Audiohobby.pl

Magnetofon

artekk

  • 1694 / 5894
  • Ekspert
15-05-2020, 00:06
W jakiś sposób trzeba te różnice w brzmieniu określać, bo chyba jednak różnie brzmią nasze magnetofony i inne urządzenia audio ?

Są tacy, którym wystarczy do szczęścia, że jedno gra lepiej, a drugie gorzej. Albo podoba się bardziej lub mniej. Tylko z jakiego powodu ?
Jeśli ktoś szuka swojego brzmienia i ma odrobinę wyobraźni, by jakieś cechy dźwięku nazwać, to takiej osobie łatwiej wytypować urządzenie, które może wpasować się w jej preferencje.
Rozumiem przesadę w marketingowym bełkocie i laniu wody, które służyć mają wciskaniu kitu, ale jakoś dźwięki wydawane przez nasze grajki nazywać chyba można ?
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Hammer

  • 4692 / 2308
  • Ekspert
15-05-2020, 00:18
Zresztą nawet nie wiem co to alikwoty, czy bogactwo faktur basu.
U mnie podobnie :)

No nie mówcie chłopaki, że nie słyszycie sybilantów, transjentów i alikwot?  :-)
Zazwyczaj słyszy się bas średnie i wysokie no i czasem stereo i to wystarczy , a sybilanty pozostawiam zboczeńcom na plantach.

AUDIOTONE

  • 9402 / 5847
  • Ekspert
15-05-2020, 01:33
Dobrze było w dziale serwis lub ogólnie na naszym forum zrobić słowniczek pojęć używanych w akustyce.

Taki oto znalazłem wynalazek SONY TC-K61 Limited Edition, przeglądając internety. (zdjęcie z netu).
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

RedKoral

  • 166 / 5626
  • Aktywny użytkownik
15-05-2020, 08:56
Zazwyczaj słyszy się bas średnie i wysokie
A propos basów i wysokich, to pamiętam jak kiedyś w jakiejś internetowej dyskusji przeczytałem "o sykach i łupach". Nie były to czasy reklamy radiowej w której słyszymy "łup, łup super łup" ale w pierwszej chwili zacząłem się zastanawiać czy gościu nie ma na myśli jakiś "łupów" tj. zdobyczy np. aukcyjnych czy czegoś takiego. Ale jak się pewnie domyślacie, te łupy to były oczywiście basy (bo łup,łup,łup...) a syki to wysokie. Padłem normalnie.....

AUDIOTONE

  • 9402 / 5847
  • Ekspert
15-05-2020, 13:43
W jakiś sposób trzeba te różnice w brzmieniu określać, bo chyba jednak różnie brzmią nasze magnetofony i inne urządzenia audio ?
Zauważyłem to u siebie że, często jeśli któreś z "ogniw" naszego sprzętu tj. wzmacniacz lub kolumny są nie "dopasowane" do siebie narzucają one swoje tzw. maniery brzmienia. I wtedy moim zdaniem dokładne określenie sposobu brzmienia naszych magnetofonów jest bardzo zaburzone.
Wobec tego staram się dużo słuchać na słuchawkach, sporo można "wyłapać" w brzmieniu. Ale nie posiadając jakiś wybitnie dobrych słuchawek można i tak opisać to i owo w brzmieniu. Problemem okazuje tylko "dziurka" w naszych magnetofonach, która po jakimś czasie okazuje się wąskim gardłem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Jan61

  • 206 / 3768
  • Aktywny użytkownik
15-05-2020, 14:21
Dobrze było w dziale serwis lub ogólnie na naszym forum zrobić słowniczek pojęć używanych w akustyce.
Jestem za.
Na początek: "czarne tło". Kto się podejmie?
Janusz

artekk

  • 1694 / 5894
  • Ekspert
15-05-2020, 14:42
U mnie ten sam system od przeszło sześciu lat, łącznie z kablami. Na nim słucham i porównuję wszystkie magnetofony.  Punktem odniesienia od kilku lat jest Nakamichi ZX7.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

matwiej72

  • 255 / 3039
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2020, 16:50
takie tam...

AUDIOTONE

  • 9402 / 5847
  • Ekspert
15-05-2020, 16:55
U mnie ten sam system od przeszło sześciu lat, łącznie z kablami. Na nim słucham i porównuję wszystkie magnetofony.  Punktem odniesienia od kilku lat jest Nakamichi ZX7.
Wiesz sam Arturo jak to wygląda u mnie czyli "mikro salonie" ustawność jest wręcz katastroficzna... a już sypialnia to tylko się nadaje do tego by po prostu coś "brzęczało". Mieszkanie nie ustawne i małe niestety. Więc i poprawna adaptacja odsłuchowa jest bardzo utrudniona. A w domu tylko ja jakby "słucham i słyszę rzeczy nie stworzone" bo reszta domowników nie przykłada wagi do całej ceremonii odsłuchowej". Więc ja jakby nie mam szans na takie wysublimowane porównania, dlatego pozostają mi czasami tylko słuchawki niestety.



PS... "setka" u reduktora.....


Dobrze było w dziale serwis lub ogólnie na naszym forum zrobić słowniczek pojęć używanych w akustyce.
Jestem za.
Na początek: "czarne tło". Kto się podejmie?
Na pewno ktoś mógłby :) Ja odpadam nie jestem orłem, są osoby tutaj bardziej odemnie obeznane z technika analogową.
« Ostatnia zmiana: 15-05-2020, 16:58 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9402 / 5847
  • Ekspert
15-05-2020, 17:32
Musiałem coś napisać w komentarzu pod filmem, bo do końca już nie dosiedziałem wyłączyłem w połowie. Nie mam więcej pytań do takiego procesu kalibracji. A zapowiadało się ciekawie. No cóż, trudno. Podziękował.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5494
  • Ekspert
15-05-2020, 18:58
Dlaczego akurat RS-B100??? :(
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

artekk

  • 1694 / 5894
  • Ekspert
15-05-2020, 21:12
Musiałem coś napisać w komentarzu pod filmem

Ciekawe czy ten komentarz nie zniknie, bo RS niestety usuwa niewygodne jemu wpisy.

Po prostu spuśćmy zasłonę milczenia nad tym filmem Koledzy.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9402 / 5847
  • Ekspert
15-05-2020, 21:31
Ok ja może zrobię inaczej, wkleję to tutaj jeśli to zniknie bo mam zrzuty ... jeśli to będzie oczywiście potrzebne.
Komentarze Jakuba już usunął.... w niebyt..
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

matwiej72

  • 255 / 3039
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2020, 22:49
Po >>konwersacji<< można odnieść wrażenie iż Pan RS był gotów się obrazić...  ;)

AUDIOTONE

  • 9402 / 5847
  • Ekspert
15-05-2020, 23:15
Po >>konwersacji<< można odnieść wrażenie iż Pan RS był gotów się obrazić...  ;)
Widzę że znalazłeś moją konwersację.... Spodziewał bym się tego :)
Ale cóż, każdy robi to co lubi. Ja się nie wtykam.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.