Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2557 / 3608
  • Ekspert
16-07-2020, 08:12
Tylu zadowolonych ludzi z Grado. I pomyśleć że w tym temacie pewnie już dawno nikt by nie pisał ani nie kupił nic od nich, gdybym trzy lata temu nie kupił SR225e i nie zaczął tu pisać :D Karol chyba miał tam parę sztuk w szafie, majkel kiedyś PS1000 katował ale tak to zapomniana marka.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3608
  • Ekspert
16-07-2020, 08:17
Na pewno co moge powiedziec to ze jechalem po rs1e a wrocilem z rs2e :-)
Tego się spodziewałem :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1762
  • Zmelmag
16-07-2020, 16:52
po 1 dniu sluchania (w sumie max 3h :-)) kupie kazde sluchawki do 5Kzł ktore zleja niemilosiernie rs2 pod wzgledem checi sluchania, krotko i na temat " od "strzala" graja dla mnie subiektywnie lepiej a po 30 minutach nie mecza ani nie śpie przy nich. Bo jak śpie to sami rozumiecie, ze nie wprowadze nr. pin na terminalu i nici z transakcji.
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1762
  • Zmelmag
16-07-2020, 16:59
PS. kaszlakowi, temu uroczemu rasistowskiemu(tylko lekko faszyzyjujacemu), antysemickiemu, homofobicznemu szowiniscie proszę w pogaduchach przekazac :

"pieknaś królowo jak gwiazdy na niebie
ale za gorami, za lasami, mieszka
Aberlour a'bunadh, piecdziesieciodziewieciokonna cask strenght
stokroc piekniejsza od Ciebie"

niestety trzyipólstówy :-)

PPS. ciekawe jakby brzmialy Grado gdyby je zrobic z beczek po ardbegu, laphroigu, czy choćby glen dronachu ?:-)))
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1762
  • Zmelmag
16-07-2020, 17:11
wlalem 58% finlaggana, rowniez cask strenght i co mlaskamy ? ano bandaze, cieńKOWIDze daleszy los tej butli w tej sytuacji :-)
Przeprosiny za odrobine prywaty we watku, pisze gdyby ktos szedl moim tropem i kropil szkota do grado, polaczenie udane, moim zdaniem lepiej pojsc w owocowe klimaty, jak chocby beka po cherry niz dymne torfy z Islay.

Jesli znajda sie wariaci gotowi wyrazic wlasne opinie chetnie poczytam ;-)

Alucard, sprzedales rs2e i na czym teraz prubujesz uzyskac podobny efekt ???
szanuje ludzi podejmujacych wyzwania :-)
« Ostatnia zmiana: 16-07-2020, 17:15 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2557 / 3608
  • Ekspert
16-07-2020, 18:37
Zalezy o jakim efekcie mowa bo kazdy chce troche innego. Intensyfikacje i ozywienie Grado osiagam w torze wlasciwie czym innym, mianowicie DACiem. Chord Qutest. Po przesiadce na Chorda stwierdzilem ze mam wiekszy wachlarz sluchawek do wyboru, bo szybkosc i taka ozywczosx dzwieku jest wstrzykiwana w kazde  podpiete w tor, wystarczy zeby byly transparentne odpowiednio i chcialy pokazywac to co mowi DAC. U mnie PS500e pokonane zostaly  dosc latwo przez Pioneery SE Master 1. A RS2e zostaly pokonane przez PS500e.  Z tymi sluchawkami Pioneera jest jeszcze taka checa ze one ewidentnie pasuja chatakterem grania do Chordow, za to Grado zyja samoistnie nie pasujac w zasadzie do niczego i albo zagraja albo nie. Wiec tu zaszla dodatkowa synergia skladnikow grania.

Mi np RS2e z telefonu nie graly, za sucho bylo, wszystko pedzilem z Hedonica. Z telefonu juz lepiej radzily sobie PS500e z racji na pelniejsze basy i od biedy cos tam graja SR80e ktore nue sa tak wyzylowane jak wysokie modele, ale wpiecie w tor pokazuje od razu duze roznice w kulturze i wypelnieniu. Od RS2e jesli je juz porownywac do drogich sluchawek i szukac takich cech, to pewnie wolalbym Focale Utopia. Z malych Grado dosc sporo z RS2e i PS500e ogolnie maja SR80e.
Nie maja basiska i dokaldnych wysokich PS500e i barw, dopalenia, zejscia RSow. Z toru wiecej rlznic by wyszlo, z telefonu to SR80e to bedzie tak na oko z pamieci 90% RS2e. Wiec ja sie tam nie podniecam az tak :) RS2e wciaz nie maja szans z wieloma sluchawkami z gornej polki, jesli idzie o dol pasma. U mnie musze to miec do elektroniki zrobione na MAXA i tutaj jest pare sluchawek nawet tanszych ktore to zrobia lepiej bas, chociaz ogolnego charakteru Grado nie podrobia oczywiscie. Takich Pioneerow Master na basie to sie praktycznie nie da pobic w modelach do 10 000.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1762
  • Zmelmag
16-07-2020, 19:31
to ja co powiem Alucaerd, ze headonic zostalw  polu przy moim sajsungu note, wzialem na testy linarta i nie mam faworyta :-) z lectorem 6 CD byl dxwiek nr 1 z rs2(e) ever, szukamy ale cieszac sie ze z fona jest super :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2557 / 3608
  • Ekspert
16-07-2020, 22:05
Grado to fajne słuchawki i je lubię ale brutalna prawda o nich jest taka że im lepszy sprzęt towarzyszący posiadasz, tym mniej sensu ma kupowanie ich. Jest tak dlatego że one są strojone i tego już w zasadzie jestem pewien, żeby podciągać słabsze systemy które zamulają i zaciemniają. Tam czują się idealnie z tym swoim ekstrawertyzmem.  Poza tym grają swoją specyficzną manierą i nie do końca równo ani neutralnie co jest fajne jak masz osprzęt który również konfabuluje rzeczywistość manipulacją barw albo na wzór Grado podbija średnicę udajac  transparentność.  Im uczciwiej, neutralniej i przejrzyściej od strony toru tym mniej miejsca na błędy ze strony słuchawek i kończysz z czymś innym ostatecznie. U mnie tak było. Kiedy zmieniłem DACa na Qutesta zacząłem szukać innych marek bo dużo innych dobrze zrobionych słuchawek pokaże to samo jeśli chodzi o szybkość i precyzję z tej klasy źródłem. Do tego można
 wycisnąć zmianami w  konfiguracji lepszy porządek w graniu i mniej postrzępiony dźwięk o większej kulturze. Jest też jeszcze jedna rzecz o której trzeba wspomnieć - sopran. Są te wszystkie legendy że maja tyle sopranu ale równy tor jak na dłoni pokaże ze tam jest najwięcej średnicy a sopran tak naprawdę to ich najsłabsza partia, perkusja była najlepsza na PS500e bo to jedyne małe Grado które nie cisną na tak średnicę, na RS2e jest to samo co na SR225e czy na SR80e. Moje RS2e po przesiadce z Audeze LCD3F pokazały po prostu dźwięk zbyt małej próby jeśli chodzi o SQ a sopran był wręcz wycofany (dlatego że średnicy jest doładowana decybelami na strojeniu). Na dole brakowało różnicowania i informacji. Średnica była okej.  Po przesłuchaniu i posiadaniu na własność prawie wszystkich "małych" z serii ''e" mogę śmiało stwierdzić że dla 90% osób wybór będzie między SR60e a SR80e. One są dobre jako słuchawki uzupełniające albo jako odwyk od flagowców ale nie mogą pełnić roli głównych słuchawek w moim systemie bo jest zbyt dużo dobrych słuchawek na dziś dzień, których taki or jak mój już potrafi odkryć zalety. Tak z opisów jedyne z którymi mógłbym żyć teraz na stałe z tej stajni, to flagowe PS2000e. Słucham teraz od prawie dwóch tygodni na SR80e i mam dalej takie spostrzeżenia jak na czas kiedy wymieniłem DAC, a potem resztę toru - fajnie się słucha ale sens dłużej na Grado gdzieś mi... się zapodział. Okazjonalnie, w zastępstwie, jako drugie lub trzecie słuchawki poza głównymi... jak najbardziej.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5838
  • Ekspert
16-07-2020, 22:26
to ja co powiem Alucaerd, ze headonic zostalw  polu przy moim sajsungu note

U mnie sprzęt Earstream gra bardzo dobrze z Grado. Może chodzi o impedancję wyjściową (tzn. lubisz jednak bas), bo różne sprzęt mobilne mają różną, aby nie powiększać basu impedancja musi być poniżej 8 Ohm, np. impedancja Earstreama z jacka to 18 OHm i podbija bas o 3dB. Przy czym ten mój Earstream jest specyficzny bo główne wyjście to XLR, Headonik ma b. niską impedancję wyj. i basu z Grado nie podbija.

lok

  • 432 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
16-07-2020, 22:46
to ja co powiem Alucaerd, ze headonic zostalw  polu przy moim sajsungu note, wzialem na testy linarta i nie mam faworyta :-) z lectorem 6 CD byl dxwiek nr 1 z rs2(e) ever, szukamy ale cieszac sie ze z fona jest super :-)

To nie jest chyba hedonic to się nazywa chyba black pearl. Takie małe pudełeczko z zewnętrznym zasilaczem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zmelmag

  • 1280 / 1762
  • Zmelmag
16-07-2020, 23:57
no coz , powiem tak : z dwojga dobrego wole jak dobrze gra sluchawka z telefonem, niz jak do czasu wystawienia na aukcji szuka sie mitycznego wzmacniacza żąglując kablami ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

VincentVega

  • 180 / 5879
  • Aktywny użytkownik
17-07-2020, 01:35
Cytuj

Z malych Grado dosc sporo z RS2e i PS500e ogolnie maja SR80e.
Nie maja basiska i dokaldnych wysokich PS500e i barw, dopalenia, zejscia RSow. Z toru wiecej rlznic by wyszlo, z telefonu to SR80e to bedzie tak na oko z pamieci 90% RS2e. Wiec ja sie tam nie podniecam az tak :)

Czy w zwiazku z powyzszym mozna przyjac ze 225e to w 95% rs2e? 

Alucard

  • 2557 / 3608
  • Ekspert
17-07-2020, 09:45
Zalezy z czego pedzone.Jesli obie pary pedzic z jakiegos tam smartfona do 1000zl,  SR225e to bedzie jakies 90% RS2e. Roznic nie bedzie zanadto w basie, sprasowana zostanie w obu masa i klekna troche barwy (w wyzszym mldelu bardziej), RS2e ponadto straca na spojnosci soczystoci i kulturze. Rs2e za to zawsze sa lepsze scenicznie i zachowuja walory przestrzenne,  SRy graja bez DACa blisko i twardo. RSy na pewno zawsze bardziej analogowo  ale dla mnie to nie bylo na poziomie zadowolenia. W torze juz przewagi RSow sa lepeij slyszalne, dopalenie srednicy, taki "drewniany" cieply dziwek obecny tylko polowicznie w nizszych modelach, wiecej szybkosci, detalu, lepszy dol o wiekszej masie, sile uderzenia i zejsciu, wieksze nasycenie. Poiwedzialbym wiecej wszystkiego. SR225e po wypaleniu to delikatne granie, RS2e zawsze pozostana jednak bardziej pedzace, zwawsze, bardziej przestrzenne i ogolnie muzykalniejsze, co najwyzej dostana troche spojnosci i bede przyjemniejsze po dopaleniu, bo mniej surowe. To wszystko tez sie sklada jednak na wieksza emocjonalnosc RS2e. Lubialem na RSach sluchac Qemists. Kawalek" on the run" relaksowal mnie niezmiennie przy czym emocjonowal szybkoscia rytmem i zabawa z sluchanka.
Tak wiec ze smartfona to roznice sa mniejsze, w torze bede wieksze zaleznie od toru i od tego co kto uznaje za "lepiej". Na pewno calosxiowo i ogolnie RS2e cenie bardziej niz SR225e czy moje SR80e.

Trzeba wspomniec ze nizsze modele graja w porownaniu do wyzszych troche jakby mialy jakis kocyk i pojawia sie okazjonalnie efekt rozmycia czy uciekaja detale z gory. Pamketam ze na SR225e potraktowanych 7 miesiecznym wygrzewaniem to juz byl taki efekt ze grala srednica swoje, bas ja wspieral rytmem ale on tam po prostu byl, to nie bylo zadne basisko, nie zaznaczal sie jakos specjalnie a gora to tylko tak lekko dopelniala. Rock fajny ze wzgledu na gitarki ale juz ta gora jakos tak malo widoczna i perkusje byly slabo zaznaczone w porownaniu do gitar ktore dyktowaly rytm. Z prawda to wspolnego duzo nie ma i nie mozna powiedziex ze do kazdej muzyki pasuje. Z metalem i elektronika moim zdaniem do konca nigdy sobie nie poradza, sa zbyt zmanipulowane na etapie strojenia ale rocka i nowczesnego elekteonicznego rocka, instrumentez soundtracki, wszystko co chce uderzac w emocje  -  graja super. Jak sie im trafi w repertuar i dobierze wzmacniacz to mozna wycisnac mnostwo muzycznych emocji i barw.

Na szczycie tych malych stoja PS500e, bo uczciwsze i technicznie lepsze bez zadnych nalotow, podkolorowan , z basem z prawdziwego zdarzenia, ale do tych to juz trzeba toru bo ze smartfona graja strasznie surowo, gora jest w nich mocno dokrecona, srednica cofnieta wzgledem pozostalych. Nie.ma tez co liczyc na te barwy i emocje co w RS2e ale.na pewno sa poprawne. Tylko w nich z kolei sopran na wyzszych poziomach glosnosci to potrafi juz dokuczyc. Na niskich poziomach sa okej.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5505
  • Ekspert
18-07-2020, 10:34
Może chodzi o impedancję wyjściową (tzn. lubisz jednak bas),

Moim skromnym zdaniem wyciąganie basu z Grado impedancją wyjściową to taka metoda dla wzmacniaczy kieszonkowych. Pełnowymiarowy wzmacniacz powinien wzmacniać i się nie dławić na niskich rejestrach, a te ciężko jest rozbujać w słuchawkach o tak otwartej obudowie i sztywnym zawieszeniu membrany, dlatego bardzo często kończy się na graniu mid-basem lub kluskami wyciągniętymi podbitą impedancją.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
19-07-2020, 10:02
Może chodzi o impedancję wyjściową (tzn. lubisz jednak bas),

Moim skromnym zdaniem wyciąganie basu z Grado impedancją wyjściową to taka metoda dla wzmacniaczy kieszonkowych. Pełnowymiarowy wzmacniacz powinien wzmacniać i się nie dławić na niskich rejestrach, a te ciężko jest rozbujać w słuchawkach o tak otwartej obudowie i sztywnym zawieszeniu membrany, dlatego bardzo często kończy się na graniu mid-basem lub kluskami wyciągniętymi podbitą impedancją.
Podbijanie impedancji we wzmacniaczach kieszonkowych to słaby pomysł, bo one mają niskie napięcie zasilania, i zostałoby niewiele mocy do dyspozycji. Stąd nie ma tam z reguły więcej niż kilkanaście omów. Natomiast bólem małych urządzeń jest brak miejsca na rezerwy energii w postaci kondensatorów. Do poprawnego odtworzenia najniższych częstotliwości przy niskiej impedancji słuchawek przydałoby się parę tysięcy uF, żeby nie było efektu filtra górneprzepistowego.