Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9407 / 5853
  • Ekspert
09-05-2016, 02:03
Z tego co piszesz to chyba najważniejsza różnica to głowice. W najbliższym czasie przetestuję DR-M22.

Głowice i mechanizm dwu-wałkowy . Reszta zmian to chyba zabiegi mało wpływające na jakość dźwięku .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

kendail

  • Gość
09-05-2016, 12:29
o boz..........
jestes gorszy niz ja
przyznaje i chyle czola
Jak Wam nikt jeszcze nie powiedział prawdy to ja Wam powiem: jesteście zboczeni. Klasyczne przypadki kliniczne. Choroba chyba nieuleczalna. Trzeba Was izolować bo choróbsko zaraźliwe. Dla udowodnienia swojej tezy zamieszczam fotki. Nikogo nie ma w domu, żona w robocie to wyciągnąłem swój nowy nabytek. A co!
« Ostatnia zmiana: 09-05-2016, 12:31 wysłana przez kendail »

nano

  • 9079 / 5006
  • Ekspert
09-05-2016, 12:33
wrednie zarazliwe  oj wiemy
prubuje po ulicy latac z maska
ale mi nie wychodzi
wtedy by mnie dopiera zamkneli

jak gra ?
mechanizm niezly

jakbys mogl opisz co robi
na wyswitlaczu

db  ??

jak to dziala ?


PS dzis mekury caly dzien przelatuje na tle slonca
to jest odjazd ....
polecam
« Ostatnia zmiana: 09-05-2016, 12:37 wysłana przez nano »

kendail

  • Gość
09-05-2016, 12:38
Na dodatek z braku lepszych zajęć siedzicie non-stop na allegro. System zmianowy: co 4h zmiana wachty i wpis w dzienniku dyżurów. Właśnie wczoraj deko się zagapiłem i Kolega eMandDe ubiegł mnie w zakupie KX-880HX :/

Gra tak po pierwszym odsłuchu ładnie, w końcu to Marantz no i najwyższy model Philipsa, a to niby do czegoś zobowiązuje. ALe dałem dupy na całej linii: wyświetlacz słaby, znaczy się wypalony. Ale nie to najważniejsze. Się wkurzę to dorobię wyłącznik wyświetlacza co by wieczorem nie drażnił oczu. A napęd identyczny jak tego 660 co go wcześniej wkleiłeś :)

Wyświetlacz to "tradycja" i dodatkowo w decybelach zdaje się przester. Sprawdzę jak z roboty wrócę a wszyscy spać będą :)
« Ostatnia zmiana: 09-05-2016, 12:45 wysłana przez kendail »

kendail

  • Gość
09-05-2016, 12:48
No i wali z niego nie stęchlizną a fajami. Nieznośny smród fajek, które śmierdzą. Pokrywa od wewnątrz lekko zabrązowiona i tylko etylak zmywa. Aż szkoda go do takiego celu :(

nano

  • 9079 / 5006
  • Ekspert
09-05-2016, 13:04
kobieta dobry wech ma

uwazaj

PS zielony matherboard :-)
faktycznie teraz spojrzalem

660 ma podobny machanizm  hm  ,,,

ethanol >  uwazaj zebys elektronicznych czesci nie dotknal   po wyschnieciu  sa pozostalosci
chyba zeby nie pili  ludziska .....cos tam mieszaja w farbryce ..

ja niestety

spiritusem lubelskim  czyszcze  ( nie tylko gardlo )
« Ostatnia zmiana: 09-05-2016, 13:10 wysłana przez nano »

kendail

  • Gość
09-05-2016, 13:12
No ja właśnie lubelskim przecierałem pokrywę od środka. Do czyszczenia bebechów jest izopropanol. A syf dodają nie do etanolu a do metanolu.

nano

  • 9079 / 5006
  • Ekspert
09-05-2016, 13:17
dobra jest
superek
myslalem o tym swinswie

BIOETHANOL

edit:

tak dla smiechu

WEGA UNIT 3
> radio kaseciak i tv  smiech na sali
« Ostatnia zmiana: 09-05-2016, 14:21 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2994
  • Ekspert
09-05-2016, 14:46
AUDIOTONE

Po stokroć dziękuję za taki gest z Twojej strony.
Aż takiego poświęcenia nie spodziewałbym sie po nikim.

Dziekuje.

Może coś wymyslimy bo deck jest roebrany i patrzę na niego z politowaniem i smutkiem że nie chce działać a ja nie wiem co zrobić.

Jeszcze raz dziękuję.

AUDIOTONE

  • 9407 / 5853
  • Ekspert
09-05-2016, 21:47
kendail>>>
Gratuluje Philips-a bardzo rzadko ktoś ma te modele, główna płyta coś mi przypomina jakiś magnetofon ale nie mogę sobie przypomnieć co to było...

eMandDe>>>
Niema sprawy. :) jak tylko dojdzie do mnie to będziemy działać :) Jeśli będę w stanie jakoś pomóc i ożywić Twojego to było by super .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Filwoj

  • 383 / 5567
  • Zaawansowany użytkownik
09-05-2016, 23:51
DR-M22 po czyszczeniu i regulacji. Odtwarza i nagrywa podobnie do DRM-700A, może trochę jaśniej. Żeby ocenić je i wybrać lepszy muszę zrobić bezpośrednie porównania. Jak na razie ładniejszy i funkcjonalniejszy wydaje mi się 700A.
Wojtek

nano

  • 9079 / 5006
  • Ekspert
10-05-2016, 09:17
no jakby to powiedziec

BAGAZNIK

no i mam cos
na cale szczescie nie ma mrozow
i kto by pomysal jeszcze pare dni temu , ze przygarne ..

he he


pioneer CT-757


stan krytyczny

edmande pytal o klape z 770
kur .. nie mam
ale przez glupie pytania o klape
zawieruszyl sie

w bagazniku  nastepca  tego sony tc  k 770 ...   ktory juz tak fajnie nie wyglada  jak  770

czyli model 790

stan agonalany


fotki pozniej
« Ostatnia zmiana: 10-05-2016, 09:21 wysłana przez nano »

martingo

  • 128 / 3480
  • Aktywny użytkownik
10-05-2016, 09:32
Mam DR-M44HX ale od dłuższego czasu go nie używałem, z tego co pamiętam to wyśmienicie nagrywał. Niestety w moim egzemplarzu wysiadło kasowanie. Nie maiłem jak na razie czasu się za to zabrać a raczej pomysłu co jest nie tak. Obecnie na tapecie jest Sony TC-K700ES. Wymiana silnika dowijajacego, poprawienie lutów, ustawienie elektromagnesu podnoszącego mostek. To mi w miarę szybko poszło, natomiast po raz kolejny dałem się nabrać na czujnikach ruchu obrotowego. Obojętnie co bym nie włączał play, przewijanie to magnetofon pograł kilka sekund i się wyłączał. Już miałem zamawiać nowe fototranzystory ale przez przypadek mocno podświetliłem kieszeń kasety i palcem zacząłem przecierać czujniki i w tym momencie na wyświetlaczu zaczęły przeskakiwać cyferki. Pomyślałem sobie pewno źle zamocowałem silnik bo osłona na środku odstawała więc postanowiłem go dokręcić i przesunąć do tyłu idler z kołem zębatym, niestety nic to nie pomogło oprócz efektu wizualnego już blaszka na środku nie była wypukła. Przez przypadek jednak poruszyłem lampkę podświetlenia kieszeni kasety i magnetofon zaskoczył. Okazało się że oryginalne mocowanie lampki kasety gdzieś się ulotniło i żaróweczka sobie swobodnie wędrowała po kieszeni. Wpadłem na pomysł zrobienia uchwytu do żaróweczki z miedzianego odbojnika z filcem z kasety magnetofonowej i zamocowania go na lakierze. Pamiętajcie żaróweczka musi być na środku u góry przy tej szybce co podświetla kieszeń w innym wypadku zadziała natychmiast autostop. W tych magnetofonach jak widzicie to elektronika bardzo rzadko się psuje a zawodzi mechanika i drobne popierdułki, które dla człowieka z małą cierpliwością są nie do rozwiązania. Panowie zatem życzę wam maga cierpliwości bo wszystko się da naprawić wystarczy tylko chcieć.

nano

  • 9079 / 5006
  • Ekspert
10-05-2016, 09:37
oooo

700es

to super magnetofon
wspominam go b b b  dobrze
gral zaj ,,,
polecam go poniewaz mozna dorwac w odp cenie

GRATULUJE  cierpliwosci
szkoda tylko ze nie zrobiles fotki
..

DR-M44HX

tam led  podswietlenie kasety jest na dwoch drutach ktore nie ma sie prawa przesunac he he
ale to akurat ci nie walnelo oj
« Ostatnia zmiana: 10-05-2016, 09:41 wysłana przez nano »

martingo

  • 128 / 3480
  • Aktywny użytkownik
10-05-2016, 09:40
NANO ty to chyba już tu jesteś ekspertem w przywracaniu do życia magnetofonów, pełen szacun.