Audiohobby.pl

Audio vs. Audio

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
28-11-2008, 16:54
To jest specjalny wątek dla Panów : XYZ Pawel & Gabriel , którzy od czasu do czasu toczą boje ze sobą udowadniając jeden drugiemu swoje racje przy okazji innych założonych wątków .

Oczywiście każdy inny chętny ( ja na pewno ) jak najbardziej może się do nich przyłączyć ( i tak zapewne każdy siłą rzeczy bierze stronę raz jednego raz drugiego ) .
Pozwoli to nam na zachowanie treści jakiegoś danego wątku jak też uniknąć jego niepotrzebnych przekształceń i skierowania w dalszym czasie w zupełnie inny wymiar .

W tym miejscu możecie obaj ( lub we współudziale z innymi chętnymi ) toczyć ze sobą spory jak niegdyś Kurek i Kamiński w słynnej Sondzie .
No a my wszyscy też na tym przecież skorzystamy - wszak wasza wiedza czy doświadczenie , ( skomasowana w jednym miejscu ) będzie i dla nas pomocną w wielu aspektach - czyż człowiek nie uczy się całe życie ?
Dobrze jak ma od kogoś .

Mam nadzieje , że idea chwyci , pozdrawiam - Dudeck.
 

Gabriel

  • 1229 / 5697
  • Ekspert
28-11-2008, 17:40
Ooo, jak miłooo... ;)To teraz czuję się wyróżniony jako osoba niszcząca wątki przez prostowanie błędnych wpisów, odpowiadanie na pytania i wielki nawracacz - napisałbym w cudzysłowiu ale chyba się rozjedzie przez aktualne problemy forum z formatowaniem - audiofilów na racjonalną ścieżkę co by śmieszniej było - na samym początku poświęciłem swój czas i próbowałem zarzegnać boje pomiędzy XYZPawel i resztą, fajnie że ktoś pamięta te pozostałe spory...;)To co, wojna na kable, lampy i THD lamp? A może coś dla odmiany o zjawisku fluktuacji w rozkładzie elektronów w rdzeniu kabelka prowadzącym wprost do szumu cieplnego ? To teraz w końcu może wyjaśni się to całe zamrażanie lamp i kabli w celu przyhamowania rozhuśtanych w te i we wte elektronów.. No bo w końcu szumy cieplne choćby rezystorów nakładają się na właściwy sygnał i co gorsze - wzmocnione zawężają scenę?To co - mrozić czy nie mrozić, albo jeszcze lepiej - wymrażanie nic nie da po tym jak kabelki wepniemy w domowym zaciszu a obok termometr pokaże 24 stopnie Celcjusza ??Dla ułatwienia ktos kiedyś powiedział że kwadrat napiecia ruchów cieplnych elektronów można sobie wyliczyć jakoU do kwadratu = 4 *1,38 * 10 do minus 23-ciej *T * B * Rkolejna podpowiedź - T to temperatura przewodnika o okreslonej rezystancji, R to właśnie jego rezystancja a B to zwyczajna szerokość pasma przenoszonych częstotliwości.To jak z tymi kablami - mrozić, ziębic czy trzymać w lodówce w czasie odsłuchu ? A może tak do komory kriogenicznej ?A może dodatkowo na zachętę - symulacje i prognozowanie - ten kabelek zagra w danym systemie czy nie zagra ?A może da się to jakoś obliczyć ?  I jak - lampy mogą być przezroczyste dla dźwięku czy nie mogą ?Tak więc na tle pozostałych bojów na polu rezystor danej firmy - zagra, czy nie zagra...czy ten kabelek zaleje miodem każdy zestaw głośnikowy a listwa filtrująca podniesie klasę sprzętu *5 -  jestem zaszczycony wyróżnieniem..
Gab ^..^   ^..^   ^..^

Gabriel

  • 1229 / 5697
  • Ekspert
28-11-2008, 17:48
No tak, zapomniałem dopisać że właśnie kupiłem sobie pozłacane podstawki pod lampy do mojego przedwzmacniacza - to co - złącza niklowane czy złącza z mosiądzu  są gorsze,  czy nie - jest jakaś rezystancja pomiędzy warstwą galwanicznie nałożonego złota na resztę czy nie? ;) ^..^   ^..^   ^..^

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
28-11-2008, 17:52
Noł , noł , noł - Gabrielu - absolutnie nie jesteś osobą niszczącą czyjeś wątki !


konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
28-11-2008, 17:52
>> Dudeck, 2008-11-28 16:54:34

Mam wrażenie, że próbujesz na jednym ringu postawić papugę i walec drogowy. Dodatkowo, główną konkurencją jest wyrównywanie nawierzchni. :-)
No ale ja się nie znam i dlatego się już nie "wtrancam" :)

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
28-11-2008, 18:01
Moim zamysłem było stworzenie tutaj właśnie czegoś takiego jak wcześniej wspomniana Sonda , gdzie dwie osoby na zasadzie wzajemnej negacji , przytyków i szukania słabego punktu w wypowiedzi "przeciwnika" potrafili  tak naprawdę w sposób niesamowicie ciekawy i logiczny coś wytłumaczyc i czegoś nauczyć :)

Dudeck

  • 5101 / 5868
  • Ekspert
28-11-2008, 18:04
ps : u wcześniej wspomnianych kolegów forumowiczów zauważyłem drzemiący potencjał .

Gabriel

  • 1229 / 5697
  • Ekspert
28-11-2008, 18:06
No proszę - znalazłem jak to chciałem zarzegnać kłótnie...http://audiohobby.pl/topic/2/1529/2;)A co powiecie teraz na to że mój przedwzmacniacz a własciwie wtórnik i przedwzmacniacz triodowy są  zasilane napięciem rzędu 12V ? Wtórnik wnosił pojedyncze setne procenta zniekształeń przy 24V zasilania, wyżej nie chciało mi się już stawiać nowego zasilacza... tak czy inaczej trioda na 3V anodowego też ciekawie brzmi.. 12V przy dobranej lampie i charakterystykach - bardzo ciekawe doświadczenie... takie 200V vs 12V a rezultat ten sam, zawsze można polepszyć parametry wpinając w lampę coś elastycznego - może źródełko prądowe? - w miejsce rezystora anodowego... zmieni się coś odnośnie wzmocnienia i jednocześnie uzyskania wyższej amplitudy na wyjściu i wzmocnienia - przy 12V zasilania ? Może lampy wytrzymają tak z 3 razy dłużej zanim padnie emisja ? - to jak - czeba tych wysokich napięć anodowych w ocieplaczach czy nie czeba ? :) ^..^   ^..^   ^..^

Gabriel

  • 1229 / 5697
  • Ekspert
28-11-2008, 18:08
:))) ^..^   ^..^   ^..^

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
28-11-2008, 18:20
Dudeck, 2008-11-28 18:04:55
ps : u wcześniej wspomnianych kolegów forumowiczów zauważyłem drzemiący potencjał .


Owszem. Ale w zupełnie innych konkurencjach. :-)

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
28-11-2008, 18:21
Kurczę. Coś się kod forum sypie. Nie przenosi linii przez co wpis staje się mało czytelny.

Gabriel

  • 1229 / 5697
  • Ekspert
28-11-2008, 18:21
Jakich?? ^..^   ^..^   ^..^

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
28-11-2008, 18:26
>> Gabriel, 2008-11-28 18:21:53
Jakich??

Nie mogę podać w jakich bo od razu będzie wiadomo kto jest walcem a kto papugą ;-)

Gabriel

  • 1229 / 5697
  • Ekspert
28-11-2008, 19:04
To ja już nic nie mówię... :)

konto_usuniete

  • 56 / 5426
  • Użytkownik
29-11-2008, 02:52
>> XYZPawel, 2008-11-28 21:03:50
Gustaw:
Ty się widzisz bardziej w roli młota pneumatycznego czy kwoki ? Żeby pozostać w Twojej "poetyce"...

Raczej w roli ornitologa.