Audiohobby.pl

Jaki CD player do Kenwood Basic C2?

pień

  • 2244 / 1038
  • Ekspert
27-01-2023, 10:44
Nie noo-  wcale tak szybko nie zdychają przecież te lasery :)   Nie zapominać że te sprzęty mają po dziesiątki lat już.   Przypuszczam że w wielu przypadkach nie tyle >ilość  motogodzin<  co zwyczajnie upływ czasu   wpływa na ich kondycję.   Warstwa emisyjna w diodach to jednak dosyć wyrafinowana sztucznie wytworzona mikstura  heh.
  Nie zawsze laser musi zdechnąć-  jest jeszcze detektor-   a to też może zdechnąć bo poziom rozpoznawanej luminacji tak się zawęzi że >
   Laser zdech :)
No i jeszcze to co na płycie-  zaraz za głowicą-   też jakieś zdechłe małe elektrolity mogą być.
Albo na koniec zakichana mechanika :)
Za co wiszę browara Hammerowi?    Wyglądało że >laser zdech   <    I taka odpowiedź byłaby na każdym forum gdyby zapytać co jest grane i podać objawy.   A co było?    A krótko mówiąc trochę syfu i zdechły pstryczek od stopu w mechanizmie :)
  I CD-ek  ,  Kenwooda zresztą-   bryka jak fumfel nówka nieśmigana :)

A przyjdzie złom to się popatrzy-  teraz za wcześnie na ekspertyzy

silny11

  • 92 / 755
  • Użytkownik
27-01-2023, 11:02
heh, wygrałem tą aukcję, ale żem tak spierdzielił ją, że prawdopodobnie przepłaciłem... Dawno nie uczestniczyłem w jakiejkolwiek aukcji i trochę pomieszały mi się zasady... :/

Ale cóż... jest jak jest, czekam na dostawę. A Wam Panowie baaaardzo dziękuję za jak zawsze fachową poradę!!!

pień

  • 2244 / 1038
  • Ekspert
27-01-2023, 11:18
Podbijałeś na grubo przed czasem?
   No w sumie nie ważne bo pewnie kredytem w banku nie ryzykowałeś :)
   Przyjdzie to zdjęcia zapodajesz !

(ja tam po snajpersku jadę-  max limit jaki mogę dać i sru w ostatnich 5 sek mniej więcej-  generalnie trafiam grubo poniżej limitu jaki dałem,
ostatnie sekundy odsiewają podbijaczy ew.   którzy pomagają sprzedawcy)
Ale tak naprawdę to tylko kasą licytacje się wygrywa- ktoś dał dużo na automacie to trudno-  czekamy na inny)

silny11

  • 92 / 755
  • Użytkownik
27-01-2023, 11:25
No dałem swojego maxa od razu (na 10 sekund przed końcem, tylko widzę że już teraz jest zabezpieczenie, że jak w ostatniej minucie zalicytujesz, to aukcja przedłuża się o pięć minut). Liczyłem, że podbiję trochę, tylko tyle ile trzeba i ewentualnie samo będzie podbijać do mojego maxa w razie potrzeby, ale zapomniałem, że tak robiłem programem, a nie normalnie. Czyli dałem swój max i taki max musiałem zapłacić. Dałem 1060pln, a cena przed moją ofertą była 603pln.

pień

  • 2244 / 1038
  • Ekspert
27-01-2023, 13:22
Czekaj-  ja nie kumam :(     To na jakimś allegro czy co?   
   Na ebayu to max  działa do kwoty przebicia.    Dajmy na to licytujemy-  ty na automacie dałeś 100   gdzieś tam parę dni temu   ja dałem 100  i jeden grosik na chwilę przed końcem-   wyczerpałem twój limit i jednym groszem wygrywam aukcję   nawet jeżeli normalny krok przebicia wynosi   np   10 monet.   A jeżeli dałem np 1000  to wygram oczywiście ale zabulę 100 plus krok przebicia   czyli np.  110
   Poza tym koniec aukcji>czas<   to koniec a nie taka żenada-  jak widać jelenia to wydłużamy
    Masakra normalnie jakas

ed:   dosłownie-  jednym centem więcej wygrałem już kilka aukcji
« Ostatnia zmiana: 27-01-2023, 13:25 wysłana przez pień »

silny11

  • 92 / 755
  • Użytkownik
27-01-2023, 13:26
Tak na allegro, właśnie ostatnio w aukcje bawiłem się na ebayu.uk jakieś parę lat temu i tak jakoś zapamiętałem że właśnie tylko o trochę przebija. No nic jest jak jest, oby sprzęt się okazał warty tych pieniędzy :|

pień

  • 2244 / 1038
  • Ekspert
27-01-2023, 16:10
No nie podoba mnie się to i tyle-  trochę się oskubałeś :(
   Snajperem chyba do allegro trzeba podchodzić bo on nie da chiny ludowe więcej niż wymagany krok przebicia.   Jak trzeba to dostrzeli najwyżej ale sam siebie nie będzie licytować.   I też dobry jest-  gdzies kiedyś zauważyłem taką sytuację że na ręcznym licytowaniu ktoś przebił go w ostatnich dwóch sekundach (domyślny czas strzału był chyba 4 sek...  )    I zdążył skubany dobić w ostatniej sekundzie  :)
  Byłem wtedy niezmiernie z niego zadowolony :)

silny11

  • 92 / 755
  • Użytkownik
27-01-2023, 17:19
Właśnie chyba Snajpera używałem kiedyś. No trudno, straciłem może 3 stówy. Gdyby tylko takie starty w życiu były to byłoby super ;)

aulait

  • 1390 / 5561
  • Ekspert
27-01-2023, 17:47

   Snajperem chyba do allegro trzeba podchodzić bo on nie da chiny ludowe więcej niż wymagany krok przebicia.   Jak trzeba to dostrzeli najwyżej ale sam siebie nie będzie licytować.   
Zawsze serwer allegro licytował za kupującego i dobijał do minimalnej, jaka wygrywała. Mogłeś ustawić 5000000PLN, ale jak przegrywający zalicytował do dwóch złotych to wygrywałeś za trzy PLN  a nie za 50000000PLN. Serwer snajpera wyrzucał do allegro Twoją maksymalną a serwer allegro licytował do minimalnej wygrywającej, sam sobie też na allegro nie mogłeś podbić ceny zwiększając swoją maksymalną kwotę, jaką byłeś gotów zapłacić. Raczej nic się w tej kwestii nie zmieniło, ponieważ serwer tak długo podaje , że przegrywasz, do puki nie przelicytujesz najwyżej innych licytujących a ta najwyższa jest tak długo ukryta, jak długo jej nie przebijesz. Zresztą wielokrotnie kiedy wgrywałem a cena nie osiągnęła mojej maksymalnej to jej nie płaciłem.

silny11

  • 92 / 755
  • Użytkownik
27-01-2023, 17:57
To bym się wstrzelił w idealną cenę? A o ile na allegro trzeba przebić, o złotówkę?

aulait

  • 1390 / 5561
  • Ekspert
27-01-2023, 19:33
Różnica jest na "Allegro Lokalnie, na bieżąco śledzisz przebieg licytacji i podajesz wybraną kwotę. Nie ma tu automatycznego systemu, który licytuje za Ciebie – tak, jak na Allegro.

Jak licytować na Allegro Lokalnie
Wpisz kwotę, jaką możesz zapłacić za przedmiot i kliknij [licytuj]. Twoja kwota od razu będzie widoczna na stronie ogłoszenia."
Czyli jak licytowałeś na Allegro Lokalnie to mogłeś sam siebie "przelicytować"

silny11

  • 92 / 755
  • Użytkownik
27-01-2023, 20:00
Tak właśnie było, Allegro lokalnie.

ArturP

  • 1310 / 2798
  • Ekspert
27-01-2023, 20:27
HyHyHy ja tak zrobiłem :). Dobrze, że to były jakieś nie duże pieniądze. Licytowałem raz sam ze sobą, i drugi raz dałem kwotę max, w tym przypadku sprzedający oddał mi różnicę ceny wywoławczej do licytowanej, bo byłem jedynym licytantem.
Do dziś mam obawy przed wejściem na A.L. :):)

pień

  • 2244 / 1038
  • Ekspert
29-01-2023, 17:54
No teraz kapuję-  chociaż to taka trochę krzywa pociecha-  szkoda piwa na które by zostało :(   Ale tragedii nie ma :)

A ja właśnie skończyłem mały pojedynek daców- na chacie.   Jeden w sumie nie wziął udziału w pojedynku ale przypuszczam że pewno i tak by wygrał heheheheeh.
  W szranki stanął Tytułowy   CD  tego tematu-   Rotelu 855 przeciw DAC-owi   SMSL  z PCM  na pokładzie   i kartą od malinki z -  cholera- nawet nie wiem co tam jest-   też chyba jakiś PCM ?   Mniejsza z nim bo i tak odstał biedak od konkurentów.
   Test zrobiłem w ten sposób że fumfel nówkę prawie nie śmiganą płytę Police-  konkretnie jeden kawałek pt De Do Do Do, De Da Da Da
hahahaha-  który zawiera kilka interesujących mnie dźwięków.
Zgrałem kawałek na kompie-  wrzuciłem na cyca z którego ciągnęła go Malinka.   Odpaliłem w miarę równo i CD  i Malinkę  i przełącznikiem źródeł przełączałem sobie w trakcie.
Wynik-    subiektywnie muszę stwierdzić że Rotelu wygrał pojedynek-  nie żeby zdruzgotał PCM-a   ale jednak -  w odbiorze na moje uszy wygrał :)     Ta sierota z karty dźwiękowej malinki wypadła słabo -  ale nie szkodzi-  ta karta i tak tylko służy do tego że >podaj dalej>   sygnał zrobić i odciąć się zegarowo itd...    od Maliny która sama z siebie to głos ma żałosny hahahahahaha (kiedyś z ciekawości sprawdziłem)

Teraz przyjdzie się zrobić pojedynek Audiofuse z Rotelem.  No tam już może mieć trochę przekichane  bo Audiofuse ma chyba 4 spasione PCM  na stanie

Hammer

  • 4686 / 2301
  • Ekspert
29-01-2023, 18:08
No to zrób sobie test analog/cd