Audiohobby.pl

Magnetofon

mops

  • 603 / 2701
  • Ekspert
07-04-2018, 03:25
Hammer,gdzie widziałeś w 880 jakąkolwiek uszczelkę kołnierzową.
Pokaż mi ją.To że wg.Ciebie pracuje BELEJAK ,akurat nie oznacza że tak jest.
Ponadto zamiast jedynie krytykować podaj jakieś rozwiązanie.Wówczas Twoje pisanie na cokolwiek się przyda.
Waldek.

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
07-04-2018, 10:44

polecam wyszystkim zle nastawionym jak artekk krotki filmik
z dzien swira  mozna sie usmiac lub nie
cos w tym jest




..


sa zawsze dwa punkty widzenia na dana sprawe
ty  i ja  ja i ty
nie bede cie oczerniac online bo nie chce .. kto mi dal takie prawo
ty sobie takie prawo przygarnales  i wygrales      tak ty myslisz   
jesli ktos nie pomysli ze jest  druga prawda  tzw druga strona medalu
to sam sobie jest winny


czyli tapedeck jak u dolu napisales naprawiles sobie z powodzeniem
co cieszy wszystkich
gratulacje

i sobie na forum wsio wyjasnilismy  fajnie
FINE


.....
witam paciorek


nie mam slow smutne to co robisz smutne
wez sie w garsc
tobie tez niby cos zepsutego podrzucilem nawet nie wiem
wstydz sie
--
artekk
nastepny jakis wpis
leca juz oszczerstwa   ze jestem oszustem   no coraz lepiej
wsio to jest zenujace  coz 
 
a moze jest na odwrot kto wie

pale mosty zawsze  tam gdzie trzeba  dlaczego .. zeby sie nie otaczac w przyszlosci gorszymi klopotami
w tym wypadku zrobilem jak widac   dla mnie  to b b  dobre rozwaiazanie uff

« Ostatnia zmiana: 07-04-2018, 21:24 wysłana przez nano »

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
07-04-2018, 11:52
polecam wyszystkim zle nastawionym jak artekk krotki filmik
z dzien swira  mozna sie usmiac lub nie
cos w tym jest

"Verkäufer sehr unhöflich und arrogant", mówi Ci to coś ?

Taa, "Niemiec płakał jak sprzedawał", tyle, że nie samochód a decka, po tzw. przeglądzie. Miała być igiełka, a wyszło coś na "g", w bombonierce. 

Ale trzeba mieć trochę "cojones" i brać problem na klatę, a nie udawać, że nic się nie stało, zamiecie się pod dywan, a Ty będziesz dalej brylował na audiohobby, z którego zrobiłeś sobie tablicę ogłoszeniową. O złotówkę za kasety, to potrafisz się upominać, a jak Ty zawalisz, wtedy głowa w piach i sprawy nie było.

Dokumentacja z naprawy Duala i maile z zapewnieniami, jaka to igła ma być, do wglądu dla zainteresowanych.

Kupując od kolegi nano miałem nadzieję na kupno decka dopieszczonego, sprawdzonego, a przede wszystkim sprawnego. Niestety wyszło jak zwykle. Po wykryciu usterek kontakt się urwał. Nie domagałem się niczego, poza ustosunkowaniem się do sprawy, do dziś nie doczekałem się żadnego odzewu. Cena nie była niska, ale powiedzmy do przełknięcia za serwisowany, ładnie utrzymany, rzadki model, od znanego, słynącego z zamiłowania do magnetofonów forumowicza. Tymczasem magnetofon gniótł taśmy, zacinał się przy włączaniu play, na podsłuchu po taśmie kanały zanikały, pojawiały się trzaski. Sprzęt został naprawiony, a zakres prac wraz z zdjęciami przedstawiony koledze nano. Tylko po co.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2018, 12:24 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

mops

  • 603 / 2701
  • Ekspert
07-04-2018, 13:01
polecam wyszystkim zle nastawionym jak artekk krotki filmik
z dzien swira  mozna sie usmiac lub nie
cos w tym jest
Cytat mops?
Ksiądz Tischner powiedział kiedyś dobre zdanie o prawdzie i proponuje na tym zakończyć.
Czyli jest prawda,półprawda i g..prawda.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2018, 13:04 wysłana przez mops »
Waldek.

paciorek

  • 25 / 2425
  • Użytkownik
07-04-2018, 14:54
polecam wyszystkim zle nastawionym  krotki filmik
z dzien swira  mozna sie usmiac lub nie
cos w tym jest

Znasz to na pamięć?

nie bede cie oczerniac online bo nie chce
Dawaj. Zobaczymy czy coś tam masz na Artura.

jesli ktos nie pomysli ze jest  druga prawda  tzw druga strona medalu
to sam sobie jest winny
Chyba nie wierzysz, ze tobie ktoś uwierzy?

i sobie na forum wsio wyjasnilismy  fajnie
FINE
Mleko niestety się rozlało i nie wiem czy po tym wszystkim ktoś u ciebie coś kupi.
najlepsze szpery są w Dusseldorfie :)

Hammer

  • 4686 / 2298
  • Ekspert
07-04-2018, 16:54
Hammer,gdzie widziałeś w 880 jakąkolwiek uszczelkę kołnierzową.
Pokaż mi ją.To że wg.Ciebie pracuje BELEJAK ,akurat nie oznacza że tak jest.
Ponadto zamiast jedynie krytykować podaj jakieś rozwiązanie.Wówczas Twoje pisanie na cokolwiek się przyda.

a każdym tłoku jest taka, bo tłoczki produkuje jedna firma, a jak było coś innego to ktoś podmienił, a Twoje pisanie jest jak psu na buty, kupe pińcet zielonych oringów i dalej tłok nie będzie pracował prawidłowo, czyli wolno otwierał a szybko zamykał, bo tak ma działać uszczelka kołnierzowa.
Dla mnie to nie jest problem, zmiękczam sprężynę , wolniej otwiera się, a do tłoka daje parę kropel smaru bardzo gęstego

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
07-04-2018, 17:00
ja kiedys sprubowalem  wazeliny  ale kurcze  to nie dzialalo
no tak
sprezyne trza by troszke uspokoic
wtedy znow chwytak klapy nie chcial mi wyskoczyc
sprezyna jest b b b  mocna to fakt  niekiedy ale nieodzowna zeby samoczynnie klapa  wyskoczyla


trza by te 3 rzeczy jakos zgrac z zoba  trza ekserymentowac

mops

  • 603 / 2701
  • Ekspert
07-04-2018, 17:47
Oczywiście że to nie jest problem.
Problemem jest Twoje Hammer autorytatywne krytykowanie wszystkiego co Ty uważasz za niewłaściwe.
Napisałem Tobie prosto.Pokaż mi uszczelkę kołnierzową która niby znajduje się w 880.
Wyjęcie zajmuje siedem sekund w tym modelu.
Czekam.A dopuki tego nie pokażesz nie zawracaj .............
Waldek.

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
07-04-2018, 19:55
sa zawsze dwa punkty widzenia na dana sprawe
ty  i ja  ja i ty
nie bede cie oczerniac online bo nie chce .. kto mi dal takie prawo
ty sobie takie prawo przygarnales  i wygrales      tak ty myslisz   
jesli ktos nie pomysli ze jest  druga prawda  tzw druga strona medalu
to sam sobie jest winny


czyli tapedeck jak u dolu napisales naprawiles sobie z powodzeniem
co cieszy wszystkich
gratulacje

i sobie na forum wsio wyjasnilismy  fajnie
FINE

Ooo, odzyskałeś głos !
Z tego co czytam, to Ty nadal ignorujesz sprawę, naprawdę niczego nie rozumiesz (wszystko ok, o co mu k..a chodzi?), albo udajesz ?

Niczego sobie nie wyjaśniliśmy, bo tego unikasz jak diabeł święconej wody. Forum nie jest od wyjaśniania, są inne drogi kontaktu, np. maile czy PW, na które zwykle odpisujesz w ciągu kilka minut, ale nie teraz. Dlatego nie będę na forum niczego wyjaśniał, był czas na to, a teraz wszystko jest jasne jak słońce. Niech ludzie wiedzą, czego po Tobie się spodziewać. Witamy w realu.

Tak samo nie ma dwóch punktów widzenia, mojego i Twojego, tylko fakty, z którymi się nie dyskutuje.
A te są takie, że sprzedałeś uszkodzony magnetofon zapewniając, że jest po przeglądzie. Czyli inaczej mówić oszukałeś mnie.
I to jest ta druga strona medalu, o której nie pomyślałem ? Że z tym przeglądem to ściema może być ? Ok moja wina, nie wpadłem na to :) Takie masz standardy, że trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. No przyznaję, nie domyśliłem się.

Owszem naprawiłem decka, o czym zostałeś natychmiast poinformowany. Ale nie po to kupowałem sprzęt sprawny po przeglądzie, by się później się nad nim modlić. Dobrze, że coś tam grzebnę od czasu do czasu, bo buliłbym jeszcze ciężką kasę za naprawę.
Skoro Dual nie był w pełni sprawny, nie był wart żądanych zań pieniędzy i trzeba było o tym powiedzieć. A jeśli tego nie wiedziałeś, bo go nie sprawdziłeś, czy niedokładnie sprawdziłeś, czy ktoś od kogo wziąłeś zapewnił Cię, że jest wszystko OK, to można się przyznać do błędu i dogadać.
I o tym napisałem do Ciebie, ponieważ mnie zdarzyło się nieświadomie sprzedać uszkodzony magnetofon. Za pierwszym razem właściciel po 16 dniach od zakupu zgłosił usterkę, którą naprawiłem i decka odesłałem, drugim razem przyjąłem zwrot, oddałem kasę, choć wstępnie umawialiśmy się na naprawę i mam z człowiekiem dobry kontakt do dziś. Czasami lepiej dołożyć do interesu i zachować twarz.
Ty wolisz palić mosty za sobą. Powodzenia, rób tak dalej, zobaczymy jak daleko zajedziesz. Cytując klasyka "FINE". Szkoda zaśmiecać forum.

« Ostatnia zmiana: 07-04-2018, 19:56 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

mops

  • 603 / 2701
  • Ekspert
07-04-2018, 21:31
Opiszę dla równowagi moje doświadczenia ze Złym Wilkiem.To drobny fragment,bowiem ich historia jest bardzo długa.I wszystkie sprawy były wyjaśnione jak trzeba.
Przykład pierwszy.
Deck oglądałem na filmie dzień przed wysyłką.Wszystko działa poprawnie.Przychodzi po 2 tygodniach.
Kalibracja nie działa,nawet nie włącza się.Propozycja Wilka nr.1.Wyśle do ciebie płytkę sterującą z mojego decka.Propozycja nr.2.Wyślij na mój koszt deck do serwisu w Berlinie.
Mówię poczekaj,zobaczę co jest.Akurat w czasie podróży wykichał się elektrolit i narobił problemów.
Zatem żadnej z propozycji rozwiązania nie przyjąłem,bowiem niczyja wina a problem stosunkowo niewielki.
Przykład drugi.
Jest deck który chciałeś ale silnik zaczyna delikatnie buczeć,pewnie zdechnie.Chcesz?.
Biorę podpisuje.
Po pewnym czasie mail.Nowy silnik kupiłem i został wysłany na Twój adres.
To tak celem prawd/półprawd i innych.
Nie staję po żadnej stronie,opisuję moje kontakty ze Złym Wilkiem.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2018, 22:28 wysłana przez mops »
Waldek.

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
07-04-2018, 21:54
Mopsie,
moje doświadczenia też były dobre. Kupiłem kilkadziesiąt kaset, z czego dwie poszły do kosza, o czym nawet nano nie wspomniałem, w końcu to używki i nikt nie jest w stanie fizycznie sprawdzić wszystkich.

Potem kupiłem Duala, resztę już wiesz. Wtopa i zero odzewu, prób wyjaśnienia. Zostawiłbyś to ?
« Ostatnia zmiana: 07-04-2018, 21:59 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

mops

  • 603 / 2701
  • Ekspert
07-04-2018, 22:02
Arturze,nie stoję po żadnej stronie.
Kaset kupiłem grubo ponad 100.
Natomiast kontakty deckowe są- jak podejrzewam- dużo większe niż Kolegów z tego Forum jak i z pokrewnego.
Ja tylko stwierdzam fakty dotyczące mojej mopsiej osoby.Nie oceniam,nie wtrącam się.
Wszystkie zostały zakończone pozytywnie.
Waldek.

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
07-04-2018, 22:35
Waldek, dzięki za neutralne podejście do tematu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
08-04-2018, 09:02
Panowie, ze swojej strony proponuję wydzielenie tej dyskusji do nowego tematu, podwieszę go w dziale ogłoszenia. Tam będzie można wyjaśnić spór. Kolega nano to szanowany użytkownik ze sporym stażem i doświadczeniem, a to co opisuje artekk jest bardzo niepokojące więc może lepiej dla dobra wszystkich wyjaśnić temat do końca w odrębnym dziale? Tutaj dyskusja się rozmydli i w przyszłości takie pojedyncze posty będzie ciężko poskładać w całość jeżeli kogoś będzie interesowało jak sprawa się zakończyła. Oczywiście nie biorę żadnej ze stron, oferuję jedynie przestrzeń do dyskusji dla wyjaśnienia sprawy pomiędzy Wami. Pytanie czy się zgadzacie?

paciorek

  • 25 / 2425
  • Użytkownik
08-04-2018, 16:11
witam paciorek


nie mam slow smutne to co robisz smutne
wez sie w garsc
tobie tez niby cos zepsutego podrzucilem nawet nie wiem
wstydz sie
Nie napisze sehr angenehm bo nie ma ku temu powodów. To co ty robisz to jest bardzo smutne i to ty powinieneś wziąć się w garść. Ja nie mam się czego wstydzić.  Zresztą bardzo ciekawe , ze napisałem o 14:54 a ty mi odpisałeś o 10:44.
Toż to jasnowidzenie!
najlepsze szpery są w Dusseldorfie :)