Audiohobby.pl

NAD 6325

Hammer

  • 4694 / 2313
  • Ekspert
29-01-2021, 19:42
Na zielonej jest przekaźnik a na brązowej scalak
Może zielona jest starsza , choć .....na dwoje babka wróżyła, silniki mogą być też z różnymi datami...

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
29-01-2021, 19:49
moze po nr  seryjnym ..  hm....zawsze sie mowi....solidniejszy to starszy...
czyli taiwan   bedzie starszy

JaKub92

  • 1822 / 5499
  • Ekspert
17-03-2021, 21:06
U mnie również ostatnio przygrywa ten "paskudnik" :D Dźwiękiem nadrabia niedociągnięcia wizualne ("Kilka niedociągnięć?... A gdzie tu są dociągnięcia!" :D). Gra z lekkim "łomotem" i wyrazistą górą ;) Idealny do muzyki rockowej/metalowej, a i euro-disco/italo-disco też super na nim gra :D
Do tego 3-kolorowy wskaźnik - dodatkowy plus ;) Od dawna uważam, że wszystkie decki powinny mieć okolice 0 dB na pomarańczowo, a dopiero powiedzmy od np. + 3 dB w górę na czerwono - oczywiście zależnie od tego, w jakiej normie pracuje dany magnetofon.
No i zewnętrzna regulacja korekcji odczytu "Play Trim", też fajny dodatek, dzięki któremu możemy coś poprawić, odsłuchując gorsze, lub źle nagrane taśmy. Tak na marginesie - uświadomili mi to Wojtek z Arturem, podczas ostatniej rozmowy na Skype haha :P Bo wcześniej nie zdążyłem się nim bardziej pobawić i pierwszy odsłuch był właśnie przy nich ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5499
  • Ekspert
17-03-2021, 21:08
Artur wyjaśnił mi też wtedy, czym jest funkcja "CAR" i to jest ciekawostka. Ta funkcja "spłaszcza" dynamikę tak, żeby głośność nagrania była dostosowana do słuchania w trakcie jazdy samochodem! Niby nazwa mówi sama za siebie, ale nie wpadłbym na to...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9407 / 5852
  • Ekspert
17-03-2021, 21:55
U mnie również ostatnio przygrywa ten "paskudnik" :D
Ciesze się że paskuda Ci się spodobała ;) Oby grała jak najdłużej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5499
  • Ekspert
17-03-2021, 22:23
A coś czuję, że 6050C spasuje mi jeszcze bardziej - zresztą tak też mówiłeś :) Super, dzięki raz jeszcze, Wojtku! :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

RetroTape

  • 464 / 823
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2023, 14:47
Koledzy potrzebna pomoc. Walczę pierwszy raz z takim NAD-em i klasyczny problem ze smarem na osiach. Stary był tak "tępy", że nie dało się przewijać. Oczyściłem ośki i nałożyłem nowy smar, najgęstszy jaki miałem w domu, czyli ŁT43 - jak na zdjęciu. Niestety, hamowanie lewej rolki nie jest idealne i szpulka z taśmą po zatrzymaniu przewijaniu jedzie za daleko, po ponowieniu przewijania jest wyraźne szarpnięcie taśmy.

Jak to teraz poprawić. Czytałem gdzieś, że można dać podkładkę filcową, czyli rozumiem, że musi być ona dość gruba i mieć w środku dość spory otwór, bo na tym plastikowym "przewijaku" z tyłu jest jakby zębatka (ta przy oście nie ta po obwodzie). Dobrze rozumuję ?

Może trzeba było nie wycierać oryginalnego smaru, tylko go jakoś rozrzedzić, teraz już i tak za późno, ale się zastanawiam.

AUDIOTONE

  • 9407 / 5852
  • Ekspert
26-09-2023, 17:04
Smar na lewej osi talerzyka pomaga naprężać taśmę podczas odtwarzania.
Od hamowania talerzyków po przewijaniu itp. jest hamulec. Czyli białe ramiona z zębami wysuwane od spodu mechaniki. To one blokują talerzyki.
Jest to wyjaśnione w tym temacie. Nawet nie trzeba dlugo szukać... poprzednia strona.
« Ostatnia zmiana: 26-09-2023, 17:10 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

RetroTape

  • 464 / 823
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2023, 18:02
Rzeczywiście, zmyliło mnie, bo jak był ten stary smar, to się talerzyk momentalnie zatrzymywał. Teraz mam już skręcony magnetofon i powalczę później, ale już będę wiedział na co popatrzeć. Czyli coś nie działa odpowiednio ten plastikowy element hamujący, czy jest jakiś sprawdzony sposób aby to wyregulować ?

Hammer

  • 4694 / 2313
  • Ekspert
26-09-2023, 19:21
ŁT43 nadaje się do smarowania piast w Syrenkach i Fiatach a także sporadycznie w Żukach i Nyskach a nie do szpulek.
Wyczaiłem i doszedłem do wniosku że raczej oryginalnie dawali tam bardzo gęsty olej a nie smar.

RetroTape

  • 464 / 823
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2023, 19:37
Obecnie testuję różne rozwiązania, niekoniecznie ten smar tam zostanie, krzywdy urządzeniu nie zrobi. Patrzyłem na kilka silikonowych, ale były wyraźnie rzadsze niż ŁT43. Szpulka kręci się ze znacznie większym oporem niż na sucho. Do naciągu taśmy podczas odtwarzania powinno wystarczyć. Nie wiem jaki olej byłby bardziej gęsty niż ten smar, ale może jakiś jest, jeśli możesz coś polecić to chętnie się dowiem.

Problemem z tego co wygląda nie jest smar, tylko plastikowy hamulec. Widzę, że miałeś kilka tych magnetofonów, nie było w nich problemów z zatrzymywaniem się lewej szpulki przy przewijaniu ?

Hammer

  • 4694 / 2313
  • Ekspert
26-09-2023, 21:13
Dlatego pisałem olej, musi być gęstszy niż 80 .
Ja mam tylko 80 co stosuje do komór powietrznych w amortyzatorach rowerowych, aby uszczelnić i dać "lepkość "dla oringa w tłoku.

Mam wszystkie Nady jakie kupiłem i właśnie niedawno stwierdziłem ze jednak olej o odp lepkości będzie najlepszy.
Smary mam różne, czasem jak guma do żucia i gorzej jest je zaaplikować na ośke.
Na razie nie mam za dużo czasu aby sprawdzić jeszcze jeden olej.... tylko że wszystkie są pakowane po ok litra co w serwisie row. sie nadaje, no dla kaseciaków to za dużo.
A propo, nie tylko do Nadów można to aplikować, są kaseciaki bez hamulców ciernych i tu można też posprawdzać, co mogło by może obniżyć drgania taśmy w napędzie.
Jeszcze nie doszedłem do perfekcji środka, może tej jesieni.

Hammer

  • 4694 / 2313
  • Ekspert
27-09-2023, 19:33
Coś takiego jak na foto.
Zaglądnij do jakiegoś warsztatu samochodowego to na pewno mają takiego typu olej do przekładni, może nawet gęściejszy.

RetroTape

  • 464 / 823
  • Zaawansowany użytkownik
27-09-2023, 20:59
Dzięki za informację, spróbuje jak działa w wolnej chwili. Ceny za olej tego typu zaczynają się od 20 zł za litr, więc nie ma strachu, a reszta przyda się do smarowania łańcucha w rowerze :)

Hammer

  • 4694 / 2313
  • Ekspert
27-09-2023, 21:29
to nie jest olej do łańcucha !!!!!jpr..... jedna kropla takiego oleju wystarcza na 2-3 mechanizmy.....