Audiohobby.pl

Winylomania

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
14-10-2023, 10:48
Jest Robercie kilka tych Naim-ów podobnych do siebie. Tzw. Czarne pudelka od frontu. Wewnątrz już bywa różnie, więc przydało by się znać dokładny model. Wtedy można by się pokusić o poszukanie recenzji w necie. Popatrz na Golden Note lub moze na coś Polskiego bo też są pożądne sprzęty w przyzwoitym budżecie. Chyba że szukaj w DE tego co ja kupilem. Naprawdę godny polecenia. PS AUDIO GCPH, po symetryku by Ci podpasował. ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
14-10-2023, 23:55
Hehehe-  oczywiście że po symetryku by mi pasował.
  Pytam o Naima bo znajomy gdzieś wyrwał takiego ale strasznie obczochranego.  Żadna tabliczka nie uchowała się, z tyłu ślad po nalepce a na reszcie połowa farby oblazła.   Sama płytka  nic nie mówi-  jest niebieska i ma napis Naim-  wsio.   Zasilacz do tego jest symetryczny +24  -24V

Zapewne domyślisz się że na tej obczochranej obudowie wcale mi nie zależy.  Na tym zasilaczu do niego również  heheheheeh

WOY

  • 594 / 4653
  • Ekspert
15-10-2023, 10:15
W oczekiwaniu na nową płytę Rolling Stones. Sir Mick Jagger🫠

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
15-10-2023, 23:19
100 godzin minęło.



Kolejny test to 200 godzin.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

WOY

  • 594 / 4653
  • Ekspert
16-10-2023, 12:40
W temacie testu to muszę przyznać że nie słyszę jakichś dramatycznych różnic 🧐
No ale jestem jednak seniorem 🥸 i mój słuch nie wykazuje już takiej sprawności jak kiedyś 🤭
Poczekam na kolejną odsłonę testu.

W oczekiwaniu na kolejny filmik zapuszczam wspaniałego Andreasa.

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
24-10-2023, 14:08
Jest kolejny test 200 godzin.

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

WOY

  • 594 / 4653
  • Ekspert
24-10-2023, 17:06
Dzięki za kontynuację testu ale na dzisiejszy wieczór już mam się w kogo wsłuchiwać 🤗
Posłucham obowiązkowo jutro👂

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
24-10-2023, 21:41
Dzięki za kontynuację testu ale na dzisiejszy wieczór już mam się w kogo wsłuchiwać 🤗
Posłucham obowiązkowo jutro👂

WOW ;-)
Jestem ciekaw Twojej opinii.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

WOY

  • 594 / 4653
  • Ekspert
25-10-2023, 11:35
No cóż, od bardzo dawna nie zajmowałem się takimi wnikliwymi analizami. Jestem już można powiedzieć kilka leveli wyżej i słucham muzyki dla samej muzyki a nie rozbierania jej na czynniki.
Aczkolwiek nie przeczę że są to ciekawe doświadczenia.

Przechodząc zatem do tego co słyszę w tym ciekawym teście to po 200 godz. Nie ma jakiejś dramatycznej różnicy która zmusiłaby mnie do zastanawiania się nad zmianą igły.
Może słychać trochę więcej sybilantów (s,cz i pochodne) ale tak dogłębnie jest dalej spoko.
Czekam na końcowe wyjaśnienie tego testu czemu po 300 godz. zalecana jest wymiana igły.

Wracam do nowo nabytych Rolling Stonsów są 🤩🥰

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
25-10-2023, 13:04
Wracam do nowo nabytych Rolling Stonsów są 🤩🥰

Wszystko pięknie, ale chodziło mi o opinię na temat nowych Stonsów ;-)

Zaś co do testu 200-godzinnego AT to zupełnie się z Tobą zgadzam i poczekamy na koniec.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

WOY

  • 594 / 4653
  • Ekspert
25-10-2023, 14:49
🤭
Myślałem że… nieważne.

Zacznę może od tego że mam do Stonsów ogromną słabość 👹
W moich zbiorach mam kilkanaście ich płyt (cd i winyle) plus oczywiście dokonania solowe Micka Jaggera.
A co z ich nową płytą ….
Osobiście uważam że to bezwzględnie płyta roku 🥇🏆
Coś podobnego czułem po premierze ,,Tattoo You,, i pomyśleć że wówczas byli mocno na siebie obrażeni a utwory w większości pochodziły z poprzednich sesji.
,,Hackney Diamonds,, to esencja rock’n’rolla i pomyśleć że zagrali to muzycy grubo po siedemdziesiątce.
Dosłownie brak na tej płycie słabego momentu. Jest cudownie wspaniała.
Te aranże, orkiestracja, zaproszeni goście, powodują że słucham jej na kolanach 🤣

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
27-10-2023, 02:55
Osobiście uważam że to bezwzględnie płyta roku 🥇🏆
Coś podobnego czułem po premierze ,,Tattoo You,, i pomyśleć że wówczas byli mocno na siebie obrażeni a utwory w większości pochodziły z poprzednich sesji.
,,Hackney Diamonds,, to esencja rock’n’rolla i pomyśleć że zagrali to muzycy grubo po siedemdziesiątce.
Dosłownie brak na tej płycie słabego momentu. Jest cudownie wspaniała.
Te aranże, orkiestracja, zaproszeni goście, powodują że słucham jej na kolanach 🤣

Udało mi się dostać tą płytę (The Rolling Stones – Hackney Diamonds (2023) w wersji cyfrowej z bardzo dobrą jakością i nie ukrywam wielkiego rozczarowania... brzmieniem.
Ale to nie wątek o cyfrze, i odsłuchach z nią związanych. Analogu (LP) nie posiadam, więc się nie wypowiadam.
Ujmę to tak, nawet na YT "brzmiało to słyszalnie lepiej" . Czemu ?  Jak brzmi LP ? Wersja tą co mam Flac24 bit/96khz  jest beznadziejna, oczywiście tą co mam.

To co jest podane w tym co posiadam (FLAC24/94, Studio Masters) to szczyty "loudness war" , przykro się tego słucha. Mam nadzieję że vinyl (LP) jest inny.

A tak fajnie to się zapowiadało.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2023, 03:03 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

WOY

  • 594 / 4653
  • Ekspert
27-10-2023, 07:48
Płycie winylowej nie mam nic do zarzucenia. Dźwięk jest poprawny z zachowaniem odpowiedniej dynamiki.
Ale na tej stronie faktycznie napisano że kopie cyfrowe to syf. Nie na darmo o cyfrze mówi się syfra
https://dr.loudness-war.info/?artist=The+rolling+Stones&album=

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
27-10-2023, 19:54
Osobiście uważam że to bezwzględnie płyta roku 🥇🏆
Coś podobnego czułem po premierze ,,Tattoo You,, i pomyśleć że wówczas byli mocno na siebie obrażeni a utwory w większości pochodziły z poprzednich sesji.
,,Hackney Diamonds,, to esencja rock’n’rolla i pomyśleć że zagrali to muzycy grubo po siedemdziesiątce.
Dosłownie brak na tej płycie słabego momentu. Jest cudownie wspaniała.
Te aranże, orkiestracja, zaproszeni goście, powodują że słucham jej na kolanach 🤣

Udało mi się dostać tą płytę (The Rolling Stones – Hackney Diamonds (2023) w wersji cyfrowej z bardzo dobrą jakością i nie ukrywam ......

że również jestem wielce rozczarowany.  Chociaż to nie ten sam plik-  albo inaczej przemielony .   Ten mój to sflaczony 192/24.
 Przyznaję bez bicia-  spiraciłem-   na szczęście.
  Gdybym jeszcze za to zapłacił to bym miał doła na bank.    Na swoją obronę dodam że nie mam zamiaru tego słuchać-  ze dwie minuty wyrywkowo wystarczą :(  -wystraszą.
 Wskaźniki wysterowania oparte o kołek na końcu  i prawie się nie ruszają.   Drze mordę nieziemsko a dynamika całości to może w 5dB się mieści-  w porywach

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
27-10-2023, 22:19
Płycie winylowej nie mam nic do zarzucenia. Dźwięk jest poprawny z zachowaniem odpowiedniej dynamiki.
Ale na tej stronie faktycznie napisano że kopie cyfrowe to syf. Nie na darmo o cyfrze mówi się syfra
https://dr.loudness-war.info/?artist=The+rolling+Stones&album=

Czyli pozostaje tylko Vinyl ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.