Audiohobby.pl

Creek kontra Naim co wybrać ?

markooo35

  • 149 / 5875
  • Aktywny użytkownik
07-01-2009, 19:12
markooo Witam serdecznie.Po 15 latach stary sprzet odszedł na emeryture.Wstępnie nastawiłem się na Creeka Destiny lub Naima 5i.Grac to bedzie w pokoiku 16 m2 z kolumnami epos M12i.Do Warszawy 120 km ale i tak sie pewnie nie obędzie bez odsłuchów ciekaw jestem jednak Waszych podpowiedzi czego się moge spodziewać po w.wymienionym sprzecie.Dzięki za ewentualne sugestie.

konto_usuniete

  • 56 / 5453
  • Użytkownik
07-01-2009, 19:24
Może będę mało precyzyjny i nie podam konkretnych modeli ale ilekroć słuchałem sprzętu Creeka grało to bardzo fajnie, soczyście i swobodnie.
Dla odmiany, ilekroć słuchałem NAIM-a grało to zupełnie bezjajecznie, bez ekspresji, jak z plastikowej mydelniczki.
Dzięki temu ugruntowało się u mnie przeświadczenie, że NAIM to przereklamowana legenda, w odróżnieniu od skromnego, rzetelnego Creeka.
Uprzedzam, że nie miałem u siebie NAIM-a i Creeka a swoją opinię opieram wyłącznie na kilku odsłuchach na AS i w sklepach.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5930
  • Ekspert
07-01-2009, 20:25
To co robi w takim razie  pomiędzy nimi ten Marantz ?
Czy to nie Ty gumis ?
http://www.audiostereo.pl/Wzmak_I_cd_do_8000zl_48239.html

  • Gość
07-01-2009, 21:34
>> Gustaw, 2009-01-07 19:24:23

to prawda czesciowa , naim nigdy nie mial szczescia do prezentacji publicznych w Polsce
proponuje jednak odsluch
pozdr
-------------------------------------------
51 FESTIVAL WARSZAWSKA JESIEN

Cashlack

  • 1566 / 5831
  • Ekspert
07-01-2009, 21:57
>> markooo35, 2009-01-07 19:12:20
Wstępnie nastawiłem się na Creeka Destiny lub Naima 5i

Witamy! :-)

Wzmacnaicze które wymieniłeś wskazują, że masz za sobą "dogłębną" analizę biuletynów reklamowych zwanych "prasą audio", stosunku gwiazdek do ceny, i planujesz wydać na wzmacniacz około 5 tyś zł.

Gustaw> co do porównania creeka i naima, to ja miałem z kolei więcej szczęścia do udanych pokazów naima, choć jest moim zdaniem za drogi w stosunku do tego co oferuje.

Dlatego też bardzo chciałbym zwrócić uwagę kolegi markooo35 na ... używany sprzęt Cyrusa!

Nie zapomnę dłuższego odsłuchu w Herefordzie, gdzie na Focalach (średniocenowych podłogówkach) pograł sobie Arcam90, najtańsze pre-power Naima, pre-power Rotela i... końcóweczka Q-Power Cyrusa którą sklep chciał "wypchnąć" za pół ceny bo kończyli jej produkcję, sterowanąy pre-outem integry 8vs.

Arcam i Rotel odpadły w przedbiegach jako zamulone. Naim... w pierwszej chwili nie zachwycił, zwłaszcza jak na cenę, ale pograł chwilę i pokazał jednak klasę i "siłę spokoju" (wszystko na czarnej płycie Metalliki).

Zaskoczyła mnie kompletnie końcóweczka Cyrusa! To było jakieś śmieszne 2x40w, wołali jakieś 250 funtów, sterowane nawet nie jakimś "preampem"! Od kilku-krotnie droższego Naima grało tylko inaczej! Bardziej przestrzennie i trochę jaśniej, i przyznaję trochę  bardziej nerwowo (albo raczej to Naim zagrał spokojniej w POZYTYWNYM tego słowa rozumieniu). Ale ta cena! A i ten Q-power to nie były żaden wypas.

Później w Poznaniu na Szewskiej kilka razy słuchałem Cyrusa i zawsze mi się cholera podobał (tj. dawał radość ze słuchania muzyki!).

Dlatego też jeżeli nie masz "przymusu" żeby wydać "jak najwięcej" (jak by co kup sobie lepsze kolumny), i oczekujesz jakości porównywalnej lub lepszej od Naita 5i i Creeka Destiny, mogę polecić Ci następujące, niedrogie konfiguracje (z drugiej ręki i ciut starszy - świetny value)

Cyrus 7 za około 250 funtów + PSX za około 200 funtów = 450 futnów (niecałe 2000 zł)
i ewentualnei do kompletu: CD Cyrus 7 z modułem Q (nie sluchałem ale mnóstwo słuchaczy Cyrusa bardzo pozytywnie się o nim wypowiadało) za około 200 funtów i Cyrus 7 fm za około 100 funtów.

Cały zestaw to z przesyłkami około 800 funtów (jakieś 3,5 kzł).

Tak w ogóle to bardzo polecam Ci sprzęt z drugiej ręki! Bo jeżeli czytasz gazety od niedawna (powiedzmy od 1 roku) to możesz jeszcze wierzyć że "wersja 9001 jest jeszcze lepsza niż 9000 sprzed 2 lat", ale to nieprawda, pisana tylko po to żeby podtrzymać sprzedaż nowych klocków, podczas gdy starsze tracą 50-70% ceny.

Polecam Ci bardzo tą stronkę - jest tańsza niż eBay, z konkretnymi cenami:

http://www.adverts.hififorsale.com/home.asp
Lity drut, first watt, full range.

markooo35

  • 149 / 5875
  • Aktywny użytkownik
07-01-2009, 22:28
markooo Cashlack! Dzięki za wpis ale z tymi kolumnami to mnie załamałeś mam je od 2 miesięcy i jestem zadowolony porownując do tego co miałem wcześniej.Fakt że narazie sugerowałem się opisami gazetkowymi bo nie mam żadnej orientacji. Co do zakupu za granicą to dla mnie problem bo jeszcze kształciłem sie w czasach PRLu i ja tylko gawar pa ruski.Ale tym Cyrusem tez się zainteresuje ale raczej nówkami.

  • Gość
08-01-2009, 09:31
z eposami rzeczywiscie tez cyrus dobry
laczac naima , creeka i cyrusa z eposem uzyskasz trzy rozne szkoly dzwieku
generalnie sa to bardzo dobre zestawienia
sam mialem cyrus two , oraz cyrus 8 , epos 15 , i epos 14
zostalem jednak z naimem
sam zdecyduj ktory bedzie Ci pasowal

-------------------------------------------
51 FESTIVAL WARSZAWSKA JESIEN

marivs

  • 220 / 5760
  • Aktywny użytkownik
08-01-2009, 09:59
Nie będę oryginalny i zaproponuję firmę Roksan http://www.kandyline.co.uk/
Roksan Kandy LIII jest brzmieniowo lepszy od Naim Nait5 - odsłuch na monitorach Quad 11L. Mimo, że to tylko monitory to daje się odczuć, że w LIII drzemie moc.

Cashlack

  • 1566 / 5831
  • Ekspert
08-01-2009, 20:07
> markooo35, 2009-01-07 22:28:29

No to jak już kupiłeś kolumny, to się tragedia nie  stała - po prostu zapłaciłeś 40% ceny za kartony i folię, ale któż z nas tak nie zrobił? Posłuchasz, wygrzejesz, za rok-dwa sprzedasz za pół ceny i poszukasz następnych. Nic strasznego, każdy tak robi, taka audiofilska karma.

Gazetki - kategorycznie polecam Ci - odstaw! Przynajmniej do czasu aż sobie czegoś nie kupisz... ;-). Inaczej będziesz dalej kombinował tak: "skoro ten wzmak za 6 tyś zł gra wg recenzji prawie jak ten za 12 tyś, a ten za 12 tyś, to jak wydam 24 tyś zł to dopiero będzie high-end! A jaka oszczędność! 24 tyś zł! To jak bym kupił ten high-end za darmo!". Niemal każdy przez to przechodził, po kilku latach tracenia kupy kasy na wymianach (jeżeli fundusze pozwalają) to mija i wtedy człowiek już spokojniej podchodzi do kolejnego modelu 9002 który wg recenzji "ma jeszcze lepszą dynamikę od modelu 9001! - pięć gwiazdek!!, najlepszy wzmak do 3999 zł!", a gra... ciut inaczej niż model 9001, a o modelu 9000 który zdaniem wielu grał nawet lepiej nikt już nie pamięta i wisi na e-bayu za 30% oryginalnej ceny...

Posłuchaj nówek Cyrusa, bo tylko takie leżą w sklepach. Aby nie wyrabiać sobie zbytnich oczekiwań posłuchaj 6vs (nowy coś koło 4 tyś zł, z czego około 2,5 tyś zł zapłacisz za karton i folie).

A następnie kup coś z drugiej ręki - może być i Naim, ale te kombinacje z gniazdami DIN mnie odrzucają. Cyrus jest zgrabny, mały, na pilota, i bardzo fajnie gra. I jest go dużo z drugiej ręki, a że firma wypuszcza nowe modele co roku, starsze bardzo szybko tracą na wartości (twój "nowy" Cyrus też straci).
Lity drut, first watt, full range.

  • Gość
09-01-2009, 09:21
eposy to bardzo dobre kolumny nie widze powodu zeby kolegi frustrowac
:)
-------------------------------------------
51 FESTIVAL WARSZAWSKA JESIEN

markooo35

  • 149 / 5875
  • Aktywny użytkownik
09-01-2009, 13:35
markooo Panowie jak pisałem nie jestem zbyt osłuchany więc aby to zmienić wczoraj uprosiłem i przytaszczyłem do domu od kuzyna wzm cambridge audio 740 no i co katastrofa całe pasmo zmulonae brak dynamiki dirivu bas - zamiast perkusji kartonowe pudło zupełny brak góry.Dzwonie do niego a  on na to że angliki tak mają i żebym się wiele innego nie spodziewał po innym sprzęcie angielskim.                                                                                 Czy to faktycznie prawda i zmienić poszukiwania?Czy taki Cyrus którym się coraz bardziej interesuje zagra podobnie?Cena wmiare przystępna możliwość rozbudowy lub wymiany na lepsze elementy.

Cashlack

  • 1566 / 5831
  • Ekspert
09-01-2009, 16:29
no i co katastrofa całe pasmo zmulonae brak dynamiki dirivu, bas - kartonowe pudło...

Gratulacje ! :-D

teraz masz już przed sobą tylko kilkanaście-kilkadziesiąt  lat poszukiwania "audio - nirwany".

Niestety, to co usłyszałeś jest dokładnie tym jak gra współczesne audio. Nie sluchałem wprawdzie samej 740, ale słuchałem za to i 640 i 840 i nie sądzę żeby 740 była jakoś "gorsza\'. Myślę że przesadzasz w opisie, po prostu nie zagrało tak jak wyczytałeś w recenzji i wyobraziłeś sobie że będzie - zwłaszcza za taką kasę. 740 pewnie zagrała "normalnie", a wymarzony Nait 5i i Destiny zagrały by tylko trochę "inaczej" (niestety). Co nie znaczy że którykolwiek z nich jest zły! (przynajmniej na dzisiejsze standardy).

Właśnie dlatego polecam ci zakup czegoś niedrogiego, z drugiej ręki, ale już o wysokiej jakości dźwięku i mało problematycznego w odsprzedaży - Cyrusa. Siódemka z psx powinna już nie przeszkadzać, a nawet pozytywnie pomagać  "w wyobrażaniu sobie dźwięku najlepszego zestawu świata", czyli dawać radość ze słuchania.

Wystarczy Ci do czasu aż nie pojeździsz i nie posłuchasz trochę więcej rozczarowywującego "high-endu". A najfajniejsze jest to że cyrusa malucha można wziąć pod pachę żeby posłuchać innych kolumn, gdzie widziałbym następny upgrade, co nie zanczy że Eposy są złe! Po prostu za rok i tak będziesz musiał "coś zmienić", to lepiej kolumny niż wzmacniacz lub kable.
Lity drut, first watt, full range.

marivs

  • 220 / 5760
  • Aktywny użytkownik
09-01-2009, 20:49
Jest pierwszy test porównawczy wzmacniacza od Qba AmpliQ1 http://www.av.com.pl/index.php?art=719
W ofercie mają też tańszą propozycję (~5.000 PLN) a ten wymieniony w artykule (AmpliQ1) to mistrz szybkości wśród wzmacniaczy za ponad dwukrotną jego cenę.

  • Gość
09-01-2009, 22:57
radze koledze umowic sie na odsluch
stolica nie jest daleko od Kutna


co do curusow , to maja tez swoje wady
i nie wszytkim ten charakter pasuje
nie ma co kupowac w ciemno szczegolnie jezeli bas i jego potega jest priorytetem
jezeli epos z creekiem nie zagra koledze
to ja proponuje przesiasc sie na inny sprzet , tj kolumny
pozdr i zycze wytrwalosci w poszukiwaniu
czyli jak to mawiaja jak sie nie przewroci to sie nie nauczy
;)

-------------------------------------------
51 FESTIVAL WARSZAWSKA JESIEN