Audiohobby.pl

Wzmacniacz słuchawkowy, Karta dźwiękowa vs wzmacniacz

user

  • 53 / 4279
  • Użytkownik
23-09-2012, 21:39
Witam.

Chciałbym kupić kartę dźwiękową PCI do 200zł(mam już jakieś modele na oku) i zastanawiam się czy powinna mieć wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Słuchawek co prawda jeszcze nie mam, ale w przyszłości zamierzam dokupić jakieś do 200zł. Posiadam również wzmacniacz Onkyo 8051(swoją drogą również za 200zł :)), który posiada wyjście słuchawkowe. Teraz pytanie, czy lepiej podpiąć słuchawki bezpośrednio do karty dźwiękowej(ze wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym), czy lepiej do wzmacniacza? Macie może doświadczenia z podpinaniem słuchawek do wzmacniaczy, jakiej jakości można się spodziewać? Może w tej cenie nie ma to znaczenia?

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
23-09-2012, 21:54
Wzmak może całkiem dobrze grać, ważne żeby bardzo nie brumiał, bo wtedy będzie Ci to przeszkadzać. Słuchawki rzecz gustu;-) a kartę muzyczną na Twoim miejscu kupił bym creativa. Wiem jakie panują tutaj przekonania. Doktorek na AGH wykonywał pomiary kart muzycznych i creative wypadł całkiem całkiem. Natomiast ja osobiście dołożył bym do słuchawek i kupił w miarę konkretne słuchawki a karte creative za 30zł.

user

  • 53 / 4279
  • Użytkownik
23-09-2012, 22:16
30zł, to mi się podoba, a nie piszą, że trzeba dołożyć 3000zł xD Masz może link do tych pomiarów?
Ogólnie zależało mi na karcie z jakimś normalnym przetwornikiem A/C, bo w zintegrowanej karcie mam jakąś kichę, do tego muszę resamplować programowo do 48kHz.

Do zestawu czeka w kolejce jeszcze cedek Onkyo DX-6700 z 2 x PCM61P, więc przydałaby się karta nie rażąca w porównaniu do odtwarzacza.

Audiotrak PRODIGY HD2 wygląda fajnie, ale nie dosyć, że droga(300zł używana) to i tak jej nie wykorzystam bez złotych kabli i Bóg wie jakiego sprzętu ;)

user

  • 53 / 4279
  • Użytkownik
23-09-2012, 22:18
Oczywiście miałem na myśli przetwornik cyfrowo-analogowy, ale opcji edycji nie widzę :/

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
24-09-2012, 08:18
Nie mam tych pomiarów niestety, wiem że wychodziły zupełnie inne wyniki pod różnym obciążeniem, zniekształcenia zmieniały się wraz z głośnością impedancją słuchawek.
Creative wypada świetnie w kategorii stosunek sygnału do szumu, większość kart zintegrowanych w tym aspekcie wypadło tragicznie.


http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-creative-sb-audigy-model-sb0160-i2640371536.html

ten model ma wbudowaną pamięć, przez co jest bardziej wydajny w grach.

Ten jest pozbawiony pamięci podręcznej.
http://allegro.pl/creative-sound-blaster-audigy-sb0570-i2661161003.html

Dużo osób poleca stare yamahy i herculesy. yamaha niestety bardzo szumi... herculesa nie miałem.

Bacek

  • 2366 / 5895
  • Ekspert
24-09-2012, 11:19
Za dużo doświadczenia z kartami wbudowanymi nie miałem ale to co miałem to zawszę jakoś szumiało albo ćwierkało.
Więc może w Audio Tracku nie jest najważniejsze złoto i inne bajery ale to że śmieci nie idą do sygnału.

Natomiast to co dobrze wspominam to stara konstrukcja na usb kiedyś bardzo popularna na pcm2702. Zero szumów i śmieci w dźwięku i przyjemny dźwięk. Sporo tego się swojego czasu na allegro w granicach 100 pln pojawiało w różnych wykonaniach z zasilaniem zewnętrznym lub bez (sam jeszcze pewnie gdzieś w przepaściach schowka taki mam). Wadą jest to że jeżeli chciał byś odtwarzać jakieś gęste formaty lepsze niż 16bit/48kHz to tego nie obsłuży.

Drugą opcją którą mogę polecić to M-Audio Transit/GrooveLabs. Też USB, ja swoją w lepszych czasach wyrwałem za 170 PLN. Teraz niestety chyba coś bliżej 300 PLN. Odtwarza 24bit/96kHz.


ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

user

  • 53 / 4279
  • Użytkownik
24-09-2012, 23:22
Kupiłem(czekam na paczkę) Creative SB Audigy SB0160, na papierze nie przekonuje mnie za bardzo ta karta, ale za 32 zł z przesyłką zaryzykuje, najwyżej ktoś znajomy dostanie ją w prezencie ;)

Bacek, mam jakieś niewytłumaczalne uprzedzenie do usb, nie wspominając o usb na torze audio, dlatego PCI only :)

W każdym razie dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

user

  • 53 / 4279
  • Użytkownik
13-10-2012, 21:42
Między kartą zintegrowaną a Sound Blasterem nie widzę jakieś wyraźnych różnic brzmieniowych, tyle, że jakieś tam oprogramowanie i więcej wejść/wyjść. Jak się tanio trafi Maya, czy M-Audio to się może skuszę.

Słuchawki nad którymi się zastanawiam to AKG K511, zależy mi na czymś niedrogim, zamkniętym i mało wymagającym(bez oddzielnego wzmacniacza). Słuchawki mają być tylko dodatkiem pozwalającym słuchać muzyki późniejszym wieczorem. Rozumiem, że "dziurę" do słuchawek trzeba wybrać eksperymentalnie pomiędzy kartą, wzmacniaczem, a CD playerem?

user

  • 53 / 4279
  • Użytkownik
29-10-2012, 21:25
Trzeci post z kolei :P
Nadszedł czas na te słuchawki, a ja nadal ciemny. Moje typy to:
S HD202
S HD205
S HD418
AKG K511
Koss UR 50
Jeśli ktoś jest przeciwny któremuś z tych modeli niech wystąpi teraz.

Na odsłuch nie ma szans, dojazd do miejsca, gdzie można coś posłuchać to, nie licząc czasu, połowa ceny słuchawek. Resztę sprzętu brałem w ciemno, to jakbym słuchawki odsłuchał przez zakupem to by mi do systemu nie pasowały.

Ps: Tylko ja mam warzenie, że te sennheisery różnią się tylko obudową(i ceną)?

user

  • 53 / 4279
  • Użytkownik
11-10-2013, 18:04
Tak się zastanawiam, we wzmacniaczu zintegrowanym(Onkyo A-8780) mam wyjście słuchawkowe podłączone do końcówki mocy(przez rezystor?, czy jak oni tam robią). Przedwzmacniacze Onkyo z tego okresu mają wbudowany "normalny" wzmacniacz słuchawkowy(końcówki nie ma, więc nie mieli się podłączyć ;) na M5216L(http://datasheet.seekic.com/PdfFile/M52/M5216_MITSUBISHI_Mitsubishi_Electric_Sem.pdf). Nie orientuje się ktoś, które rozwiązanie teoretycznie, z technicznego punktu widzenia powinno być lepsze? Słuchawki to SL HD660, więc nie ma co szaleć.

user

  • 53 / 4279
  • Użytkownik
11-10-2013, 18:04
Tak się zastanawiam, we wzmacniaczu zintegrowanym(Onkyo A-8780) mam wyjście słuchawkowe podłączone do końcówki mocy(przez rezystor?, czy jak oni tam robią). Przedwzmacniacze Onkyo z tego okresu mają wbudowany "normalny" wzmacniacz słuchawkowy(końcówki nie ma, więc nie mieli się podłączyć ;) na M5216L(http://datasheet.seekic.com/PdfFile/M52/M5216_MITSUBISHI_Mitsubishi_Electric_Sem.pdf). Nie orientuje się ktoś, które rozwiązanie teoretycznie, z technicznego punktu widzenia powinno być lepsze? Słuchawki to SL HD660, więc nie ma co szaleć.