Audiohobby.pl

Audiofilizm - gra .... pozorów....

Vinyloid

  • 2470 / 5121
  • Ekspert
10-06-2010, 10:54
@ magus
>>no właśnie o tym mówię

Skoro tak to o co Ci chodzi ? Który z dźwięków jest naturalny, firmy x czy y ?

Vinyloid

  • 2470 / 5121
  • Ekspert
10-06-2010, 11:02
>>Niemal cała reszta to dziwni ludzie, którzy nierzadko kupują swoje audiozabawki za równowartość półrocznego dochodu.

Ja tak właśnie zrobiłem i nie uważam się za osobę z anomaliami systemu wartości. Czy gdybym za te same pieniądze kupił plazmę, sprzęt wędkarski albo przeputał je w kasynie to byłbym bardziej normalny ?

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
10-06-2010, 11:05
Chodzi o to, ze jak ktos wydaje powiedzmy na klocek roczny dochod to znacznie, znacznie ciezej by potem obiektywnie i z dystansem sie do niego odnosil niz facet dla ktorego ten sam klocek jest ot kolejna maskotka "do kolekcji". Dziala cena, price is product etc.

Jak dla Pana Y ta suma ktora wydal na ten klocek nie ma za wielkiego znaczenia, to i do sprzetu podchodzi z dystansem. Ot, fajne hobby, fajnie gra...mozna posluchac w wolnym czasie, ale gdy ktos wydaje na to "cale swoje zycie" to i ten sprzet staje sie jego "calym zyciem" :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
10-06-2010, 11:05
Wszystkie te przypadki są chore. Ekskluzywny sprzęt jest dla ekskluzywnych ludzi. A oni zarabiają od 30 kzł/msc. w górę.

Ja kupiłem np. telewizor za mniej niż miesięczny zysk mojej firmy netto, a i tak uważam, że był bardzo drogi i podobną przekątną można dostać 4x taniej.

_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
10-06-2010, 11:06
@ Fallow

Postawiłeś kropkę na "i". Tego argumentu tu brakowało.

_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
10-06-2010, 11:07
PS. Ja oczywiscie nie kwestionuje tego, ze ktos robi sobie z tego cale swoje zycie. Hobby kazdy ma rozne, audio tez stalo sie przeciez jednym z moich hobby.

Vinyloid

  • 2470 / 5121
  • Ekspert
10-06-2010, 11:16
@ fallow

Sugerujesz, że osoby zamożne robią zakupy w sposób bardziej przemyślany ? Mnie zajęło dobre 2 miesiące zanim podjęłem decyzję. Zgodnie z logiką którą przedstawiłeś - gdybym był milionerem nie przesłuchiwałbym sprzętu w sklepie przed zakupem tylko w domu, bo mógłbym sobie  pozwolić na jego zezłomowanie gdyby się okazało, że mi nie odpowiada.

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
10-06-2010, 11:17

Dla niektórych audio to dosłownie CAŁE ICH ŻYCIE.

Jeśli ktoś wyda półroczny dochód na swoją audiochorobę, to ile zostanie na dzieci, rodzinę, kształcenie, inwestycje w przyszłość?

Z tego powodu nierzadko taki ktoś nie ma rodziny, albo to już ma za sobą i pozostaje dalsza wędrówka ku nirwanie.

Czysty egoizm.

____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
10-06-2010, 11:20
No dobra Roland a jeśli ktoś kupuje dom za milion na raty zamiast mieszkania w bloku za 300 000 bo tyle ma gotówki i de facto na to go stać ?
Ludzie wydaja pieniadze na różne rzeczy. każde hobby kosztuje. Weźcie sobie np. sprzęt do nurkowania....a po cholerę schodzic pod wodę, nie lepiej w tym czasie pójść za 30zł do kina ?
Przegiecia w każdą stronę są niezdrowe. Jasne ze jak ktoś sie niezdrowo kredytuje to jest chore, ale moim zdaniem czy ktoś wydaje kase na znaczki, auta czy audio wszystko jedno. Ludzie maja różne zainteresowania. Fallow z Rolandem podzielili się swoimi wnioskami i OK.
Dla mnie to normalne, ze np. młoda laska ze swojej pierwszej pensji idzie się extra ubrać, albo że ktoś zbiera pół roku kase na fajną wycieczkę. Ma jeździć tramwajem od pętli do pętli bo Roland wydedukował ze na nic innego go nie stac ?

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
10-06-2010, 11:25
@ Vinyloid

To nie chodzi o rozsądek, bo u Ciebie jak i u milionera kupującego audiograty za 30 kzł go nie ma.

Lecz o to, że jeśli on straci te 30kzł, to i tak stać go jeszcze na budowę drugiego domu i wycieczkę dookoła świata.

Ergo nie podnieca się tym zakupem i nie przesłania mu on całego świata. Gdy Ty, powiedzmy średniak, kupujesz obiad w superluksusowej restauracji z dobrym winem za 1000 zł, to będziesz się nim delektował jak dziecko. Facet, który może Cię kupić razem z ziemią, na której stoisz jada taki obiad na co dzień, toteż się tym tak nie emocjonuje i nawet gdy mu się to wino za 500 zł stłucze, to prosi swojego kamerdynera o drugą butelkę. Analogicznie jest z audio.    

_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
10-06-2010, 11:27
>>No dobra Roland a jeśli ktoś kupuje dom za milion na raty zamiast mieszkania w bloku za 300 000 bo tyle ma gotówki i de facto na to go stać <<

To też jest idiotą. Tak robili w USA i dlatego mieliśmy kryzys, co przewidziałem z rocznym wyprzedzeniem w wątku:


http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=39710

_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
10-06-2010, 11:44
Kryzys Roland na rynku mieszkaniowym w USA to się pojawił dlatego, ze kredyt na milion otrzymywali nawet Ci co nie mieli tych 300 000, ani sensownych dochodów żeby go spłacać. To idioci w bankach bezmyślnie udzielali takich pożyczek. Podajesz patologiczne przykłady uważam. ...no ale niech będzie że to równowaga dla arii wyśpiewywanych zgodnym chórem pod adresem coraz to droższych urządzeń.

magus

  • 20990 / 5909
  • Ekspert
10-06-2010, 11:49
>> Vinyloid, 2010-06-10 10:54:05
@ magus
>>no właśnie o tym mówię

>Skoro tak to o co Ci chodzi ? Który z dźwięków jest naturalny, firmy x czy y ?


chodzi o to, czym napisałem na początku

zarówno dźwięk w 1 rzędzie w środku, jak i w 44 rzędzie z boku są równie naturalne
Odszedł 13.10.2016r.

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5867
  • Ekspert
10-06-2010, 11:51
>> lancaster, 2010-06-10 11:44:03
>To idioci w bankach bezmyślnie udzielali takich pożyczek.

Żadni idioci w bankach. Idioci byli w rządzie, bo rząd poręczył za tych biedniaków.
A że nie w bankach idioci łatwo poznać po tym jak sobie owe banki powetowały początkowe straty.

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
10-06-2010, 11:52
No a klocki X i Y ? :)