Audiohobby.pl

Wzmacniacz słuchawkowy - KIT AVT 2850

Alcatraz

  • 19 / 5380
  • Nowy użytkownik
06-02-2010, 15:53
Z tym prostownikiem pełnookresowym to dla mnie na razie zbyt duża modyfikacja:-)) W związku z tym mam pytanie. Czy pozostale zmiany (za wyjątkiem zmniejszenia C1 i C2) mogę wprowadzić bez prostownika pełnookresowego (pozostawiając prostowanie połówkowe tak jak jest)? Mam na myśli wymianę C3, C4, C7, C8 oraz C9 i C10 na większe? Czy mogę przy prostowaniu połówkowym wprowadzić zamiast oryginalnych C3, C4, C7, C8 - kondensatory foliowe MKP2 WIMA np. 220nF/100V albo lepiej 3,3uF/63V MKS2 AUDIO WIMA? Co będzie lepsze? W roli C9 i C10 1000uF (albo troszkę mniej ale więcej niż 470uF) Nichicon Muse? Czy te zmiany kondensatorów mogą być przeprowadzone bez zmiany prostownika na pełnookresowy? Jeśli tak to na co bezpośrednio one wpłyną? Co tym uzyskam?

I jeszcze pytanie o sam wzmacniacz. Czy ostatecznie C1 wymieniać na jakiś elektrolit 22uF czy pozostać przy foiliowym i dac np. ta WIME 3.3uF?

Co z kondensatorami elektrolitycznymi C2 i C3 we wzmacniaczu? Zostawić 22uF czy warto coś zmienić?

No i wreszcie C4 i C5 we wzmacniaczu. Są to 100nF kondensatory ceramiczne. Pytanie podobne. Czy zmieniać na inny rodzaj/pojemność i czym to ewentualnie zaowocuje?

Pozdrawiam!

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
07-02-2010, 01:06
Tak, wszystkie zmiany możesz wykonać już teraz, chociaż przy prostowniku półokresowym jeszcze bym nie zmniejszał tych C1/C2.
Szczegółów nie jestem w stanie podać - różnice mogą się pojawić lub nie.
C4 i C5 też wymień na foliowe. Jeśli mają to być ceramiki to spróbowałbym z wartościami koło 10nF zamiast 100nF w tym miejscu.
Kondensator wejściowy - wg uznania, ale dałbym 0,47-1uF MKP.
C2, C3 we wzm. na razie bym nie ruszał. Docelowo mogą być takiego samego typu jak w zasilaczu.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!