Audiohobby.pl

audiofile koledzy z Poznania....Pomocy:)

rollins

  • 21 / 5674
  • Użytkownik
14-11-2008, 08:42
A więc sprawa ma się tak...
Może zacznę od początku... przeiwnęło się przez moje ręce juz trochę elektroniki m.in. poprzedni zestawa na jakim grałem to CD- NAD C542, Wzamcniacz lampowy Vincent TAC34, głośniki Monitor Audio B2. Strasznie drażniła mnie góra.. była jakaś ostra taka, chwilami miałem wrażenie że wręcz przesterowana.

Aktualnie mam Pre Lampowe Antique Sound LAb Aq2004, Rotel RCD 02, końcówkę Revoxa A740. Głośniki wymieniłem na KEF IQ50 (wiem, że to zamiana raczej w bok niżw  górę...ale zawsze to podłogówki..a pomieszczenie mam niemałe). Wiec jak przytargałem je do domu...dwa dni słuchania..super..podoba mi sie..ale już na trzecvi dzień gorzej..i tak z każdym następnym znowu gorzej. W tej chwili jest tragedia... wysokie tony sąjakieś takie przesterowane... brak czystości przy większych uderzeniach w blachy...tragedia.. wymieniałem kable..i nic..lampy i nic... omijałem PRE i podłączałem Cd z końcówką.. to samo.. wykorzystałem DAT'a jako przetorniki D/A to samo...

Jednym słowem brak mi już pomysłów.. może pomieszczenie... kupiłem nawet dywany:) Fakt że dużo regipsów i trochę luster (szafyy wnękowe)...ale te dziwne zniekształcenia słyszę nawet przy samym głośniku....
Mam wrązenie że dzieje sie dokłądnie to samo co kiedyś (za czasów Vincenta). Może z prądem mam coś nie tak... ale powiem szczerze nie bradzo chce mi się już wywalać kasę na jakiś kondycjoner w ciemno i potem ma sieokazać że nie ma zmina....już nawet zaczynam myśleć że moze ja głuchy jestem;)


i teraz najważniejsze... czy KTOŚ z WAS obytych i słuchanych forumowiczów z Poznania nie zechciałby wpaśc do mnie... i może coś poradzić? może jakoś wspólnymi siłami coś uda się wymyślić..bo mi już brakuje koncepcji....oczywiście jakieś piwko czy kawę zorganizuję:)





rollins

ahaja

  • 513 / 5904
  • Ekspert
14-11-2008, 10:27
Na początek sprawdziłbym co się dzieje w pomieszczeniu: podłączasz kompa z generatorem do sprzętu i przelatujesz częstotliwościami (siedząc w miejscu odsłuchowym!). Wtedy słuszysz wyraźnie na jakich f masz np podbicia. Wiadomo wtedy z czym walczyć.
K

rollins

  • 21 / 5674
  • Użytkownik
14-11-2008, 10:32
masz jakiś ciekawy program do tego typu rzeczy?


rollins

mordensiur

  • 934 / 5819
  • Ekspert

rollins

  • 21 / 5674
  • Użytkownik
14-11-2008, 10:42
czy taka zabawa jest bezpieczna dla głośników - szczególnie myśletu o wysokich cześtotliowściach... jakich unikać żeby nei spalić głośników wysokotonowych?

rollins

konto_usuniete

  • 56 / 5427
  • Użytkownik
14-11-2008, 11:17
Jeżeli te Kefy są zupełnie nowe to może być ew. kwestia docierania nowych głośników.
Jeżeli to właściwy trop to trzeba poczekać kilka tygodni (grać na nich jak najwięcej) i dopiero po tym okresie robić jakieś ruchy.

cocor2007

  • Gość
14-11-2008, 11:25
>> ahaja, 2008-11-14 10:27:07
Na początek sprawdziłbym co się dzieje w pomieszczeniu...


Jeśli masz możliwość to przenieś sprzęt na chwile do innego pomieszczenia :)

rollins

  • 21 / 5674
  • Użytkownik
14-11-2008, 11:51
pomieszczenie pomieszczeniem..ale ja to słysze nawet przy samym głośniku...a nie tylko w miejscu odłuchu. Gdyby efekt występował w miejscu odsłuchu a przy samych głośnikach nie..to zgoda...

jeszcze mam jeden pomysł - listwa filtrujaca... jakaś porządna do audio... może coś z prądem jest nie tak...

rollins

Cervantes

  • 398 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
14-11-2008, 12:06
listwa to nie odpowiedź pokombinuj z ustawieniem. NArysuj w paincie plan pomieszczenia i ustawienie w nim sprzetu

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

ahaja

  • 513 / 5904
  • Ekspert
14-11-2008, 12:18
Jeśli zrobisz raz pomieszczenie to nie ma znaczenia co tam wsadzisz - zagra. Wymiana kabli i innych dupereli to wyrzucanie pieniędzy ... a jako poznaniak musisz się szanować ;-)
K

Częstotliwości z generatora raczej nie są w stanie uszkodzić głośników - w muzyce też zdarzają się wysokie f :-).

Najwięcej z tego co słyszałem kaszanią niskie tony i średni ich zakres - to wpływa na resztę pasma.

iwok

  • 169 / 5900
  • Aktywny użytkownik
14-11-2008, 12:19
Gustaw dobrze prawi.  Cierpliwości.

Listwę z filtrami możesz wypożyczyć w sklepie.  Np. na Szwskiej mają Gigawatta.  Nie musisz kupować.  Wpłacisz kaucję, posłuchasz i zostawisz albo oddasz.

rollins

  • 21 / 5674
  • Użytkownik
14-11-2008, 12:23
tak też zrobiłem..wypożyczyłem Isoteka Sirus...zobaczymy co to da...

Co do pomieszczenia...to tak jak pisałem... mam wrażenie ze przy samym głośniku efekt wystepuje... a jestem pewnien, że jest to falowe... raz występuje raz nie... i to jest dla mnie dziwne...

z kolei rodzi się pytanie czy zła jakość pradu może mieć wpływ na wyokie częstotliowości? sam już nie wiem...



rollins

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
14-11-2008, 13:12
Tak zła jakośc prądu - to syf na wysokich......wypożycz kondycjoner uziemienia RGC-24, albo zrób sobie klona....u mnie też raz grało dobrze, raz gorzej - po zakupie RGC-24 wszystko się skończyło, zawsze gra bardzo dobrze.

konto_usuniete

  • 56 / 5427
  • Użytkownik
14-11-2008, 13:17
.... i nagle po zamianie Monitor Audio na KEF-y prąd w gniazdku się zepsuł ?
Trochę się to, za przeproszeniem, kupy nie trzyma. :-)

rollins

  • 21 / 5674
  • Użytkownik
14-11-2008, 13:25
Monitor Audio zmieniłem właśnie z tego powodu... z powodu wysokich... po kombinacjach z elektroniką...zostsało mi tylko to... podczas testów u mnie w domu...mogę domniemywać (jeśli rzeczywiście to problem z prądem) że trafiłem na "lepsze dni"

rollins