Audiohobby.pl

Shure SRH-940 vs BD DT1350 z Cowonem X7

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
14-08-2011, 13:42
Subiektywnie nie uwazam SRH840 za zbyt dobre sluchawki, natomiast 940 tak. W 840 jest kilka rzeczy ktore mnie autentycznie irytuje. Zibra z okresleniem "lepszy" to trudno jest jakkolwiek dyskutoac - troche sie gubie bo to cholernie subiektywnie okreslenie. Dla kazdego znaczy cos innego. Mozemy dyskutowac o zejsciu, znieksztalceniach, impakcie, ilosci etc. ale o lepszosci to za bardzo dyskutowac sie nie da, bo to juz kwestia indywidualnych upodoban. Czytales ten tutorial z Headphone.com ? Jak go przerobisz to sporo sie wyjasni.

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
14-08-2011, 14:11
Jedyne co na wykresach jest lepiej w SRH840 niż 940, to brak piku na 5kHz, który widać na wykresie zniekształceń harmonicznych. Prawdopodobnie to jest ten "papier", który mi się troszkę rzucał na uszy w artykulacji najwyższego zakresu średnicy. SRH840 nie słyszałem. DT1350 na wykresach prezentują się ładnie, ale to pewnie kwestia synergii tych Beyerów ze sztuczną głową Neumanna. Przy takiej konstrukcji duże znaczenie będzie miał kształt ucha. Lepiej będzie osobom o małych i niezbyt sfałdowanych uszach. Moje mają tak wywinięty środek, że Grado z padami bowl opierają się o fałd ucha plastikowym sitkiem, co mnie gniecie i ociera dyskwalifikując tego typu słuchawki na dłuższą metę. Teoretycznie mogę rozgiąć pałąk, ale w praktyce słuchawki są wtedy niestabilne.

Rolandsinger

  • 2894 / 5911
  • Ekspert
14-08-2011, 14:33
>>mimo tego, że są wykonane całkowicie z plastiku<<

Dekle muszli są z aluminium.

>>To dlatego, że mam od tygodnia Anginę, średnio coś koło 39 \'C a nie jestem przyzwyczajony do s edzenia na tyłku i nic nie robienia.... :/<<

Mnie pomaga lektura Nietschego, albo na YT filmiki z kategorii The best of Adam Małysz, ewentualnie mecze Björn`a Borg`a...to nie jest żart.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
14-08-2011, 15:05
BTW. DT1350 tez sa przerobione w InnerFidelity http://www.innerfidelity.com/images/BeyerdynamicDT1350.pdf

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
14-08-2011, 15:55
Widać skąd ten telefon. Przetwornik ma rezonans na 1kHz. Zwykle jest on na basie.

zibra

  • 812 / 5006
  • Ekspert
14-08-2011, 17:28
no dotlenilem sie i wieczorem sobie przeanalizuje wszystko. co do lepszosci to ja nie mowie ogolnie o dzwieku, bo to rzeczywiscie jest mocno subiektywne i zalezne od repertuaru, sprzetu, osluchania, budowy ucha, GPW, sytuacji w Libanie itp. Stwierdzam tylko fakt, ze wg mnie dt1350 maja zdecydowanie lepszy nizszy bas. natomiast jest to tylko jedna skladowa samego basu i calego dzwieku.
jak wg was wyglada na sucho porownanie dt880 vs srh840 i obu vs np T1? czy z samej charakterystyki da sie wyczytac mocne i slabe punkty? bas bedzie taki i owaki, wokale beda lsnily itp itd? czy te wykresy ww pokrywaja sie z ich dzwiekiem na zywo?
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

zibra

  • 812 / 5006
  • Ekspert
14-08-2011, 17:29
dt880vs940
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
14-08-2011, 19:01
>> zibra, 2011-08-14 17:28:56
(...) co do lepszosci to ja nie mowie ogolnie o dzwieku, bo to rzeczywiscie jest mocno subiektywne (...)

>> zibra, 2011-08-14 17:28:56
(...) Stwierdzam tylko fakt, ze wg mnie dt1350 maja zdecydowanie lepszy nizszy bas (...)

===

Zibra ale ja dalej nie wiem o czym Ty mowisz. Najpierw zgadza sie juz ze okreslenie "lepszy" znaczy tyle co nic a pozniej znow piszesz "lepszy". O jakim _konkretnie_ aspekcie tego basu piszesz :)

>> zibra, 2011-08-14 17:28:56
jak wg was wyglada na sucho porownanie dt880 vs srh840 i obu vs np T1?

Co to jest na sucho ? :)) Dzisiaj wypilem piwo, to chyba juz nie jest na sucho :))) ?

Odpowiadasz na wpis
 >> zibra, 2011-08-14 17:28:56
 czy z samej charakterystyki da sie wyczytac mocne i slabe punkty?

I tak i nie, zalezy jaka charakterystyka dysponujesz. Mozesz z niej wyczytac moce i slabe strony odnosnie danego, konkretnego parametru. Np. konkretnego rodzaju znieksztalcen, odpowiedzi na konkretny impuls, rozkladu glosnosci przez pasmo przenoszenia etc.

 >> zibra, 2011-08-14 17:28:56
bas bedzie taki i owaki, wokale beda lsnily itp itd?

To zalezy :) Niekiedy da sie podciagnac te konkrety pod audiofilskie okreslenia a niekiedy nie ma zwiazaku. Generalnie wykresy mowia o KONKRETNYCH parametrach ktore maja z audiofilskimi bujnymi opisami tyle wspolnego co piernik z wiatrakiem.

zibra

  • 812 / 5006
  • Ekspert
14-08-2011, 19:26
no ja jeszcze na sucho, ale zaraz to nadrobie.
ok troche maslo maslane, ale nie wierze, ze w konkretncyh kawalkach nie uslyszalbys, ze dt1350 maja glebiej schodzacy bas niz 840, a 940 na pewno. to ze brakuje wypelnienia na wyzszym basie i dolnej srednicy to inna para kaloszy i byc moze w takim acdc jest to bardziej widoczne. ja od razu, zaraz po przyjsciu do Ciebie i porownywaniu stwierdzilem, ze bas jest glebszy, a srednica blizsza sluchaczowi. nie kazdy musi to zdanie oczywiscie podzielac, ale twierdzenie, ze sa bezbasowe to dla mnie absurd hehe. m50 byly bardziej basowe niz srh840, choc z jakoscia tego basu to juz gorzej.
dzis posluchalem sobie calej plyty queen, bo mnie tak naszlo i tutaj rowniez wyszlo, ze dol jest i to ciekawszy niz w srh840.
w kazdym badz razie twierdzenie po 10 sekundowym odsluchu, ze to bubel bez basu wprowadza zainteresowanych w blad hehe.
brakuje mi jeszcze porownania po 4 piwach, ale to nadrobie. ponoc tez na kacu wychodzi wszystko co denerwuje w sluchawkach. moze warto sprobowac?:D
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Cypis

  • 2479 / 5049
  • Ekspert
14-08-2011, 20:08
>> zibra, 2011-08-14 19:26:55
>> nie wierze, ze w konkretncyh kawalkach nie uslyszalbys, ze dt1350 maja glebiej schodzacy bas niz 840

Wiesz dlaczego format MP3 nazywa się stratnym? Bo badacze doszli do wniosku, że cichsze dźwięki są maskowane głośniejszymi i ucho ludzkie ich nie słyszy (zwykłe ludzkie ucho, nie audiofilskie) i dlatego w tym formacie są po prostu chamsko wycinane.

Co z tego, że DT1350 potrafią odtworzyć subsoniczny bas skoro jest on ZA CICHY w stosunku do reszty pasma a tym samym nie słyszalny w normalnych nagraniach (nie mówimy o nagraniach "konkretnych"), bo jest maskowany głośniejszymi dźwiękami pozostałej części pasma. AKG K601 teoretycznie też odtwarzają 20HZ tylko co z tego skoro robią to za cicho.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

zibra

  • 812 / 5006
  • Ekspert
14-08-2011, 20:26
ale te konkretne nagrania sa normalne - a moze rzeczywiscie slucham czegos nienormalnego. tak czy siak wstrzymywalbym sie z kategorycznymi opiniami po odsluchach na lebka w gronie paru fajnych ludzi, przy luznej atmosferze i innych tematach do rozmowy. to wlasnie potem wychodza takie kwiatki jakie kiedys przeczytalem odnosnie Ultrasone 10 sformulowanych przez Piotra Ryke i czesciowo chyba tez Majkela. Od zjechania po pianie z zachwytu (pisze z pamieci, ale tak to chyba bylo). rowniez w mojej opini nie jest to hajend bijacy tuzy sluchawkowe, jak to wspominal zagra (ma do tego pelne prawo!). nie podoba sie, nie wpasowal kompletnie w gusta - ok! ja je mam na codzien i niczym sie nie sugeruje. a moze ja ja mam ucho nietoperza - trudno. bede ich bronil w stwierdzeniu, ze nie maja kompletnie basu - jest niekompletny i tyle. po prostu nie nadaja sie do wszystkiego i maja wady - ja bym ich w kazdym razie nie kanonizowal i beatyfikowal jak zagra. ale tez nie tepil jak reszta:)
zdrowko!
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
14-08-2011, 21:18
Zagra, podaj prosze przyklad zrodla i wzmacniacza zeby DT1350 zagraly normalna srednica.

Rolandsinger

  • 2894 / 5911
  • Ekspert
14-08-2011, 21:29
>>Wiesz dlaczego format MP3 nazywa się stratnym? Bo badacze doszli do wniosku, że cichsze dźwięki są maskowane głośniejszymi i ucho ludzkie ich nie słyszy (zwykłe ludzkie ucho, nie audiofilskie) i dlatego w tym formacie są po prostu chamsko wycinane.

 Co z tego, że DT1350 potrafią odtworzyć subsoniczny bas skoro jest on ZA CICHY w stosunku do reszty pasma a tym samym nie słyszalny w normalnych nagraniach (nie mówimy o nagraniach "konkretnych"), bo jest maskowany głośniejszymi dźwiękami pozostałej części pasma. AKG K601 teoretycznie też odtwarzają 20HZ tylko co z tego skoro robią to za cicho.<<\\

Bardzo trafna uwaga. De facto większość sprzętów odtwarza nawet 10Hz, ale są one 150x cichsze od reszty, więc w praktyce można uznać, że ich nie ma wcale. W tym sensie DT1350 nie odtwarzają niczego poniżej mniej więcej 400Hz.

Krótko mówiąc tego się nie słuchać. Metal czy rock brzmi na nich jak wiertarka dentystyczna.
_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

zibra

  • 812 / 5006
  • Ekspert
14-08-2011, 21:46
Ja nie neguję tego że tak w twojej konfiguracji np.DT1350 tak grają ale proszę nie pisz że są tragiczne bo to po prostu nie jest prawdą.

a ja ciebie prosze zagra przeczytaj jeszcze raz moj wpis ze zrozumieniem, napij sie piwka, zapal se cos hehe. albo ja jestem dziwny albo przekrecacie moje wypowiedzi i swoje wnioski na modle mudzahedinow i ortodoksow...
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
14-08-2011, 21:47
NE5534 i podpórki z BC327/337... może umówmy się, że to nie kwestia kosmicznych technologii sprzed trzydziestu lat w wydaniu zabawkowym, tylko innej interpretacji tego co słyszymy? Z miłości do T1 można się wyleczyć obcując wyłącznie z nimi. Trzeba tylko wyciągać wnioski z tego, co się słyszy. Te słuchawki na moje ucho mają całkiem sporo zniekształceń na średnicy, tylko w postaci nie od razu oczywistych efektów.