Audiohobby.pl

Lepsze jutro było wczoraj :)

rochu

  • 332 / 5872
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 00:06
Wracając do SABY, musze przyznac że nie wiem co jest ale dzwiek z tej wysokotonówki jest bardziej naturalny i bardziej live.
U mnie SABA służy jako dopełnienie górnego pasma z Godmansami i jest uzywana na zmianę ze wstęgą Monacora.
Musze przyznac że sam Monacor to całkiem wdzieczny i rzetelny przetwornik (wybrałem go ze wzgledu na wysoką skuteczność, konieczną ze wzgledu na Goodmansa) pomimo swojej śmiesznej ceny, a jednak nie ma podejścia do SABY.

vector

  • 321 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2008, 10:07
Witamy Rochu i Gustawa po jasnej stronie mocy....:)))
To moze teraz czas porownac jakies stare basowce do nowych wynalazkow - np.takiego 15calowego Alteca416/515 i jakiegos nowego Scana czy Focala.........??????......hihihihi.......:))))
Albo od razu cala "nowoczesna"kolumne do np. "starego pudla" Tannoya z koaksialem........?????......:)))

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Lutek

  • 535 / 5869
  • Ekspert
01-07-2008, 10:35
>vector
" Albo od razu cala "nowoczesna"kolumne do np. "starego pudla" Tannoya z koaksialem........?????......:)))

To jak..., czwartek aktualny? Przyjedziesz posluchac "starych pudel "?
Moze masz na strychu jakies "nowoczesne" kolumny za xx kzl, to zabierz aby byl jakis punkt odniesienia :-)

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 10:59
Lutek, rozumiem ze Ałdiofiziki z bólem serca już oddałes ? ....zawsze można posluchać Credo przy Tannoyu !:)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Lutek

  • 535 / 5869
  • Ekspert
01-07-2008, 11:41
>lancaster
Do dzisiaj na walerianie i na zmiane kardiol :-)

lancaster

  • Gość
01-07-2008, 11:46
Mi też się bardzo podobało :) Jednak co AP to AP :) ...no i w końcu cena 15Kzl też zobowiazuje ;)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5428
  • Użytkownik
02-07-2008, 20:30
>> vector, 2008-07-01 10:07:52
Witamy Rochu i Gustawa po jasnej stronie mocy....:)))
To moze teraz czas porownac jakies stare basowce do nowych wynalazkow - np.takiego 15calowego Alteca416/515 i jakiegos nowego Scana czy Focala.........??????......hihihihi.......:)))) Albo od razu cala "nowoczesna"kolumne do np. "starego pudla" Tannoya z koaksialem........?????......:)))

Vector,

Ja już mam dosyć tego porównywania. Człowiek trochę dziwnie się czuje kiedy jego nowe Audi jest wyprzedzane przez zardzewiałego Fiata 125p (bez tuningu) ;-)

Niech moc będzie z Tobą :)

seniortelefono

  • 284 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
02-07-2008, 20:43
Porównania rzeczywiście nie mają sensu. Powinno grać po prostu to co się podoba.
Czyli zielone Saby :-)

a_men

  • 746 / 5899
  • Ekspert
02-07-2008, 20:56
Rochu>
Czy o tych Monacorach piszesz?
http://www.mdm-system.pl/product-pol-1592-Glosnik-RBT95.html
Zastanawiałem się, czy by nie zastąpic nimi wysokotonówek Saby, bo mi padły.

rochu

  • 332 / 5872
  • Zaawansowany użytkownik
02-07-2008, 22:32
>> a_men, 2008-07-02 20:56:56

Właśnie o tych.
Mimo wszystko sa to niezłe głośniki, nie mniej w połaczeniu z Goodmansami są jak z innej planety.
Przedwczoraj pogrzebałem przy częstotliwosci podziału Monacorów i nieco lepiej się zszyły z reszta jednak pewien dysonans pozostaje.
Tak czy inaczej po pół dnia słuchania Monacorów, SABY wróciły na swoje miejsce do odgród.

TUX

  • 20 / 5864
  • Użytkownik
03-07-2008, 15:06
Gustaw,

Jeżeli w sklepie stoją dwa zestawy z których jeden brzmi bardziej dynamicznie i przjerzyście to zdecydowana większość słuchaczy uzna , że ten dynamiczniejszy i bardziej przejrzysty jest lepszy. Ale być może znajdzie się prawdziwy audiofil który nie da się oszukać i usłyszy, że tak niby lepsza dynamika i przejrzystość to efekt zniekształcenia charakterystyki przenoszenia.......pomyśl nad tym, obejrzyj ch-ki przenoszenia roznych głośników , pobaw się jakimś dobrym korektorem aby przekonać się jak słyszysz podbicia częstotliwości w różnych zakresach. Moim zdaniem warto skonfrontować swój słuch z aparaturą pomiarową - gdyż słuchać też trzeba się nauczyć, choć podobno jak ktoś nie ma słuchu muzycznego to nigdy nie nauczy się stroić instrumentów. Warto też zbadać słuch i przekonać się jaką górną częstotliwość się słyszy :-))

TUX

vector

  • 321 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2008, 16:21
TUX

A czemu sadzisz, ze charakterystyka przenoszenia jest taka wazna?
Co mi z tego ze bede mial plaska charakterystyke jak np. glosnik bedzie wolny ja "mul" i dzwieki zlewaja sie w belkot albo dynamika jest tak splaszczona ze wszystko gra jednostajnie monotonnie i nudno...???
Albo barwa jest taka, ze trabke slychac jakby byla z plastiku. Albo brak jest powietrza miedzy instrumentami i wszystko brzmi jak muzyka w samochodzie ....????? itd....itp.....
A po co badac sluch.....? Jak idziesz na koncert to nie musisz sie wykazywac badaniami....hahahaha.
Byc moze, ja np. slysze np do 12k ale to mi w zupelnosci wystarczy zeby odroznic czy cos gra dzwiekiem zblizonym do naturalnego czy tez nie.
Ja gram np. teraz na zestawach, ktore w gorze prznosza do 16k a prawde mowiac bez spadkow pewnie do 12k.
Ale co z tego????? Mam muzykow w domu! Mam muzykow i mam muzyke!
Juz ktos pisal wczesniej ze pasmo to tylko jedna z czesci calej ukladanki. Dla mnie samo pasmo to moze pozycja nr 10 w skali najwazniejszych aspektow dzwieku.
Nie rozumiem natomiast kompletnie Twojego wywodu, ze dynamika czy przejrzystosc to skutek znieksztalcenia charkterystyki....??? A gdyby nawet..... Jesli glosnik potrafi zagrac tak jak trabka na zywo albo jak perkusja czy kontrabas i byloby to wynikiem znieksztalcen a drugi glosnik bez znieksztalcen gra jak spod wody to ja poprosze ten co znieksztalca.!!! Chce byc oszukany, chce miec muzyke w domu...!!!!........hahahaha.....
I nie wmawiaj sobie, ze cos gra na podstawie wykresu. Jak slyszysz, ze nie gra - to znaczy ze nie gra!!!!
I sluchaj. Prawdziwy audiofil slucha a ten co oglada wykresy to raczej grafoman a nie audiofil.....:)))
I nie koncentruj sie tylko na pasmie przenoszenia - ono naprawde nie decyduje o klasie glosnika! IMHO inne parametry sa duuuuuuuzo wazniejsze dla oddania Muzyki!!!



A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

seniortelefono

  • 284 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2008, 19:43
A dla vectora mogę zrobić jedno: przyznać mu w 100% rację :-)
To co pisze TUX jest moim zdaniem zupełnie pozbawione sensu.

Zdzislav

  • 256 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2008, 20:33
Vector, dobrze prawisz :)

Pozdro

Lutek

  • 535 / 5869
  • Ekspert
03-07-2008, 21:59
Zdzislav, 2008-07-03 20:33:44 napisal:
" Vector, dobrze prawisz :) "

A nawet: bardzo dobrze - vector - prawisz