Audiohobby.pl

Zestaw 5000-6000zł - słuchawki, DAC (+ USB), wzmacniacz

Gustaw

  • Gość
02-10-2012, 15:41
>> patrykvel, 2012-10-02 15:36:27
Aktualnie to jestes jedyna osoba, ktora zniza poziom tego tematu do dna. Reklama reklama, ale co zrobic gdy wzmak Majkela naprawde dobrze gra? Mam z premedytacja od niego nie kupowac, bo czlowiek chce na mnie zarobic? To moze niech odrazu sluchawki zrobi sobie samemu z rzeczy znalezionych w lesie, w tedy napewno nikt go z pieniedzy nie okradnie.

To może optymalnym rozwiązaniem będzie kiedy dany produkt poleci użytkownik a nie producent? Czysta (zakładam nie pisanie jako klon) sprawa i nikt się nie doczepi.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
02-10-2012, 15:41
>> M.Horek., 2012-10-02 15:31:53

Koledze zaraz podeślę kilka linków na pewno coś wybierze.

-> Czekam z niecierpliwością, bo się zapowiada niezły ubaw po tych Twoich występach. Póki co, to Ci tylko tyle powiem, że już na studiach projektowałem sporo bardziej zaawansowane urządzenia niż te Twoje zamiatające wszystko chińskie cuda. Tam naprawdę żadnego know-how nie ma, a często szkolne błędy konstrukcyjne.

Poza tym ja nie jestem nadęty, tylko szanuję swoją godność. Nie wiję się jak zaskroniec z doklejonym uśmiechem tylko stawiam sprawy wprost, bo inteligentny klient ceni to dużo bardziej niż służalczą pozę, za którą chowa się pogarda, bo do tego się to wszystko sprowadza, vide uprzejmy kelner, który Ci wcześniej napluł do zupy. Chcesz wspierać chiński PKB zamiast polskiego, Twoja sprawa, ale roli PRu nie przeceniaj, bo ja w większości sytuacji życiowych też jestem konsumentem, a nie oferentem, i udawana uprzejmość bardziej mnie irytuje niż zachęca, a szczery przekaz popieram gdzie mogę. I to chyba tyle.

patrykvel

  • 282 / 4700
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2012, 15:51

Odpowiadasz na wpis
>> Gustaw, 2012-10-02 15:41:04

To może optymalnym rozwiązaniem będzie kiedy dany produkt poleci użytkownik a nie producent? Czysta (zakładam nie pisanie jako klon) sprawa i nikt się nie doczepi.

Nie ma problemu, moge Black Pearl porownac do przerobionego klona Lehmanna(poradnik by Majkel), "repliki" Audio-Technica AT-HA2002 oraz Lebena CS300SX. Ale mnie sie cos wydaje, ze M.Horek widzi wiekszy problem w samym wygladzie wzmacniacza, a nie jego dzwieku. Tak czy siak trzeba poczekac na odzew autora tematu, bo tak to mozna pisac w nieskonczonosc.

Gustaw

  • Gość
02-10-2012, 15:56
>> majkel, 2012-10-02 15:41:09

Fajnie, fajnie ale ja chyba cierpię na "de ża wi". Sytuacja zbyt często się powtarza i będzie powtarzać. Dlatego proponuję przestać prowokować kolejne zamieszanie na forum i skupić się na audiosalonie. W przeciwnym wypadku wymierny bilans zysków i strat może okazać się niekorzystny a innymi słowy zawsze znajdzie się ktoś, kto dosadzi się do gardła czego właśnie jesteśmy świadkami.

M.Horek.

  • 34 / 4530
  • Użytkownik
02-10-2012, 15:57
>> majkel, 2012-10-02 15:41:09
>> M.Horek., 2012-10-02 15:31:53

Koledze zaraz podeślę kilka linków na pewno coś wybierze.

-> Czekam z niecierpliwością, bo się zapowiada niezły ubaw po tych Twoich występach. Póki co, to Ci tylko tyle powiem, że już na studiach projektowałem sporo bardziej zaawansowane urządzenia niż te Twoje zamiatające wszystko chińskie cuda. Tam naprawdę żadnego know-how nie ma, a często szkolne błędy konstrukcyjne.

Poza tym ja nie jestem nadęty, tylko szanuję swoją godność.

Oraz innych;)

 Nie wiję się jak zaskroniec z doklejonym uśmiechem tylko stawiam sprawy wprost, bo inteligentny klient ceni to dużo bardziej niż służalczą pozę, za którą chowa się pogarda, bo do tego się to wszystko sprowadza, vide uprzejmy kelner, który Ci wcześniej napluł do zupy.

Czyli jak zgaduję kuglarstwo nie jest ci obce .


 Chcesz wspierać chiński PKB zamiast polskiego,

Sciąg swoje gacie i przeczytaj Łoooo nie wiedziałeś że na nich jest etykieta chrl gdzie ty żyjesz chłopie ?

Jak by ludzie mieli nagle pozbyć się chińszczyzny chodzilibyśmy nadzy a w domu zamiast plazm były by zwitki derutów z nabisem black pearl


 Twoja sprawa, ale roli PRu nie przeceniaj, bo ja w większości sytuacji życiowych też jestem konsumentem, a nie oferentem, i udawana uprzejmość bardziej mnie irytuje niż zachęca, a szczery przekaz popieram gdzie mogę. I to chyba tyle.

Dla tego ja jestem szczery do bólu i mówię prawdę nic nie ukrywam za woalem .

Myślisz ze jesteś dobrym konstruktorem , niestety nie oczekuj z mojej strony pochwał bo kilku dobrym konstruktorom z polski nawet do piet nie dorastasz z tymi swoimi domowymi robótkami.

Każdy kto tylko ma oczy widzi przecież ze to co tam w tych pudełkach związujesz i lepisz cyną to nic innego jak elementy warte - od kilku groszy do kilku zł ot filozofia .

Oferujesz kable hi-end a w środku swoich konstrukcji masz takie wątłe druciki przecież to przeczy wszystkiemu co robisz :)

I kto tu nabija ludzi w Butle!!!!

Gustaw

  • Gość
02-10-2012, 16:00
>> patrykvel, 2012-10-02 15:51:49
Nie ma problemu, moge Black Pearl porownac do przerobionego klona Lehmanna(poradnik by Majkel), "repliki" Audio-Technica AT-HA2002 oraz Lebena CS300SX.

No to dawaj! W czym problem? Podoba się i masz do tego przekonanie to opisz i zarekomenduj. Autor wątku albo skorzysta albo i nie. Tak czy inaczej nie ma się co pitolić.

Gustaw

  • Gość
02-10-2012, 16:01
Panowie, Ja się już wyłączam aby mnie tutaj za dużo nie było.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
02-10-2012, 16:08
@Gustaw, no i co z tego, że się dosadzi? Jakby tu z dnia na dzień była ciągle sielanka, to byś jej nawet nie odczuł. ;) Jeśli taki jeden czy drugi dzięki defekacji werbalnej przez internet oszczędzi siniaków dzieciom czy żonie, to ja nie mam nic przeciwko. Nie znam też takiego prawa, które mówi, że można Branżę pomawiać i oczerniać tylko dlatego, że to Branża.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
02-10-2012, 16:16
M.Hornik,
Już bez cytowania, bo to jeden wielki śmiech jest. Drut o średnicy 0,5mm jest za cienki do przepuszczania przezeń prądu o wielkości mikroamperów? Czy też może 0,8mm na odcinku 5cm to za mało do 1,7A w impulsie, średnio poniżej 100mA? I Ty uważasz, że masz jakiekolwiek podstawy oceniać konkstruktorów? Może zrób najpierw jakieś technikum elektryczne choćby wieczorowe.

Kilka złotych? Owszem, za tranzystory. Scalaki i kondy kosztują więcej. Zobacz po ile chodzi Elna zamiast pisać dyrdymały. Czekam na konkrety - nazwy produktów albo firm, jakieś nazwiska, cokolwiek. Na razie to jest gaworzenie.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
02-10-2012, 16:16
M.Horek oczywiście, przepraszam Technicznego. ;)

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
02-10-2012, 16:19
Czy ja kolego napisałem że do Grania są potrzebne super drogie kabla? DT 880 mam, jeśli koledze podobają się one to T1 mogą okazać się genialne.
Mogą mu też się nie spodobać, nie jestem jasnowidzem.


pacio94

  • 61 / 4688
  • Użytkownik
02-10-2012, 16:43
No Panowie, muszę przyznać piękny OT...

W sumie już nie wiem jaki ma być mój odzew w tym wszystkim. Powiem tylko tyle, że trochę mi się wyklarowało. Odsłuch nauszników są w toku, wzmacniacz pewnie będzie Matrix M-Stage, albo Black Pearl. Co do DACa to nie mam pojęcia... Może Audio Show objawi coś fajnego ;)

patrykvel

  • 282 / 4700
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2012, 16:58
>> pacio94, 2012-10-02 16:43:45
No Panowie, muszę przyznać piękny OT...

W sumie już nie wiem jaki ma być mój odzew w tym wszystkim. Powiem tylko tyle, że trochę mi się wyklarowało. Odsłuch nauszników są w toku, wzmacniacz pewnie będzie Matrix M-Stage, albo Black Pearl. Co do DACa to nie mam pojęcia... Może Audio Show objawi coś fajnego ;)

No to tak, sam mialem poprzednio Matrixa M-stage, i dopiero po przerobkach zaczal sie zblizac do dzwieku BP, bo na swiezo, to nie jest zbyt ciekawy moim zdaniem. Dzwiek niezbyt szybki, poslodzony i troche zmulony. Po przerobkach zaczal grac zwawiej i rowniej, ale do perly i tak mu sporo zostalo. Perla gra jeszcze bardziej otwartym dzwiekiem, lepiej kontrolowanym basem, a gora pasma nie ma zadnych nalecialosci.

M.Horek.

  • 34 / 4530
  • Użytkownik
02-10-2012, 17:13
>> majkel, 2012-10-02 16:08:44
@Gustaw, no i co z tego, że się dosadzi? Jakby tu z dnia na dzień była ciągle sielanka, to byś jej nawet nie odczuł. ;) Jeśli taki jeden czy drugi dzięki defekacji werbalnej przez internet oszczędzi siniaków dzieciom czy żonie, to ja nie mam nic przeciwko.

Współczuję twojej rodzinie ale masz prawo defekować werbalnie na tym forum wszak rodzina nie ucierpi;)



M.Horek.

  • 34 / 4530
  • Użytkownik
02-10-2012, 17:22
>> majkel, 2012-10-02 16:16:05

Kilka złotych? Owszem, za tranzystory. Scalaki i kondy kosztują więcej. Zobacz po ile chodzi Elna zamiast pisać dyrdymały. Czekam na konkrety - nazwy produktów albo firm, jakieś nazwiska, cokolwiek. Na razie to jest gaworzenie.

W Chrl te twoje pajęczynki zrobili by za 300zł , obudowa jest za duża i podnosi sztucznie cenę finalnego produktu, potencjometry są słabej jakości , kondensatory też itd,itp więc o czym tu pisać czy aby na pewno chcesz się konfrontować z lepszym Chińskim DIY? przecież te małe taniutkie chińskie urządzenia zjadają to twoje śmiesznie sklejone coś;)

Nawołuję do mówienia prawdy wprost takim domorosłym konstruktorom  niech wiedzą że ich onanistyczne machlojki nie są żadnym hi-fi;)