Audiohobby.pl

Audio Show 2015

brodacz

  • 1780 / 3837
  • Ekspert
08-11-2015, 15:21
Lan byłeś w pokoju Ancient Audio.Rozmawiałem niedawno z panem Waszczyszynem i mówił,że ma prezentować na tegorocznym show nowy wzmacniacz na 20-sto lecie firmy.Miał być to o dziwo tranzystor.
Widziałeś,słuchałeś?

Fatso

  • 290 / 4023
  • Zaawansowany użytkownik
08-11-2015, 17:40
Żadna cicha woda. Po prostu są lepsi ode mnie, a ja niestety poza brakiem czasu nie mam za wiele talentów.

Za to postanowiłem, że poważniej zajmę się ocenianiem produktów światka słuchawkowego.

No i pamiętajcie - alikwoty atakują z najmniej oczekiwanego kierunku :)
Wielkie dzięki za możliwość spotkania tylu świetnych ludzi. Wyjścia do Mariusza żałuję, ale leciałem już na pysk ze zmęczenia i musiałem zażyć jakiegoś redbula i chyba kąpiel, bo czułem że stoję obok :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
08-11-2015, 18:38
Żadna cicha woda. Po prostu są lepsi ode mnie, a ja niestety poza brakiem czasu nie mam za wiele talentów.

Za to postanowiłem, że poważniej zajmę się ocenianiem produktów światka słuchawkowego.

No i pamiętajcie - alikwoty atakują z najmniej oczekiwanego kierunku :)
Wielkie dzięki za możliwość spotkania tylu świetnych ludzi. Wyjścia do Mariusza żałuję, ale leciałem już na pysk ze zmęczenia i musiałem zażyć jakiegoś redbula i chyba kąpiel, bo czułem że stoję obok :)

Ja nie mam Twoich dylematów ponieważ powszechnie wiadomo, że jestem najlepszy i nikt tego nie śmie kwestionować. Nie bądź jednak przesadnie skromny tak jak ja. Nie pękaj :-)

Mariusz_

  • 104 / 3184
  • Aktywny użytkownik
08-11-2015, 20:47
To następnym razem Fatso nadrobimy i musimy koniecznie podpiąć Twój wzmacniacz słuchawkowy pod moje tuby. Skoro 3 waty z TDA zmasakrowały Lancastera, to co zrobi mocny wzmacniacz słuchawkowy ?  ;-). Lancaster, miło, że Ci się podobało. Myślę, że po prostu mamy podobne gusta.

Na tegorocznej wystawie plusem była lokalizacja na Narodowym. Dużo wystawców, rozsądnych rozmiarów sale i szerokie korytarze.

Co do dźwięku, to faktycznie było tak, że nic nie powalało na kolana, ale z drugiej strony amatorzy różnych brzmień mogli znaleźć bez trudu coś dla siebie. Mi najbardziej podobał się ten zestaw, ale przyznam się, nawet nie zapisałem nazwy. Jeżeli ktoś szuka dynamiki, szybkości, precyzyjnej stereofonii, lubi duże papierzaki i nie ma uprzedzenia do tub, to polecam to co na zdjęciu. Może ktoś rozszyfruje producenta? I cenę :-) ?

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
« Ostatnia zmiana: 08-11-2015, 21:10 wysłana przez Gustaw »

Synthax

  • 2323 / 4121
  • Ekspert
08-11-2015, 21:56
To następnym razem Fatso nadrobimy i musimy koniecznie podpiąć Twój wzmacniacz słuchawkowy pod moje tuby. Skoro 3 waty z TDA zmasakrowały Lancastera, to co zrobi mocny wzmacniacz słuchawkowy ?  ;-). Lancaster, miło, że Ci się podobało. Myślę, że po prostu mamy podobne gusta.

Na tegorocznej wystawie plusem była lokalizacja na Narodowym. Dużo wystawców, rozsądnych rozmiarów sale i szerokie korytarze.

Co do dźwięku, to faktycznie było tak, że nic nie powalało na kolana, ale z drugiej strony amatorzy różnych brzmień mogli znaleźć bez trudu coś dla siebie. Mi najbardziej podobał się ten zestaw, ale przyznam się, nawet nie zapisałem nazwy. Jeżeli ktoś szuka dynamiki, szybkości, precyzyjnej stereofonii, lubi duże papierzaki i nie ma uprzedzenia do tub, to polecam to co na zdjęciu. Może ktoś rozszyfruje producenta? I cenę :-) ?

To był mój ulubiony zestaw kolumnowy z Narodowego.

Synthax

  • 2323 / 4121
  • Ekspert
08-11-2015, 21:58
@ Fatso,
Dwa razy słuchałem Twojego FCL i uważam że absolutnie powinieneś je nadal budować. Zasługują na lepszą obudowę i logo lub nawet jego brak, bo te naklejki mało atrakcyjne jak obaj wiemy.
Brzmieniowo to świetny słuchawkowy tran. Dla mnie na równi z Headonikiem choć inaczej.

lancaster

  • Gość
09-11-2015, 01:45
Lan byłeś w pokoju Ancient Audio.Rozmawiałem niedawno z panem Waszczyszynem i mówił,że ma prezentować na tegorocznym show nowy wzmacniacz na 20-sto lecie firmy.Miał być to o dziwo tranzystor.
Widziałeś,słuchałeś?

sluchalem, bylem w pokoju AA 2-3 razy. Moge napisac tylko tyle ze korektor wnosil bdb poprawe co oznacza ze bez korektora było niestety mocno różnie, ciezko powiedziec czy Pan Jarek nie spirniczyl czegos celowo "przed", zeby "po" (uzyciu korektora) byla duza roznica.
W systemie z korektorem dxwiek odebralem taki jak opisalem, bez korekcji nie zwrocilbym uwagi. Serio.
Tak czy inaczej prezentacje uznaje za bardzo udaną.

meloV8

  • 1552 / 5871
  • Ekspert
09-11-2015, 01:48
Wchodzilem do pokoju CubeAudio kilka razy i za kazdym razem wmawialem sobie, ze musi zagrac, ale nie chcialo grac:( To co sie dzialo na srednich tonach, trudno opisac slowami, bardzo brudne, szorstkie brzmienie, z wypchnieta srednica. Wysokich zaskakujaco duzo, niezlej jakosci, bas rowniez jako taki jak na szerokopasmowke. Lan, poprawcie to, bo szkoda zeby tak sie mialo skonczyc. Wiem wiem, slyszalem jak niektorzy cmokali, ze dzwiek byl bardzo realistyczny, ale to nie byla prawda.

lancaster

  • Gość
09-11-2015, 08:18
melo, Twoim zdaniem to nie byla prawda a wielu osobom sie faktycznie bardzo podobało :-) Oczywiscie nie wszystkim.

glosnik tak jak pisalem nie jest gotowy 100/100, ale na bank nie zrezygnujemy z ekspresji/motoryki. Dxwiek pojdzie nieco w  strone dociazenia, bo taki plan, sila rzeczy i proporcji, średnicy bedzie subiektywnie mniej i pewnie subiektywnie sie wygładzi tak jak sugerujesz. Czy wystarczająco dla Ciebie nie mam pojęcia, mam nadzieje ze tak, a jesli nie to w czym klopot ?

Widzisz melo dla ludzi którzy "cmokali" w paczkach ktore podobają sie Tobie pewnie nic sie nie dzieje, gdyby bylo inaczej  nikt by sie nie zachwycał.
czesc osob jest znudzona brzmieniem klasycznych kolumn a częśc nie zdazyla sie do niego przyzwtczaic (nie ma oczekiwań a od czasu do czasu na koncert lubi wyskoczyć). I tym osobom sie podoba.


« Ostatnia zmiana: 09-11-2015, 08:29 wysłana przez lancaster »

magus

  • 20990 / 5905
  • Ekspert
09-11-2015, 08:52
meloV8,

zgaduję, że to co ty uważasz za "czystą" średnicę inni uważają za średnicę sterylną, martwą - tzw. audiofilską
mnie się przy tak prezentującej się średnicy "aż chce wyjść z kina"
to co ty nazywasz brudem, inni nazywają fakturą, barwą dźwięku, albo też brakiem koca

można tam jeszcze popracować nad dołem, tak, żeby np. ciężar i realistyczność brzmienia dolnych oktaw fortepianu dorównywała tym wyższym
ale w żadnej szerokopasmówce, jakie słyszałem na AS i tak dół nawet nie zbliżał się do tego, co dają Blissy

kwestia, upodobań i oceny tego, co jest istotne w dźwięku
najwyraźniej CubeAudio to po prostu nie jest dźwięk dla ciebie

normalna sprawa - ja np. nie kupuję 99% dźwięku, jaki można spotkać na takim szołku
nie chodzi o to, że nie jest idealny, tylko że to w ogóle nie moja bajka
choć z grubsza wiem, dlaczego innym się podoba, a i ja sam, jak zrobię sobie dłuższą przerwę od takich brzmień, to potrafię na jeden utwór przysiąść i posłuchać z pewnym zaciekawieniem - ale przy drugim już wychodzę ...
(choć np. przy operze granej na względnie grzecznych Audio Note się nie męczyłem, a wręcz przeciwnie - ale nadal wybór byłby jak dla mnie jednoznaczny ...)


p.s. to jest granie bardziej dla tubolubów, niż dla miłośników szerokopasmówek typu Sonido na przykład
Sonido też są ok, ale to inna historia zupełnie
Bliss to charakter bardziej Voxativa, ale - mówiąc oględnie - nie 1:1

« Ostatnia zmiana: 09-11-2015, 11:31 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5905
  • Ekspert
09-11-2015, 11:09
Lan byłeś w pokoju Ancient Audio.Rozmawiałem niedawno z panem Waszczyszynem i mówił,że ma prezentować na tegorocznym show nowy wzmacniacz na 20-sto lecie firmy.Miał być to o dziwo tranzystor.
Widziałeś,słuchałeś?


kilka wpisów wyżej lan opisał wrażenia

Odszedł 13.10.2016r.

meloV8

  • 1552 / 5871
  • Ekspert
09-11-2015, 13:07
Lan, tylko prosze nie odbieraj mojego wpisu jako jakis atak czy cos w Twoja strone. Po prostu czulem sie zwyczajnie zawiedziony i musialem opisac Tobie swoje wrazenia. Generalnie taka impreza jak AS pokazuje dobitnie, jak rozny gust maja ludzie i ze sprzedac mozna wszystko.
Co do szczegolow, to bron boze nie rezygnujcie z motoryki/ekspresji. To nie w tym lezal problem. Dla mnie lezala glownie barwa dzwieku, ktora miala daleko do naturalnego dzwieku. Byc moze chodzi o to, ze bardziej cenie sobie odtwarzanie dzwieku, niz jego kreowanie na w jakis ustalony sposob. Dobrze wiemy, ze na kazdych zestawach mozna odpalic taki rodzaj muzyki, ktory nie odsloni ich glownych wad. Jak u Was przesiadywalem to trafialem na muzyke raczej popularna i znana, np nowy kawalek Adele - Hello i tutaj glosniki nie potrafily oddac barwy glosu Adele, byl bardzo daleki od idealu. Na pocieszenie mozna dodac, ze omnipolarne Zeta Zero rowniez zmasakrowaly Adele, ale faktem jest, ze jej wokal to trudne zadanie dla glosnikow.
Nie napisalbym -  jak dodaje magus - ze to bylo granie dla tuboludow. Kilka ladnych dobrych prezentacji tub bylo i ich dzwiek byl zupelnie inny.
Na dzien dzisiejszy widzalbym te glosniki wylacznie w repertuarze malych skladow jazzowych, bez wokali. Jakies granie akustyczne, ale z zadziorem bo nie mozna bylo odmowic im dynamiki.
Gdyby sie udalo poprawic srednie tony, nadac im wiecej naturalnej barwy, nieprzesterowanej, nieco gladszej, nie tak szorstkiej i natarczywej to te paczki moglyby grac zdecydowanie szersze spektrum gatunkow muzycznych.

brodacz

  • 1780 / 3837
  • Ekspert
09-11-2015, 13:16
Melo rozumiem że słuchales Adele na żywo bez amplifikacji ?

meloV8

  • 1552 / 5871
  • Ekspert
09-11-2015, 13:25
Nie, ale slyszalem to nagranie na dobrych sluchawkach i innych zestawach glosnikowych, na ktorych jej glos ( glownie barwa ) brzmial zdecydowanie bardziej jak glos czlowieka, a nie robota. Wiem do czego zmierzasz, ale to nie jest dobra sciezka.