Audiohobby.pl

DT150 vs HD650 vs T70 - wynurzenia...

  • Gość
23-05-2014, 03:07
Powiedziałem takie zdanie że wolałbym pewnie HD600 od HD650. Myślę że tak mogłoby być, dlatego że od jakiegoś czasu podchodzi mi mocno ten neutralny przekaz. HD540 grają dość neutralnie w zasadzie, sa lepiej wyważone od HD650 stąd pomysł wypróbowania HD600 po przeczytaniu kilku recenzji i po konsultacjach z kilkoma osobami. Kto u nas ma te HD600? Może z kimś się zgadam na jakieś słuchanie, bo to grzech HD600 nie posłuchać :)

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
23-05-2014, 06:40
HD650 grają tylko muzykę...zgodzę się z tym z chęcią.
Wbrew pozorom nie tak łatwo znaleźć słuchawki które grają muzykę a nie przekazują idealnie dźwięków.
Niby to to samo ale jednak dla mnie duuża różnica...he,he.
Nie zgodzę się z tym że HD650 są mało emocjonalne, jak dla mnie są najbardziej emocjonalne z wszystkich Senków jakie miałem okazję posłuchać.
Nie są to co prawda te emocje które oferują LCD2/3 ale da się już z tymi HD650 żyć...
Ale jakbym miał wybierać to teraz wolałbym już DT990 od HD650...

aulait

  • 1390 / 5560
  • Ekspert
23-05-2014, 06:51
Szczerze  mówiąc między HD 600 a HD 650 jakiejś wielkiej różnicy nie ma. To dość podobne granie.

Z HD 540 jest tak, jak piszesz i po zregenerowaniu oryginalnych padów są znakomite. Jest lepszy bas, mocniejszy i szybszy, ciekawsza przestrzeń zarówno w aspekcie jej wielkości jak i precyzji. Również średnica jest pełniejsza. Słuchawki ze zregenerowanymi padami są szybkie, zwarte, energetyczne. Przy odsłuchu noga sama tupie, są bardzo angażujące.
Pady od HD 250 linear, HD 560 i HD 430 nie pokazują prawdziwych możliwości tych słuchawek a oryginalne stare to cień prawdziwego grania.

aulait

  • 1390 / 5560
  • Ekspert
23-05-2014, 06:58
>> Soundman, 2014-05-23 06:40:43
HD650 grają tylko muzykę...zgodzę się z tym z chęcią.
Wbrew pozorom nie tak łatwo znaleźć słuchawki które grają muzykę a nie przekazują idealnie dźwięków.
Niby to to samo ale jednak dla mnie duuża różnica...he,he.
Nie zgodzę się z tym że HD650 są mało emocjonalne, jak dla mnie są najbardziej emocjonalne z wszystkich Senków jakie miałem okazję posłuchać.
Nie są to co prawda te emocje które oferują LCD2/3 ale da się już z tymi HD650 żyć...
Ale jakbym miał wybierać to teraz wolałbym już DT990 od HD650...<<

Dla mnie dużo bardziej emocjonujące są starsze Seniki HD 560 Ovation I i HD 540 Reference 600 Oom, ale to wszystko kwestia gustu, kształtu uszu, sprzętu towarzyszącego, muzyki towarzyszącej i fazy księżyca ;)

Mi ogólnie HD 580/600/650 jakoś nie leżą za to te starsze jak najbardziej.

Jakie DT 990 byś wolał?

Gwidoom

  • 5 / 3916
  • Nowy użytkownik
23-05-2014, 08:05
W pełni zgadzam się z tym, że DT 990 grają muzykę, szczególnie wersja 32 om. Pierwsze słuchawki od długiego czasu, których nie chce się ściągać z głowy. Miałem bezpośrednie porównanie z wersją 600 omową i ta była jak dla mnie za bardzo... audiofilska. Niskoomowej bliżej chyba do Pro przez trochę większy bas i wyrazistą górę.

sir.jax

  • 241 / 3812
  • Aktywny użytkownik
23-05-2014, 08:08
kabak
Ja mam Moonligha od majkela, świetny wzmacniaczyk majkel zapewniał, że jakością brzmienia nie różni się od BP, a jedynie mocą. Jest to ostatnia wersja Moonlighta i jest w niej wiele zapożyczeń i rozwiązań z BP.
Jednak kiedy wjechał do mnie Espressivo E stwierdziłem, że można jeszcze lepiej.
Słuchawki HD600 od początku grają ciepło i dość gęsto, podoba mi się w nich średnica, bas jest naprawdę wtedy kiedy musi, a jego barwa i faktura zawsze wywołuje u mnie banana na facjacie. Słuchawki są przy tym rozdzielcze i szcegółowe, mimo że uznałbym je za ciepło grające, jednak detale potrafią zadziwić i świetnie wyłuskują miotełki i różne przeszkadzajki z tła nie grają, aż tak w głowie jak inne słuchawki, choć poza nimi nie mam jakiś innych wartych większej uwagi, może PX100, chociaż Audio Technica też zaczynają się podobać z FiiO E07K.
Nie słyszałem jeszcze Beyerów, może jeszcze będzie okazja, bo wybieram się do MP3store w Poznaniu posłuchać Takstarów TS671, które tak chwalił Michał.
Gdzieś na forum pisałem chyba o wrażeniach espressivo vs moonlight...
P.S.
WASAPI lepsza od ASIO ?
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

  • Gość
23-05-2014, 11:49
"Z HD 540 jest tak, jak piszesz i po zregenerowaniu oryginalnych padów są znakomite. Jest lepszy bas, mocniejszy i szybszy, ciekawsza przestrzeń zarówno w aspekcie jej wielkości jak i precyzji. Również średnica jest pełniejsza. Słuchawki ze zregenerowanymi padami są szybkie, zwarte, energetyczne. Przy odsłuchu noga sama tupie, są bardzo angażujące.
Pady od HD 250 linear, HD 560 i HD 430 nie pokazują prawdziwych możliwości tych słuchawek a oryginalne stare to cień prawdziwego grania."

Tak właśnie myślałem i to mnie martwi bo oryginalnych padów brak niestety, to znaczy są ale stare i sparciałe totalnie. Te pady od HD250 to kompletnie nie to.

  • Gość
23-05-2014, 11:58
"Dla mnie dużo bardziej emocjonujące są starsze Seniki"

Dokładnie tak, starsze wygrywają  z nowymi, to słychać zdecydowanie, efekt psują mi tylko te stare pady, naprawdę potrafią skopać dźwięk. A ostatnio gadałem z kimś kto był zdania że pady nei wnoszą praktycznie nic do dźwięku.

Ogólnie dźwięk jest bardziej wyrazisty, te HD540 jakby im dać lepsze pady to nawet rock by grały, zresztą grałyby wszystko, a ja jako że mam jedne słuchawki do wszystkiego zazwyczaj z HD650 nei mógłbym żyć na stałe bo one jak dla mnie rocka nie grają poprawnie. Nie słyszałem HD700 ale z Sennków jak dla mnie to tylko HD800 je deklasują wyraźnie. Jeszcze te HD600 do posłuchania, a do HD540 będę wracał na pewno i sobie je zostawię bo kabel fajny mam do nich teraz, trzeba tylko te pady jakoś odrestaurować.

  • Gość
23-05-2014, 12:27
"P.S.
WASAPI lepsza od ASIO ?"

Sam nie sprawdzałem, ale ASIO to chyba po prostu starsza mniej rozwinięta wersja WASPI która ma mniej opcji. Czytałem dużo na temat ustawień foobara różnych w zakładce PC Audio przy okazji kiedy sam ustawiałem odtwrzacz i tam Panowie doszli do konsensusu że WASAPI i odpowiednie ustawienie output to gwarancja sukcesu. Tak też zrobiłem - Wasapi event dla M2Tech HiFace, bity na 24, bufor na minimum plus parę dodatkowych ustawień jak full file buffering w zaawansowanych opcjach na milion kilobajtów no i wysokie priorytety pracy dla foobara. Konwerter też uspokaja przekaz i daje większa analogowość brzmienia, dźwięk generalnie wyższej klasy o większej kulturze, większe wypełnienie na dole, mniejsze zaszumienie, brak tych wnerwiających cyknieć przy przeskakiwaniu utworów, komputer jako transport po raz pierwszy nie wkurza. W opcjach konwertera w dodatku ustawione 24/192 no i w menu takim dodatkowym dla konwertera wysoka przepustowość i minimalne opóźnienie dla złącza USB.

HD650 generalnie są mało emocjonujące, Soundman po prostu HD540 R2 nie słyszał dlatego tak mówi :D Można z nimi żyć z tymi HD650 jak najbardziej ale jak się usłyszy prawdziwie emocjonujące słuchawki to widać jak one wszystko spłycają i uogólniają.  HD540 za te pieniądze co za nie dałem to nauszniki wysokiej klasy naprawdę. HD650 grają muzykę, HD540 potrafią pójść mi na rękę i zagrać te moje ukochane dźwięki jak trzeba, nie tylko muzykę, tak jak osiemsetki. No jeśli ludzie kochają tak te HD650 za ten bas to albo ze mną coś jest nei tak albo z kimś, bo fakturze na dole to duuużo brakuje, a ja jestem akurat na te doły w słuchawkach czuły. Chociaż to zależy co kto lubi, no i jeszcze te fazy księżyca... ;)

pastwa

  • 3815 / 5900
  • Ekspert
23-05-2014, 12:27
>> sir.jax, 2014-05-23 08:08:44
Jest to ostatnia wersja Moonlighta i jest w niej wiele zapożyczeń i rozwiązań z BP.
Jednak kiedy wjechał do mnie Espressivo E stwierdziłem, że można jeszcze lepiej.

Tez mam Espressivo na celowniku, bedzie gral muzyke do pary z moimi Beyerami DT880, ponoc jest to wyborne polaczenie i swiadczy o duzej uniwersalnosci tego wzmacniacza, co przy jego cenie, daje znakomity produkt.

sir.jax

  • 241 / 3812
  • Aktywny użytkownik
23-05-2014, 12:28
Jak już raz posłuchałeś HD800 to czasami już nic nie będzie takie samo nawet HD600 mogą Ci się wydawać nie teges.
:D
Z padami jest jak mówisz, wnoszą i mają wpływ na granie słuchawek.
Przy okazji modowania i recablowania AudioTechnica TAD 300 to samo stwierdziłem, kiedy przyłożyłem słuchawki bez padów do uszu na odległość ok.1cm (grubość padów) to dźwięk był jasny z o wiele szczuplejszym basem, po założeniu padów brzmienie stało się nasycone i bas wrócił całkiem "mocno" ;o))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

sir.jax

  • 241 / 3812
  • Aktywny użytkownik
23-05-2014, 12:33
>>pastwa<<
Tez mam Espressivo na celowniku, bedzie gral muzyke do pary z moimi Beyerami DT880, ponoc jest to wyborne polaczenie i swiadczy o duzej uniwersalnosci tego wzmacniacza, co przy jego cenie, daje znakomity produkt.<<

Też chciałbym posłuchać Beyery z Espressivo może mi się uda DT990 250Ohm lub DT770 250Ohm, zobaczę jeszcze.
Na pewno zafunduję sobie Takstary TS671 które polecał majkel w tej cenie to nawet można by w ciemno bez pitolenia ;o))


Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

  • Gość
23-05-2014, 12:39
"Jak już raz posłuchałeś HD800 to czasami już nic nie będzie takie samo nawet HD600 mogą Ci się wydawać nie teges.
:D"

Niestety tak jest, teraz co następne słuchawki na testach to tylko mi się potwierdza to co wiedziałem już po trzech dniach odsłuchów HD800 u mnie - reszta dynamików to półśrodki. Oczywiście z tego co słyszałem. Pady, kable i kombinacje z EQ, żadnych rezultatów, wszystko odstaje, tylko mnie nerwy noszą coraz bardziej. Złotego posągu z gliny nie wyrzeźbię, choćbym się starał.

sir.jax

  • 241 / 3812
  • Aktywny użytkownik
23-05-2014, 12:47
Więc ja wolę do HD800 nie podchodzić, bo wiem czym to by się skończyło.
...czasami jakąś mini ratką :))))
Lepiej nie.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

StartRockToday

  • 171 / 4703
  • Aktywny użytkownik
23-05-2014, 14:14
HD650 nie są technicznie mocne - nikt tego jeszcze nie mówił? :) One malują muzykę, pozwalają się rozmarzyć i zapomnieć o słuchaniu słuchawek - grają muzykę. 990 pro i 600om są lepsze i lepiej skalują na sprzęcie, ale nie można powiedzieć, że senki tak całkiem przy nich wysiadają, bo też mają swój urok. Dlatego nie dziwie się wypowiedziom ludzi na head-fi, że po przejściu z DT na HD poczuli się lepiej. Aczkolwiek dla mnie migracja w drugą stronę byłaby lepsza. Szczególnie na PRO bo do 600om musiałbym nowy tor składać, albo przynajmniej DACa wymieniać. :)