Audiohobby.pl

AKAI GX365D

Wojciech7

  • 1502 / 1101
  • Ekspert
06-03-2024, 16:38
Zachciało mi się mieć szpulka z wyższej półki. Znalazłem kupiłem i radość skończyła się-:(((.Jest niesprawny tzn. nie odtwarza /nie nagrywa/-brak sygnału w gnieździe słuchawkowym.Nie mogę zwrócić do sprzedawcy,nie znam się i nie
potrafię naprawić. Narobiłem sobie tylko kłopotu i zmartwienia-:(|(|(  Pozostaje mi chyba tylko na elektrozłom oddać.
Po co to piszę- aby przynajmniej ulżyć sobie i wiem że to nieodpowiednie opisać swoje niesczęście-:(((
Czy rozkręcając go na cześci  poszczególne elementy-ulży mi w tej sytuacji-?

Jeśto nie na temat proszę o usunięcie tego wpisu.


AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
06-03-2024, 17:17
Jak to nie możesz oddać? Było napisane że sprawny? Czy jak to było....? Odsapnij i napisz Wojtku wszystko od poczatku.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4686 / 2299
  • Ekspert
06-03-2024, 17:55
Spokojnie da się wszystko naprawić jak tylko rączek tam nie włożysz i nie zaczniesz gmerać jak sie nie znasz.

Wojciech7

  • 1502 / 1101
  • Ekspert
06-03-2024, 18:33
Jak to nie możesz oddać? Było napisane że sprawny? Czy jak to było....? Odsapnij i napisz Wojtku wszystko od początku.
Od początku piszę. Napisane było że ewentualnie do przeczyszczenia  z  kurzu bo długo był nieużywany. Po włączeniu do prądu uruchamia się, przewija w obie strony, działa autorevers. Wciskając play taśma przesuwa się z zadaną prędkością ale wskaźniki YU martwe, brak dźwięku na wyjściu z gniazd  chinch oraz słuchawkowym- cisza. Po wciśnięciu przycisku rec. zapal się  dioda czerwona, lewy YU reaguje na sygnał, prawy YU nie- silniczek od  automatyki słychać jak ustawia poziom zapisu w lewym kanale. To wszystko kiedy jest włączone-Source.Kiedy jest nagrywanie przełączając na Tape wskażniki nie reagują.

Sprzedający nie przyjmuje  zwrotów-no trudno. Domyślam się że jest do naprawy ten szpulowiec- ja tego nie umiem-:(((

Wojciech7

  • 1502 / 1101
  • Ekspert
06-03-2024, 18:36
Spokojnie da się wszystko naprawić jak tylko rączek tam nie włożysz i nie zaczniesz gmerać jak sie nie znasz.
Nie mam zamiaru niczym tam w środku gmerać bo kompletnie się nie znam na tym. Mogę przetrzeć szmatką na zewnątrz z kurzu-:)))

Hammer

  • 4686 / 2299
  • Ekspert
06-03-2024, 19:17
Nie chce Cię straszyć ale super to on nie był
https://youtu.be/OHCtUEC8wpg?si=zg-Wa3rNmCxjJlBO

https://youtu.be/6AAHdoY09uA?si=1Ii3ijOPeh7L0ptP

z podpisu wynika że ciężka robota ....

a jak se popatrzyłem to starość wielka.

Pokaz swój i co nie działa opisz...
« Ostatnia zmiana: 06-03-2024, 19:23 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1502 / 1101
  • Ekspert
06-03-2024, 19:41
Strachliwy nie jestem za bardzo-hehehe... Fakt magnetofon ma swoje lata.  Ciężka robota aby naprawić -:(((
Nie wiem czy super pomimo szklanej głowicy bo nie mam jak sprawdzić-:(((
Nie odtwarza nagranych taśm szpulowych- brak dżwięku w słuchawkach/wyjściu Line Aut. Nie nagrywa pomimo że lewy YU reaguje na sygnał-prawy YU nie.Działa automatyka zapisu ( Compute -O-Matic). Dla pewności niby tak nagraną taśmę założyłem do sprawnego szpulowca też AKAI(X-201D)-cisza na taśmie-:(((
Mechanicznie prawie sprawny działają zadane funkcje słychać przekażniki .

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
06-03-2024, 19:56
Zachciało mi się mieć szpulka z wyższej półki.
Wyjaśniam, to nigdy nie był jakiś model z wyższej półki.... żeby było wszystko jasne. Normalny starej daty reversiak.

Jest niesprawny tzn. nie odtwarza /nie nagrywa/-brak sygnału w gnieździe słuchawkowym.Nie mogę zwrócić do sprzedawcy,nie znam się i nie
potrafię naprawić.
Skoro był sprzedawany jako niesprawny to niema się co dziwić że nie działa. Tylko zastanawia mnie dlaczego zdecydowałeś się na zakup uszkodzonego sprzętu nie mając pojęcia o naprawie... ?

Tyle opierdzielu na początek ;-)

Ale może uda się coś z niego uzyskać, jak napisał kolega Hammer jakieś video by się przydało... co działa a co nie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4686 / 2299
  • Ekspert
06-03-2024, 20:01
Może coś z przełącznikami zapis/odczyt, może coś w transporcie się obsunęło, widać tam wciskane płytki, może styki, może coś pękło jak widać na filmach np ścieżki na płytkach......

Tam kupa przełączników....
https://phoamthanhxua.com/dau-akai-gx-365d/24
« Ostatnia zmiana: 06-03-2024, 20:07 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1502 / 1101
  • Ekspert
06-03-2024, 20:02
to moje  zdanie  tak sobie wymyśliłem że z wyższej półki. Sam się teraz zastanawiam jak to się stało na  zakup jednak-czyżby "mgła mózgowa"-:((((
Z pokorą przyjąłem -"Tyle opierdzielu na początek ;-)" - Postaram się zrobić filmik.

Hammer

  • 4686 / 2299
  • Ekspert
07-03-2024, 09:49
Jak tam, sprawdziłeś płytki? Odkręć z tyłu obudowę i tam je widać od góry, jest listwa metalowa co je trzyma trza ją odkręcić , płytki po kolei wyjąć sprawdzić styki może nawet przeczyścić i wsadzić z powrotem.
To pierwsza "naprawa", na którymś filmie to widać........jak umiesz w deckach wymienić paski i rolki to to jest też proste.

Wojciech7

  • 1502 / 1101
  • Ekspert
07-03-2024, 10:07
Jak tam, sprawdziłeś płytki? Odkręć z tyłu obudowę i tam je widać od góry, jest listwa metalowa co je trzyma trza ją odkręcić , płytki po kolei wyjąć sprawdzić styki może nawet przeczyścić i wsadzić z powrotem.
To pierwsza "naprawa", na którymś filmie to widać........jak umiesz w deckach wymienić paski i rolki to to jest też proste.

Tak paski i trochę mechaniki w kaseciakach opanowałem.Otworzyłem szpulowca są tam płytki  wszystkie osobno wyjmowałem i oglądałem.Są całe nie uszkodzone mechanicznie,złącza czyste, przewody wszystkie przylutowane. Sprawdzałem inne przewody i na 95% są przylutowane  nie zaśniedziałe.Na przekaznikach nie widać przypaleń,pstrykają.

Wojciech7

  • 1502 / 1101
  • Ekspert
07-03-2024, 10:33
Zapytam się tak: czy jest ktoś z kolegów na tym forum do ewentualnej odpłatnej naprawy tego magnetofonu-?

Wojciech7

  • 1502 / 1101
  • Ekspert
08-03-2024, 13:42
Nie wiem ale jakoś "chyba przy pomocy kosmitów-:)))" udało się prawie zwrócić ten magnetofon szpulowy. Pakuje  w paczkę ogromną dla kuriera-pieniądze zwrócone-uff...
Dziękuję za wsparcie -mam nauczkę na przyszłość.Temat zamknięty.
Z tego  wszystkiego idę do sklepu kupić 4-pak piwa-:)))

WOY

  • 593 / 4653
  • Ekspert
08-03-2024, 14:55
Faktycznie czuwa nad Tobą jakaś audiofilska opaczność. Brawo że walczyłeś bo wyglądało to dość smutno.
Wypijmy więc razem 🍻