Audiohobby.pl

Najdroższe audio świata.

cocor2007

  • Gość
11-12-2008, 21:31

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
11-12-2008, 21:34
>> cocor2007, 2008-12-11 21:31:51
kino za 6 000 000 USD, kto da więcej ?
http://www.noiseaddicts.com/2008/08/jeremy-kipnis-home-theater-6-million/


Tylko wszelkich kabelków brakuje. Wszystko chodzi po WiFi  ;-)

cocor2007

  • Gość
11-12-2008, 21:44
Czyli cienias z tego Kipnisa, na kabelki juz kaski zabrakło :)

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
12-12-2008, 09:50
>> XYZPawel, 2008-12-11 20:51:43

>http://www.ultrasound-hifi.com/Us_wh_1/main_frame_en.html

>producent najdroższego wzmaka na świecie, fantastyczna strona, no nie ? Jaka finezja... szczyt techniki webowej :))

A spojrzałeś na datę ostatniej aktualizacji? Pewnie robiłeś lepsze strony 10 lat temu ;)

freak

  • 23 / 5828
  • Użytkownik
12-12-2008, 15:16

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
12-12-2008, 15:23
No to ja biore w ciemno odwrócone cebulki MBL-a słuchałem 1/2 tego zestawu ;) tak że cały powinien zagrać perfekt

Kto zapłaci?;)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Cashlack

  • 1566 / 5803
  • Ekspert
12-12-2008, 15:44
>> Rafaell, 2008-12-12 15:23:40
No to ja biore w ciemno odwrócone cebulki MBL-a słuchałem 1/2 tego zestawu ;) tak że cały powinien zagrać perfekt


Rafaell, ty jesteś pewny swoich wrażeń odsłuchowych???  Moja genialna płyta testowa "6 lat później" Kultu na AS 2007 zabrzmiała na mbl po prostu koszmarnie... Facet odpowiedzialny za prezentację zaczął coś bąkać "że nie będzie już ludziom tłumaczył o jakości nagrań", ale słuchana chwilę później Formacja Nieżywych Schabuff też zagrała kiepściutko.  Ja wiem że zachwycona publika słuchała na tym zestawie tylko nudnych do zarzygania edycji "audiofilskich", tj. takich gdzie nacisk położono na dokładną rejestrację trójkątów i grzechotek z odległości 5 cm, ale dla mnei sprzęt który nie potrafi zdać poprawnie "testu radia" nie jest wart żadnych pieniędzy, a co dopeiro największych... ;-)
Lity drut, first watt, full range.

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
12-12-2008, 16:13
>> Cashlack, 2008-12-12 15:44:20
Nie przesadzasz? że nie chcesz zapłacić, to jeszcze rozumiem ale dla cego krytykujesz ?:)

MBL-cebulek słuchałem w zeszłym roku na dużym bigbendzie jazzowym (The Legend,the Legacy-Whirly Bird :The Count Basie Orchestra) tak że chłopaki przyłożyli się do pracy, było dużo instrumentów i spora dynamika nagrania. Jedynie co mi przeszkadzało to scena za bardzo przesunieta do tyłu ale wynikało to raczej z charakteru promieniowania kierunkowego głośników.Sądzę że to co mnie interesowało czyli autentyczność brzmienia instrumentów była na bardzowysokim poziomie.

W sumie trzeba by chyba było odpinać poszczególne moduły od poszczególnych wiodących kolumn i wtedy by nam coś wyszło lub nie. Naprawdę ciężko coś zrobić żeby grało super w całym paśmie i na dodatek nie trzeba by po tym wyrzucić 98% nagrań. Realizatorzy dzwięku totalnie olewają zagadnienie dobrej roboty no i po prostu Kazika najlepiej było by słuchać na tym sprzecie odsłuchowym w studio.
Cały proces nagrania zaczyna się od mikrofonu-który teoretycznie powinien rejestrować nagranie super.aletak jaksłyszymy nie jest. Między mikrofonami też są lepsze i gorsze egzemplarze i na dodatek nie pasujacedo każdego instrumentu.

W sumie nie przejąłem się zbytnio Twoją ripostą bo wiem jak trudno coś nagrać i póżniej dobrze odtworzyć to w domu. Mamy za dużo zmiennych żeby stworzyć universum i stąd tyle różności na rynku i dobrze każdy z nas ma możliwość zagłosowania sakiewką. Dopóki głosuje swoją jest wszystko OK


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges