Audiohobby.pl

zdejmowanie charakterystyk - jak to zrobić

piotrek

  • 148 / 4902
  • Aktywny użytkownik
11-07-2012, 18:00
proszę krótko i na temat :)

chcę zdjąć charakterystyki z mojego lampowca na 6c33c - złośliwcy niech się powstrzymają z komentarzami, że to nie wzmacniacz tylko zasilacz

mam do dyspozycji 3 mierniki uniwersalne, oscyloskop i generator funkcyjny, chcę zmierzyć pasmo przenoszenia i wszystko to co powyższymi urządzeniami da się zmierzyć, jak to zrobić ??

dzięki za podpowiedzi, Piotr

Safar

  • 61 / 4912
  • Użytkownik
11-07-2012, 18:22
Dobry link na takie pytania :)
Mario

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
16-07-2012, 21:20
Ja bym użył RMAA a nie archaicznej metody miernik + oscyloskop. Najgorszy wybór obecnie.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

piotrek

  • 148 / 4902
  • Aktywny użytkownik
20-07-2012, 08:25
Molibden a coś więcej ? czym to się je ??

piotrek

  • 148 / 4902
  • Aktywny użytkownik
20-07-2012, 08:33
Milibden, pytanie czy karta nie ogranicza pomiarów ? jeżeli dolne pasmo karty jest kiepskie to jak zmierzyc dolne pasmo wzmacniacza, poza tym nie zobaczysz jak wzmacniacz przenosi sygnały, chociazby prostokąt, wydaje się, że to taki test powierzchowny, ale może się mylę

cadam

  • 4401 / 5902
  • Ekspert
20-07-2012, 10:35
W EdW z 2005 roku było kilka artykułów o pomiarach komputerem.

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
21-07-2012, 01:13
Można zrobić loopback test i na tej podswtawie ustalić krzywą korekcji uwzględniającą charakterystykę karty. Biorąc pod uwagę, że obecnie płyty główne wyposażone są w kodeki HD audio, pomiar do 40kHz powinien być wystarczający.
Natomiast sam RMAA to podstawowy darmowy program do testowania kart dźwiękowych lub po spreparowaniu odpowiedniego pliku / płyty, źródeł cyfrowych.
Pomiar prostokątem też się przydaje ale nie bardzo nadaje się do ustalenia SNR, THD, IMD, pasma przenoszenia.
Przy okazji testowania wzmacniacza nie należy też zapomnieć o obciążeniu zastępczym i odpowiednim dzielniku napięciowym na wyjściu (ok. 1:30 do 1:100).
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!