Audiohobby.pl

Shure SRH840 Professional Monitoring Headphones

Gustaw

  • Gość
19-11-2009, 14:57
>> fallow, 2009-11-19 14:56:03
Mnie kiedys sposob grania GS1000 sie bardzo podobal a wrecz ujal i zafascynowal.

Przypomnę tylko, że dopiero po roku "docierania" i dobierania systemu :-)

Max

  • 2204 / 5407
  • Ekspert
19-11-2009, 15:02
No wlasnie Fallow:)
I wszystkie wypowiedzi sie tu na forum zmieszcza..., nawet o "tanich zabawkach" i "mp3jkach" :) Pytanie, czy te ostastnie wnosza cokolwiek do tematu ?? :))

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
19-11-2009, 15:06
Gustaw gwoli scislosci to bylo tak: Zafascynowal mnie potencjal ktory uslyszalem na poczatku. Pomyslalem, ze jak sie dopracuje pod nie system, to beda "najlepsze sluchawki na swiecie". Poczatkowo malo co mi przeszkadzalo, jednak im dluzej je mialem tym wiecej dostrzegalem wad, jezdzilem po salonach, znajomych, za granice by namierzyc "cos" w koncu juz nawet zestawy bez limitu cenowego. Nie trafilem na taki, na ktorym byloby _DLA MNIE_ w porzadku. Dla przypomnienia slucham muzyki zrealizowanej i dobrze i slabo.

Max: Jasne, ze wnosza, kazdy punkt widzenia cos wnosi :)) Te tanie sluchawki potrafia niekiedy zjesc wiele drozszych i niby bardziej uznanych. Przykladowo mozna przeczytac recenzje z meetingu u Piotra kiedy razem z Majkelem mielismy CAL w kilku wersjach, rekablowane w tym symetrycznie.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
19-11-2009, 15:08
A co do sluchania z komputera i uzywania go w roli transportu lub zrodla. Nie wystarczy wlaczyc pierwszy lepszy komputer i oczekiwac, ze to zagra. Tutaj zmiennych jest jeszcze wiecej niz w przypadku stacjonarnych odtwarzaczy, problemow i slepych uliczek. Technologia jest po prostu bardziej zaawansowana wiec i moze przyspozyc wiecej komplikacji. Potencjal jednak jest wiekszy.

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
19-11-2009, 15:15
Jeśli chodzi o dynamikę, to mimo wszystko HD800 są pod tym względem najlepsze wśród Sennheiserów. Mają bliziutko do GS1000 i PS1000, które być może są jeszcze ciut szybsze niż GSy. Najlepszą dynamikę wśród Grado mają RS1, GS1000 i PS1000, tu jest linia demarkacyjna, RS2 są spokojniejsze i to jest dla mnie odpowiednik dynamiki słuchawek jak HD600, DT880 lub K701. Można by powiedzieć, że taka jest już wystarczająca do przekonującego przekazu muzycznego, dającego iluzję zdarzenia rzeczywistego. Ja mam GS1000 już rok i na razie nie mam ochoty ani wyjścia przesiadać się na coś innego. GS1000i gdzieś nadal dryfują w przestrzeni pocztowej, jeśli wierzyć, że Grado Labs je wysłali tak jak zamierzali w połowie października. Zapamiętałem PS1000 jako lepsze od GS1000, ale te awarie i wkurzający już także mnie serwis Grado zniechęca do tej firmy skutecznie. Na head-fi pojawił się wątek, gdzie gość dostał pierdzące PS1000, okazało się potem, że drewniany kubek był niechlujnie wydrążony, i poodpadały od niego wióry, które spadły na przetwornik i wzbogaciły muzykę o akompaniament w rytm instrumentów basowych. Gość sobie musiał je przez grill obdrapać do reszty z obudowy przetwornika cienkim narzędziem, następnie wszystko wytrzepać. W tym kontekście mam wrażenie, że moje GS1000 pochodzą z jakiejś lepszej ery firmy, bo są niezniszczalne. No, prawie, bo kratka od strony ucha już "lata" w jednej słuchawce, puścił klej i trzyma się na samym przetłoczeniu. Niemniej, głośne słuchanie ciężkiej muzy nic już tym słuchawkom nie robi i nie płyną one z dźwiękiem już w ogóle, jak to robią np. K 701, które wydaje mi się, że po prostu zużywają się z czasem.

Max

  • 2204 / 5407
  • Ekspert
19-11-2009, 15:19
Aha Fallow, rozumiem, ze troche zalujesz pozbycia sie HD 800 :)
No moje co prawda nie graja jak mp3, ani nie wygladaja jak tania zabawka, ale...moga mi sie juz nie przydac :)
Jak by co ponawiam propozycje ;))

Jesli jest ktos zainteresowany, Sennki HD 800 i HD 600 - nówki, na gwarancji (200h grania) - do wziecia.

Gustaw

  • Gość
19-11-2009, 15:20
>> Piotr Ryka, 2009-11-19 15:15:32
Gustaw

E...tam zaraz armaty
Uważam, że od czasu do czasu gradomaniaków trzeba wyrwać z letargu.
Wiem, wiem .......wredny jestem.

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
19-11-2009, 15:23
Max, ile za HD600? Na mp3 bym tak nie nadawał. iRiver E10 z plikami ogg w najwyższej jakości to lepszy kompan dla Ultrasone Edition 8 niż Fatman iTube + pół-studyjny USB DAC + lossless z laptopa.

intuos

  • 1003 / 5910
  • Ekspert
19-11-2009, 15:36
Panie Piotrze jak skąpletuje Pan zestaw glosnikowy tak dobry jak k1000 w Pana pojeciu to wtedy porozmawiamy o tym czym sa sluchawki a czym glosniki. W innym wypadku wydaje mi sie ze nie warto zabierac stanowiska i punktu widzenia.
Zmienilem zdanie o sluchaniu wogole od kiedy mam zestaw makro, natomiast zestaw mikro w postaci sluchawek nauczyl mnie sluchac. Korzystam z jednego i drugiego na codzień, ale to rozne swiaty, tak rozne ze sie ich nie porownuje.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
19-11-2009, 15:44
Odpowiadasz na wpis
>> Max, 2009-11-19 15:19:41
Aha Fallow, rozumiem, ze troche zalujesz pozbycia sie HD 800 :)

Jasne, ze tak :) Ale jest jeszcze wiele ciekawego do posluchania.

Rafaell

  • 5033 / 5907
  • Ekspert
19-11-2009, 16:11
>> majkel, 2009-11-19 15:15:17
>Niemniej, głośne słuchanie ciężkiej muzy nic już tym słuchawkom nie robi i nie płyną one z dźwiękiem już w ogóle, jak to robią np. K 701, które wydaje mi się, że po prostu zużywają się z czasem.      

Zaczynam mieć podobną teorię; K701 są słabe materiałowo i pewnie tak jak w moich starszych K300Monitor  zawieszenia rozlecą się w pył . Smutne by to było jakby K1000 coś miały z tego felernego materiału w sobie                        

GRADO__Fan

  • 299 / 5882
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2009, 12:49
fallow,
hehe przepraszam... chyba tym, że niedawno Cię zapytałem, co nowego w przęcie, wykrakałem :)

Co do tego, że wszystko gra podobnie to faktycznie tak jest, a najlepiej ilustruje przyczynę tego stanu rzeczy  przykład Pastwy z modelką z nosem i bez. Czasem jest po prostu krzywy, ale na pewno jest :)) Wszystkie panie, z grubsza biorąc, wyglądają bardzo podobnie

Max,
Mnie już się nie chce polemizować z opiniami w stylu "GS1000 to szajs wart 5zł". Roland lubi sensacyjne i emocjonalne wypowiedzi i wszyscy się przyzwyczaili. A że sprawy nigdy nie są tak czarno-białe (szczególnie w przypadku GSów) to już sam się przekonałeś najlepiej.
Cenną wskazówkąjest to,że w kategorii anty-top figurują same bardzo szczegółowe słuchawki

GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

asmagus

  • 4439 / 5459
  • Ekspert
26-11-2009, 20:58
Czy ktoś już "rzokminił" kto robi przetworniki do Shure SRH 840??
Szukam i szukam kilka dni już i nic!!

Wpadłem na:
&feature=player_embedded

asmagus

  • 4439 / 5459
  • Ekspert
24-12-2009, 22:27
Miałem dzisiaj okazję przeprowadzić szybkie porównanie Sure SRH 840 i Sony MDR 7509 HD - źródło DVD Pioneer (nie pamiętam modelu, średnia półka) połączone Straight Wire Musicable II z Corda Swing. Shur\'y są własnością mojego brata, który czytuje forum (nie ma konta) i na skutek opinii Rolanda "zaryzykował" ich nabycie "w ciemo". Mogę tylko napisać fortes fortuna adiuvat :)

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, Shure SRH 840 pierwszym wrażeniem burzą mur sceptycyzmu, który stawiają entuzjastyczne recenzje pojawiające się w prasie fachowej; przecież "wiadomo", że recenzje kłamią a redaktorzy "biorą w łapę".

Pierwszy kontakt organoleptyczny ... coś jest nie tak, słuchawki za 700 pln (200$) nie mogą być tak dobrze i solidnie wykonane! Nic nie trzeszczy, nie przeskakuje, nie odpada, nie łamie się, podejrzane a jeszcze dodają drugie pady i pokrowiec!

Gdy "jacek" wylądował w gnieździe zdziwiłem się jeszcze bardziej. Drugie wrażenie jest równie dobre jak pierwsze. Shure SRH 840 zadowolą każdego "basoluba", linia basowa jest imponująca, to na na Sony brzmi jak śladowy subbas pobrzękujący w tle na Shure jest basem drugiego planu. Uderzenie stopy jest oddane bardzo realistycznie. Nie słucham muzyki klasycznej i jeśli kontrabas będzie wielkości 4 piętrowego budynku... nie zauważę ;) Średnica jest bardzo, bardzo ciepła moim zdaniem, ciepła ale szczegółowa; góra lekko wycofana ale nie brakuje jej rozdzielczości.

Co charakterystyczne, Shure nie chcą być głośnikami, nie starają się budować sceny, nie kreują planu X, Y i Z, Sony grają wiele szerzej, głębiej i wyżej - jednak słuchając Shure wydaje się, że to strzał w 10 producenta, to są świetne słuchawki, nie głośniki.

Podsumowałbym to tak

Niskie tony:
Przewaga Shure - ilość, głębia i impakt lepszy niż w Sony

Średnica:
Remis - z tym, że Shure są moim zdaniem ciepłe a Sony neutralne. Shure są tak ciepłe i przyjemne, że ... je sobie sprezentuję.

Wysokie tony:
Przewaga Sony - Shure są bardziej wycofane niż i tak wycofane Sony, jednak nic im "na górze" nie umyka.


Kreacja sceny:
Sony grają zdecydowanie bardziej przestrzennie, Shure nie próbują kreować dystansu, grają blisko i dosadnie.


Reasumując, Shure to najlepsze słuchawki jakie spotkałem w stosunku jakość/cena. Jeśli przyjąć by je za wyznacznik ceny konkurencja musiałaby zrewidować swoje ceny a niektóre modele rozdawać za darmo ;)
Jeśli ktoś słucha muzyki rock, pop, r&b, rap, house ... nie musi szukać dalej. Jak te słuchawki sprawdzą się w muzyce klasycznej i czy w ogóle się sprawdzą nie mnie oceniać, nie jestem fanem klasyków. Do jazu wybrałbym Sony lub AKG. Do metalu... waham się.

Corvus5

  • 2596 / 5377
  • Ekspert
24-12-2009, 23:01
Tak, 840 są dosyć ciekawie wykonane. Mimo plastiku, dokładność połączenia jest bardzo wysoka, a naoliwione łącze do pałąka chodzi bardzo płynnie i ciasno, a jednocześnie nic nie trzeszczy.