Audiohobby.pl

Ancient Audio - Wzór do naśladowania...dla fanów DIY

andrzej analogowy

  • 127 / 5895
  • Aktywny użytkownik
05-09-2009, 21:35
Na HIGH FIDELITY jest opisywana nowa konstrukcja naszej Top Firmy Audio.Polecam jako znakomity przykład konstrukcji DIY .Gdyby nie fakt,że mamy wrzesień byłbym pewny,że to żart primaaprylisowy..Cena 110 000 zł jest i tak zbyt mała jak na to ręcznie nawijane trafo i kilka innych nowoodkrytych patentów na dźwięk hi-end.Z całym szacunkiem polecam - uczcie się od speców od PR.Co do dźwięku-jak zwykle rewelacja-na HIGH FIDELITY nigdy nie czytałem,żeby cokolwiek tam recenzowane nie było najwyższej klasy i nie rzucało na kolana...Polecam
andrzej analogowy

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
05-09-2009, 21:47
Jeśli chodzi o pana Jaromira Waszczyszyna, to PRu nauczył się później niż elektroniki, i w sumie dobrze, bo by się zmarnował wielki elektroniczny talent. Z panem Waszczyszynem miałem do czynienia w trakcie studiów, gdy jeszcze był asystentem, i zapewniam Kolegów, że rozumiał on elektronikę lepiej niż jego tamtejsi promotorzy, a nasi wykładowcy. Oczywiście, mogę sobie tak pisać, skoro odebrałem już dyplom. ;) A tak na poważnie - sporo wniosków pana Jarka pokrywa się z moimi w kwestii np. zasilania, i nieważne, że ja nie robię nic na lampach. W sumie pan Jaromir zagrał w otwarte karty, ciekawe ilu producentów, którzy raczej nie odkrywają Ameryki swoimi konstrukcjami, pójdzie śladem jego doświadczeń?

Co do trafa - zainwestowałbym jednak w nawijarkę, zwłaszcza że zdarzało mi się programować nawijarki liniowe i coś tam o tym wiem. :) Uzwojenie ręczne kontra takie z nawijarki to jak motek wełny kontra sweter.

Gustaw

  • Gość
05-09-2009, 22:26
PR, PR-em ale Lectory AA i tak świetnie grają, przynajmniej te które słyszałem.

AdamWysokinski

  • 358 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
05-09-2009, 23:07
> > andrzej analogowy, 2009-09-05 21:35:10
> Cena 110 000 zł jest i tak zbyt mała jak na to ręcznie nawijane trafo i kilka innych nowoodkrytych patentów na dźwięk hi-end.

"Wnętrze urządzenia swoim wykonaniem przypomina pracę semestralną nieco ekscentrycznego ucznia technikum elektrycznego. Szczególnie rozczuliły mnie piankowe, wycięte z jakiegoś łazienkowego ustrojstwa, dystanse, utrzymujące pożądaną odległość między srebrnymi taśmami, przenoszącymi sygnał z gniazda wejściowego do siatki sterującej lampy wejściowej."

Trzeba przyznać, że niezależnie od jakości dźwięku, stosunek ceny tego produktu do jakości wykonania jest skandaliczny.



--
http://www.last.fm/user/AdamWysokinski
1) MacBook Pro -> Apple lossless -> iTunes -> MHDT Paradisea 3+ via USB -> Heed CanAmp -> AKG K701
2) Sugden CDMaster -> Sugden HeadMaster -> Sugden AmpMaster -> Spendor S3/5R
Pozdrawiam,
Adam

shark700

  • 36 / 5900
  • Użytkownik
06-09-2009, 00:04
Trzeba przykładać większą wagę do designu zewnętrznego, a DIY zacznie się "sprzedawać".

cir

  • 360 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
06-09-2009, 01:14
akurat zewnetrznie ancient to raczej standart
powiela patent podwieszania pod płyta kamienna wszelkich elementów plus złocone kolce
 prasa audio plus wierna trzódka zachwalaczy to jest sposob  
w sumie ja tez moge napisac ze kupiłem od andrzeja analogowego parke monobloków za powiedzmy 110kzł :)

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
06-09-2009, 01:18
I znowu red. Pacuła powtarza to stare kłamstwo o przewodnicwie tlenku srebra. Tekst o prostujących właściwościach styku metalu z tlenkiem miedzi oraz powstających w ten sposób stratach sygnału też jest przesadzony, właściwie to niczym nie potwierdzony.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

lancaster

  • Gość
06-09-2009, 06:58
W takich okolicznościach mogę bez najmniejszych oporów wkleić swoje DIY :)

utopia

  • 209 / 5617
  • Aktywny użytkownik
06-09-2009, 08:15
Moje DIY ala Ancient Audio jako sprzęgające też mam v-capy

utopia

  • 209 / 5617
  • Aktywny użytkownik
06-09-2009, 08:19
i jeszcze

zyzio

  • 960 / 5794
  • Ekspert
06-09-2009, 08:42
E tam marudzicie, Elberoth napisze, że gra jakby kosztowało 300.000 zł i rozejdzie się jak świeże bułeczki ;D
Jest to przykład skandalicznej ceny, ale w audio można mnożyć takie przykłady....po prostu producenci żerują na naszym hobby, a pazerność przysłania im zdrowy rozsądek......poza tym niektórzy lubią dużo płacić - Elb twierdzi, że cena gra, a tych co nie stać to plebsowaci zazdrośnicy zakładający takie wątki ;))))

zyzio

  • 960 / 5794
  • Ekspert
06-09-2009, 08:45
=> utopia
na ile wyceniasz swoje DIY ? :) Podeślij Pacule do testów i powiedz, że jesteś konkurencją dla AA, za lepszy dźwiek żądasz 50 kzł :))

utopia

  • 209 / 5617
  • Aktywny użytkownik
06-09-2009, 08:53
tylko ja nie szedłem, na łatwiznę, kolce  tez wykonane na zamówienie ,a nie gotowce :)

utopia

  • 209 / 5617
  • Aktywny użytkownik
06-09-2009, 08:55

>> zyzio,

50kz ale za jeden monoblok , moje są już u kogoś innego poszły za 4200 teraz robie gm70 MPM

lancaster

  • Gość
06-09-2009, 09:07
zyzio...nie sądzę  zeby E uwazał ze cena gra, chyba że "na pokaz".
Mam ostatnio trochę roboty w temacie  i chcąc nie chcąc bede musial temat oficjalnie zarejestrować niebawem.
Ot taki wzmak jak powyzej w wersji standard powiedzmy 4-5Kzł...jak mi odbije to 8, a w wersji ultra signature reference 270 000zl. A co tam...w końcu 2A3 jest lepszą lampą od 300B !:)
Jeszcze sie tylko zastanowię co tam w wersji full wypas będzie...magia najwyzszych lotów :)

Bylo pisane nie raz, to nie żadne żerowanie, to zwyczajne nakręcanie koniunktury. Nie placi sie za dxwięk tylko za wyobrażenie o nim/spelnienie oczekiwań. Zawsze powtarzam, zeby słuchać PRZED zakupem i nie zdawać sie na recki...za duzo zmiennych - system, lokal, gusta
Ludzie potrafia TO SAMO urzadzenie ocenic odmiennie i to w sposób konczacy wszelkei dyskusje :)
Dla jednej osoby coś tam ma np. duzo gory a dla innej mało - tematu uwazam nawet nie ma sensu mielić w nieskonczoność.
Mi osobiscie prezentacje AA z monitorami Holography i na materiale muzycznym p. Jaromira bardzo sie podobaly.
W warunkach wystawy absolutny top uważam. A cena...no coz zyzio....lutownica do łapki i tez złapiesz dobra perspektywę :)