Audiohobby.pl

Magnetofon

paciorek

  • 25 / 2426
  • Użytkownik
08-04-2018, 16:13
Kolega nano to szanowany użytkownik ze sporym stażem i doświadczeniem,
Z tego zdania to osobiście zgadzam się jedynie co do stażu. Szacunek to sprawa indywidualna. Pewnie w wielu oczach prysł jak bańka mydlana.
najlepsze szpery są w Dusseldorfie :)

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
08-04-2018, 21:42
artekk
nastepny jakis wpis
leca juz oszczerstwa   ze jestem oszustem   no coraz lepiej
wsio to jest zenujace  coz 
 
a moze jest na odwrot kto wie

pale mosty zawsze  tam gdzie trzeba  dlaczego .. zeby sie nie otaczac w przyszlosci gorszymi klopotami
w tym wypadku zrobilem jak widac   dla mnie  to b b  dobre rozwaiazanie uff

Gorsze kłopoty, to byś miał, gdybyś mieszkał w PL. Sprzedałeś towar niezgodny z umową. Miało być wg Ciebie "pyk i gra", "magnetofon po przeglądzie", a było pyk i złota TDK SA zżarta i pognieciona. Nagrywamy, dajemy "monitor tape", a tu kanały zanikają, coś rzęzi i trzeszczy. Pyk, dajemy "play", a magnetofon myśli co ma zrobić, dajemy "play" znowu, myśli, myśli... o, podniósł mostek, gra, ale coś szeleści, aha znów pogniótł taśmę. Nadmienię, że po Twoim przeglądzie rolki się świecą, jak nie powiem co, i sypie się z mostka stary skruszały smar.

Skoro najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem jest unikanie odpowiedzialności, wybacz, ale sam się pogrążasz.
Jesteś na tyle bezczelny, że nie potrafisz przyznać się do błędu, a jeszcze insynuujesz, że ja w czymkolwiek zawaliłem. Ok, jeśli chcesz, poświęcę się i wrzucę screeny z korespondencją z Tobą i fotki z naprawy, żeby było jasne.

Foto, z prawej rolka, która był w Dualu C-846 od nano, z lewej, rolka, którą zamontowałem z dawcy Onkyo TA-2760. Wydaje mi się, że na tej rolce z prawej jest odciśnięty wałek, więc sami rozumiecie....
Po wymianie skończyły się problemy z prowadzeniem taśmy, zagniataniem etc.
Następnie nowa rolka już w Dualu, proszę zwrócić uwagę na stan wałka "po przeglądzie".

Problemy z zniekształconym dźwiękiem podczas nagrywania i odsłuchu "po taśmie" były spowodowane zaśniedziałym przekaźnikiem na płytce Dolby sorki, przecie on po przeglądzie był. Psikanie kontaktami nie pomogło, trzeb abyło przygotować sobie "przyrząd" i "wydrapać" nim styki przekaźnika. Taka delikatna operacja na otwartym organizmie.
Na foto widać brak płytki Dolby na płycie głównej, a potem przekaźnik w trakcie czyszczenia.
Tak naprawdę to ten przekaźnik należałoby wymienić, nie wiem na ile wystarczy taka doraźna konserwacja.




« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 01:37 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
08-04-2018, 22:10
CD.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
08-04-2018, 22:14
Problemy z zacinaniem się mechanizmu przy włączaniu play były związane z typową w mechanizmach Sankyo usterką, mianowicie zaśniedziałymi stykami przy tzw. pozytywce. Styki zostały psiknięte "kontaktami" i "wydrapane" jak przekaźnik.

Deck ma jeszcze jakiś mały problem, bo przy stuknięciu w obudowę, czasami pojawiają się jakieś trzaski w głośnikach. Na razie dałem sobie z tym spokój. Wyczyściłem wszystkie styki w złączu do płyty głównej oraz piny kostkach do płytki Dolby, ale bez efektu.

Jak widać deck RACZEJ przyjechał na przegląd, a nie PO PRZEGLĄDZIE. Dodatkowo zostały nasmarowane łożyska porowate wałków, sanki mostka z głowicami, ośki rolek dociskowych. Paski, idler były OK. Do wymiany jest jeszcze prawa rolka, która jest w stanie jak lewa odpowiedzialna za gniecenie taśm, ale nie miałem takiej pod ręką, bo z dawcy Onkyo poszła dawno do Technicsa RS-M95.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2018, 22:24 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
09-04-2018, 08:43
artekk

napisze krotko
twoj tok myslenia

ja wymienilem idler i pasek ( o rolkach nie bylo mowy )  i pozniej stwierdzilem o 
play u diabla nie dziala i monitor  przycisk trzeszyczy o kuz  co teraz ...

i uwaga
nie znalazalem pod reka  psikacza kontakt  bo mi sie nie chcialo i ci wyslalem polzepsutego decka
lub dzialal  a ja wziolem suszarke  i wysuszylem  kontakty zeby go zepsuc i wyslac ..

tak myslisz


to mysl tak dalej


ps  kurcze ze akurat ty nie potrafisz  rozroznic oszustwa

mimo to cieszy  ze  popsipikales wyskrobales  kontakty   no  i wszystko sam naprawiles
moze te trzaski co teraz masz  to jak ponownie skladales  to  mase zle przykreciles  pogrzeb troche
szkoda ze jak mieles juz mechanizm na zewnatrzr to mogles go calkiem rozebrac  do ostatniej czesci 
i nam pokazac .. zregenerowac  ty bylby  u klienta na lata spokoj a tak .. hm

wyluzuj lepiej
napisz lepiej jak brzmi  bo to najwazniejsze
moze ktos sie zainteruje takim   szwabskim deckiem


--


artekk

pisze
 "  do którego nikt nie zaglądał "




mistrz   przekrecania zdan  mistrz  he he he

spojrzyj  przez okno .... widzisz ich .. ida  ,to sami oszusci !  tak sami !!!!
uwazaj na siebie
zamknij drzwi na klucz


na allegro jest  cos takiego
gwarancja rozruchowa
i juz masz rozwiazanie ...
tam mozezs sobie wpisywac swoje racje
bo zawsze masz racje nieprawdaz


:-)

zapomniales co to jest  to piekne  hobby    i  sluchanie muzy
masz przed oczami  tylko oszustwa intrygi  pieniadze ... 

teraz widomo dlaczego nie chce z takim czlowiekiem nic miec do czynienia
dlaczego nie chce odpisywac na dyrdymaly   zajmujace mi czas i glowe
trzymaj sie
szpieguj dalej ...   i ciesz sie  z modlitwy Polaka "Dzen swira "
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 11:23 wysłana przez nano »

mops

  • 603 / 2701
  • Ekspert
09-04-2018, 10:47
Wygląda na to że w głównym wzmacniaczu strzelił przekaźnik.Wstawiłem zapasowy wzmacniacz ,do niczego nie pasuje ,ale ładnie świeci.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 11:03 wysłana przez mops »
Waldek.

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
09-04-2018, 10:53
Gratuluję udanej naprawy Mopsie.

Ładny Dual ;) prawie jak mój, grzebałeś w nim, czy wszystko ok było ? ;)
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 10:59 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
09-04-2018, 10:54
artekk

napisze krotko
twoj tok myslenia

ja wymienilem idler i pasek ( o rolkach nie bylo mowy )  i pozniej stwierdzilem o 
play u diabla nie dziala i monitor  przycisk trzeszyczy o kuz  co teraz ...

i uwaga
nie znalazalem pod reka  psikacza kontakt  bo mi sie nie chcialo i ci wyslalem polzepsutego decka
lub dzialal  a ja wziolem suszarke  i wysuszylem  kontakty zeby go zepsuc i wyslac ..

tak myslisz


to mysl tak dalej


ps  kurcze ze akurat ty nie potrafisz  rozroznic oszustwa

mimo to cieszy  ze  popsipikales wyskrobales  kontakty   no  i wszystko sam naprawiles
moze te trzaski co teraz masz  to jak ponownie skladales  to  mase zle przykreciles  pogrzeb troche
szkoda ze jak mieles juz mechanizm na zewnatrzr to mogles go calkiem rozebrac  do ostatniej czesci 
i nam pokazac .. zregenerowac  ty bylby  u klienta na lata spokoj a tak .. hm

Mój tok myślenia jest taki, że płacę wg zapewnień sprzedawcy grubą kasę za sprawny deck po przeglądzie, a dostaję deck do przeglądu, do którego nikt nie zaglądał, po czym kontakt ze sprzedawcą się urywa. Tylko tyle i aż tyle.
Kiepski z Ciebie psycholog.

Jeszcze śmiesz sugerować mi co miałem zrobić z mechanizmem etc., podczas gdy powinieneś to zrobić TY ! Za to przecież zapłaciłem ! W ogóle nie powinienem zaglądać do tego magnetofonu, chyba, że z ciekawości.

Widać, że nadal nic nie rozumiesz i w ogóle nie poczuwasz się do czegokolwiek, uważasz, że wszystko przebiegło z Twojej strony ok. Zabolało Cię tylko nazwanie procederu oszustwem.

Wiedz, że ludzie widzą to trochę inaczej. Powodzenia w handelku pod przykrywką hobby reanimacji decków.
Dziwię się tylko, że admini tolerują takie praktyki.
mistrz   przekrecania zdan  mistrz  he he he

spojrzyj  przez okno .... widzisz ich .. ida  ,to sami oszusci !  tak sami !!!!
uwazaj na siebie
zamknij drzwi na klucz


na allegro jest  cos takiego
gwarancja rozruchowa
i juz masz rozwiazanie ...
tam mozezs sobie wpisywac swoje racje
bo zawsze masz racje nieprawdaz


:-)

zapomniales co to jest  to piekne  hobby    i  sluchanie muzy
masz przed oczami  tylko oszustwa intrygi  pieniadze ... 

teraz widomo dlaczego nie chce z takim czlowiekiem nic miec do czynienia
dlaczego nie chce odpisywac na dyrdymaly   zajmujace mi czas i glowe
trzymaj sie
szpieguj dalej ...   i ciesz sie  z modlitwy Polaka "Dzen swira "

Ponieważ masz paskudny zwyczaj nie udzielania odpowiedzi na posty w porządku chronologicznym, a dopisywania ich do swoich starszych postów po dłuższym czasie (nie wiem, czemu admini tolerują takie praktyki), muszę napisać Twoim zwyczajem dwa słowa odnośnie tych żałosnych wynurzeń powyżej.

Nie znasz mnie i nie masz pojęcia o moim stosunku do hobby, muzyki. A w ogóle to bredzisz, coraz bardziej. Tworzysz jakieś teorie, gdy wszystko jest  proste i oczywiste.
Chłopie, zwróć uwagę na fakt, że niczego się od Ciebie nie domagałem, NICZEGO, chciałem tylko, żebyś odniósł się do tego, co wyszło w tym decku. Mam znowu wklejać maile ?

A Ty zwyczajnie to olałeś, nie odezwałeś się słowem, zignorowałeś, a teraz bajdurzysz i próbujesz się wybielać, że niby szukam dziury w całym. Miałeś mail, telefon, forum, nie zrobiłeś nic, by wyjaśnić.
Napisałbyś : no dobra, nie sprawdziłem, nie zauważyłem, u mnie grał dobrze, bo to całkiem prawdopodobne opcje, ale Ty ZERO. Sorry, padło jedno zdanie : "wyluzuj, guma  jeszcze nie wrocila po mrozach do swojej elastcznosci", to dopiero pocieszne było :)  To było 19 marca, od tej pory z Twojej strony nastała cisza.
 
Zgodnie z Twoją sugestią odczekałem, by "guma  wrocila po mrozach do swojej elastcznosci", co jak przypuszczałem nic nie zmieniło i  22 marca wziąłem się za naprawę magnetofonu.

Reszta historii jest znana i nie twórz teorii spiskowych, bo sprawa jest prosta jak drut. Najlepiej olać gościa, niech się burzy, ja w Niemczech, on w Polsce, co mi zrobi ? A jak sam sobie poradził z deckiem, to już w ogóle zapomnieć o incydencie i nie zawracać sobie głowy. Bo znowu coś jest w bagażniku, trzeba zrobić dobry PR na forum (STAN NOWY) i to pogonić.
« Ostatnia zmiana: 10-04-2018, 01:58 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

mops

  • 603 / 2701
  • Ekspert
09-04-2018, 11:01
Gratuluję udanej naprawy Mopsie.

Ładny Dual ;) prawie jak mój, grzebałeś w nim, czy wszystko ok było ? ;)
W podróży zdechła żarówka od wycieraczki.Nic więcej.
Standardowe czyszczenie.
Waldek.

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
09-04-2018, 11:07
Dziwię się tylko, że admini tolerują takie praktyki.

To nie jest portal aukcyjny. Na dobrą sprawę to równie dobrze ta transakcja mogła nie mieć miejsca, a posty tego typu powinny wylecieć bez względu na to kto jest winny i co się stało. Dyskusji nie wycinałem, jednak proszę nie ciągnąć już tutaj tej sprawy dalej. Nie mogę rozstrzygać takich sporów nie mając ku temu stosownych narzędzi oraz podstaw prawnych. Mogę tylko zaoferować możliwość wypowiedzenia się i publicznego wyjaśnienia sprawy pomiędzy stronami, nic ponadto.

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
09-04-2018, 11:18
To nie jest portal aukcyjny.

I bardzo dobrze. Niestety ten wątek czasami na taki wygląda. Pora się tym zająć.

Ostatnie słowo, żeby było jasne :
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 13:36 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
09-04-2018, 11:22
W podróży zdechła żarówka od wycieraczki.

u mnie "w podróży" zdechły rolki, przekaźnik i pozytywka. To chyba była podróż dookoła świata.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
09-04-2018, 11:30

jeszcze raz

admin  nic nie robi --

bo przeciez zawsze masz racje

czy ty potrafisz czytac co inni pisza ?

u mnie "w podróży" zdechły rolki, przekaźnik i pozytywka


> rolki nie byly w umowie   >  twoje nowe klamstwo
> przekaznik padl   czy styki przeczysciles ooo  malutkie klamstwo    > u mnie wsio dzialalo
> pozytywka    padla   > klamstwo    >  przeciscilesz tylko styki !!   > u mnie  wsio dzialalo


powoli bedzie ze ten deck wcale nie dostales  he he he he he he

artekk blaznisz sie jak dzieciak  :-) 
kopjujesz prywatne wpisy


oo na szczescie zerwalem w odpowiednim momencie  kontakt 
zreszta tekst mozesz sobie sam wstawisz  jaki chesz 
przeciez masz zawsze racje --
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 11:38 wysłana przez nano »

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
09-04-2018, 11:37

jeszcze raz

admin  nic nie robi --

bo przeciez zawsze masz racje

czy ty potrafisz czytac co inni pisza ?

u mnie "w podróży" zdechły rolki, przekaźnik i pozytywka


> rolki nie byly w umowie   >  twoje nowe klamstwo
> przekaznik padl   czy styki przeczysciles ooo  malutkie klamstwo    > u mnie wsio dzialalo
> pozytywka    padla   > klamstwo    >  przeciscilesz tylko styki !!   > u mnie  wsio dzialalo


powoli bedzie ze ten deck wcale nie dostales  he he he he he he

artekk blaznisz sie jak dzieciak  :-)

Nie podlizuj się adminowi.

Skoro sprawne rolki nie są dla Ciebie częścią sprawnego decka, a wymagają osobnej umowy, wybacz, ale nie warto dyskutować z Tobą, a tym bardziej kupować od Ciebie magnetofonów.

Jak już napisałem, decka nie powinienem dotykać, bo miał być po serwisie.

A co się stało, że po prawie trzech tygodniach milczenia odzyskałeś głos ? Prawda w oczy kole na publicznym forum ?
Trzeba ratować tyłek, bo sprzedaż spadła ?
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 13:38 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
09-04-2018, 11:39
masz racje jak zawsze


co ty masz z ta sprzedaza .. pieniedzmi .... sledzeniem ..oszustem ..  jakas choroba ..
uspokoj sie
pieniadze to nie wszystko
zdrowie jest wazne
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 11:48 wysłana przez nano »