Audiohobby.pl

Klub miłośników FLAMENCO

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
01-06-2008, 10:37
>jpg
Opisz może bliżej to flamenco które słyszałeś. To była sama muzyka czy też muzyka ze śpiewem? I w jaki sposób cię "ruszyła" muzyka której słuchałeś? (wiem, że nie będziesz mógł opisać tego precyzyjnie, ile ewentualnie bardziej starać się to przybliżyć).
Jak napiszesz łatwiej będzie jeszcze coś podpowiedzieć.

audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

jpg

  • 159 / 5870
  • Aktywny użytkownik
01-06-2008, 10:59
>clo2
Bardzo nieprzecyzyjnie ,bo to tylko kilka taktow bylo.Na pewno bez wokalu.Na pewno doskonale granie gitarowe.To chyba wlasnie mnie ruszylo-gitara.Na dniach cos poszperam ,zrobie zakupy korzystajac z Waszych porad i na pewno powiem wiecej.Pozdrawiam

szwagiero

  • 2239 / 5902
  • Ekspert
02-06-2008, 14:25
A ja się czas jakiś temu natknąłem się na takiego pana co się zowie Jesse Cook - gitarzysta, na pewno mogę tam odnaleźć jakieś elementy flamenco ale czy nazwać to flamenco można? Muzyka instrumentalna (gitary + akompaniament głównie) bez śpiewu... słyszał ktoś? Może ktoś coś podobnego może polecić?

Pozdrawiam,

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
02-06-2008, 21:12
>jpg

Jeśli chodzi ci o gitarowe flamenco to polecam np to:
http://www.cduniverse.com/search/xx/music/pid/6747639/a/Fabulous+Flamenco!%2FLa+Gitarra+Flamenca.htm

Paco Pena. Na tym cd zmieściły się dwa pełne LP. Olbrzymia dawka rewelacyjnego gitarowego flamenco. Dwie gitary. Ta płyta dostępna jest także w Polsce w cenie ok 30zł. Poszperaj, naprawdę warto.

audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Renia239

  • 213 / 5858
  • Aktywny użytkownik
01-10-2008, 21:05
Widzę, że mało rozwojowy wątek ale spróbuje coś dałożyć od siebie. Gorąco polecam wykonawce gitarowego flamenko Ottmar Liebert szczególnie moim zdaniem najlepszą jego płytę Nouveau Flamenco.Płyta wydana przez Higher Octave Music 7243 8 77520 2 3 (dostepna raczej w każdym MM na pólce z jazzem lub w sklepach internetowych np. gigant.pl). Jakość nagrania w skali 1-5 (5). Ponadto, dla poszukiwaczy jakości polecam doskonałe wydanie "Flamenco Passion" Giano D\' Auri,David Darling,Patrick Herzinger,Palmas,Antonio de Jerez. Jest to wydanie audiofilskie XRCD Fim 023.