Audiohobby.pl

Idealny przedwzmacniacz

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
02-09-2010, 09:08
Przypomniało mi się, ze w artykule "highfidelity" P. Pacuły dotyczących amp-a Accuphase P-3000 była wzmianka o PRE.

Polecany był albo wspomniany przez @majkela Accuphase 2800 albo Audionet.
Cena (wraz z zasilaczem) i kolor ;) odpowiadają no i zakładam, że pewnie można wypożyczyć:

AUDIONET PRE1 GEN2 z zasilaczem EPS:
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0411/audionet.html

Test Accuphase P-3000 w którym jest wzmianka o PRE
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0609/accuphase.html


Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Ludwik Igielski

  • 59 / 5381
  • Użytkownik
02-09-2010, 10:09
Z tym Audionetem bym uważał, gdyż kiedyś pomagałem człowiekowi, który zestawił ów pre z gramofonem wyposażonym w bardzo dobrą wkładkę Goldring G1042 (szczytowy model MM w ofercie tego producenta) i był rozczarowany dźwiękiem (bez należytego wypełnienia, przesadnie połyskliwy, ogólne zbyt jasny i techniczny). Charakterystyczny jest też fakt, iż redaktor Kulpa do swojej końcówki mocy Audioneta wykorzystywał preampy innego pochodzenia (pasywka MBL, Q-Audio a teraz Conrad-Johnson ET2). Accuphase może być tutaj bezpieczniejszą opcją.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
02-09-2010, 10:10
Włodek, sprawdzałem tylko dwoma parami rekablowanych Sennheiserów - HD565 i HD650, i w obydwu przypadkach C-2800 + DP800/DC801 to była wyższa liga niż Cary SLI-80 + 303T. No ale tu mogło przeważyć sporo wyższej klasy źródło. Inna sprawa, że to co ze źródła przepuścił Accuphase świadczy o nim jak najlepiej. Zaletą C-2800 jest to, że można na nim lub pod nim jeszcze coś postawić. ;)

Rafaell

  • 5033 / 5897
  • Ekspert
02-09-2010, 10:18
 Accuphase dobry dźwięk dla leniuchów  :)                              

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
02-09-2010, 10:21
Odpowiadasz na wpis
>> Ludwik Igielski, 2010-09-02 10:09:25
Z tym Audionetem bym uważał, gdyż  

>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Nic nie stoi na preszkodzie, zeby wypożyczyć i sprawdzić. Jest coś takiego jak synergia (źródło, okablowanie, ...) oraz indywidualny gust i wrażliwośc muzyczna.
Moze w tym przypadku będzie idealnie.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
02-09-2010, 15:26
Mnie np. w kazdym sluchanym systemie z K1000 basu bylo za malo. Spokojnie moglem sobie to wyregulowac dopiero u siebie na dobrym graficznym EQ.

Czy po prostu uzycie pozadnego zewnetrznego EQualizera nie wchodzi w gre ? :)

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
02-09-2010, 15:28
Sa tez przeciez audiofilskie za dziesiatky tysiecy USD gdyby co

Ged

  • 1716 / 5902
  • Ekspert
02-09-2010, 16:01
fallow:
Nie chodzi o wstawienie kolejnego klocka, który będzie coś kolejnego robił, tylko all-in-one, albo prawie all-in-one z możliwością regulacji wysokich i niskich tonów i będzie to realizowane z najwyższą klasą.
Odkąd usłyszałem Cary 80-SLI wiem, że można więcej wycisnąć z Grado - to po pierwsze. Po drugie do porównań AKG vs. Grado mam dwa wyjścia z Denona, ale mam wrażenie, że może dochodzić do częściowej degradacji dźwięku, potrzebuję zatem czegoś co na raz napędzi oba rodzaje słuchawek. Poza tym sam Denon za 3 tys robi wszystko bardzo dobrze i nic.
Gdyby była machina, która na raz daje sygnał na RCA i wyjście słuchawkowe oraz przyjmuje dźwięk z gramofonu to miałbym jeden klocek zamiast czterech czy pięciu (TH - 2, Denon - 1, pre-gram - 1-2). Oczywiście wyłącznie jeśli jakość tego połączenia będzie lepsza niż każda z oddzielnych zabawek. Aczkolwiek martwię, się czy czasem wyjście RCA nie wyłącza wyjścia słuchawkowego.

Piotr Ryka: Dodanie odrobiny basu na przedwzmacniaczu daje niezłego kopa AKG. Koniecznie musimy porównać nasze systemy :)

ogorek
Z tymi odsłuchami sprzętu wysokiej klasy nie jest tak prosto. Ostatnio zaangażowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy aby porównać kilka wzmaków, jak zatem porównać klocki, które za każdą sztukę kosztują 20-30 tys. Poza tym jeden gość ze sklepu oddawał nam 10 tys przez 2 tygodnie po oddaniu sprzętu :) Ciekawe ile czasu oddawał by  30 tysięcy ?

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
02-09-2010, 17:30
>> w.luczynski, 2010-09-02 16:01:32
fallow:
Nie chodzi o wstawienie kolejnego klocka, który będzie coś kolejnego robił, tylko all-in-one, albo prawie all-in-one z możliwością regulacji wysokich i niskich tonów i będzie to realizowane z najwyższą klasą.

---

Mysle, ze w takim razie pozostale Ci jedynie hi-endowe audiofislkie DIY na zamowienie np. u Jacka Woo - mysle, ze chetnie sie podejmie - albo bardziej hi-endowe u Pana Yamamoto (za odpowiednia cene tez zrobi taki projekt). Ewentualnie musialaby sie odbyc zmiana filozofi doboru i korzystanie ze sprzetu na rodowod studyjnym co by sie wiazalo z nieaudiofilskim podejsciem do tematu i platanina kabli i innych takich ustrojstw. Jak cena nie gra roli - to ja bym celowal w zamowienie u Pana Yamamoto :)

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
03-09-2010, 11:01
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Odpowiadasz na wpis
>> w.luczynski, 2010-09-02 16:01:32

ogorek
Z tymi odsłuchami sprzętu wysokiej klasy nie jest tak prosto. Ostatnio zaangażowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy aby porównać kilka wzmaków, jak zatem porównać klocki, które za każdą sztukę kosztują 20-30 tys. Poza tym jeden gość ze sklepu oddawał nam 10 tys przez 2 tygodnie po oddaniu sprzętu :) Ciekawe ile czasu oddawał by 30 tysięcy ?

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Jeżeli chcesz wydać 20 tysięcy to chyba warto zainwestować tyle w wpypożyczenie.
Ja w W-wie na Waliców (sklep Audiosystemu). Dostaję zawsze ten sam zwitek pieniążków, który daję w "zastaw".
W Nautilusie było tak samo. Raz się zdażyło, ze przywieziono mi wzmacniacz a ja nie mialem pieniędzy pod zastaw - stał u mnie dwa tygodnie, nie miałem serca potem odmówić i kupiłem go :)

@fallow -> podana cena była 20 tys max, nie wiem czy Yamamoto wykona preamp na zamówienie w tej cenie.
Accu 2800 jest pewnie dobrym wyborem, tylko trudno znaleźć używany. Niby jest miliard różnych sprzętów a trudno znaleźć taki jaki by się chciało. I tak potem okazuje się, że coś jest nie tak. Nawet Pan Piotr Ryka łączy wodę z ogniem, czyli lampy dające różne efekty (takie trochę przyprawianie potraw ...)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

-Pawel-

  • 4724 / 5505
  • Ekspert
03-09-2010, 12:41
>> w.luczynski, 2010-09-01 22:09:15
(..)A czytając opinię Pawła o Grand Twinie nie jestem przekonany, że wszystko będzie na 200% tak jak np. w Cary czy MBL.

Włodku, Fury nie ma wad jakości wykończenia obudowy tych co GT więc może to byłby dobry wybór? Mocy ma zapas wystarczający żeby pociągnąć każde dynamiki, z dostrojeniem pod Grado nie byłoby problemu, myślę, że Lan mógłby to zrobić bez przeszkód skoro nie słuchając z nim GS\'ów z zupełnie innego klimatu brzmienia utrafił tak, że teraz da się ich na nim z przyjemnością posłuchać chociaż nie jest to jeszcze idealne połączenie, ilość wejść, ostateczny wygląd itd to myślę kwestia dogadania i odpowiednich dopłat ;) Zawsze można dać lepszy potek, ew drabinkę, kondensatory BG itd itp. I co dla Ciebie ważne - zero brumu, jako pre uważam byłby OK :)

Druga opcja, pan Bocianek mógłby zrobić świetne wnętrze, trzeba tylko dopilnować aby użyte zostały elementy najwyższej jakości(ręcznie nawijane trafa, dobre kondensatory, zewnętrzny zasilacz, złocone sockety, wyjście słuchawkowe z zabezpieczeniem, itd), a samemu trzeba by się rozejrzeć za adekwatnym ubrankiem do tego urządzenia, ta opcja wymagałaby więcej zaangażowania ze strony klienta jednak zamawiając w ciemno sprzęt za taką kwotę gdzieś zza wielkiej wody można przypadkiem kupić nieco "powietrza", a tak wiemy za co płacimy ;) Gdybym miał taki budżet to rozejrzałbym się po dziale DIY na AS i tam popytał ludzi o możliwość zamówienia obudowy, gałek itd, a dla WBA zlecił do wykonania samo urządzenie i ewentualne dopasowanie do obudowy zamówionej u kogoś innego.

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
03-09-2010, 13:22
Odpowiadasz na wpis
>> ogorek, 2010-09-03 11:01:33
@fallow -> podana cena była 20 tys max,

Cena byla do 20K za uzywany. Wiec mozna troche dolozyc i kupic na zamowienie u Jacka Woo. Yamamoto faktycznie drozszy.
Mysle, ze Wlodek poszukuje rozwiazan bezkompromisowych i uznanych wiec Jack Woo to takie minumum.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
03-09-2010, 15:03
Włodek ma do wydania całkiem sporo pieniędzy. Wystarczająco, żeby uderzać w autentyczny hi-end. Gdybym chciał się pakować w polskie rękodzieło lampowe, to bym uderzał do pana Markowa i pozawracał głowę o wersję custom Absolutora. Pan Andrzej Marków w przeciwieństwie do wyrosłej niedawno konkurencji już nie jest na etapie uczenia się i kombinowania, bo na tym spędził lata, i ma na swoim koncie uznane konstrukcje jak Pocahontas albo Lorelei.

Wrzucić BG i DACTa nie spowoduje cudu na zawołanie. Bywają urządzenia, zazwyczaj niewysokiej klasy, którym Black Gate wręcz psują dźwięk. Ja w swoich "referencyjnych" wersjach Moonlighta i ostatnio skonstruowanego wzmacniacza daję Black Gate jako wisienkę na torcie obok paru innych komponentów, a gdyby trzeba było coś wyjąć, to właśnie Black Gate są jako pierwsze do odstrzału. Na pewno warto mieć lepszą regulację głośności niż "nieszczęsny" Alps RK27, choćby RK40.

Accuphase słuchałem jako słuchawkowca i jako pre do wszystkich wersji Staxa SR-007, w towarzystwie SRM-727II, SRM-007tII i HEV90 od Sennheisera jako źródła sygnału dla Omeg. Oczywistym jest, że i całego kompletu Orfeusza posłuchałem przez tego pre. Ręczę za to brzmienie - i z CD i z gramofonu. Prędzej nieodpowiednio dobrane okablowanie lub słabe źródło zepsuje efekt niż C-2800.

Tak na marginesie - Cary SLI-80 radzi sobie równie dobrze z Beyerdynamikami T1 jak z Grado. Wstępnie się umówiłem ze sprzedawcą w HiFi Reference, że zrobimy konfrontację mojego nowego cudaka z SLI-80, tylko ma porządniejsze źródło przysposobi, bo ten Cary, co go tak ostatnio opluwam, model CDP-1 jak się dowiedziałem, nie jest w stanie dogodzić w pełni ani Grado ani Beyerom.

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
03-09-2010, 15:47
Jescze myślałem o produktach LINN-a. S sumie firma znana z dobrego gramofonu, wiec PRE powinien być dopasowany
http://www.linnpolska.pl/data/pdf/klimax%20kontrol.pdf

Ale on nie ma wyjscia słuchawkowego, wiec jednak Accuphase ...

O linn-ie wspomnialem, gdyz calosc wszystkich moich klockow i kabli zblizyla sie do pewnej granicy, przy ktorej mysle juz o jakims all-in-one Linna (zrodlo, w tym do plikow, pre, amp)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

jjurek

  • 2063 / 5831
  • Ekspert
03-09-2010, 18:10
Nie za urodziwy Marantz SC-11:
http://www.musicdirect.com/product/80827

Pewnie łatwo zorganizować jego odsłuch, a później dopasowanie wkładki gramofonowej będzie proste (Clearaudio).
Nie słuchałem ostatnich produktów z wysokiej marantzowej półki, ale  jeśli ten gra jak stare modele- będzie OK.