Audiohobby.pl

Wzmacniacz z USA na 120V 60Hz - jaki atotransformator będzie najlepszy?

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
24-06-2012, 19:22
Jarek, ujmę to tak: V200 po prostu wyśmienicie napędził PS1000, natomiast GCHA zrobił z nich co najmniej PS1500 :-) Jeszcze nigdy wcześniej nie słyszałem słuchawek dynamicznych, które byłyby do tego stopnia wyżyłowane przez wzmacniacz, ogromna paleta barw, nasycenie/a właściwie "soczystość" dźwięku i dynamika/transient dające złudzenie nie tylko słyszenia ale wręcz czucia dźwięku, do tego jakby przybyło średnicy, a bas pracuje już zdecydowanie tak jak powinien, bez ociągania się. A co najśmieszniejsze słucham teraz tego z PC\'ta po kablu od drukarki, jestem ciekaw co będzie się działo jak dorwę jakiś dobry symetryczny DAC :-)

pastwa

  • 3815 / 5899
  • Ekspert
24-06-2012, 21:11
A wiec jednak, GCHA rysuje sie jako fenomenalny wzmak do napedzania Grado, jego jedynym minusem wydaje sie to ze zaprzestano juz jego produkcji, a pomyslec, ze jeszcze rok temu mozna bylo go nabyc na wyprzedazy za polowe jego ceny, czyli juz za 500dolarow. Teraz pozostal juz rynek wtorny. Moim zdaniem, zapanowanie nad basem w PS-1000 i uczynienie go zdyscyplinowanym i szybkim jest juz samo w sobie ogromnym osiagnieciem i zaden ze znanych mi wzmakow (zarowno lampowych jak i tranzystorowych) nie dawal sobie do konca rady w tym aspekcie. Chetnie posluchalbym go sobie w polaczeniu z GS-1000, dla konfrontacji z posiadanym M-DACiem, ktory gra z moim egzemplarzem GS-ow wyjatkowo synergicznie, ale tutaj duzo robi prostota toru, czy tez krotka sciezka biegnacego sygnalu.

pastwa

  • 3815 / 5899
  • Ekspert
24-06-2012, 21:12
Pawle, jesli posiadasz jeszcze jakies drugie nauszniki (oprocz PS-1000), moglbys je w wolnej chwili podlaczyc do GCHA, zobaczyc jak tutaj wypada wzmacniacz, na ile uniwersalnie sie zachowuje.

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
25-06-2012, 08:16
Mam jeszcze SR325is pod ręką, ale tutaj sytuacja jest analogiczna, GCHA zrobił z nich wersję TURBO bez najmniejszego wysiłku. Z innych marek może będę miał okazję posłuchać HD600 kolegi w najbliższym czasie, jeśli wyjdzie z tego coś ciekawego na pewno o tym wspomnę ;)

Baele

  • 753 / 5120
  • Ekspert
25-06-2012, 08:41
Paweł,

to świetnie, że w końcu znalazłeś wzmak, który odpowiada Twoim oczekiwaniom :-)
Dobrze, że ten bas został wzięty w ryzy w Twoich PS-ach, bo tak jak mówiłem (i gdzieś pisałem) było go dla mnie za dużo.

Jeszcze raz szczerze gratuluję :-)))

-Pawel-

  • 4724 / 5504
  • Ekspert
25-06-2012, 13:39
Dzięki :))

Basu jest nadal sporo, jednak teraz słuchanie szybkiej elektroniki jest jak ostra jazda bez trzymanki :) Wcześniej ten bas tylko buczał, a teraz jest taki jak lubię, czyli twardy i punktowy.