Audiohobby.pl

Magnetofon

sibelius

  • 190 / 2784
  • Aktywny użytkownik
25-09-2016, 14:04
Dam znać co wyszło z tą naprawą.
Mam jeszcze Technicsa RS-BX 501.
Można by rzec,że Technics jest wołem roboczym każdego dnia, zaś Akai Świętym(audio)Graalem,właśnie od święta.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
25-09-2016, 14:06
Nano rolki już mam znalazłem pasują idealnie od RS-M273   :) Sprawdziłem w serwisówkach.RS-M280 ma inne.
Technics RS-M273 i RS-B100 bazują na tym samym mechanizmie (RS-M250 series )z licznymi modyfikacjami i części są podobne lub niektóre identyczne (te same). tak jak Rolki i ramiona utrzymujące rolki dociskowe W tym przypadku ramiona od RS-M273 są identyczne z ramionami od RS-B100 i rolki pasują idealnie :) Podaje numery ramion z rolkami QXL1448 ramie lewe i QXL1406 ramię prawe . Oczywiście patrzymy na mechanizm od strony kasety. I facecik z Niemiec (BlackReel-Audio HIFI) posiada rolki do RS-M273  :) już zamawiam...


sibelius niema sprawy napisałem ci (PW) żeby nie zaśmiecać fora prywatnymi wiadomościami.
« Ostatnia zmiana: 25-09-2016, 14:12 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
25-09-2016, 14:10
super   ze tak szybko masz odp  rolki
dzieki za info
.........

silb......
swite gral czy nie
zastan na ziemi
niekiedy trzy spokojnie spojrzec na wsio  ,,,

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
25-09-2016, 15:08
Pomierzyłem kilka innych magnetofonów odnośnie kołysania dźwięku (FLUTTER). I tak
AIWA XK-007 0,10 do 0,14%
SONY TC-K790ES 0,10 do 0,13%
Technics RS-M280 0,10 do 0.12%
AIWA XK-S7000 0,09 do 0,11%

to zmierzyłem co mogłem z magnetofonów
nie mierzyłem jeszcze kilku deków ale nie miałem jak... może kiedyś :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5885
  • Ekspert
25-09-2016, 15:10
nano, Technics na razie rozgrzebany, jutro go złożę i wtedy foto.
Gram na innych gratach w garażu, gdzie trzymam magnetofony, a na innych w domu. W garażu to amplituner Nakamichi TA-3E i kolumny T+A. W domu jest wzmak lampowy ASL, Kolumny Spendor SP2/3e, cd AVM i dac Micromega. Gdy chcę porządnie przetestować decka, podłączam pod lampowy wzmak słuchawkowy Feliks Audio i słuchawki AKG K340.

Nie wiem, czy coś usłyszę, ale nie dowiem się, jeśli nie spróbuję tej modyfikacji, jest prosta i odwracalna, więc warto zaspokoić ciekawość.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
25-09-2016, 15:14
audiotone
jaka kaseta ?

szkoda ze nie ma  880  kenwood

bo ja jestem do dzis zaskoczony ze nic  nie kolysa i jest  niesamowity
..

art..

no tak masz warunki i srodki
testuj nam
i gadaj co i jak

.
mialem okazje wziasc ten deck
ale niestety nie zrobilem tego
byl tak dziwny ze mnie troche odrazil

nie wiem jak go opisac
dziwny designe


« Ostatnia zmiana: 25-09-2016, 15:28 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
25-09-2016, 16:08
Odnośnie długości kaset to bez różnicy niema nic żadnej różnicy wszystkie pomiary mieszczą się także pomiędzy 0.10% a 0,15%. Wynika to z tego że wszystkie te magnetofony które sprawdzałem maja dwa wałki i taśma między nimi jest naprężona idealnie, a gdyby coś było nie tak przy zastosowaniu taśmy długiej lub jak kto woli normalnych długości (60,90,120 ) to tylko by wróżyło tylko wymianę idlera lub regulacje momentu nawijającego prawego talerzyka .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
25-09-2016, 16:20
Teraz udało mi się zrobić test dla :
SONY TC-KA6ES 0,11% - 0,13%
TEAC A-770 0,18% - 0,25%  mechanizm jedno wałkowy , (elementy gumiaste paski rolka,idler nowe )
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
25-09-2016, 16:24
czyli  segerujesz ze  tasme testowa mozna sobie podarowac ?

AUDIOTONE

  • 9396 / 5838
  • Ekspert
25-09-2016, 16:42
Sugeruje to że długość taśmy jest nie ważna przy sprawnym dobrze wyregulowanym mechanizmie . Oczywiście długość w normalnych wartościach czasowych czyli 45,60,90. Bo niektóre instrukcje magnetofonów zalecają nie korzystanie z długości 120 min i dłuższych .
A taśma testowa nagrana na dobrym magnetofonie i poprawnie ustawionym jest elementem nieodzownym w naszym środowisku naprawiaczy :) Bez tego ani rusz nie ustawisz magnetofonu jak trzeba . Takie jest moje zdanie na ten temat .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
25-09-2016, 16:44
oki
ruzumiem
dzieki

Radmar

  • 1138 / 5902
  • Ekspert
25-09-2016, 18:53
No, Panowie, działacie pełną parą jak widzę. Ja dopiero teraz wracam na spokojnie do tego hobby. Uporałem się z przeciwnościami i teraz już pora tylko na przyjemności. :)

Nano, jak zwykle perfekcyjne wykończenie. :) Piękny ten RS-M63. Zresztą srebrny RS-M253X też widzę już przywrócony do stanu fabrycznego. Ale wiesz co? Mimo wszystko najbardziej mnie urzeka - nadal - ten pancerny pilot do "betoniarki", zresztą "betoniarka" sama w sobie również. :) Masz jeszcze ten zestaw?

Artur, RS-M95 wyszykuj na cacy. Ty już wiesz dlaczego. :)

Sibelius, z pewnym opóźnieniem ale i ja witam Cię w tym wątku. Czytając Twój opis w kwestii podejścia różnych fachowców do naprawy magnetofonów, przypomniała mi się sytuacja, kiedy to sam parę lat temu szukałem różnych serwisów naprawczych. Zniesmaczony tymi naprawami, sam w końcu zdecydowałem się złapać za śrubokręt. Jakoś poszło. Fakt, że na drobne potrafię rozłożyć tylko magnetofony Technicsa z lat osiemdziesiątych i nowsze, ale każdy z nas ma jakąś określoną specjalizację. ;) W pozostałych coś grzebnę ale nie tak szczegółowo. Spróbuj kupić jakiś uszkodzony z przeznaczeniem na rozbiórkę, którego nie będzie szkoda i na nim na początek spróbuj się uczyć. U mnie tak to właśnie poszło. Jeśli szukasz serwisu w Warszawie, to ja znam jedną osobę, która zna się na magnetofonach i faktycznie jeszcze serwis magnetofonów wykonuje. Niestety nie w samej Warszawie, lecz w Milanówku. Ale to chyba nie jest zbyt daleko. W razie co, skontaktuj się ze mną na PW w tej sprawie.

Wojtek, jeśli znajdziesz jakąś wolną chwilę, to zerknij proszę na PW, bo zdaje się, że zawaliłem Ci skrzynkę kilkoma wiadomościami. Wybacz. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

nano

  • 9079 / 4991
  • Ekspert
25-09-2016, 18:59
he he he  betoniarka
tak betoniarka jest moja i zostanie u mnie

obiecalem wiem ze pokaze jak dziala w calej krasie i pusulowatym wygladzie
ale jak widzisz znow w miedzyczasie cos prubowalem ratowac z  deckow

ale nazwales sprzet betoniarka  he he he

idzie mu ale w miare dobrze u mnie
nawet z nim rozmawiam he he he eh
jak sie wkurzam na inne decki
wale po nim piescia i nic
tylko sie usmiecha
i robii swoja prace jak nalezy

uwazajmy lepiej spojrzal pogardliwie na nas
i jak sie  odkreci to koniec

rzut dyskiem to nic

te koleczko  capstana  jest potezne   ... ze  hoooooooo
najwieksze jakie widizalem w moim dlugawym zyciu

wszystke przlaczniki maja srednica ksciuka  :-)

przpomne  bo warto

676 to firma Matsushita  pod nazwa  "Technics" rok 1975 
nastepca  671    to  juz  tzw  bolek pikus  w porownaniu z ta betoniarka


« Ostatnia zmiana: 25-09-2016, 19:31 wysłana przez nano »

Radmar

  • 1138 / 5902
  • Ekspert
25-09-2016, 20:22
No tak, "betoniarka" bo może i faktycznie urodą nie grzeszy, ale w tej brzydocie jest właśnie piękny. Do tego jak sam słusznie zauważyłeś, wszystkie części są masywne, wielkie, ciężkie, czyli jak części zamienne do betoniarki no i oczywiście sam pilot wielkości małej cegły z grubym, pancernym przewodem, którego długość pozwoli Ci go przeciągnąć przez całe podwórko, wyjść za bramę i jeszcze do sąsiada sięgnie. No urok sam w sobie.

No i przy okazji Cię trochę tym określeniem rozbawiłem. No a fotki, które zamieściłeś mówią same za siebie. Piękna betoniarka.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

sibelius

  • 190 / 2784
  • Aktywny użytkownik
25-09-2016, 21:08
Ja także Cię witam RADMAR.
Narazie czekam na efekt pracy fachowców nad moim Akai.
Kiedy będzie źle to skontaktuję się z Tobą w sprawie szczegółowej lokalizacji tego człowieka z Milanówka.
Milanówek jest blisko Warszawy,tak więc problemu nie będzie.