Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
15-07-2020, 15:28
no i mamy grado :-) wybor padl na rs2 :-) Podziekowania dla kolegow za sugestie, w bezposrednim porownaniu....moze powiem tak do rs1 musialbym sie przyzwyczajac , rs2 zagraly od razu bardzo ładnie.
Co rownie wazne zrobily to z mojego szajsunga nota gdzie xrodlem byl jutjub.
Odnosnie pierwszych wrazen, nieco jasne, ale plastyczne bas lekko cofniety ale mozna sie czasami zdziwic obecnoscia (spodziewalem sie ze nie bedzie mozna :-)) prezentacja wyluzowywujaca sluchacza i jednoczesnie energetyczne, RS1e sa mocniejsze na srodku, nie w sensie ze lepsze (jak dla mnie) tylko po prostu graja jeszcze blizszym pierwszym planem, do tego lepiej podkreslaja kickbas, średnica co trzeba uczciwie zauwazyc przynajmneij w sluchanych przeze mnie konfiguracjach bywalo ze "telefonizowala" w RS1e. Po przelaczeniu na wzmacniacz stacjonarny wrazenia bez zmian jesli chodzi o pokazanie roznic miedzy sluchawkami.
Wiem co Mirek mial na mysli piszac o "sterydach", rs1e sa mocniej sfokusowane na srodku, dla mnie ciut za bardzo, ale znalazl sie 1 utwor z listy pewnie 10-15 ktory moglbym poza przestrzenia (swoboda na dalszych planach dla rs2e) dla rs1, Bonamasa gitara + wokal zbite w monolit znany z prezentacji koncertowych mogly sie podobac ciut bardziej, calosciowo na wiekszosci utworów odnotowałem jakby taki nalot, gora pasma wydawala sie w rs1 mniej ciekawa niz w rs2, gdyby nie calosciowy odbior mialoby to dla mnie znaczenie drugorzedne, choc pewnie przez taka sytuacje rs1e wydawaly sie nieco "scisniete" ale nie w sensie wąskie tylko naprezone pod lekką presją :-)

W kazdym razie rs2e sa, graja ładnie, zadowolony z zakupu :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
15-07-2020, 15:53
Moje gratulacje i dużo przyjemnych chwil z nowym nabytkiem. :)
Chyba wyciągnę dziś swoje RS2 i posłucham jak brzmią z moim obecnym sprzętem.

Alucard

  • 2553 / 3607
  • Ekspert
15-07-2020, 15:56
Zajebiste słuchawki wg mnie, niech służą, dobry wybór. Chętnie bym je sobie potestował jeszcze teraz u siebie (szczególnie że SR80e dziwnie mocno są rozbujane na tym torze). Grają ładniej od PS500e które są chyba najlepsze technicznie ze wszystkich małych "e" ale nie mają tego funu RS2e.  RS2e odrobinę mniej skupione bez takiego kicku/buły na basie i dokładnej góry ale za to z lepszą barwą, bardziej wysuniętą średnicą i ciekawszym rysowaniem brył. PS500e super też ale mniej gradowe chociaż SQ całościowo większe. Ktoś teraz sprzedaje, szkoda że tych nie słuchałeś ale jak się nie stawia na neutralność i basy tylko piekno i barwy to resztę cech słuchawki mają wspólne, różnice większe wychodzą przy dłuższych odsłuchach i porównaniach. W serii RS i SR mam ten problem że koniec końców brakuje mi "tego czegoś" na basie co maja seria PS czy np Pioneery Master1. Po stronie RSów i SRów za to stoi większa skoczność i fajniejsza średnica.

Z PSami to w ogóle było tak że ich wyższość wyszła po zmianie zasilacza do wzmacniacza, więc chyba jest tak jak ktoś kiedyś powiedział, seria PS to są słuchawki "audofyskie" i już nie potrafią zagrać do końca dobrze z czegoś średnio lub w nie do końca dobranym torze chociaż teoretycznie  nie powinno tak być ze względu na bardziej neutralno-transparentny charakter.

Posłuchałoby się np takich GS3000e ale coś Ryka pisał że dystrybutor zdaje się odmawia sprowadzenia ich. A to szkoda.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5899
  • Ekspert
15-07-2020, 16:16
Jakbym wiedzial Zmel ze szukasz takich malych drewienek od Grado to moglem Ci odstapic w okazyjnej cenie GH2.

Alucard

  • 2553 / 3607
  • Ekspert
15-07-2020, 16:22
To musiałeś nie zaglądać w temat z dwa tygodnie, bo on już tyle czasu się tu odgrażał że kupi Grado RS :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5899
  • Ekspert
15-07-2020, 16:32
No nie sledzilem zbyt uwaznie, to fakt ;')

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
15-07-2020, 17:44
Gratulacje Marek, zadowolenia z zakupu ;-)

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
15-07-2020, 21:41
slucham wlasnie z pre linnarta, bylem u znajomego i sluchalismy w komplecie  z jego docet lectorem cdp 6, teraz z kompa. Nie ma co ukrywac ze slabiej, mniej mięcha (tam bylo wrecz nieprawdopodobne biorac pod uwage obiegowe opinie o grado). z fonem samsunga caly czas bdb, slucham dzis sporo w sluchawkach na zasadzie "a jeszcze to i jeszcze tamto", mysle ze dobrze trafilem, wlasciwie to na ta chwile rpzestalem myslec o pre :-)
https://banbye.pl polecam :-)

gruesome

  • 778 / 5837
  • Ekspert
15-07-2020, 22:46
Bez wygrzewania i już mięsko? Ja bym sprawdził impedancję wyj. tego pre, jak jest lampowy to mała szansa że będzie miał małą.

W sumie sterydy w RS1e patrząc na ich wykres mają sens, bo mają duży pik na 150Hz. Ten zakres wzmocniony daje ogólną potęgę czy też napompowanie średnicy. Razem z obciętymi wysokimi to faktycznie musi grać gęsto. I telefoniczność średnicy też ma sens, bo z moich eksperymentów się nauczyłem, że telefoniczność to jest zakres 2-5kHz a tam też mają pik. Tylko kickbas mi nie pasuje, bo taki efekt uderzenia w klatę przy odsłuchu głośnikowym to jest 50-60Hz, a tutaj RS1e w ogóle nie grają.

W każdym razie witam w elitarnym klubie użytkowników AH z RS2e. Można dużo miłych chwil przeżyć z tymi słuchawkami nawet, jak są lepsze :).

lok

  • 432 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
15-07-2020, 22:46
Chwile słuchałem tych rs2. Super granie. Takie mięsiste i dynamiczne. Przy tym dt880 grają jak przykryte kocem.
Ale nabrałem znowu ochoty na Grado. Miałem kiedyś rs1 i ps1000.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gruesome

  • 778 / 5837
  • Ekspert
15-07-2020, 22:56
Są już pierwsze opinie o Hemp i wyglądają na takie jakie i mi się wydawało że muszą być, czyli najlepszy bas i najrówniejsze pasmo:

Cytuj
I had it for a week, compared it to the SR325is and HF-3, both are brighter and with less low end. Compared to the PS500 it has a more controlled low end, and overall clearer. And compared to the PS2000e it's similar but with less detail.

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
15-07-2020, 23:20
Kolega twierdzi ze ze RS2e graja ladniej od RS1e ...ladnie grajace juz mam to  K-1000 dlatego potrzebuje cos calkiem z innej beczki ,cos wlasnie jak  RS1e na takich "sterydach" chyba dlatego dokladnie wiem jakie sluchawki mi pasuja...

Alucard

  • 2553 / 3607
  • Ekspert
16-07-2020, 06:47
Kickbas to chyba chodzilo o wyzsze partie basowe ale prawdziwego walniecia bez dobrej ogolnej basowej buly i pompki w okolicach 100hz nie bedzie. I tu nawet RS2e tego nie mialy jak na moje ucho, potrafia zatrzasc przetwornikiem i nawet uderzyc ale jednak zawsze zbyt plytko z jakims uczuciem niedosytu. Z malych Grado tylko PS500e mialy ten bas kompletny. Tam byla faktycznie bula i kick, byly czytelne kazde partie basowe, faktury i glebia, byla prawdziwa masa. Mialy lepszy bas od Audeze, od reszty Grado, od DT150 i wielu sluchawek ogolnie. Te opowiesci ze Grado nie maja basu albo nie potrafia go tam zrobic to miedzy bajki mozna wsadzic. Poziom Pioneer Master1 to to nie jest ale kazdy model Grado w tych kategoriach cenowych w ktorych je sprzedaja oryginalnie, ma swoje miejsce. W Polsce i ogolnie w Europie to w ogole za drogo jest.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
16-07-2020, 07:26
Mirek, cos ten deen jak piszesz, choc znajomy od ktorego wczoraj bralme linarta ma wlasnie K1000 pedzone rowniez z 300B (SunAudio) nie jest to dokladnie Cary, ale urzadzenie myśle rowniez co najmniej przyzwoite.
K1000 (bass heavy) byly duzo grzeczniejsze od rs2e ;-)

Na pewno co moge powiedziec to ze jechalem po rs1e a wrocilem z rs2e :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
16-07-2020, 07:34
a jak juz sobie tak rozmawiamy, dostalem tez do porownania focale za  z tego co pamietam 7Kzł, nie wiedzac ile kosztuja i doceniajac konstrukcje (budowa) dxwiekowo dla mnie zdecydowanie rs2e pomimo ze ponad 2 razy tansze ! :-)
Po prostu ciekawy dxwiek ktorego dobrze sie slucha od pierwszego taktu....z telefonem :-)
https://banbye.pl polecam :-)