Audiohobby.pl

Projekt Orion

chrees

  • 1653 / 5911
  • Ekspert
02-08-2009, 00:12
Arku ---> Ciekawe, lecz bardzo subiektywne kryteria. Skrajnie subiektywne :>



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Arek_50

  • 1130 / 5914
  • Ekspert
02-08-2009, 00:28
Mozliwe ze tak innym sie wydaje ale mysle ze podstawowa wada roznych budowanych systemow jest brak naturalnego oddania roznicowania tempa w muzyce ,brak swingu.Stad niepokoj,zmiany a muzyka to zdarzenia w czasie,transjenty...

cadam

  • 4401 / 5913
  • Ekspert
02-08-2009, 08:01
>> Dudeck, 2009-08-02 00:08:03
Poproszę o parę fotek testowych .
Czy przy zmianie kabli/sprzętu zmieniały swój charakter ?


XYZ i zabawa kablami? To niemożliwe. Poza tym to kolumny aktywne więc zmienić można najwyżej odtwarzacz CD.

lancaster

  • Gość
02-08-2009, 08:12
">> seniortelefono, 2009-08-01 23:37:43
No i się naraziłeś."

Mozna widziec o co Tobie chodzi ?
Ostatnie twoje 2 wpisy to 100% trollowanie.

lancaster

  • Gość
02-08-2009, 08:30
Arek, oriony graja dość surowo. Jeśli komuś pasuje taki nalot j(podejrewam ze nienaturalnej 3 harmonicznej)niemal po całości to OK.
Tak jak pisalem wczesniej, dla mnie sposob prezentacji jest nie wciągający.
Przeczytajcie sobie moje wpisy kilka stron wczesniej.
Sporo rzeczy byo pisanych pod wiadomego osobnika
te kolumny nie sa ewidentnie złe ale tez naturalnością nie wciągają i przypuszczam, ze sporo zestawów pasywnych za duuuużo mniejsze pieniadze postawiona obok okaże sie zwyczajnie lepsza(zwlaszcza jesli rzecz sie tyczy zróżnicowania barw środka pasma)......przynajmniej tak jak pisalem jeśli chodzi o konkretna parę :)
Byc moze jak wspominałem to nie wina projektu Linkwitza.
osobnik z ktrym toczyla sie dyskusja trollował gdzie sie dalo swoimi "technicznymi" przeklejkami,
Uznalem ze skoro nie ma innego sposobu(wielokrotne prośby)na zaprzestanie przez neigo takich praktyk to bez problemu mogę z nim porozmawiac praktykowanymi przez niego metodami.
Zauwazcie jak z chojraka nabijajacego sie z "niesłyszenia", albo słyszenia którego on nie uznaje, bo wg. niego trzeba koniecznie podeprzec je testami nagle zaczął szukać na serwisie kolegów, przestał dyskutowac o abx itp.
Nie spodziewałem sie ze zacznie schodzić z poziomem dyskusji do poziomu dowalanek personalnych(choć w zasadzie od poczatku one mialy taki charakter).
Opinia niezależna Vires ? A co to za opinia(wogóle) np. "nie słyszysz bo masz cos tam i zrob test" ?
Takie niezależne opinie moze sobie wygłaszać na serwisie onetowskim np. gdzie pełni spełnienia mu życzę.
Orion to niczym szczególnym nie wyróżniajaca sie kolumna. Na zdecydowany plus policzyłbym bas bo pod wzgledem kontroli jest OK, ale jest tez roznież pneumatyczny, brakuje akustycznego aspektu tego zakresu.
To nei są jakies mega fatalne kolumny, ale też słuchajac ich mam 100% pewnosc ze mozna zbudowac lepsze w oparciu o  tańsze przetworniki.....nie mowiac o kosztah całosci.
Jeśli ktos z Was jest zainteresowany to moze takie zbuduje i porówna ze szczytem osiagniec xyz-a w temacie elektroakustyka ?

Pozdrawiam


gotyk, prosba, jesli mozesz napisz w ilu stopniowej skali wg Ciebie one grają na 5+ i co wg Ciebie gra na np. 6 albo na 12 ?

gotyk1

  • 1310 / 5898
  • Ekspert
02-08-2009, 11:09
Lancaster chodziło mi oczywiście o sklalę od 1 do 6. Co gra na 6, 7 czy 12? Na tyle gra mi mój magnetofon kasetowy w nocy przy zgaszonym świetle na słuchawkach.

Dudeck pytałeś o wymianę kabli - w orionach nie ma możliwości ich wymiany, są niestety podłączone na stałe.

gagacek

  • 189 / 5829
  • Aktywny użytkownik
02-08-2009, 12:54
A gdzie się podział namolny trójwymiarowy? Tak mało ma do powiedzenia?
_________________
pozdrawiam gagacek

lancaster

  • Gość
02-08-2009, 13:07
gotyk, rozumiem.
To w takim razie podaj proszę jeszcze ze 2 przykady - co gralo Twoim zdaniem na 6 a co na 5.....bo moze faktycznie poruszamy sie na skali na ktorej one grają na 5+.
I pisze to bez złosliwości jakiejkolwiek.

cadam

  • 4401 / 5913
  • Ekspert
02-08-2009, 13:07
Dostał bana

seniortelefono

  • 284 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
02-08-2009, 13:20
lancaster
Myślę, że Ty doskonale wiesz o co mi chodzi.
Ale rzeczywiście, moje wpisy były nie na temat. Koniec OT.

Co do oceny brzmienia kolumn - to, że Ty twierdzisz, że grają słabo nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości. To tylko Twoja subiektywna ocena. To samo dotyczy się oceny gotyka. Ilu słuchających - tyle opinii. Można co najwyżej powiedzieć: MOIM zdaniem kolumny X grają tak i tak. Chyba że jest jakiś wzorzec kolumn uznany przez wszystkich za ideał a ja o tym nie wiem.
Lub Ty jesteś niepodważalnym autorytetem :-)

lancaster

  • Gość
02-08-2009, 13:33
seniortelefono, doskonale o tym wiem...nawet rozmowa na ten temat była jakas na serwisie z misiomorem zdaje sie.
Nie ma czegos takiego jak jedyniesuszna opinia - dlatego przy kazdej okazji jezeli ktos pyta o rade przy zakupie tego czy owego wspominam zeby odsluchał obiektu swoich westchnień osobiście a nie przez rozowe okulary jakiejś recenzji.
I gdyby xyz pisał tak jak piszesz:"moim zdaniem nie ma różnicy miedzy urzadzeniami" to ja ze swojej strony anwet nie pisalbym ze paczki mi nie podeszły.
A ze on tych róznic nie slyszy to faktycznie wierzę, bo czemu nie ?

Jezeli odczytaleś to co pisałem jako wyrazenie sadu ostatecznego to sorry :)
Po prostu spławiałem trolla jego metodami.

cadam

  • 4401 / 5913
  • Ekspert
02-08-2009, 22:20
Donoszę, że Paweł opublikował na AS pomiary Orionów.
http://www.audiostereo.pl/Projekt_Orion_48502.html

gagacek

  • 189 / 5829
  • Aktywny użytkownik
03-08-2009, 09:19
>Dostał bana

Wyrazy szacunku.
_________________
pozdrawiam gagacek

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
03-08-2009, 11:20
Teraz bedzie ich już cały czas słuchał w polu bliskim ;)

"XYZPawel
3 Sie 2009, 10:50
W sumie chyba dzisiaj zrobię pomiary w polu bliskim."

Teraz pewnie po pomiarze będzie szukał equalizera 512-pozycyjnego :)              

lancaster

  • Gość
03-08-2009, 12:15
Jesli w polu bliskim w pomiarze z 1m i z 3 m(razem z pomieszczenem) wyjdzie mu ten sam wynik to....sie nie zdziwię :P


....moze zamiast przynudzania o O made in xyz zrobic projekt na te zasadzie w zakladce DIY ?