Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9407 / 5852
  • Ekspert
23-04-2020, 19:29
Co do tego SONY to niestety nic Ci nie doradzę nie jestem zwolennikiem nowszych serii i w ogóle Sony z tego okresu. Są moim zdaniem przereklamowane tzn. odtwarzają dobrze, ale prawie każdy z nich ma problem z nagrywaniem.
Dlatego moje zdanie zawsze będzie na nie jeśli chodzi o "nowsze" SONY. Starsze brzmiały dużo lepiej. A ten z aukcji wydaje mi się okazem wymagającym przeglądu. I stan wizualny także pozostawia do życzenia. I sprzedający jakby miał coś do ukrycia, bo każde zdjęcie jest nie ostre. Obawiam się że na żywo magnetofon wygląda gorzej, dużo gorzej. Z tych zdjęć nic nie można wywnioskować. Oczywiście to tylko moje zdanie na ten temat i nie ma potrzeby się z nim zgadzać. Piszę co widzę i myślę.
Poczekamy może ktoś jeszcze dopisze coś na temat tego egzemplarza.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2020, 20:00 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

radziulasek

  • 73 / 1516
  • Użytkownik
23-04-2020, 19:46
Dziękuję Audiotone. Szukamy dalej... Mam jeszcze 850ES na oku ale to pewnie też ta nowsza seria Sony?

AUDIOTONE

  • 9407 / 5852
  • Ekspert
23-04-2020, 20:03
TC-K850ES może być lepszy od tego 808 :) Jest to starsza seria.
Ale to tylko moje gdybanie, nie słuchałem nigdy TC-K850.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5499
  • Ekspert
24-04-2020, 11:06
Koni, Witaj :)
Jako "woła roboczego" polecam KENWOOD'a KX-5010. To bardzo dobrze brzmiący, 2-głowicowy magnetofon z automatyczną kalibracją taśmy, z pięknym, dużym wyświetlaczem z dokładnymi wskaźnikami, wygodny w obsłudze. Ma głowicę amorficzną, więc szybko jej nie zajeździsz, a do awaryjnych też nie należy. U mnie służy już od dobrych kilku lat, przepracował dużo i wciąż jest w świetnej kondycji, a jedyne, co trzeba w nim zmienić raz na parę lat, to pasek od hamowania lewego talerzyka (i jest to jedyny pasek, jaki jest w tym magnetofonie, ponieważ ma Direct Drive, co też jest jego dużą zaletą!). Poza tym, można go kupić w przyzwoitych pieniądzach.
RS-B705 Technics'a też jak najbardziej dobry i zagra prawdopodobnie lepiej od BX-707, ale ostatnio jacyś wariaci wywindowali ich ceny na allegroszu. Obecnie wisi jeden za 749 zł, a jeszcze nie dawno widziałem kompletnie zajeżdżonego i z obszarpaną obudową za 300 zł... Trzeba uważać.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

royal

  • 369 / 1733
  • Zaawansowany użytkownik
24-04-2020, 11:14
No właśnie magnetofon nic specjalnego - MDS442...
Jest kompletny i zewnętrzne wygląda dobrze - "wersja eksportowa" - McVoice - czarny ze złotymi angielskimi napisami ;-)
Ma głowicę stożkową alpsa i dolby C - ale czy jest sens się z nim bawić...
W połowie lat 90-tych koledzy z zachodnimi deckami nie chcieli mi kaset pożyczać :-]
[/quote]

Mam troche kaset nagranych w latach 89/90 na tym MDSie którego się potem pozbylem na korzyść Onkyo. I złego slowa bym na nie nie powiedział  Odtwarzane na moim "nowym" telefunkenie brzmią wszystkie wręcz highendowo Zrobiłem test odtwarzania King Crimsona którego przegrałem na Dolby B z CD w 89 roku na tym MDS-sie  , podłączyłem równolegle czarną płytę z gramofonu B&O z preampem lampowym i CD z tym samym odtwarzaną z B&O na ukladzie TDA1541. szybkie przełączanie wykazało że nagranie na Maxellu z MDS bylo identyczne z płytą LP i oba robią wrażenie a niestety nieoryginalna bo wydana w Polsce CD prawdopodobnie pomajstrowana odstaje bo jest zbyt "audiofilsko krystaliczna"

JaKub92

  • 1822 / 5499
  • Ekspert
24-04-2020, 11:35
Ostatnimi czasy trochę nagrywam na MDS 442 (głównie kasety z niższych półek) i muszę przyznać, że fajnie brzmią, odtwarzane na innych. Nie jakoś super czysto i audiofilsko, ale po prostu fajnie :) Sam magnetofon też nie gra źle. Kiedyś wydawało mi się, że lepiej gra jego poprzednik MDS 432, ale dopiero od kilku miesięcy mam w pełni oryginalny egzemplarz 442 w bdb stanie i dobrze ustawiony (wcześniej miałem tylko pokręcone, z innymi głowicami) i teraz byłbym skłonny powiedzieć, że jednak 442 gra lepiej. Muszę kiedyś porównać oba, ale to przy okazji, bo średnio mi się chce "rozbierać" obydwie wieże ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

royal

  • 369 / 1733
  • Zaawansowany użytkownik
24-04-2020, 12:14
I z tym też się zgodzę  - kasety nagrane na MDS są po prostu fajne do słuchania - oddają klimat i realizm. To że konkurują na równi z płytą tez dowodzi dobrego. Jak tam jest z zniekształceniami i pasmami nie wiem -  na tym Dolby B w porównaniu do LP maja trochę szum taśmy . . Ale doceniłem je  dopiero gdy odtworzałem na B&O a jeszcze bardziej na Telefunkenie. Własne  odtwarzanie MDS trudno mi ocenic bo efekt najwięcej zależy od całosci  systemu. W 89 posiłkowałem sie  wzmacniaczem Fonomastera i własnymi kolumnami wersja któraś tam a teraz mam nie dość że  dopieszczone to jeszcze wybieram jak ten co mu owies i siano dali. 

royal

  • 369 / 1733
  • Zaawansowany użytkownik
24-04-2020, 12:32
pt.2
Brzmieniowo podsumowując to są : Tandberg-i i Nakamichi i reszta świata. Oczywiście z przymrużeniem oka :)
Lepiej się skupić na tych lepszych wiadomo droższych ale nie zawsze drogie jest lepsze brzmieniowo.
A już jak ilość Twoich magnetofonów zacznie być większa niż 5 sztuk... to normalne już nie jest.
Wtedy wiedz że coś się dzieje... hahaha :) I wpadłeś jak śliwka w kompot.


To mnie uspokoiłeś Wojtku - jeszcze nie jest ze mną tak źle :) ale już jest niedaleko...
Masz babo placek - a mnie zaniepokoił . U mnie jak dobrze poszukac po kątach to 9 szpulowców, wszystkie w pełni dzialające i ustawione Na pociechę jedna Tesla B3 ma odłączone juz nagrywanie ale co to za pociecha. Za to ma system dźwięku mojego pomysłu do odtwarzania. Druga B trójka robi wszystko - oczywiście też mono. Dwie B116, dwie B115 i trzy Uhery w tym  jeden z przerobiona głowicą na Teslę.  Minimum zeby się nie czuć zagrożonym brakami . No i te dwa kasetowe. A szpule Philipsa N4506  i Onkyo kasetowe dałem w prezencie "dzieciom" so zabawy ale kręcą  nosem i tylko oglądają  No ale nie ma że boli :).

JaKub92

  • 1822 / 5499
  • Ekspert
24-04-2020, 23:38
Jak coś to brałbym Denona DR-M800.

https://sprzedajemy.pl/magnetofon-pioneer-ct-s620-deck-biadoliny-szlacheckie-2-0010c9-nr57940555

Biadoliny Szlacheckie to parę km ode mnie - jeżdżę tam rowerem, hehe ;) ale nie szedłbym w Pioneera, a zwłaszcza w te późniejsze.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9407 / 5852
  • Ekspert
24-04-2020, 23:38
Na chwilę obecną ceny i oferowane modele są lekko przesadzone... Poczekał bym na coś w lepszym stanie. Chyba że którys z kolegów będzie mieć coś do sprzedania. Aczkolwiek ten CT-S620 to tragedii niema.
Może Kenwood KX-9010 o tym zapomniałem :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

radziulasek

  • 73 / 1516
  • Użytkownik
24-04-2020, 23:39
Panowie krótka piłka - Wasza opinia: https://www.olx.pl/oferta/magnetofon-sony-tc-k850es-CID99-IDB2TbL.html#3e10281e36
Jest 850ES, zdaje się ze to dobry sprzęt i porząny deck.  Obejrzyjcie egzemplarz i dajcie znać co myślicie.
Bardzo Was proszę o opinię.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję
 

JaKub92

  • 1822 / 5499
  • Ekspert
24-04-2020, 23:40
KX-9010 nie kupisz w normalnych pieniądzach. O ile KX-5010 dorwiesz w stanie bdb nawet do 200 zł, to za 9010 wariaci krzyczą 1000 i więcej, a dźwiękowo się te magnetofony nie różnią.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5499
  • Ekspert
24-04-2020, 23:43
radziulasek, cena przesadzona, jak każdego ES od SONY. Poza tym od handlarza bałbym się brać sprzęt za te pieniądze. Popatrz na rolki dociskowe - są albo wyślizgane, albo tak brudne, szczególnie lewa.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

radziulasek

  • 73 / 1516
  • Użytkownik
24-04-2020, 23:45
Cena 900 zł dogadana