Audiohobby.pl

WLM - klonujemy ?:)

  • Gość
06-09-2008, 08:12

Wilku

  • 54 / 5886
  • Użytkownik
08-10-2008, 19:30
zrobił ktoś te klony?

jozefkania

  • 14 / 5855
  • Nowy użytkownik
09-10-2008, 12:04
Panowie.
A jak podchodzicie do tak wybujałej ceny oryginałów i bardzo naciąganych parametrów efektywności ?

Bo ja bardzo krytycznie.

lancaster

  • Gość
09-10-2008, 13:26
jozefkania, wogole do tego w ten sposób nie podchodzę :)
Nie słuchalem oryginalów więc się nie wypowiadam, ale jezeli(zakładam) graja na swoim poziomie cenowym OK to nie widze powodów dla ktorych miayby byc jakies specjalnie tańsze.
Dla mnie cena jak cena, jezeli to dobre paczki to niech sobie kosztuja ile chcą. Słuchalem ostatnio kilku kolumn z przedzialo ok 10Kzł i mały zokn.... co komu z tego ze sa tam niby drozsze głosniki(w jednej głośniki byly wytworem producenta, więc moze nawet wyszły w produkcji taniej niż visatony w WLM)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

  • Gość
09-10-2008, 13:52
Witam, to może ja się coś wypowiem na temat tych klonów bo takie popełniłem jest tylko małe ale zwrotka taka jak pisał LAn nie stety nie doszło do pomiarów bo ze względów finansowych sprzedałem kolumny według mnie nie jest no najlepsza konstrukcja porostu była ni jka ale może dlatego że było trzeba pomierzyć i lepiej zestroić

niebyła za dużo basu a średnica jakaś wycofana jedyna to chyba były fajne wysokie szczegółowe w całej tej konstrukcji...

lancaster

  • Gość
09-10-2008, 14:56
utopia z ta sprzedaża toś sie pospieszyl. MAm program firmowy visatona(z baza glośnikow z WLM) i mozna zasymulowac x zwrotnic.
Nie wykluczam jednak ze WLM sprzedaje kaszankę jak ze zwrotką powyzej do celów prezentacji używajac swoich korektorow tak by calosć w warunkaw wystawy grala super.
Zwrotnica nie wygląda mi na sensowną.
Te glośniki prosza się o filtry 2rzedu w obu gałeziach.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

jozefkania

  • 14 / 5855
  • Nowy użytkownik
09-10-2008, 14:59
>> lancaster

Miałeś okazję słyszeć tego wysokotonowego papierzaka Visatona...
Jak on się ma w porównaniu do kopułki z Mietków ? Na początku brzmienie GDWK podobało mi się.... Teraz uważam że gra za twardo.  

jozefkania

  • 14 / 5855
  • Nowy użytkownik
11-10-2008, 12:45
Jest ktoś w stanie powiedzieć, czy ten wysokotonowy papierzak Visatona, to coś lepszego niż kopułki Tonsila ?

lancaster

  • Gość
11-10-2008, 14:31
jozefkania, jezeli glosnik w mietkach gra Ci twardo to ten visaton tez będzie gral twardo :)
Nie robilem bezpośrdniego porównania, ale oba uważam za dobre glośnki jak za swoją kasę. Grosze to kosztuje a przy dobrej aplikacji frajdę daje.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

kondrax

  • 96 / 5806
  • Użytkownik
18-12-2008, 21:46
I co koledzy z klonowaniem? umarło?

lancaster

  • Gość
18-12-2008, 21:57
wogóle sie nie urodziło ;(

bawie se teraz coaxem eminence....na razie powstępnej selekcji zostaly 2 tweetery BMS i Selenium
Odpadły wszystie Eminence.
Najsabiej wypadł zastosowany przez WLM APT50 :)...trochę(niewiele) lepszy okazał sie 1001 i to lepszy pod wzgledem mozliwosci zszycia go w dół bo sama górę pasma Tonsilowski gwizdek(tzn. mialem oryginalnego APT dla jasności:)) ma spokojnie porwnywalna a moze i lepszą.
Jak cokolwiek zacznie sie rodzic to dam znac.
Jak uda mi sie gdzieś kupić za dobrą akse używki Divy to łyknę do porównan.
I to na razie tyle.

lancaster

  • Gość
18-12-2008, 22:02
acha testowany 2002 jest calkiem OK i pewnie też by sie go dalo sensownie przy 1,5K np przyciac , ale ma wielgaśny magnes i szczerze powiedziawzy wykonanie mi średnio podeszło.
Choć średnicę a zwlaszcza wokal Laury Bruni moze sie na nim podobac :) - to info dla fanów prezydentowych, niekoniecznie krajowych ;)

lancaster

  • Gość
18-12-2008, 23:05
ef.....nie laury tylko carli :)

testowalisciemoze jeszcze jakieś coaxiale ?
Tabeta 10cx ma rezonans om 45Hz i efetywnosć faktycznie ok 95dB.
nieźle tez wypada pod kątem szybkości....w nagordę jest upierdliwa w aplikacji i powyzej 1,5K nie ma sensu jej puszczać(w tych okolicach ma dziure w spl a ok 3K podzwania)

utopia

  • 209 / 5616
  • Aktywny użytkownik
20-12-2008, 17:52

lancaster

  • Gość
20-12-2008, 17:58
Dzieki za info napisalem do gościa.
Jezeli to Turek w wlkp to sie pofatyguje posluchac na bank.