-11-2011, 14:01
Eichmann Silver Bullet plugs grają bardzo gładko i nie nadają się do wielokrotnego lutowania. Z WBT-0210 Ag nextgen RCA powinieneś więcej usłyszeć. Rodowane dają solidniejszy dźwięk - bardzo równy, roździelczy, detaliczny, prawdziwy, uniwersalny, ale w nieodpowiedniej aplikacji mogą grać za chłodno. Są przeciwienstwem pozłacanych, które przy nich grają bardzo okrągło, podgrzany ciepły wokal kosztem roździelczości średnicy, słabe skraja pasma, dynamika, bas, detaliczość, roździelczość całego pasma. Platynowe dźwiękowo bardziej zbliżone do złotych, w połączeniu z rodem dadzą bardziej roździelczy, detaliczny dźwięk (Oyaide Genesis RCA), ale na pewno mniej roździelczy od rodowanych Furutech CF-102.

Pzdr.

Robeeert1

  • 722 / 5547
  • Ekspert
30-11-2011, 14:55
>> atlon11, 2011-11-30 14:01:48
Awesome. Dzieki, kupię WBT-0210 Ag i mam nadzieje, że usłyszę więcej. Różnice na kablach słychać bardzo dobrze,
na wtykach tez powinno
pozdrawiam