Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
14-02-2024, 10:04
 Testowalem  je u siebie nawet na donglu IFI GO Link. Tak ledwo ledwo, ale z USB jakiegos lepszego smartfona nawet z takiego czegos potrafia cos zagrac.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5906
  • Ekspert
14-02-2024, 12:14
Do takich sluchawek od Fiio nie ma chyba co wydziwiac tylko moze wziasc cos z ich wlasnej stajni, za 6.5kPLN masz all in one R9, ich szczytowe osiagniecie wzmako-zrodlowe, musi to dzialac dobrze z wlasnymi sluchawkami.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2024, 12:16 wysłana przez pastwa »

driver

  • 3 / 85
  • Nowy użytkownik
14-02-2024, 13:06
Nie znam Coplanada ale to chyba jakas chybryda. Z tymi Fiio jest wazne zeby nie bylo za miekko i za cieplo. Dobre krawedziowanie dziwkeow, odpowied ia twardosc i faktury przekazu, kontroka na basie to jest potrzebne.  Ic co ociepla, zmiekcza, podmula. Te sluchakwi sa miekkie i cieple juz same w sobie. Ja bym parowal z jakims tranzysotrem. Do 5 tys moze IFI Diablo, Chord Mojo 2, moj Anni chociazby ale to bez DACa juz 4500zl minimum. Aune S9c podobno gra studyjnie wiec tak na papierze to tworzy dobra pare z nimi. Ogolnie jest duzo sprzetow ktore z nimi zagraja. Nie powinny grymasic. Na prwno bardziej dogadaja sie z tranzustorami, jakimia porzadnymi DAPami tez bez problemu, to nie jest trudny load. Dobra lampa tez moze byc, z Songolo 300b  na pewno by zagraly skoro zagral ten Songolo z audeze LCD3 ale to juz 13 tys. Piotr Ryka testowal tez ostatnio cos tskiego jak Centrance, male urzadzenie daco wzmacniacz.  Charakter Fiio jest taki przustosowany zeby siw dobrze parowac z ttm nowoczwsnym wyzylowanym w strone rozdzielczosi i wyciagania detalu sprzetem. Personalnie jak mkalbgm doradzic to w tej cenie czasem da rade kupic uzywanw Audeze LCD2 i te polecam. Dobrze napedzone urywaja jajka.
Haha, miałem zaraz kliknąć kup na to FT5, ale zdążyłem to przeczytać. Audeze LCD2 to był mój pierwszy wybór. Potem wyczytałem że te Fiio takie dobre, a kosztowo różnica 50%. Pomyślałem że może nie warto płacić 2x więcej. Chwilowo mało tych LCD2 na rynku, nowe 5k a używek nie widać. Ale wolę kupić raz a porządnie, akurat kasa to nie problem. DAC 215 to hybryda, opisał ją szczegółowo Audiofanatyk. To nie jest taka typowa lampa, raczej wygładza niż słodzi i ociepla. Co prawda nie ma bluetooth, ale chciałem dorzucić Wiim Mini. Można go spiąć optykiem i dzięki Tidal Connect będzie lepiej niż po LDAC. Czytam właśnie o Centrance, jako mobilny wygląda super, jako stacjonarny też solidnie.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
14-02-2024, 14:39
W naporze nowych produktow takie Audeze jakby wyszly z mody, ale graly oststnio we Wroclawiu, naprawde rownym dziwkeiem o swietnej barwie i duzej objetosci. Uwazam ze nie ustepuja az tak wiele sluchawkom za 4 razy tyle. Wszsytkie obecnie produkowane ktorych ja sluchalem,  dla mnie ustepowaly Solitaire P. Nawet moje D8000 nieznacznie. Ale takie Ultrasone Pure np  tez maja cos do powiedzenia szczegolnie w swojej cenie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
14-02-2024, 14:43
Kolega polecal mi tez posluchac LCD4z ktore gdzies mi umknely zupelnie. Polecal je tez tutaj Mirek. Bede musial je nadrobic.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
14-02-2024, 15:28
Nie znam Coplanada ale to chyba jakas chybryda. Z tymi Fiio jest wazne zeby nie bylo za miekko i za cieplo. Dobre krawedziowanie dziwkeow, odpowied ia twardosc i faktury przekazu, kontroka na basie to jest potrzebne.  Ic co ociepla, zmiekcza, podmula. Te sluchakwi sa miekkie i cieple juz same w sobie. Ja bym parowal z jakims tranzysotrem. Do 5 tys moze IFI Diablo, Chord Mojo 2, moj Anni chociazby ale to bez DACa juz 4500zl minimum. Aune S9c podobno gra studyjnie wiec tak na papierze to tworzy dobra pare z nimi. Ogolnie jest duzo sprzetow ktore z nimi zagraja. Nie powinny grymasic. Na prwno bardziej dogadaja sie z tranzustorami, jakimia porzadnymi DAPami tez bez problemu, to nie jest trudny load. Dobra lampa tez moze byc, z Songolo 300b  na pewno by zagraly skoro zagral ten Songolo z audeze LCD3 ale to juz 13 tys. Piotr Ryka testowal tez ostatnio cos tskiego jak Centrance, male urzadzenie daco wzmacniacz.  Charakter Fiio jest taki przustosowany zeby siw dobrze parowac z ttm nowoczwsnym wyzylowanym w strone rozdzielczosi i wyciagania detalu sprzetem. Personalnie jak mkalbgm doradzic to w tej cenie czasem da rade kupic uzywanw Audeze LCD2 i te polecam. Dobrze napedzone urywaja jajka.
Haha, miałem zaraz kliknąć kup na to FT5, ale zdążyłem to przeczytać. Audeze LCD2 to był mój pierwszy wybór. Potem wyczytałem że te Fiio takie dobre, a kosztowo różnica 50%. Pomyślałem że może nie warto płacić 2x więcej. Chwilowo mało tych LCD2 na rynku, nowe 5k a używek nie widać. Ale wolę kupić raz a porządnie, akurat kasa to nie problem. DAC 215 to hybryda, opisał ją szczegółowo Audiofanatyk. To nie jest taka typowa lampa, raczej wygładza niż słodzi i ociepla. Co prawda nie ma bluetooth, ale chciałem dorzucić Wiim Mini. Można go spiąć optykiem i dzięki Tidal Connect będzie lepiej niż po LDAC. Czytam właśnie o Centrance, jako mobilny wygląda super, jako stacjonarny też solidnie.
"Raz a dobrze" nijak z takich kombinacji nie wyjdzie. :) DAC215 to nad wyraz porządne urządzenie (mówię o konstrukcji), szczególnie w odniesieniu do tego, co nieraz jest oferowane przez firmy, które co dopiero wyskoczyły na rynek audio jak królik z kapelusza. Nie zmienia to jednak faktu, że tak jednoznacznie porządnie to on gra po przeróbce. I wiem, o czym piszę, bo zmodyfikowałem trzy egzemplarze. Kolejni klienci przychodzili z polecenia tego pierwszego. Tylko nadal on ma jak dla mnie za mało mocy, nie tylko do planarów, ale też np. do 600-omowych nie-teslowych Beyerdynamików. W ogóle bym go nie żenił ze słuchawkami magnetostatycznymi, chociaż czytałem o połączeniach bodajrze z HiFiManami HE1000 albo Arya. Co do stylu grania, to jest w miarę uniwersalny, a lampa w nim robi tyle, że w odniesieniu do ogólnie bardzo dobrych zestrojeń sprzętów... mogło by jej nie być. :) Po prostu da się bez lampy zrobić nawet lepszy dźwięk, któremu takiej lub większej dozy lampowości nie braknie.

Karol

  • 2011 / 4336
  • Ekspert
14-02-2024, 20:40
Odebrałem te Ultrasone Signature Pure, jakieś 2 godziny temu.
Rozpakowałem zrobiłem fotkę, ale posłuchać nie miałem kiedy. Dopiero teraz się udało.
Puściłem sobie klasycznego rocka i zabrzmiało to dobrze.
Na pierwszy rzut ucha, nie ma za bardzo się czego czepiać.
Bas jest nie przewalony, średnica całkiem przyjemna, a wysokie słychać.
Przestrzeń na boki w miarę szeroka, ta do przodu, tak trochę po skosie nad głową.
Klaustrofobii się w nich nie nabawi. Sygnatura i gęstość dźwięku mi odpowiada.
Jeżeli tak graja prosto z pudełka, to jest jakaś szansa, że z czasem dźwięk będzie jeszcze lepszy.
Na przykład góra wysubtelnieje, a bas stanie się bardziej konturowy.
Pierwsze wrażenie robią dobre. Już w tej chwili, podoba się granie tych słuchawek.
Może jeszcze dodam, że słuchając muzyki, całkiem zapomniałem o ich tandetnym wyglądzie. :)

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
14-02-2024, 22:16
Szafa gra ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

driver

  • 3 / 85
  • Nowy użytkownik
15-02-2024, 00:07
Nie znam Coplanada ale to chyba jakas chybryda. Z tymi Fiio jest wazne zeby nie bylo za miekko i za cieplo. Dobre krawedziowanie dziwkeow, odpowied ia twardosc i faktury przekazu, kontroka na basie to jest potrzebne.  Ic co ociepla, zmiekcza, podmula. Te sluchakwi sa miekkie i cieple juz same w sobie. Ja bym parowal z jakims tranzysotrem. Do 5 tys moze IFI Diablo, Chord Mojo 2, moj Anni chociazby ale to bez DACa juz 4500zl minimum. Aune S9c podobno gra studyjnie wiec tak na papierze to tworzy dobra pare z nimi. Ogolnie jest duzo sprzetow ktore z nimi zagraja. Nie powinny grymasic. Na prwno bardziej dogadaja sie z tranzustorami, jakimia porzadnymi DAPami tez bez problemu, to nie jest trudny load. Dobra lampa tez moze byc, z Songolo 300b  na pewno by zagraly skoro zagral ten Songolo z audeze LCD3 ale to juz 13 tys. Piotr Ryka testowal tez ostatnio cos tskiego jak Centrance, male urzadzenie daco wzmacniacz.  Charakter Fiio jest taki przustosowany zeby siw dobrze parowac z ttm nowoczwsnym wyzylowanym w strone rozdzielczosi i wyciagania detalu sprzetem. Personalnie jak mkalbgm doradzic to w tej cenie czasem da rade kupic uzywanw Audeze LCD2 i te polecam. Dobrze napedzone urywaja jajka.
Haha, miałem zaraz kliknąć kup na to FT5, ale zdążyłem to przeczytać. Audeze LCD2 to był mój pierwszy wybór. Potem wyczytałem że te Fiio takie dobre, a kosztowo różnica 50%. Pomyślałem że może nie warto płacić 2x więcej. Chwilowo mało tych LCD2 na rynku, nowe 5k a używek nie widać. Ale wolę kupić raz a porządnie, akurat kasa to nie problem. DAC 215 to hybryda, opisał ją szczegółowo Audiofanatyk. To nie jest taka typowa lampa, raczej wygładza niż słodzi i ociepla. Co prawda nie ma bluetooth, ale chciałem dorzucić Wiim Mini. Można go spiąć optykiem i dzięki Tidal Connect będzie lepiej niż po LDAC. Czytam właśnie o Centrance, jako mobilny wygląda super, jako stacjonarny też solidnie.
"Raz a dobrze" nijak z takich kombinacji nie wyjdzie. :) DAC215 to nad wyraz porządne urządzenie (mówię o konstrukcji), szczególnie w odniesieniu do tego, co nieraz jest oferowane przez firmy, które co dopiero wyskoczyły na rynek audio jak królik z kapelusza. Nie zmienia to jednak faktu, że tak jednoznacznie porządnie to on gra po przeróbce. I wiem, o czym piszę, bo zmodyfikowałem trzy egzemplarze. Kolejni klienci przychodzili z polecenia tego pierwszego. Tylko nadal on ma jak dla mnie za mało mocy, nie tylko do planarów, ale też np. do 600-omowych nie-teslowych Beyerdynamików. W ogóle bym go nie żenił ze słuchawkami magnetostatycznymi, chociaż czytałem o połączeniach bodajrze z HiFiManami HE1000 albo Arya. Co do stylu grania, to jest w miarę uniwersalny, a lampa w nim robi tyle, że w odniesieniu do ogólnie bardzo dobrych zestrojeń sprzętów... mogło by jej nie być. :) Po prostu da się bez lampy zrobić nawet lepszy dźwięk, któremu takiej lub większej dozy lampowości nie braknie.
Majkel - dzięki za przekierowanie na inne tory, chyba masz rację i pójdę tą drogą. Co konkretnie byś polecił? Ten Centrance faktycznie kusi...

Zajrzałem na olx i obrodziło LCD2:
https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-audeze-lcd-2-dac-wzmacniacz-CID99-IDYIgNc.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0 - te najładniejsze, ale zestaw nie dla mnie. 2 dzieci, 2 koty, pies i te wystające lampy długo nie pograją. Chociaż może uda się same słuchawki wyrwać
https://www.olx.pl/d/oferta/audeze-lcd-2-bamboo-sluchawki-planarne-CID99-IDXUL8G.html?reason=ip%7Ccf - te starsze i mają inny pałąk. Swoją drogą, który jest wygodniejszy?
https://www.olx.pl/d/oferta/super-brzmienie-glebia-i-przestrzen-audiofilskie-audeze-lcd-2-CID99-IDYkK6w.html?isPreviewActive=0&reason=seller_profile&sliderIndex=1 - no i są jeszcze "audiofilskie". Coś kiepsko mają dekielek spasowany. Któreś warte uwagi?

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
15-02-2024, 05:48
Pierwsze to najnowsza wersja i takich sluchalem oststnio.  Listopad 2022 to dobry rocznik. Tam byla jakas zmiana w sluchawkach w produkcji od 2021 roku. Mozna brac te. Ostatecznie jak sie wezmie te Fiio to zadnej krzywdy tez nie ma.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5906
  • Ekspert
15-02-2024, 18:54
Mialem dzisiaj 2h sesje z HE1, gral tym razem w oparciu o swoj wewnwetrzny przetwornik oraz zewnetrzny transport, raz pliki hires a raz transport CD. Sluchalem go kilka lat temu z bardzo kosztownego zrodla dCS i robilo on spora roznice na plus, teraz to widze.

HE1 zagral dzisiaj bardzo szeroka scena, choc raczej plytka, zadnych tam gradacji planow, bardziej frontowa sciana dzwieku. Szczegolow/detali/wglad w nagranie wyraznie slabszy od L5000, za to ilosciowo basu duuuuuzo wiecej, kazde nagranie (zarowno Taniec Rycerzy z Remeo i Julii czy muzyka filmowa M.Richtera/Zimmera) podlane bylo bardzo mocno sosem basowym, nisko schodzacym i o duzej kubaturze, byl to jednak bas sredniej jakosci, brakowalo w nim cokolwiek faktur, niuansow, no i troche nachodzil na srednice zamazujac niejako czytelnosc przekazu, tak jakby te komory sluchawkowe nie mogly go pomiescic i sie biedny kotlowal czy tez tracil nieco kontrole, a tym samym przejrzystosc, wychodzila z tego wiec czesto sciana dzwieku, okazala ale jednak nie jakas nazbyt wyszukana. Mnie ten element mocno rozczarowal choc wyobrazam sobie ze ktos inny moze byc zakochany w takiej prezentacji. Duzo lepiej bylo na nagraniach fortepianu solo, choc i tutaj, jak dla mnie, dzwiek byl zbyt ciemny a moze raczej za malo oswietlony, niewystarczajaco bezposredni/namacalny, za malo dzwieczny, przez co barwa nie byla do konca wiarygodna (zwlaszcza na kwartetach smyczkowych to wyszlo).

No i najwazniejsze, holografia, byla ale jedynie dobra, wyraznie lepsze efekty 3D slyszalem ze Staxami 009S pedzonymi z Trylogy H1 oraz przetwornikiem Chorda TT2, wolalbym to staxowskie zestawienie (i to bez specjalnych rozterek) pomimo pewnych brakow w najnizszym basie, od przekazu senheiserowskiego, gdzie tabuny niskich skladowych masowaly nas nieprzerwanie.

Przyznam, ze ta dzisiejsza prezentacja HE1 bardzo, ale to bardzo przypominala mi granie eletrostatycznego systemu od Warwick Audio, Bravura, tyle ze ten angielski kosztuje 'jedyne' 30kPLN, wiec jak ktos ma parcie na HE1 ale nie ma funduszy to ta Bravura daje niemalze to samo i nawet nie jestem pewien czy nie ma wiecej wyzszego basu/nizszej srednicy. Zupelnie inna sprawa kiedy wpiac przed HE1 jakis przetwornik od dCS, typu Rossini Apex, ale to kolejna mala fortuna, a calosciowo gra wowczas super hi-endowo, bo czesc powyzszych uwag krytycznych traci racje bytu i dzwiek robi sie naprawde wciagajacy.
 

Shakhal

  • 617 / 5599
  • Ekspert
15-02-2024, 18:59
ale sie rozpisales Alucard, bede musial przysiasc i poczytac.
Wciaz chcw sie zamienic z moimi phobos, potrzebuje nowego bodzca i doznan ;)

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
15-02-2024, 19:54
Majkel - dzięki za przekierowanie na inne tory, chyba masz rację i pójdę tą drogą. Co konkretnie byś polecił?
Prostym i skutecznym rozwiązaniem może być wybór odpowiedniego Chorda, np. Hugo2, i szukanie mu słuchawek. HiFiMan HE1000se przykładowo. Nie dla mnie taki set, ale znam zadowolonych właścicieli. Dave będzie lepszy, ale to nieco inne granie, dla mnie bardziej rzetelne, no i cena pewnie nie dla każdego do przełknięcia. Tylko z Chordami jest taka śmieszna sprawa, że stylem Mojo2 najbardziej przypomina Dave, czyli to taki baby Dave, ale poziom grania u niego taki, że jeden znajomy chce zmienić go na dongla USB za niecałe 2kzł. Akurat ja nie uważam, że ten dongiel lepszy, ale powiedzmy, że Dave to źródło praktycznie kompletne, a czepiać się można, tylko że i w droższych sprzętach znalazłoby się coś za uszami, jakby tak drążyć. ;) Oczywiście nie wszystkich. :D
Problem jest taki, że na mnie (już) mało co robi wrażenie, a na przestrzeni lat nastu to tak na dłużej zapadł mi w pamięci np. preamp Accuphase C-3800, ale i C-2810 będzie miał tożsamo zacną dziurkę. Trilogy 913 zapamiętałem jako uczciwie grającego... ja byłbym lepszy w doradzaniu, czego nie kupić. :)
Co do Audiofanatyka, to nie traktowałbym go jako wyroczni, bo np. zjechał Crosszone CZ-1, które jak dla mnie są jednymi z najlepszych słuchawek ever i nawet to opisałem.
https://forum.mp3store.pl/topic/145053-crosszone-cz-1/?do=findComment&comment=1690177
Są w Polsce osoby, co je stać na postawienie HE-1 w każdym pokoju swojej willi/apartamentu, a uznali właśnie CZ-1 za end-game. Ja bym od nich nie zaczął, ale tworząc kolekcję słuchawek je bym na pewno uwzględnił. Do tego np. Abyss 1266 TC, a w ramach plebejskiej uciechy LCD-2 z padami Deconi Hybrid. Tylko tu faktycznie ważny jest rocznik i to nie jest jakiś rozkład monotoniczny. :) Pamiętam, że np. w 2015 fajne wychodziły w kwietniu. Można też się zainteresować jakimś pradawnym egzemplarzem sprzed czasów fazora.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
16-02-2024, 09:52
A propo LCD 2 sluchalem nowych z rocznika conajmniej 2021 bo mialy te nowa opaske ktora montowali. I brzmialy tez bardzo dobrze. Jakosc wykonania dobra, zadnych niedorobek itd.mialy tez ten nowy kabel. Bardzo dobre granie
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2557 / 3614
  • Ekspert
16-02-2024, 10:03
Co do Waewick to mial byc, ale podobno cos uleglo awarii i pojechaly na serwis. Takze obeszlem sie smakiem. Mialem nadzieje chociaz na Audeze CRBN.  Ale tez sie nie udalo.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.