Audiohobby.pl

Zamknięte słuchawki z wyższej półki

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5370
  • Ekspert
19-05-2012, 10:39
=>> Piotr Ryka, 2012-05-18 22:59:27

Przy pomocy wzmacniacza można słuchawki przeistoczyć całkowicie. Ze słabych zrobić znakomite i vice versa.


Piotrze

To samo można zrobić przy pomocy odpowiednio zrealizowanego nagrania , tylko pada pytanie po co!?

Pewne rzeczy na początku i na końcu toru powinny stanowić referencję kompatybilną z całym środkiem.

Trendy do ulepszania tego co zepsuł wzmacniacz realizator, słuchawki, kable,etc to tylko półśrodki i stała droga przez mękę! W zeszłym roku siedziałem przy realizacji koncertu symfonicznego dla firmy Accord delikatnie mówiąc D4; nagrano materiał i okazało się że "zapomniano" o kontrabasach. Kontrabasy dogrywano w studiu później no bo płyta z wybitnym wirtuozem musiała się ukazać! To też była droga przez mękę bo wirtuoz bardzo swobodnie podszedł do materiału zmieniając szybko tempa,artykulację,etc.

U nas nic nie musi się okazyjnie w bulach ukazać, to ma być cały czas! system musi być wrażliwy na każdą muzykę  i pokazać co jej realizatorzy,technika,muzycy potrafią!

Możesz się z tym nie zgadzać taki jak się nastawiasz negatywnie do pewnych kompozytorów ale oni po prostu są i  ich nie wygumkuje się na "equalizatorze"!

Dla czego w tamtym muzycznym "bałaganie" twój nielubiany z przed 4\'33 Johna Cage  Arnold Schönberg nie podołał Twoim oczekiwaniom? Banalna sprawa tak jak 4\'33 jest o tym WSZYSTKIM co nas otacza non stop dookoła na czym zapominamy się skupić i co tracimy bezpowrotnie. To Schönberg skupił się na tym co nas dręczy nie dając nic na złagodzenie bólu. Człowiek i jego osobowość dążą do równowagi i to samo dzieje się z dżwiękiem ze słuchawek. Dobre słuchawki to takie które można emocjonalnie rozbujać na maxa po to żeby zaraz potem móc wpaść w błogi spokój. Powinny brzmieć jak 4\'33 Johna Cage za każdym razem inaczej :)

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5370
  • Ekspert
19-05-2012, 10:41
oczywiście bólach dalej prosimy o możliwość moderacji

pastwa

  • 3815 / 5911
  • Ekspert
19-05-2012, 15:08
K550 wlasnie przyjechaly, jak dotad tylko jedno rozczarowanie, a mianowcie brak prestizowego dopisku \'Made in Austria\',mamy za to \'Made in China\', co wyjasnia dosc okazyjna cene za ten produkt, budzac tez watpliwosci odnosnie powtarzalnosci jakosciowej, Chinczycy maja z nia bowiem czasem problem z racji swego dosc beztroskiego podejscia do podstawowych procedur zaszczepionych z zewnatrz. Poza tym, obrzydliwy smrod plastiku, licze, ze zwietrzeje on z czasem ;"))

Mamy za to b. duzy driver, 50mm, wielkoscia ustepujac tylko temu w HD800 (56mm), ale jest on wiekszy od zastosowanego w K701(40mm), licze, ze sie szybko rozrusza. Chetnie skonfrontuje wygrzane K550 z moimi dt880 oraz GS-ami.

pastwa

  • 3815 / 5911
  • Ekspert
19-05-2012, 15:27
Chwilowo Piotrze, nie da sie na nich sluchac ani obiektywnie ani subiektywnie ;"))  

Ja je jednak poloze na boku, az sie zdziebko przewietrza, rozbolala mnie glowa od ich zapachu choc graja, jak na swiezynki, niesamowicie obiecujaco.

majkel

  • 7476 / 5911
  • Ekspert
19-05-2012, 15:39
To znaczy, że się przewietrzyły, bo HE-500 goszczące w moim domu jechały jak żadne inne słuchawki. Choć może to był zapach z pudła?

majkel

  • 7476 / 5911
  • Ekspert
19-05-2012, 15:46
Czekam z niecierpliwością na odniesienia względem HE-6, gdyż tych ostatnich nie słyszałem.

asmagus

  • 4439 / 5460
  • Ekspert
19-05-2012, 16:35
Pastwa 2012-05-19 15:08:18K550 wlasnie przyjechaly.....


 O ile mnie pamięć nie myli ATH stosuje 53mm przetworniki.

Rolandsinger

  • 2894 / 5912
  • Ekspert
19-05-2012, 20:08
>>Ciekawe jak można obiektywnie odróżnić wysokogatunkowe wino od takiego najwyższej klasy? Albo urodę charta czy perskiego kota.<<

Nie można. Dlatego nie mam kota, a enologów uważam za pozerów karmiących się iluzją.

Mój znajomy na ten przykład kilka razy zaprosił wytrawnych znawców enologii na kolację. Przelał wino z Biedronki za 8,99 zł do butelek po czymś znacznie droższym. Zachwytów wśród nich było co niemiara, a śmiechu dla mnie i niego bez liku.


____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5516
  • Ekspert
19-05-2012, 20:45
Fakt, w Biedronce jest kilka wyśmienitych gatunków win, sam nie znam się kompletnie na winach, ale moi znajomi kilka razy podpowiedzieli mi jakie gatunki wybierać i faktycznie różnica jest oczywista nawet dla takiego laika jak ja. Ale żadne z nich nie kosztuje 8zł tylko ~20zł.

__________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by pić kiepskie wino

-Pawel-

  • 4724 / 5516
  • Ekspert
19-05-2012, 20:49
@Roland to, że Twoi znajomi stracili smak i zachwycali się zbawiennym działaniem wina za 8,99 (za dwie butelki jak domniemam) jest dla mnie zupełnie oczywiste.

Rolandsinger

  • 2894 / 5912
  • Ekspert
19-05-2012, 20:52
Z tym winem taka mała wskazówka, chodziło o białe, a cena była sprzed dwóch lat, teraz to wino to może z 11 zł kosztować. Czerwone biedronkowe, nierozróżnialne z winnymi hi-endami faktycznie stoją ok. 20 zł.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

pastwa

  • 3815 / 5911
  • Ekspert
19-05-2012, 22:42
No tak, zaraz wyjdzie ze to wina wina ;")

misiekkb

  • 92 / 4436
  • Użytkownik
23-05-2012, 19:57
Małe pytanko tak do posiadaczy k550, najlepsza metoda na ścinięcie słuchawek, ponieważ przy każdym ruch głowy, obróceniu glowy spadają mi, mają zero ścisku i wogóle się nie trzymają głowy?

tymek

  • 187 / 5914
  • Aktywny użytkownik
23-05-2012, 21:00
Ściski stolarskie lub poczekaj aż głowa osiągnie wymiary zgodne z normami UE.

szwagiero

  • 2239 / 5913
  • Ekspert
23-05-2012, 21:30
>> -Pawel-, 2012-05-19 20:45:31
>Fakt, w Biedronce jest kilka wyśmienitych gatunków win, sam nie znam się kompletnie na winach, ale moi znajomi kilka >razy podpowiedzieli mi jakie gatunki wybierać i faktycznie różnica jest oczywista nawet dla takiego laika jak ja. Ale żadne >z nich nie kosztuje 8zł tylko ~20zł.

To może konkrety jakieś, cobyśmy nie błądzili? Bo w Biedronce wbrew pozorom jest trochę tych win.

Pozdrawiam,