Audiohobby.pl

Absolutnie bezgłośny PC - źródło Audio i most dla Video

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
09-12-2012, 07:47
jakbym pracował w sklepie, to bym pewnie nie wytrzymał - a w każdym razie, gdyby mi się taki mirek trafiał częściej niż raz na tydzień
a na razie - patrząc na konsekwencje - ogarnęło mnie poczucie ulgi, że nie mam obsesji na posiadanie wszystkiego co najlepsze

wiesz mirek, ja to przerobiłem w wieku kilkunastu lat - najpierw przeszedłem z dogmatu że najlepsze to radzieckie, na dogmat, że najlepsze to amerykańskie, a potem pojawiła się refleksja, że najlepsze może być wszystko
dalej jest już tylko 2-etapowe zrozumienie, że zazwyczaj to jedno jedyne naj naj naj pewnie w ogóle nie istnieje,
a nawet jeśli, to szczytem bezmyślności jest marnowanie życia - swojego i cudzego (również via internet) - na jego poszukiwanie
już nie mówię o wpadanie w pułapki typu "bo pan w sklepie powiedział..."

także... nawet nie "hihi" ani nie "haha"... zwyczajnie życzę powodzenia

Odszedł 13.10.2016r.

zibra

  • 812 / 5007
  • Ekspert
09-12-2012, 18:28
Intensywnie mysle nad fajnym komputerkiem i zupelnie zapomnialem o swietnie wyposazonym niemieckim sklepie.
Myslalem najpierw o zakupie gotowca Lian Li z 300W zasilaczem i wiatrakiem, ale nie bedzie idealnie bezglosny na pewno. Ja az takich wymagan mimo wszystko raczej nie mam. Obecnie w duzym PC pracuje tylko wentylator w zasilaczu, a i tak komputera w ogole nie slysze. Omawiana budka:

http://www.caseking.de/shop/catalog/Gehaeuse/HTPC-Gehaeuse/Lian-Li-PC-Q09FNA-Mini-ITX-HTPC-Chassis-silber::19701.html

W cenie mamy juz zasilacz i swietna obudowe zbudowana w calosci z aluminium. Na youtube jest filmik z montazu:



Zauwazylem jednak, ze sklep ma jeszcze inne, ciekawe obudowy przystosowane do zbudowania calkowicie bezglosnego komputera:

http://www.caseking.de/shop/catalog/Silent-PC/Fanless-Systeme/Impactics-C3LH-B-Mini-ITX-Gehaeuse-mit-Standfuessen-black::15427.html

http://www.caseking.de/shop/catalog/Gehaeuse/Mini-Gehaeuse/Streacom-ST-F1CS-EVO-HTPC-Aluminium-Gehaeuse-silber::20018.html

A tutaj obudowy juz z zasilaczem w cenie:

http://www.caseking.de/shop/catalog/Gehaeuse/Mini-Gehaeuse/Silverstone-SST-LC12S-La-Scala-inkl-120W-Netzteil-silver::13038.html

http://www.caseking.de/shop/catalog/Gehaeuse/Mini-Gehaeuse/Akasa-Euler-Fanless-Mini-ITX-Gehaeuse-inkl-120W-Netzteil-schwarz::20915.html

W sumie wszystkie mi sie podobaja, a ktora wybrac to juz zalezy od preferencji i wlasnego widzimisie.
Interesuje mnie najbardziej jedna sprawa - czy przykladowy zasilacz 120W wystarczy do zasilania takiego HTPC z i3 2120 na pokladzie? Chodzi mi o normalna wersje procesora.

The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

zibra

  • 812 / 5007
  • Ekspert
09-12-2012, 19:27
Z pasywka generalnie bedzie raczej ciezko - najbardziej podobalaby mi sie opcja.

1. Lian Li Q09 - pelna aluminiowa obudowa od razu z zasilaczem. 300W to juz bedzie bardzo duzy zapas mocy, ale mam go juz w cenie. W przyszlosci moge zawsze go opylic i kupic Pico PSU 150W - taki zapas mocy bedzie juz IMO wystarczajacy. Dodatkowo jest miejsce na jeden 120mm wentylator - z doswiadczenia wiem, ze mozna kupic praktycznie bezglosny jak Noiseblocker - mam i szum jest niewyczuwalny. Zreszta bardziej martwilbym sie tu o wentylator na CPU, ewentualnie w zasilaczu. Cena 120 euro.
Jest jeszcze Q02, ale Q09 wydaje mi sie bardziej przemyslana konstrukcja.

2. Streamcom F7C



Wyglada rowniez na pelne aluminium i jest tansza, ALE nie ma w komplecie zasilania. Moznaby zainwestowac dodatkowo w PicoPSU 150W - oczywiscie u nas ceny sa chore, ale w sklepie jest modul za 40 euro. Do tego trzeba pokombinowac z tanim zasilaczem stabilizowanym zewnetrznym i voila.
Reasumujac, obudowa 75 euro+ PicoPSU 150W 40 euro = 115 euro. Plus dodatkowo zakup zasilacza zewnetrznego z 50-70zl?

Cenowo obie opcje wyjda wiec podobnie. Tylko czy oplaca sie inwestowac w tym przypadku w Pico skoro i tak jakies wentylatory w srodku beda? 300W mocy w niczym raczej nie wadzi.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

zibra

  • 812 / 5007
  • Ekspert
09-12-2012, 20:27
Mozna ewentualnie pomyslec nad sciagnieciem obudowy od tego sprzedawcy:

http://www.ebay.pl/itm/Black-e-Mini-i7-E-i7-HTPC-Mini-ITX-Slim-PC-Case-with-120W-Internal-PSU-Board-/120985945970?pt=UK_Computing_DesktopComponents_RL&hash=item1c2b530772

Ma swoja stronke. Dostajemy zgrabna budke wraz z zasilaczem. Cena za ship jest spora, ale jakby znalazla sie 1,2 osoby tomogloby byc calkiem fajnie.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

domzz

  • 1113 / 5828
  • Ekspert
09-12-2012, 23:25
Można spokojnie dostać na allegro DELL GX280 za jakieś 230-250zł ze wszystkim: procek 3ghz, 2Gb ramu itp. w kompaktowej obudowie pion/poziom - jak kto lubi. Sam takiego używam do oglądania, praktycznie niesłyszalny i całkiem przyzwoicie się prezentuje, a jak ktoś chce to można go postawić za szafą :) Wszystko wewnątrz ma genialnie rozwiązane - nawet przedszkolak poradzi sobie z wymianą czegokolwiek. Oczywiście all low profile (niskie komponenty). Taki klocek all-in-one za grosze odtwarzający wszystko.

Cypis

  • 2479 / 5050
  • Ekspert
10-12-2012, 07:35
>> domzz, 2012-12-09 23:25:25
>> Można spokojnie dostać na allegro DELL GX280
>> (...)
>> Taki klocek all-in-one za grosze odtwarzający wszystko.

Nie wszystko. Ten klocek nie odtworzy filmów FullHD a i z niektórymi HD Ready ma problemy. Mam takie DELLe w pracy. Próbowałem.

Dziwię się trochę "kombinacjom alpejskim" jakie się tu prowadzi. Zamiast szukać rozwiązania "all-in-one" w postaci używanego komputera do odtwarzania multimedialnego - prądożernego i hałasującego - proponuje się rozejrzeć za dowolnym odtwarzaczem typu HDD Player. Odtwarza "wszystko". Jest cichy, żre mało prądu i najczęściej ma wyjście S/PDIF. Niektóre z nich mają wyświetlacze na tyle czytelne i funkcjonalne by nie musieć włączać TV by zagrać muzykę.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

zibra

  • 812 / 5007
  • Ekspert
10-12-2012, 07:44
Dell nie ma SSD i nie chce chowac kompa za szafa. Poza tym tak jak Cypis mowi, mysle, ze moze byc problem z niektorymi rzeczami.
Czesc elementow skladanki juz mam i na nich chcialem bazowac.
Cypis jakies linki?
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Cypis

  • 2479 / 5050
  • Ekspert
10-12-2012, 08:03
>> zibra, 2012-12-10 07:44:24
>> Cypis jakies linki?

Chyba wszystkie obecnie sprzedawane (no może poza tymi za 50,-) na Allegro HDD Playery odtwarzają z palcem w dupie dowolne MKV w FullHD.

Ja mam Patriota Box Office. Małe metalowe pudełko. Dość wiekowa konstrukcja (odkupiłem od Brata) ale łyka wszystko. Nie spotkałem się jeszcze z MKVem, który by się przycinał (musiało by być chyba FullHD w jakichś kosmicznych przepływnościach). Odtwarza również wszystko jeśli chodzi o muzykę. Ma wyjścia S/PDIF, HDMI, LAN i USB (czyta NTSF). Ma też wyjścia audio stereo ale jakość jego jest powiedzmy "komputerowa" (CD gra lepiej). Ma możliwość zainstalowania wewnątrz HDD, odpalenia Samby i zrobienia z niego serwera sieciowego albo uruchomienia klienta torrent. Niestety nie ma wyświetlacza co IMO dyskwalifikuje go jako odtwarzajkę audio. Włączanie TV by zmienić płytę to jakaś pomyłka.

Jak dobrze poszukasz to są HDD Playery z wyświetlaczem LCD (niektóre Popcorn, Hyundai, Egreat). Niektóre mają możliwość sterowania za pomocą interfejsu HTTP (chyba większość opartych o Androida).

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

zibra

  • 812 / 5007
  • Ekspert
10-12-2012, 08:35
Nie przemawiato do mnie. Wole pelnoprawny komputer z aplikacjami , systemem itp. Mam juz komponenty, wiekszosc przynajmniej, a fundusze beda ze sprzedazy obecnych. Od podstaw nie skladam - zostanie procesor, ram, ssd, dyski na dane. Plyta, zasilacz i buda na wymiane.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

mirek10

  • 1212 / 4411
  • Ekspert
10-12-2012, 12:53
Panowie wszystko dziala!!!! caly moj tor sprawuje sie fantastycznie,gra wspaniale,czystosc,przejrzystosc cudownie,jestem zaskoczony,sluchawki,DAC,wzmacniacz,laptop Win8,program JPLAY+Foober2000 polaczone razem dzialaja cuda,kto by przypuszczal ze cos polaczone w ten sposob zadziala prawidlowo,wielki szacunek dla kolegi co to wszystko skonfigurowal robiac to z innego miejsca na swiecie!!!!
 Tak przedstawia sie moj tor ktory posiadam:
1)Laptop Samsung NP550P7C-S05UK(WIN8,INTEL CORE i7,8GB,1TB,BLURAY,1Gb LAN.LCD 17.3)
2)DAC Calyx http://www.highfidelity.pl/@main-1183&lang= plus do tego zasilacz Calyx Power Supply
3)Kabel USB http://audio.com.pl/sklepy-lista/kabel-gfmod-silver-red-usb-w-ofercie-salonu-q21
4)Wzmacniacz Lampowy integra CARY 300SEI(300B)
&feature=related
&feature=related
5)Kable srebne kierunkowe analogowe(interkonekty)laczace DAC(Calyx) z Wzmacniaczem(CARY) firmy GFmod
6)Sluchawki AKG K-1000 http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&hash=item2ec0218ffb&item=200791920635&nma=true&pt=Accessori_Audio_Video&rt=nc&si=WdnSvzFiYp0NfoiHWHQ2S1iOIyg%253D&orig_cvip=true&rt=nc wlasnie dokladnie te z tym dodatkowym kablem podlaczanym bezposrednio do zaciskow glosnikowych w wzmacniaczu a nie z przodu do dziury!
7)Kolumny firmy DUEVEL (Bella Luna Diamante) ktore w nablizszej przyszlosci kupie, bo taklie wybralem,obecnie szukam uzywanych tylko w kolorze (Blac Piano )tak jak na zdjeciu
http://audionote.wordpress.com/2011/08/01/duevel-bella-luna-diamante/#jp-carousel-590

Pozostalo sprawdzic czy do laptopa Samunga trzeba dokupic nastepne 8GB-MEMORY=16GB ,bo zabraklo miejsca, niespotykane ze samprogram Win8 ma zabrane na MEMORY az 6.2GB i po wgraniu proramow audio nastapil finisz,+2GB zabraklo sily do pracy komputerowi,musze sprawdzic czy to  wada fabryczna ?czy wszystkie tak nowe Samsungi maja,albo wymiana na nowy, albo dokupienie 8GB za 30fun,ale to bardzo zastanawiajace!!!!jezeli chodzi o sterowniki i prace Win8 to nie bylo problemow wszystko zadzialalo super i jakosc muzyki idealna,nic nie szumi w tle,krysztal!!!!!tak ze JPLAY+FOOBAR2000,STEROWNIKI CALYXA i Win8 spasowaly sie profesjonalnie!!!!Dziekuje wszystkim kolegom z forum za pomoc a szczegolnie Patrykowi!!! ktory to wszystko wykonal jak zawodowiec prawdziwy profesjonalista!!!!!

Sim1

  • 1829 / 5875
  • Ekspert
10-12-2012, 13:03
Czyżby nadejszła wiekopomna chwila? :) "I bardzo dobrze, że jesteś w domu!"

fallow

  • 6457 / 5881
  • Ekspert
11-12-2012, 09:18
Ja sie tylko zastanawiam jaki sens ma uzywanie w warunkach domywych coraz bardziej rozbudowanych macierzy w kontekscie pelnego bezpieczenstwa. I tak macierze o ktorych tutaj rozmawiano nie oferuja pelnego zabezpieczenia. Mamy 21 wieku, muzyka ktora kazdy ma to nie jest tajny projekt waszej firmy ktory zostanie wydany za 6 miesiecy i wydaje mi sie ze spokojnie mozna uzyc sobie do tego celu chmury. Ceny sa juz teraz przeciez bardzo przystepne, dostep do tej muzyki macie wszedzie. Sa rozwiazania pozwalajace na autosynchronizacje z urzadzeniami mobilnymi, dekstopami gdzie sie tam chce. No i macie zdecydowanie wieksze bezpieczenstwo niz w przypadku macierzy bez pelnej redundancji danych.

Oczywiscie sprawa jest inna, jezeli faktycznie macie poufne i kluczowe dla dzialanosci firmy dane etc.

ogorek

  • 855 / 5251
  • Ekspert
11-12-2012, 09:24
Zauważyliście, ze w UK płatne odtwarzacze "audiofilskie" muszą się zaczynać na "J"

Na przykład mój ulubiony dostawca wtyczek do kabli zasilajacych i innych "woodo" zrobiłe serwer muzyczny, który jest PC-tem ale z jego autorskim układem zasilania. I oczywiście JRiver na pokładzie

http://www.mains-cables-r-us.co.uk/canor-equipment/520-the-mcru-music-server.html

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5251
  • Ekspert
11-12-2012, 09:33
@fallow - na Synology robisz sobie własny obłoczek ... (w standardzie masz dostęp przez interent, antywir, zapora, chmura serwer poczty, php, mySql, serwer mediów)

Wiem do czego zmierzasz. Wykupujesz przestrzeń np. na DropBox-ie i zapominasz o potrzebie dysków.
Też jestem zdania, że przyszłość leży w terminalach a dyski, programy, inne zasoby dzierżawimy sobie.

Ale póki co to macierz w jednym miejscu (obok rutera) i mamy magazyn danych. Telewizor ją widzi (widzi media serwer a telewizor ma SMART-a), PS-3 widzi media server. Macierze mam dwie, skonfigurowany backup jednej na drugą.

Dla mnie to był sposób na zagospodarowanie 8 dysków 2.5" 1T. Rozwalenie wszystkich obudów i włożenie do malutkich macierzy. Jak wspomnialem, chmurkę skonfigurowałem ..., nie potrzebuję zadnych hubów USB, nic nie wisi przy komputerach.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …