Audiohobby.pl

KOSS Porta Pro - ORYGINAŁ czy PORÓBKI ?

k3nski

  • 10 / 5221
  • Nowy użytkownik
02-12-2010, 09:56
Witam
Ponoć na naszym rynku pokazały się podróbki słuchawek KOSS Porta Pro. Proszę o informację czy można odróżnić oryginalne od podróbek, a jeśli tak to po czym ? Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju wskazówki.

Pozdrawiam
K3nski

www_outleter_pl

  • 46 / 4927
  • Użytkownik
02-12-2010, 10:53
Wydaję mi się, że podróbki mają prosty jack bez napisu koss ale pewny nie jestem.

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
02-12-2010, 14:32
Nieprawda, starsze wersje miały kątowy jack z napisem, nowe mają miniaturowy wtyk prosty, a wersja limitowana - Annversary dodatkowo kabelek w oplocie. W każdej wersji jest logo Kossa na wtyku. O podróbkach nie słyszałem, ale nie wykluczone, że istnieją.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Ultrasoniak

  • 92 / 4929
  • Użytkownik
02-12-2010, 14:51
Też mnie to zainteresowało sam mam model Sporta Pro już drudgi z rzędu i te które miałem parę lat temu miały inny kolor przetworników (niebieskie) i trochę lepsze gąbki nowe mają czarne i gąbki troszkę inaczej wycięte
Grają raczej tak samo choć  trudno dokładnie powiedzieć mineło parę lat
Ostatnio w jednym sklepie Porta pro były w dwóch różnych cenach ale pewnie jakiś baran zle pometkował

www_outleter_pl

  • 46 / 4927
  • Użytkownik
02-12-2010, 15:57
No przecież piszę, że na wtyku nie ma napisu KOSS. Raz spotkałem się z takimi. Możliwe, że z prostą wtyczką jest mniej widoczny napis (na kątowej jest wypukły) stąd mogłem nie zauważyć.