Audiohobby.pl

Odtwarzacze przenośne MP3, MP4

violett

  • 786 / 5901
  • Ekspert
30-04-2008, 21:43
Ciekawe urządzonka. Ciekawe dlaczego ich jeszcze nie ma w PL-u? Toż to Pro-Ject jest tak niedaleko.

AWS 303

  • 854 / 5908
  • Ekspert
08-07-2008, 21:35
Witam.
Chcę zakupić odtwarzacz MP4. Używałbym go do oglądania zdjęć, jakiś krótkich filmików, i do rzadziej do słuchania muzyki. Dlatego odtwarzacz musi mieć dobry wyświetlacz. Chcę przeznaczyć max 500zł. Czy Creative ZEN 4GB będzie dobrym wyborem?

microb1987

  • 131 / 5845
  • Aktywny użytkownik
08-07-2008, 21:49
Na Twoim miejscu zainteresowałbym się odtwarzaczem Vedia c6... nie dość, że masz 3" dobrej jakości ekran, to jeszcze dobrej jakości dźwięk:).

 Początkujący - poszukujący ;)

renes

  • 214 / 5909
  • Aktywny użytkownik
08-07-2008, 22:27
A który model z tych z urządzonek z bezstaratnymi formatami (FLAC, WAV) najlepiej waszym zdaniem czuje się w muzyce klasycznej i jeszcze z podpiętymi CAL ? I sporą pamięcią.
renes

microb1987

  • 131 / 5845
  • Aktywny użytkownik
08-07-2008, 22:35
Mi osobiście z CAL! podoba się dźwięk iAudio i7, inni chwalą sobie połączenie CAL! z iRiverem e10 (ale ten jak się nie myle nie czyta flac), słyszałem tez o dobrej synergii zrekablowanych CAL! z vibezem, a za to chwalony Rio Karma z tego co wiem wcale nie zgrywa się z tymi słuchawkami.
Możesz jeszcze spróbować z Vedia v39, bardzo dobry i ogólnie chwalony za dźwięk grajek, gorzej może byc z jego dotykowym ekranem (nie ma klawiszy).
Ogólnie to żaden mp3 player nie wyciąga maksa z tych słuchawek.

Początkujący - poszukujący ;)

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
08-07-2008, 23:24
Z iriverem E10 CAL grają dobrze dopiero po wymianie kabla. Brak FLACa mu nie przeszkadza, bo ogg Vorbis Q10 gra dla mnie jak lossless, a przynajmniej ja nie słyszę żadnej różnicy. Sam poziom jakości z E10 + rekablowane CAL może sponiewierać niejeden domowy zestaw słuchawkowy, tak moim skromnym zdaniem.

renes

  • 214 / 5909
  • Aktywny użytkownik
08-07-2008, 23:59
Szukam jednak czegoś z bezstratnymi formatami i spooooooorej pamięci! Jak wspomniałem pod klasykę i CAL. Inne gadżety, dotykowe kolorowe ekrany, itp, nie są ważne, tylko jakość brzmienia.
renes

Jun

  • 93 / 5901
  • Użytkownik
15-07-2008, 23:39
renes, odsłuchaj iAudio i7 16 GB. W MP3 w Warszawie mają za niecałe 800 zł. Wybrałem się tam po następcę swojego IFP-899 i na dużych słuchawkach K701 i SR80 ten i7 grał bardzo dobrze, aż dziwne, że starczało mu mocy. Świetny wyświetlacz, jedynie obsługa tymi paskami wymaga przyzwyczajenia, ale to niewielki problem, bo grał naprawdę dobrze. Wybrałem jednak starego U3 4GB, bo był lepszy:)
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
15-07-2008, 23:47
Jun, podziwiam. :) Ja nie jestem w stanie słuchać U3. To chyba najbardziej sztucznie grający player jakiego w życiu słuchałem. Zaletą i7 jest długi czas działania na baterii i pojemność, natomiast osoby, których preferencje brzmieniowe znam i podzielam, też zjechały ten sprzęt równo za dźwięk. Dla mnie dobrym flashowym playerem pod FLACa jest Vedia V39, ale i tak szkoda miejsca, lepiej wgrać Nero AAC 0.95, nie do odróżnienia od lossless. Zresztą, w przypadku większości playerów obsługujących formaty bezstratne wgrywanie lossless ma taki sam sens jak lanie V-Power Racing do malucha. Nic to nie pomoże, hardware jest za cienki. Sens ma wgrywanie wav na 160GB iPoda Classic - miejsca jest na to dość, a jeden z forumowiczów stwierdził, że odtwarza on pliki mp3 z jakością chyba celowo gorszą, niż to wynika z samego formatu i bitrate. Na ale znowu, można wrzucać stratne m4a i m4p.

Jun

  • 93 / 5901
  • Użytkownik
16-07-2008, 17:46
Na moje ucho i z moimi kawałkami 256 kbs U3 gra równo, a najlepiej z K271S. Przedziwne zestawienie, ale do moich potrzeb very OK. MP3 używam tylko dla uprzyjemnienia innych czynności, zwłaszcza przy zajęciach w ogródku i nie mam wtedy specjalnych wymagań. Do iPoda przymierzałem się, ale poczekam do września, może pokażą coś ciekawego. Np. 250 GB, właśnie do Flaca.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

audioholik

  • 424 / 5853
  • Zaawansowany użytkownik
31-07-2008, 13:17
>> audioholik, 2008-07-31 12:37:00

>słuchawek Sennheiser PX-100 i playera Victor XA-C210 który wspiera WAVE a same mp3 traktuje procesorem K2 >24bit odzyskującym skompresowane dane, z tym że nie jest to przedzial do 150zl

>Możesz powiedzieć coś więcej na temat "procesorem K2 24bit odzyskującym skompresowane dane..." ?

>Jestem ciekaw, jak to działa - nie koniecznie tutaj, może być w innym odpowiednim wątku.

>Pozdrawiam,

jeśli chodzi o aplikację K2 dla formatów stratnych (mp3,wma,aac) to jest ona moim zdaniem wielkim krokiem na przód, dźwięk nie męczy, w ogóle nie ma się świadomości że słucha się mp3... zasada działania procesora przedstawiona została na poniższym wykresie, są tam jeszcze drobne różnice ale jak dla mnie nie do wychwycenia jeśli chodzi o przenośny sprzęt

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
31-07-2008, 14:07
Mnie nic nie męczy w iRiverze z mp3, a 24 bity i tak ma każdy obecnie produkowany kodek sprzętowy do empetrójek. Wyciętych w kompresji stratnej danych nie da się odzyskać, bo to by oznaczało jasnowidztwo procesora audio. O JVC czytałem sporo pochlebnych opinii, ale do przesiadki mi nie spieszno. iRiver E10 z Sennheiserami HD25-1 lub rekablowanymi CAL tworzy świetny duet.

audioholik

  • 424 / 5853
  • Zaawansowany użytkownik
31-07-2008, 14:36
mi w każdym bądź razie słucha się przyjemniej z włączonym K2... jeśli chodzi o inne playery to wiadomo że jvc nie jest tu jakimś wyjątkiem jeśli chodzi o wysoką jakość także spokojnie można znaleźć coś równie dobrego, może i lepszego u innych producentów.

co do samego procesora K2 to właśnie ciekawe jest to jasnowidztwo:-) bo procesor nie czaruje niestworzonych rzeczy a właśnie odtwarza plik jakby sprzed jego kompresji

jeszcze takie info znalazłem na ten temat:

a three-part process for improving the quality of
distributed music as well as recordings using compressed
audio. The first, K2 pre-processing, takes the audio
information that would usually be lost in the encoding
process by redefi ning it. It then removes the sources
of sound degradation before, finally, post-processing
is applied. This can expand low amplitiude signals
from compressed formats as well as expanding the
frequency bandwidth.  

Molibden

  • 1906 / 5913
  • Ekspert
19-06-2012, 21:25
Czy jest jakiś program, który korzysta z algorytmu K2 lub robi coś podobnego z mp3 w inny sposób?
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!