Audiohobby.pl

Peter Gabriel

lancaster

  • Gość
24-03-2013, 14:02
Na TVP Kultura wlasnie program z/o Peterze.
Mało pochlebna opinia Petera o sluchawkach ogolnie :

"nie lubie sluchawek, to kondomy dla uszu. Ciekawe ze uzywajac sluchawek czlowiek falszuje a przy glosnikach spiewa czysto".
Peter nie uzywa sluchawek podczas nagran.

Co o tym myślicie ?

  • Gość
24-03-2013, 14:08
Jak by nie było słuchawki to dla wielu zamiennik dla sprzętu "z prawdziwego zdarzenia". Ja używam słuchawek z przymusu ale tak je polubiłem, że teraz nawet nie chciałbym przesiadać się na kolumny. Ale kondomy dla uszu to drobna przesada :( Jestem ciekaw co powiedziałby o tym Piotr Ryka.

-Pawel-

  • 4724 / 5506
  • Ekspert
24-03-2013, 14:14
Co człowiek to opinia, jemu pracuje się lepiej z głośnikami, ale przecież on nie jest słuchawkowym guru tylko artystą i jego słowa nie dają mi do myślenia w tym temacie ani trochę :>

Używanie czegoś zawodowo, a przyjemnościowo to dwie różne sprawy. Mi też źle się by się śpiewało w słuchawkach zapewne, nie mógłbym się skupić na pracy tylko wsłuchiwałbym się w podkład :D:D:D

-Pawel-

  • 4724 / 5506
  • Ekspert
24-03-2013, 14:23
Przemek, bo słuchawki mają minimum 1,5m kabla, głośniki natomiast kilka mm niewidzialnego łańcucha ;)))

A wracając na chwilę do artystów, zgadnijcie jak fałszują bez słuchawek gitarzyści :)

  • Gość
24-03-2013, 14:40
Pewnie u siebie w domu ma kolumny za milion dolców, więc wypowiada się w taki sposób. Wiadomo że żadne słuchawki nie zagrają jak hi-endowe kolumny. Mi się wydaje że ciężko to porównywać w ogóle. Słuchawki nie grają gorzej. Po prostu inaczej definiują dźwięk.
Jak można dobrze śpiewać nie słysząc swojego głosu? Na słuchawkach nie słyszy swojego głosu więc patrzy na to pod takim kątem - pod kątem artysty właśnie jak powiedział pan Paweł. Nieprzemyślna opinia po prostu ze strony Petera.

  • Gość
24-03-2013, 15:51
Zgadzam się z panem. Chociaż nie słyszałem Staxów ale wiem że ludzie je doceniają. Tak jak mówiłem - nie zaryzykuję oficjalnego stwierdzenia że system słuchawkowy zagra gorzej, po prostu zagra inaczej. Mi nie chodziło o jakość dźwięku, tylko o sposób w jaki dźwięk jest podawany na ucho w przypadku kolumn, a w przypadku słuchawek. Zapewne m.in. to leży na sercu Peterowi.

Ja tam uwielbiam słuchawki. Jak kupię w końcu te LCD2 to nie wiem czy będę chciał się przesiadać na jakiekolwiek kolumny. Po prawdzie to nie słyszałem ich wiele ale i tak warunki nie pozwalają mi na głośniki, więc pozostaje brnąć w słuchawki.

Gustaw

  • Gość
24-03-2013, 16:04
Słuchawki zawsze pozostaną tylko dziurką od klucza. Znam kilka par kolumn z różnych przedziałów cenowych które nawet Stax-y zwyczajnie pozamiatają.
Sam słucham dużo na słuchawkach i doceniam plusy tego typu odsluchu muzyki ale ....... No sorry ale muzyka to nie tylko absorbcja fal dźwiękowych przez uszy.

Gustaw

  • Gość
24-03-2013, 16:30
>> brodacz, 2013-03-24 16:23:27
A jakie to kolumny z niskiego przedzialu cenowego zagraja lepiej niz 009 czy MK1 ?

Klipsch  Heresy. Można kupić za kilkaset dolarów.

Gustaw

  • Gość
24-03-2013, 16:32
O koncentrycznych Tannoyach nawet nie wspominam.

Gustaw

  • Gość
24-03-2013, 16:36
Nie słuchałem living audio.

lancaster

  • Gość
24-03-2013, 16:41
Sluchalem Living Audio modelu nie pamietam, ale monitor z tuba i było średnio.
Mozliwe ze wina konfiguracji, albo kolumny były grzebane...

lancaster

  • Gość
24-03-2013, 16:50
Peter Gabriel chyba korzysta z B&W ? Abbey Road i te klimaty.
Zdeceydowanie mi blizej do Trenta Reznora, który za kolumny absolutnie genialne uwaza Westlake :-)

lancaster

  • Gość
24-03-2013, 16:51
brodacz, podobna szkola do czego ?:-)

lancaster

  • Gość
24-03-2013, 17:36
To zdecydowanie nie ta szkola :-)

-Pawel-

  • 4724 / 5506
  • Ekspert
24-03-2013, 17:43
>> Gustaw, 2013-03-24 16:04:12
Sam słucham dużo na słuchawkach i doceniam plusy tego typu odsluchu muzyki ale ....... No sorry ale muzyka to nie tylko absorbcja fal dźwiękowych przez uszy.


A mógłbyś rozwinąć? :) Czyli, że, mając kolumny muzyka ponadto może wypełniać pomieszczenie podczas gotowania, sprzątania, dłubania w nosie, golenia, seksu etc? ;))) I od razu zapytam: czy to nadal słuchanie? :)