Audiohobby.pl

Muzykalne głośniki

meloV8

  • 1552 / 5874
  • Ekspert
01-09-2016, 22:04
Ehhh, przyjade na AS i poslucham czy zrobiliscie jakis postep w brzmieniu, bo jesli to dalej gra tak jak gralo rok temu, to nie bedzie zadnej radosci zeby postawic obok lepszy zestaw. To byloby zbyt proste, nawet dla takiego amatora jak ja.

meloV8

  • 1552 / 5874
  • Ekspert
01-09-2016, 22:06
Jak piszesz melo ze MAnger to kicha to przynajmniej wiem ze jest ten moment w ktorym pasujesz w temacie "milusio".
Mangera sluchalem raz, wlasnie w tym roku na Monachium i powiem tak. Facet puscil na poczatek utwor ktory wypadl niexle, kolejne za spokojnie jak dla mnie ale nie pwoiedzialbym ze kicha, bylo w tym dxwieku dla mnie cos ciekawego, brakowalo na pewno drapieznosci, jak ktos lubi Dynaudio ale uwaza ze są dla niego za bardzo krzykliwe powinien zainteresowac sie Mangerem.
Paczka byla z basem chyba Scana od dolu i bas ładnie sie skleił z tym co wyzej, nie pamietam czy tupałem ;-)

Jedna z kolumn ktore wziałbym na weekend jak bedzie okazja.

Tutaj sie roznimy, ze podoba Ci sie dzwiek daleki od dzwieku na zywo. Nic mi do tego. Buduj, sprzedawaj, baw sie dobrze. Moze kiedys bedzie okazja do porownania na neutralnym gruncie.

lancaster

  • Gość
01-09-2016, 22:25
Melo, podoba mi sie dxwiek z kolumn roznych za rozne rzeczy jak pisalem, preferuje co preferuje i pisalem dlaczego. Nie lubie niektorych rzeczy jak golonka i bas z LT, ale potrafie znalexc w przeciwienstwie do Ciebie rzeczy ktore mi w konstrukcji z LT odpowiadaja te ktore mi nie odpowiadaja i odniesc to do naturalnego dźwięku.  Gdybym mial dalej cisnac Twoja retoryka to bym napisał : Tobie sie podoba zmulerka z LT mi sie podoba bas z obudowy zamknietej w tym wypadku (Manger).

Twoje zdanie w zwazku ze sposobem oceny powiedzmy bardzo subiektywnym jakim sie wykazales mnie interesuje tyle ile sie domyslasz, masz jakies tam i spoko. Przyjechalbys ze swoim zestawem to przynajmniej bylaby szansa na weryfikacje o czym rozmawiamy, moze Ty bys sie nawrocil, moze ja....a tak ....znów skonczy sie pierdzieleniem albo zachwytem jesli kto wie moze Ci sie spodoba (co ma dla mnie znaczenie raczej humorystyczne)
Tak czy inaczej zapraszam oczywiscie.


magus

  • 20990 / 5908
  • Ekspert
01-09-2016, 22:29
bo jesli to dalej gra tak jak gralo rok temu, to nie bedzie zadnej radosci zeby postawic obok lepszy zestaw.


Sorry że się wcinam i nie po to żeby rozstrzygać. (sam mam tuby 3-way i jestem szczęśliwy, ale jak wiesz, zeszłoroczne Cube bardzo mi odpowiadały - poza skalą fortepianu właśnie, czekam na nowe, bo ponoć to już zupełnie co innego pod tym względem , zobaczymy)

Ale twoj powyższy argument to ewidentny unik. Można to powiedzieć zawsze i w każdej sytuacji.

Np. słuchaj Usain, biegasz jak baba. Moglbym ci pokazać, gdzie raki zimują, ale najpierw weź no trochę potrenuj, bo jak będziesz w takiej formie jak w Rio, to nawet nie będzie mi się chciało schodzić na bieżnię, że o zmianie butów już nie wspomnę ...

« Ostatnia zmiana: 01-09-2016, 22:33 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
01-09-2016, 22:37
Melo, zupelnie serio myslisz ze pokoj w Sobieskim to jakis moj grunt ? Bedzie Grzegorz w pokoju, magus sie czasami krząta, mi sie zdarza zajrzec ale nie ma mnie na miejscu. Po imprezie po prostu wpadnij zostaniemy godzine dluzej albo i dluzej jak sie spodoba, wex kolumny postawimy obok posluchamy, luz zupelny bez spiny. Nie bedzie zadnej preparowanej elektroniki, nawet mamy pomysl zeby uzyc jakichs prostych eozwiazan, mozliwe ze jedyna fanaberia bedzie pre lampowe. jak chcesz wex wlasna elektronike bo nie wiem ile twoje paczki lubia pradu a na to akurat zwracac uwagi nie musimy, fulle graja z 3W lampy, tak wiec spawarki nie planujemy

lancaster

  • Gość
01-09-2016, 22:56
magus, skala fortepianu na pewno jest lepsza niz byla podobnie jak wszystkie klawisze po lewej, te po prawej tez :-) Pytanie czy przy Twoich 15 calach bedzie wystarczajaco ? Cornwall raczej skale ma jak kolumna z 15 calami na pokladzie  W zakresie sredniowysokotonowym pewnie bedzie sie dzialo wiecej we fullu, a co w zakresie gdzie szefuje 15 cali...nie znam 8calowki ktora bedzie sie czula pewnie w takim porownaniu, stąd ta pewna nieśmialosc ;-)
W kazdym razie postęp w mojej ocenie jest bardzo wyraxny, kwestia samego glosnika ale tez obudowy (obecnie horn, ostatnio br z systemem stratnym taki moj eksperyment - otwor mial mozliwosc zaslepienia lub dowolnego przesloniecia, wiecej tego nie popelnie :-))

meloV8

  • 1552 / 5874
  • Ekspert
01-09-2016, 22:58
Melo, podoba mi sie dxwiek z kolumn roznych za rozne rzeczy jak pisalem, preferuje co preferuje i pisalem dlaczego. Nie lubie niektorych rzeczy jak golonka i bas z LT, ale potrafie znalexc w przeciwienstwie do Ciebie rzeczy ktore mi w konstrukcji z LT odpowiadaja te ktore mi nie odpowiadaja i odniesc to do naturalnego dźwięku.  Gdybym mial dalej cisnac Twoja retoryka to bym napisał : Tobie sie podoba zmulerka z LT mi sie podoba bas z obudowy zamknietej w tym wypadku (Manger).

Twoje zdanie w zwazku ze sposobem oceny powiedzmy bardzo subiektywnym jakim sie wykazales mnie interesuje tyle ile sie domyslasz, masz jakies tam i spoko. Przyjechalbys ze swoim zestawem to przynajmniej bylaby szansa na weryfikacje o czym rozmawiamy, moze Ty bys sie nawrocil, moze ja....a tak ....znów skonczy sie pierdzieleniem albo zachwytem jesli kto wie moze Ci sie spodoba (co ma dla mnie znaczenie raczej humorystyczne)
Tak czy inaczej zapraszam oczywiscie.

Bredzisz Lan. Pisalem juz wczesniej co lubie w szerokopasmowcach i nawet w tym momencie mam kilka par w domu, wiec nie pitol glodnych kawalkow, ze hejtuje po wszystkim co jest po drugiej stronie. Nie potrafisz zrozumiec tego co pisalem kilka razy. Dla mnie kolumny wielodrozne osiagaja maksimum jakosci dzwieku w aspekcie calosciowym, co nie oznacza ze nie maja one wad. Ty sobie cos ubzdurales, ze ja uwazam multiway, za cos zupelnie pozbawionego minusow. Wiec zejdz na ziemie i nie dumaj tyle, tylko czytaj dokladnie co pisze.

Mi sie nie podoba zamulerka TL dlatego takich rzeczy nie robie, po to poswiecam swoj czas zeby udoskonalac to rozwiazanie najlepiej jak sie da. Ja Cie nie zmuszam do polubienia TL, mam go gdzies. Ale jesli juz jestemy przy TL, moze moglbys wskazac parametr techniczny, ktory odpowiedzialny jest za to mulenie? Ale konkretnie. Napisz dlaczego TL muli, co jest powodem i jak ja poprawic.

Nie jestem zainteresowany targaniem kolumn do Twojego pokoju, w celu porownawczym. Jesli juz, to jestem zainteresowany zabraniem ze soba czegos, do pokoju Diyaudio. Czy zabiore? Zobaczymy.

meloV8

  • 1552 / 5874
  • Ekspert
01-09-2016, 23:02
bo jesli to dalej gra tak jak gralo rok temu, to nie bedzie zadnej radosci zeby postawic obok lepszy zestaw.


Sorry że się wcinam i nie po to żeby rozstrzygać. (sam mam tuby 3-way i jestem szczęśliwy, ale jak wiesz, zeszłoroczne Cube bardzo mi odpowiadały - poza skalą fortepianu właśnie, czekam na nowe, bo ponoć to już zupełnie co innego pod tym względem , zobaczymy)

Ale twoj powyższy argument to ewidentny unik. Można to powiedzieć zawsze i w każdej sytuacji.

Np. słuchaj Usain, biegasz jak baba. Moglbym ci pokazać, gdzie raki zimują, ale najpierw weź no trochę potrenuj, bo jak będziesz w takiej formie jak w Rio, to nawet nie będzie mi się chciało schodzić na bieżnię, że o zmianie butów już nie wspomnę ...
Ja nie mam potrzeby konfrontacji swojego sprzetu z tym, co bedzie w pokoju Cube. Nie musze przy kazdej okazji udowadniac komukolwiek jak graja moje kolumny. Nawet jesli moje kolumny ewidetnie pokaza wiele dobrych stron, to Wasze towarzystwo wzajemnej adoracji nie pusci przez gardlo zadnej pochlebnej opinii. Wiec po co sie scierac? W takiej zgnilej atmosferze nie mam zamiaru przebywac, sorry.

meloV8

  • 1552 / 5874
  • Ekspert
01-09-2016, 23:05
Melo, zupelnie serio myslisz ze pokoj w Sobieskim to jakis moj grunt ? Bedzie Grzegorz w pokoju, magus sie czasami krząta, mi sie zdarza zajrzec ale nie ma mnie na miejscu. Po imprezie po prostu wpadnij zostaniemy godzine dluzej albo i dluzej jak sie spodoba, wex kolumny postawimy obok posluchamy, luz zupelny bez spiny. Nie bedzie zadnej preparowanej elektroniki, nawet mamy pomysl zeby uzyc jakichs prostych eozwiazan, mozliwe ze jedyna fanaberia bedzie pre lampowe. jak chcesz wex wlasna elektronike bo nie wiem ile twoje paczki lubia pradu a na to akurat zwracac uwagi nie musimy, fulle graja z 3W lampy, tak wiec spawarki nie planujemy

Lan, zrozum. Ja nie mam takiej potrzeby :) To Ty naciskasz na porownanie, tylko nie wiem po co? Chcesz mnie osmieszyc, czy siebie skompromitowac? Po tym co tu przeczytalem odechciewa sie takich meetingow.

lancaster

  • Gość
01-09-2016, 23:13
Melo, juz Ci raz delikatnie pisalem zebys sobie darowal wyzwiska

Nie jestem zainteresowany TL w ogole podobnie jak basrefleksem z otworem stratnym. Po co mam udoskonalac cos co sluchalem w zaawansowanych konstrukcjach i nie przekonalo (bas) nie ptrafisz pdoac konstrukcji ktora jest dobra w tym rozwiazaniu piszac ze tylko DIY daje rade, raczej nie wierze na slowo, chyba rozumiesz.

Co to znaczy wg Ciebie najwyzszy poziom calosciowo ? Dla mnie w zaleznosci od pomieszczenia. W malym po prostu full ma przewage a powyzej jakiejs kubatury nie wyrabia i tyle.
Gdzies tam w jakichs aspektach moze z multiway cos byc lepiej np. pasmo lepiej ulozone jesli ktos jak ty lubi dolek 2-4KHz, choc akurat we fullu o ktorym rozmawiamy jest tam w tej chwili lekkko spokojniej w stosunku do oktaw obok.

Nie pisales ze multiway jest bez wad posales ze wiele osob uwza je za doskonale a Ty sam nie pisales o tych wadach jednoczesnie negując te o ktorych pisalem ja. Pewnie jak piszesz bredziles z niezrozumienia.

A co dobrego pisales o fullach ? faktycznie przegapilem, ostatnio czytalem ze postawisz multiwaya przy jakims mikrofullu skrzeczacym i multiway zagra lepiej. Wtedy pierwszy raz pomyslalem ze jestes bystrzak.


zaraz przejrze watek i wyszukam jakie pozytywy widzisz w punktowym xrodle dxwieku nie siekacym fazy akustycznej.

meloV8

  • 1552 / 5874
  • Ekspert
01-09-2016, 23:26
Melo, juz Ci raz delikatnie pisalem zebys sobie darowal wyzwiska

Nie jestem zainteresowany TL w ogole podobnie jak basrefleksem z otworem stratnym. Po co mam udoskonalac cos co sluchalem w zaawansowanych konstrukcjach i nie przekonalo (bas) nie ptrafisz pdoac konstrukcji ktora jest dobra w tym rozwiazaniu piszac ze tylko DIY daje rade, raczej nie wierze na slowo, chyba rozumiesz.

Co to znaczy wg Ciebie najwyzszy poziom calosciowo ? Dla mnie w zaleznosci od pomieszczenia. W malym po prostu full ma przewage a powyzej jakiejs kubatury nie wyrabia i tyle.
Gdzies tam w jakichs aspektach moze z multiway cos byc lepiej np. pasmo lepiej ulozone jesli ktos jak ty lubi dolek 2-4KHz, choc akurat we fullu o ktorym rozmawiamy jest tam w tej chwili lekkko spokojniej w stosunku do oktaw obok.

Nie pisales ze multiway jest bez wad posales ze wiele osob uwza je za doskonale a Ty sam nie pisales o tych wadach jednoczesnie negując te o ktorych pisalem ja. Pewnie jak piszesz bredziles z niezrozumienia.

A co dobrego pisales o fullach ? faktycznie przegapilem, ostatnio czytalem ze postawisz multiwaya przy jakims mikrofullu skrzeczacym i multiway zagra lepiej. Wtedy pierwszy raz pomyslalem ze jestes bystrzak.


zaraz przejrze watek i wyszukam jakie pozytywy widzisz w punktowym xrodle dxwieku nie siekacym fazy akustycznej.

Widzisz, znowu bredzisz, ze lubie dolki bbc dip. I jak z Toba powaznie rozmawiac? Ty po prostu czytasz to co chcesz przeczytac, a nie to co jest napisane. Caly czas powtarzasz te same pytania, ja odpowiadam,  Ty dalej piszesz swoje. Ogarnij sie.

Kluczem do dobrego multiway, jest takie zaprojektowanie, aby graly najblizej punktowego zrodla dzwieku. Ty myslisz, ze ja naprawde jestem tak glupi za jakiego mnie uwazasz? Chcesz mnie zaginac na jakis banalach z faza i jej skrecaniem w zaleznosci od stromosci zbocza filtracji? Jak chcesz zebym sie w koncu czegos nauczyl, to pisz do rzeczy, bo narazie nic sensownego nie napisales, potwarzasz tylko jak mantre, ze to przez zwrotnice, ze nie da sie tupac nozka. Z takich bzdur to by sie kon usmial,  nie wspominajac o jakimkolwiek konstruktorze, ktory ma na swoim koncie kilka zestawow trojdroznych.

lancaster

  • Gość
01-09-2016, 23:29
Melo, zupelnie serio myslisz ze pokoj w Sobieskim to jakis moj grunt ? Bedzie Grzegorz w pokoju, magus sie czasami krząta, mi sie zdarza zajrzec ale nie ma mnie na miejscu. Po imprezie po prostu wpadnij zostaniemy godzine dluzej albo i dluzej jak sie spodoba, wex kolumny postawimy obok posluchamy, luz zupelny bez spiny. Nie bedzie zadnej preparowanej elektroniki, nawet mamy pomysl zeby uzyc jakichs prostych eozwiazan, mozliwe ze jedyna fanaberia bedzie pre lampowe. jak chcesz wex wlasna elektronike bo nie wiem ile twoje paczki lubia pradu a na to akurat zwracac uwagi nie musimy, fulle graja z 3W lampy, tak wiec spawarki nie planujemy

Lan, zrozum. Ja nie mam takiej potrzeby :) To Ty naciskasz na porownanie, tylko nie wiem po co? Chcesz mnie osmieszyc, czy siebie skompromitowac? Po tym co tu przeczytalem odechciewa sie takich meetingow.

chce sprawdzic o czym piszesz melo, nie wykluczam ze masz cos extra. Po prostu stawialem fulla przy roznych kolumnach i wiem ze raczej nie jest łatwo go zjechac ale nie mowie ze sie nie da dopoki nie sprawdze., spytaj Grzegorza sprawdzam wszystko tak juz mam. Niestety/stety spradzilem tez ograniczenia pewnych rozwiazan i tak jak pisalem dla mnei calosciowo lepszy jest full. Przynajmniej do pewnej wielkosci pomieszczenia. Czy akurat do hotelowego w Sobieskim ? Wystarczy sprawdzic :-)

OK, nie naciskam, zapraszam :-)

lancaster

  • Gość
01-09-2016, 23:37
Melo, juz Ci raz delikatnie pisalem zebys sobie darowal wyzwiska

Nie jestem zainteresowany TL w ogole podobnie jak basrefleksem z otworem stratnym. Po co mam udoskonalac cos co sluchalem w zaawansowanych konstrukcjach i nie przekonalo (bas) nie ptrafisz pdoac konstrukcji ktora jest dobra w tym rozwiazaniu piszac ze tylko DIY daje rade, raczej nie wierze na slowo, chyba rozumiesz.

Co to znaczy wg Ciebie najwyzszy poziom calosciowo ? Dla mnie w zaleznosci od pomieszczenia. W malym po prostu full ma przewage a powyzej jakiejs kubatury nie wyrabia i tyle.
Gdzies tam w jakichs aspektach moze z multiway cos byc lepiej np. pasmo lepiej ulozone jesli ktos jak ty lubi dolek 2-4KHz, choc akurat we fullu o ktorym rozmawiamy jest tam w tej chwili lekkko spokojniej w stosunku do oktaw obok.

Nie pisales ze multiway jest bez wad posales ze wiele osob uwza je za doskonale a Ty sam nie pisales o tych wadach jednoczesnie negując te o ktorych pisalem ja. Pewnie jak piszesz bredziles z niezrozumienia.

A co dobrego pisales o fullach ? faktycznie przegapilem, ostatnio czytalem ze postawisz multiwaya przy jakims mikrofullu skrzeczacym i multiway zagra lepiej. Wtedy pierwszy raz pomyslalem ze jestes bystrzak.


zaraz przejrze watek i wyszukam jakie pozytywy widzisz w punktowym xrodle dxwieku nie siekacym fazy akustycznej.

Widzisz, znowu bredzisz, ze lubie dolki bbc dip. I jak z Toba powaznie rozmawiac? Ty po prostu czytasz to co chcesz przeczytac, a nie to co jest napisane. Caly czas powtarzasz te same pytania, ja odpowiadam,  Ty dalej piszesz swoje. Ogarnij sie.

Kluczem do dobrego multiway, jest takie zaprojektowanie, aby graly najblizej punktowego zrodla dzwieku. Ty myslisz, ze ja naprawde jestem tak glupi za jakiego mnie uwazasz? Chcesz mnie zaginac na jakis banalach z faza i jej skrecaniem w zaleznosci od stromosci zbocza filtracji? Jak chcesz zebym sie w koncu czegos nauczyl, to pisz do rzeczy, bo narazie nic sensownego nie napisales, potwarzasz tylko jak mantre, ze to przez zwrotnice, ze nie da sie tupac nozka. Z takich bzdur to by sie kon usmial,  nie wspominajac o jakimkolwiek konstruktorze, ktory ma na swoim koncie kilka zestawow trojdroznych.

melo, przeczytaj raz jeszcze o przebiegu fazy w multiway i fullu i przestan swigac tym swoim drętwym pierdoleniem bo mi sie zapas endorfin na Ciebie konczy :-)

widzisz to co jest kluczem do udanego projektu multiway jest znalezienie sie mozliwie blisko tego co full ma na dzien dobry. Zgadzam sie 100% ze tak jest a nozka ze zwrotnica da sie tupac, cadam ci pewnie napisze czy bez zwrotnicy da sie tupac spontaniczniej.

dla pewnosci jakbys cadam sprawdx czy faza jest OK zeby uprzedzic rozmowe na kolejne 3 strony :-)

lancaster

  • Gość
02-09-2016, 00:00
Jak sobie tak rozmowe analizuje wychodzi ze tematy zwiazane z faza ograniczaja sie u Ciebie do polozen mikrofonu w osi poziomej, wyrownasz sobie centra i najwyzej pod katem cisnienie z sredniaka ucieknie jak wyzej ciety albo większy. Podobnie tweeter. Ale w osi pionowej cuda sie dzieja bo łądnie ulozone centra zaczynaja sie rozjezdzac i faza bye. Tak wiec nie ma czegos takiego jak perfekt faza w przykladowo 3 way TMW. Energia wypromieniowana z takim zaburzeniem tez do ciebie trafia (robota pomieszczenia jak wspomniales) dajac efekt spadku energiiw pasmie ktorego zaburzenia dotycza. I nie jest bynajmniej tak ze ja w 3 way jakims cudem to obchodzę :-) Tyle ze zdaje sobie sprawe z tego ze temat występuje, dodatkowo czesto gesto odwraca sie midbas by faza miedzy przetwornikami lepiej sie ulozyla, spokojnie żaden satanizm, sam David wilson praktykuje. Zadaniem konstruktora jest ulozyc w takich okolicznoscich dxwiek zeby był mozliwie podobny do naturalnego bo rozumiesz ze zaleznosci fazowe poszły sie kochać ?
I nie pisz mi ze uwazam Cie za glupiego bo tak nie jest, moze zbyt ironicznie pisze i tyle.  Pisales ze zaburzenia fazowe psuja dxwiek z czym sie zgadzam nie rozumiem zatem skąd cala ta rozmowa ?
A ze uwazam ze psuja efekt "tupana nozka" ? tupanie nozka to dla mnie dobre oddanie energii w calym pasmie jednoczesnie, przy problemach anwet lokalnych z faza  zjawisko jest splycone. Nie oznacza ze znika.


PS. fakt nie pisales ze uwielbasz charke BBC tylko "Zapewne slyszales o BBC dip, ktora nie taka mala ilosc konstruktorow celowo ksztaltuje w swoich kolumnach, bo tak im gra lepiej, bardziej naturalnie."

Nie dopisałeś czy Twoim zdaniem czy ich ale z oburzenia wnoszę ze tylko ich.
A ja powiem ze uzywajac tweeterow przynajmniej rozważam ;-)

magus

  • 20990 / 5908
  • Ekspert
02-09-2016, 01:45
Nawet jesli moje kolumny ewidetnie pokaza wiele dobrych stron, to Wasze towarzystwo wzajemnej adoracji nie pusci przez gardlo zadnej pochlebnej opinii. Wiec po co sie scierac? W takiej zgnilej atmosferze nie mam zamiaru przebywac, sorry.


Noooo, trochę sobie po chamsku pozwoliłeś. Ale OK, przynajmniej wszystko jasne.

Odszedł 13.10.2016r.