Audiohobby.pl

Drewno + szpalchówka + czarna farba

AdamWysokinski

  • 358 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
01-08-2009, 16:44
Witam,
Mam następujące pytanie: muszę wyrównać ubytki na styku dwóch elementów drewnianych, a następnie całość pomalować na czarno - najlepiej tak, aby ukryć słoje - gotowy przedmiot ma być czarny-czarny :-). Nie znam się na tym zupełnie, ale takie ubytki chyba najlepiej wypełnić jakąś szpachlówką - tylko jaką? Chodzi mi, żeby bez problemu można było ją po oszlifowaniu pomalować.
Mam puszkę impregnatu w kolorze heban, ale po jego użyciu (na innym kawałku tego samego drewna) - widać słoje, czerń nie jest "czarna", tylko przebija przez nią jaśniejsza powierzchnia drewna. Poza tym - wątpię, żeby ten impregnat dało się położyć w miejscach szpachlowanych.
Doradźcie mi zatem - jakiej szpachlówki użyć i czym to potem pomalować? Może farbą olejną? Ale


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

lancaster

  • Gość
01-08-2009, 19:56
Adam, najlepiej zeszlifować całosć papierem 180(tylko uważaj żeby nie rpzytrzec naroznikw - papier na klocku z np. mdf naklejony dwustronna taśmą do wykladzin) po ktory sie zbierze wymieszaj z lakierem nitro - to jest idealny pod kolor szpachel.
Po wyschnieci jak zeszlifujesz to sladu nie bedzie....no moze jak będziesz wiedział gdzie sie przyjrzeć to znajdziesz :)

AdamWysokinski

  • 358 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
02-08-2009, 11:19
Dziękuję. Użyłem szpachlówki akrylowej, zeszlifowałem po wyschnięciu, pomalowałem farbą akrylową. Nie jest źle jak na moje niezgrabne rączki :-)


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam