Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5906
  • Ekspert
16-02-2024, 11:56
To moze i lepiej ? bedzie powod na kolejna wizyte, a poza tym to dosc ciezko az tyle przesluchac/przyswoic na raz i skupic sie na kazdych kolejnych sluchawkach/systemie, a tak poswiecisz im wiecej uwagi przy nastepnym podejsciu.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
16-02-2024, 12:30
Tak jest im weicej sie slucha naraz to tym bardziej sie ujednoloca ten dziwek.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
18-02-2024, 18:18
Moje Ultrasone Pure już się praktycznie wygrzały. Dobijają do tych 72 godzin które im zalecają. Moge spokojnie powiedzieć że do mojej muzyki to są jedna z lepszych słuchawek jakie słyszałem i jedne z lepszych jakie w ogóle sa, szczególnie biorąc pod uwagę ich cenę. Dla mnie subiektywnie. Zdaję sobie sprawę że wielu mogą nie podejść. To taki niezbyt popularny profil brzmienia. Ale mnie obezwładnia ich potęga brzmienia która idzie w parze  kulturą i gładkością. Ich sopran nie ma nic wspólnego z tą gniecioną torbą z PRO 900i i wielu innych ich modeli. To o wiele lepsze słuchawki. Blisko im do Tribute 7 z czym że nie są tak bogate na górze pasma. Mają ogólnie mniej góry niż siódemki, ale po wygrzaniu są kompletne. Świetnie im wyszły. Mam nadzieję że z czasem nic w ich brzmieniu się nie popsuje.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
16-03-2024, 18:18
Gratulacje udanego zakupu! O tym modelu słyszałem ostatnio od znajomego, który wybrał się po zakup Pro 900i i akurat dostępne były Pure. Po przesłuchaniu obu modeli bez zastanowienia wybrał te drugie.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
17-03-2024, 07:34
Dzięki. Mają świetnie wyważoną tonację, nie gniotą nigdzie brzmieniem, nic w nich nie przeszkadza, można sobie jechać w prawo z potkiem w wzmaku, ogólnie są przyjazne.  Nie roztaczają wielkich pejzaży, scen i holograficznych miraży i żadne cuda w nich nie istnieją ale to uczciwe słuchawki za te  7 stów co za nie chca. O wiele lepsze niż reszta ich gniecionych toreb. Jak ich nowe Master MK2  pójdą w tę stronę tylko bedą lepiej dopracowane i jeszcze lepiej grać to będzie zwycięzca :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
17-03-2024, 07:36
Dzwiek PRO900i z czasem się zepsuł i tak po 400 godzianch wyszła jednak kaszanka koniec końców, tutaj nie mogę nic złego powiedzieć. PURE są chyba niewrażliwe na legendarne wygrzewanie Ultrasone, może są po prostu inaczej zrobione.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
17-03-2024, 08:40
A jak one się układają ze sprzętem przenośnym? Przydałoby mi się coś niewielkiego, zamkniętego i nie wymagającego elektrowni atomowej do rozruszania na wyjazdy. Miałem kiedyś Edition 8 i z grajkiem czy wzmakiem portable grały fatalnie, Pro 900i też niezbyt ciekawie grają poza biurkiem. A jak ma się sprawa z Pure?

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
17-03-2024, 09:38
Nie mam nic solodnego z przenosnych grajkow. Moge tylko powiedziec jak jest z telefonem Xiomi 12 Pro. Mam podpiety do niego dongl IFI, ten najtanszy. Powiedzialbym ze jest znosnie ale dupy nie urywa.  Trzeba raczej sprswdzic samemu.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
17-03-2024, 10:42
Ja używam Toppinga + Sansa Fuze więc raczej sprzęt z poprzedniej epoki :D

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
17-03-2024, 11:43
Nie znam :) moze sie szarpniesz na jakis odtwarzacz przenosny.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
17-03-2024, 11:57
Myślałem o tym, tylko te ceny... Kiedyś za 800zł można było mieć flagową mp4, teraz nie wygląda to tak miło. Mam dwie Fuzy i jakościowo w niczym nie ustępują dowolnemu playerowi. Wyjście liniowe plus modyfikacja oprogramowania i gra muzyka. Tylko mocowo portable to zawsze będzie portable. Pomyślę nad tymi Pure, jak nie one to trzeba będzie ukierunkować się na jakieś custom IEM.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
17-03-2024, 12:15
https://www.q21.pl/aune-m1p-bluetooth.html
Taniej i lepiej chyba nie bedzie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
17-03-2024, 12:35
Wygląda fajnie. Tej samej marki mam stacjonarkę i gra wyśmienicie.

"Strojenie opiera się na prawdziwych dźwiękach instrumentów i nawiązaniach do utworów muzycznych, co prowadzi do uzyskania naturalnego i pełnego muzykalności podpisu."

A ja myślałem, że wszystkie odtwarzacze działają w oparciu o przetworniki cyfrowo-analogowe ;-)

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
17-03-2024, 13:44
Widzisz jakie cuda ;D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4336
  • Ekspert
17-03-2024, 22:10
A jak one się układają ze sprzętem przenośnym? Przydałoby mi się coś niewielkiego, zamkniętego i nie wymagającego elektrowni atomowej do rozruszania na wyjazdy. Miałem kiedyś Edition 8 i z grajkiem czy wzmakiem portable grały fatalnie, Pro 900i też niezbyt ciekawie grają poza biurkiem. A jak ma się sprawa z Pure?

Paweł, te słuchawki zagrają bezpośrednio z telefonu.
Dźwięk jest przyjemny, relaksujący. Nie brakuje szczegółów, a bas z telefonu jest w zupełności wystarczający.
Tak do twojej informacji, PURE to słuchawki basowe. Stacjonarnie jest go dużo.
Jest pulsująco-masujący i ma swoja objętość oraz wagę. To nie ten bas, który jest w Grado RS1 czy w Focal Stellia.
Ten jest mniej punktowy, bardziej wilgotny i obły, ale nie kluchowaty.
W sumie fajnie grające słuchawki. Na podróże w sam raz.
Nie są ciężkie, dobrze trzymają się głowy i nie cisną, nawet po paru godzinach słuchania.
Ale weź poprawkę na to, że ja jestem wytrzymały i nawet na Yamaha YH-1000, potrafiłem słuchać 1,5 godziny. :)
Jest do nich dobry kabel z miękkiej czarnej plecionki z miedzi 6N OCC.
Ja kazałem zrobić sobie 3 metrowy, ale tobie te 1,3m w podróży, w zupełności wystarczy.
Polecam go bo dobrze się układa i nie mikrofonuje.
Do swoich kupiłem też pełne pady ze sztucznej skóry.
Dźwięk chyba niczym specjalnie się nie różni, ale łatwiej je czyścić.
Ty oczywiście możesz kupić coś bardziej wypasionego, np firmy Dekoni, ale nie koniecznie. :)

Te słuchawki możesz sobie sam sprawdzić. Wpadnij do mnie kiedyś wolną chwilą i będziesz wiedział co i jak. :)
W razie co, przy okazji będziesz mógł posłuchać sprzedawanych w podobnej cenie: HiFiMAN Sundara Closed Back.
Grają inaczej niż Ultrasone PURE, (tak bardziej średnicą i góra), ale też ciekawie.
Na lampowym wzmacniaczu Yaqin MS-77T, taki np. jazz, brzmi całkiem nieźle.
Chętnie poznam twoja opinię, szczególnie o górnej średnicy tych planarów.
Nic więcej nie napiszę, żeby Cię nie sugerować.
To co? Kiedy wpadniesz? Muszę wiedzieć wcześniej, bo trzeba by było trochę posprzątać. ;-)